Tańczące Jedynki 2022/2023

Tanecznym krokiem weszliśmy w nowy rok szkolny 2022/2023.

Od pierwszych dni września powróciliśmy do rozwijania naszej wspólnej pasji.

Efekty naszej pracy pojawią się już wkrótce.

WESOŁYCH ŚWIĄT

Pogodnych Świąt Wielkanocnych,

pełnych zdrowia, uśmiechu I nadziei.

Niech te rodzinne chwile wypełnia

wzajemna życzliwość i wiara w lepsze jutro.

Joanna Kunkel

21 MARCA ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA – DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

OD LAT JESTEŚMY Z WAMI I PAMIĘTAMY

„Tańczące Jedynki”

21 marca jest nie tylko pierwszym Dniem Wiosny, ale także Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa, Dzień osób z dodatkowym Chromosomem Miłości, Dzień Kolorowej Skarpetki!
Święto zostało ustanowione z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa.
Wiecie dlaczego poprzez założenie dwóch różnych skarpetek okazujecie solidarność z osobami z zespołem Downa, ich rodzinami i wszystkimi, którym są oni bliscy? Te skarpetki to symbol chromosomu nie do pary.
Jak co roku jesteśmy w tym dniu razem!
Trzy lata temu przyszliśmy do szkoły w kolorowych skarpetkach, dwa lata temu świetowaliśmy zdalnie a w tym roku szkolnym ponownie świętujemy stacjonarnie.
Zawsze pamiętamy o osobach z zespołem Downa oraz ich najbliższych i dużo kolorowej mocy przesyłamy…”Tańczące Jedynki” Team.

Joanna Kunkel

MIKOŁAJKI 2022 r.

Pierwsze pokazy już za nami🙂

POKAZ AEROBIKU SPORTOWEGO ORAZ TAŃCA Z POMPONAMI  

PODCZAS ZAWODÓW SPORTOWYCH III BIEG SZTAFETOWY IM.ROMANA FIRLIKA

Dnia 23 września 2022 r. na Stadionie Lekkoatletycznym Unia Swarzędz po raz kolejny na zaproszenie organizatorów UMiG Swarzędz, Koła Przyjaciół „Unia 100” Swarzędz oraz Klubu Sportowego Unia Swarzędz wzięliśmy udział w pokazie taneczno – aerobikowym przygotowanym przez klasy sportowe o profilu gimnastyczno – tanecznym (kl. V b oraz kl. VI b).

Po przywitaniu wszystkich gości oraz przed rozpoczęciem startów w zawodach biegowych swoimi pokazami taneczno – aerobikowymi uświetniliśmy całą uroczystość.

Jako pierwsza wystąpiła grupa z klasy V b, która zaprezentowała się w układzie tanecznym w formie Cheerleadingu do utworu Sara Perche Ti Amo, a zaraz po niej wystąpiły dziewczęta z klasy VI b, które zaprezentowały swoje umiejętności w pokazie Aerobiku sportowego do utworu Nightcore – Timmy Trmpet&Kashmir.

klasa V b gr. gimnastyczno – taneczna

Jagoda Bandosz, Natasza Gąsior, Stefania Dziczek, Amelia Knade, Natasha Mierzejewska, Natasza Piekarska, Vanessa Myćka oraz Martyna Świgoniak.

klasa VI b gr. gimnastyczno – taneczna

Paulina Hoedt, Oliwia Knade, Marta Kiszka, Zofia Lewanowska, Laura Sarnikowska, Zofia Sosnowska, Natalia Smakowska, Magdalena Taterka.

Uczniowie zostali przygotowani do pokazów taneczno – aerobikowych pod okiem trenerki Pani Joanny Kunkel.

Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy byli na miejscu razem z nami za wsparcie oraz tym , którzy nas duchowo wspierali!!!

Dziękujemy po raz kolejny organizatorom za zaproszenie i już nie możemy doczekać się kolejnych roztańczonych wyzwań, które są jeszcze przed nami

Brawo MY! BRAWO „Tańczące Jedynki”.

Poniżej zapraszamy Was do obejrzenia naszej  foto – relacji z dzisiejszych pokazów!

Joanna Kunkel