Akcja-Edukacja w naszej szkole

Akcja-Edukacja w naszej szkole

 

Każde dziecko ma prawo do edukacji. Może nie dajemy sobie z tego sprawy, ale właśnie dzięki temu, że piszemy, czytamy, liczymy, że wiemy o świecie i umiemy rozwiązywać problemy – możemy decydować o sobie i swojej przyszłości. O tym właśnie uczyliśmy się na zajęciach dotyczących problemu w dostępie do edukacji, które były wstępem do dalszych działań. A dotyczyły one SOMALII – państwa w Afryce, w którym, jak się okazuje, tylko 22 procent dzieci chodzi do szkoły. Na drodze innych stoi wiele przeszkód, które stara się zniwelować Polska Akcja Humanitarna, działająca w tym regionie. Postanowiliśmy ją wesprzeć.

Aby działać świadomie, podzieliliśmy się na dwie grupy. Pierwsza z pomocą pani Anny Siebert przygotowała prezentację problemu w dostępie do edukacji w Somalii,  pokazywała, jaki znaczenie ma w tym dostęp do wody, jakie znaczenie ma edukacja w ogóle – i zachęcała do wzięcia udziału w zbiórce pieniędzy poprzez zrobienie zakupów na kiermaszu, przygotowanym przez drugą grupę pod opieką pani Anny Wewior. Tam można było kupić opaski PAH, pyszne ciasta i ciasteczka pieczone przez nasze mamy, naszych uczniów, a także – za co bardzo dziękujemy – babcie dobrej woli 🙂

Prezentacje i kiermasz odbyły się 5 maja. Wzięły udział w nich głównie klasy 4-6. Zebraliśmy w sumie 1312 zł! Dziękujemy z pomoc!

Uczestnicy akcji: Malwina Urbańska, Gracja Lemiesz, Julia Smolińska, Patrycja Walkowiak, Zuzanna Klamerek – grupa „informacja”

Agnieszka Stępień, Natalia Wojsław, Roksana Fijałkowska, Nadia Burzyńska, Wiktoria Nowak, Karolina Bogucka, Nadia Zawada, Jakub Łukaszewski – grupa „kiermasz”

 

Anna Wewior