Oddziały przygotowawcze dla uczniów z Ukrainy

Jedynka  jako jedyna szkoła podstawowa w gminie podjęła się trudu założenia i prowadzenia oddziałów dla uczniów z Ukrainy – uchodźców wojennych. 16 maja 2022r. został utworzony pierwszy oddział przygotowawczy dla uczniów drugiego etapu edukacyjnego.

W roku szkolnym 2022/2023 utworzyliśmy trzy oddziały przygotowawcze. Oddział dla uczniów na pierwszym oraz dwa oddziały na drugim etapie edukacyjnym.

Głównym celem jest włączenie tych uczniów do polskiego systemu edukacji.
Nauczyciele oraz wychowawcy pracujący z uczniami dbają o podniesienie ich kompetencji językowych, edukacyjnych oraz wspierają w codziennym funkcjonowaniu.

STRONY KLASOWE

Wsparcie dla uczniów z Ukrainy.

Darmowa rehabilitacja dla Uchodźców | Fundacja Dzieciaki i Zwierzaki

„Od września 2022 roku Fundacja Dzieciaki i Zwierzaki dzięki pomocy Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka świadczy bezpłatne usługi rehabilitacyjne oraz konsultacje fizjoterapeutyczne dla uchodźców z Ukrainy. Na zajęcia można zapisać się osobiście w siedzibie Fundacji, telefonicznie (666 86 44 77), bądź mailowo. Zapraszamy!”