klasa 7d 2020/2021

Nowy rok szkolny 2020 /2021

W tym roku szkolnym jest nas 20 . Rozpoczęliśmy naukę bardzo radośni Cieszyliśmy się ,że mogliśmy spotkać się w realu , w murach szkoły . Mamy nadzieję ,że stan ten potrwa jak najdłużej. Czas wziąć się do pracy , ponieważ doszło nam kilka przedmiotów , w tym fizyka i chemia . Ciekawi jesteśmy , czego się nauczymy Bierzemy udział w innowacji pedagogicznej ,,Jesteśmy – eko- ekspertami ” To już drugi rok pracy w dziedzinie ekologii .

Dominika

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Naszym Nauczycielom składamy najlepsze życzenia : cierpliwości , spokoju , radości z nas i efektów naszej pracy Życzymy zdrowia i czasu dla siebie .

JESTEŚMY EKO- EKSPERTAMI

Dzisiaj pracowaliśmy nad zagadnieniem , w jaki sposób segregować śmieci . Omówiliśmy szczegóły ., podzieleni zostaliśmy na grupy i otrzymaliśmy zadania i funkce w grupie . Mamy wykonać plakaty , a po dwóch tygodniach zaprezentować efekty naszej pracy .

Ziemię możemy ratować poprzez używanie papierowych torebek oraz ograniczyć kupowania jedzenia I picia w plastikowych opakowaniach. Jest dużo rodzajów śmietników takich jak żółty do plastiku,niebieski do papieru czy zielony do szkła, lecz ludzie na całym świecie I tak wyrzucają

 wszystkie śmieci do śmietnika na odpady zmieszane.Jednym z  najczęstszych błędów ludzkim  jest także posiadanie starego kominka lub  pieca ,  co zagraża ludzkiemu życia,ponieważ zbyt duża ilość dwutlenku  węgla w powietrzu powoduje wyschnięcię wszystkich drzew I roślin dającym nam 

tlen. 

Zagrożenia  różne ,  lecz praktycznie największym jest zabijanie wielorybów oraz połowów ryb ,  które oczyszczają wodę  i   pożywieniem.  Kamil 

JESTEŚMY EKO- EKSPERTAMI

Prezentujemy wytwory – plakaty wspólnej pracy . Niektóre są imponujące Już wiemy , jakie tworzywa wrzucamy do poszczególnych koszy Przypominać będziemy o tym zarówno naszym rodzicom , znajomym , rodzeństwu i rówieśnikom.

OGLĄDAMY FILM D.ATTENBOROUGHA ,,Życie na Ziemi „

Film dokumentalny opowiada o zmianach , które nastąpiły w ciągu ostatnich 50 lat . Są one zatrważające : wycinamy lasy równikowe , zmieniamy ekosystemy , zanieczyszczamy środowisko , doprowadzamy do wyginięcia tysięcy gatunków zwierząt , które do tej pory miały swoją funkcję w ekosystemie Film rozpoczyna się od ukazania zniszczonego środowiska w Czarnobylu i kończy się obrazem zwycięskiej przyrody też w Czarnobylu JESZCZE NIE JEST ZA PÓŹNO . MUSIMY DZIAŁAĆ OD DZIŚ . Martyna

Film „Nasza planeta” 

Na godzinie wychowawczej razem z całą klasą oglądaliśmy film pt. „Nasza planeta”. Jest to film, w którym David Attenborough opowiada o tym ,  jak bardzo Ziemia zmieniła się podczas jego życia i jakie zjawiska zaobserwował. Film ten świetnie uświadamia ludziom ,  w jakim niebezpieczeństwie jest świat i jak bardzo ludzie potrafią zepsuć nasze środowisko naturalne. Film świetnie zmienia postrzeganie świata i pomaga nam lepiej o niego zadbać, gdyż to ludzie przeważają na tym świecie i mają największy wpływ na jego zmiany. 

                                                               Olga 

Znowu zdalnie … od 26.10 .2020 …..??????????

Moje wrażenia o pracy zdalnej 

Według mnie praca zdalna ma swoje plusy i minusy, ponieważ dla jednych jest to wspaniały okres, a dla drugich więzienie domowe. 

Praca zdalna ma dla niektórych plusy dlatego, bo jest mniej nauki, ale jednak później , gdy wracamy do szkoły okazuje się, że nic się nie wyniosło z tych zajęć ponieważ zamiast słuchać nauczyciela,  robiło się zupełnie inne rzeczy. 

Niektóre osoby nie widzą w tym żadnych minusów, ale jednak są one widoczne chociaż dla tej mniejszej grupy osób m.in brak kontaktu z rówieśnikami, mniejsza wiedza, ale jednak większa część tych minusów jest związana z brakiem kontaktu z rówieśnikami.  

Sądzimy, że jest internet i dzięki temu mamy ten kontakt,  jednak się mylimy ponieważ to nie jest to samo. Ja lubię spędzać czas z przyjaciółmi i jest mi z tym ciężko, że ich nie widzę, ale mam nadzieję, że niedługo ich zobaczę .

Osobiście wolę naukę stacjonarną .

                                                                                              Julia Chojnicka 

Moje wrażenie podczas pracy zdalnej jest takie że  z jednej strony jest to dobre, lecz z drugiej negatywne, ponieważ przebywamy bardzo dużo czasu przed kom – puterem,  co doprowadza do uszkodzenia wzroku . Lecz z dobrej strony nie spotykany się ,  co doprowadza do mniejszej ilości zakażeń koronawirusem . 

                                            Olek  

Praca zdalna według mnie jest ciężka i  niebezpieczna ,bo spędzamy dużo czasu przed komputerem I to prowadzi do uszkodzenia wzroku. Ale są pozytywy ,  bo nie spotykamy się w szkole I jest mniejsze ryzyko zarażenia . I nie musimy tak wcześnie wstawać  , ponieważ nie musimy dochodzić do szkoły. 

 Michał

  Moje zainteresowania