Klasa IIIB – grupa o profilu gimnastyczno-tanecznym

TIK PODCZAS NASZYCH LEKCJI

Technologie Informacyjno – Komunikacyjne (TIK) są często wykorzystywane podczas naszych lekcji WF. Kamera, laptop, aparat, komórka to tylko kilka z niewielu narzędzi, które są pomocne podczas prowadzenia zajęć.

Dziewczyny kochają taniec w każdej postaci dlatego chętnie używamy serii gier rytmicznych „Just Dance”.

Just Dance to gra taneczna, której celem jest jak najlepsze odwzorowanie ruchów z teledysków popularnych piosenek. Gra daje wiele możliwości i sprawia, że oprócz doskonalenia umiejętności tanecznych dziewczyny wykonują intensywny trening całego ciała. Just Dance wywołuje u Nas dużo radości, uśmiechu i pozytywnych emocji.

POZNAJEMY NOWY SPRZĘT – MACZUGI GIMNASTYCZNE

Nasza szkoła nieustanie się rozwija i stwarza swoim uczniom coraz lepsze warunki do nauki i zdobywania umiejętności. W ostatnim czasie „Jedynka” zakupiła nowy sprzęt, który bardzo przyda się wszystkim klasom sportowym o profilu taneczno – gimnastycznym. Baza sportowa naszej szkoły jest bardzo obszerna, nie mniej jednak staramy się ją stale poszerzać dając nowe możliwości uczniom i nauczycielom.

Maczugi gimnastyczne pozwolą naszym młodym gimnastyczkom doskonalić koordynację wzrokowo – ruchową, precyzję ruchu oraz kontrolę nad własnym ciałem. Ćwiczenia z wykorzystaniem nowego sprzętu wpłyną również na naukę cierpliwości i wytrwałości ponieważ jest to bardzo trudna i wymagająca praca.

Dziewczyny z 3 B pierwsze spotkania z maczugami mają już za sobą. Były bardzo zainteresowane nowym przyrządem i dzielnie radziły sobie z wykonywaniem niełatwych ćwiczeń.

MONITORUJEMY NASZ PROGRES

Codziennie uczymy się czegoś nowego i doskonalimy swoje umiejętności. Jak to mówią : „Chodzi o progres, nie perfekcję”. Dziewczyny z 3 B uwielbiają taniec oraz gimnastykę. Obecnie ich szeregi są nieco przerzedzone mimo to dzielnie ćwiczą i podnoszą poziom swoich umiejętności.

Dziewczyny bardzo dobrze opanowały technikę wielu niełatwych ćwiczeń i pozycji gimnastycznych takich jak: stanie na rękach czy mostek. Z tygodnia na tydzień uczą się, że systematyczna praca i wytrwałość przynoszą wspaniałe efekty.

Nasze trzecioklasistki współdziałają w grupie ucząc się polegać na sobie, wzajemnie się asekurować i wspierać. Przy asekuracji nauczyciela uczą się tworzyć różnorodne piramidy gimnastyczne. Pozwalają one wykorzystać umiejętności gimnastyczne uczniów, gibkość, zwinność, równowagę, siłę i koordynację ruchową.

🎃 STRRRRRRASZNIE FAJNA GRUPA 🎃

Podczas ostatniej lekcji wychowania fizycznego odwiedziły nas rozmaite stworki. Okazało się, że są to strrrrrasznie miłe, dyniowe czarodziejki, które nie lubią straszyć tylko tańczyć!

Bardzo lubimy się przebierać i bawić we wspólnym towarzystwie. Kochamy kolorowe stroje i chętnie zakładamy je na każdą okazję a czasami na lekcje podczas których trenujemy taniec.

Aktualnie doskonalimy nowy układ i przygotowujemy się do kolejnego występu.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

” KOCHANI NAUCZYCIELE,

BĄDŹCIE WCIĄŻ Z NAMI,

CZY JESTEŚMY DUZI,

CZY JESZCZE MALI.

ŻYCZYMY WAM SZCZĘŚCIA NA NASTĘPNE LATA,

NIECH ŻYJE I ROZKWITA TA NASZA OŚWIATA! „

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 1 życzy klasa 3 B.

💪 STREET WORKOUT PARK SWARZĘDZ 💪

Gimnastyczki z III B postanowiły wykorzystać ostatnie bardzo ciepłe dni lata na trening na świeżym powietrzu. Jeśli wydaje Wam się, że w planach mieliśmy tylko aktywny spacer to jesteście w błędzie. 🤪🤪

Piękną pogodę wykorzystałyśmy na trening na drążkach, kołach gimnastycznych i innych urządzeniach, które znajdują się w Street Workout Park w Swarzędzu. 😍

To między innymi w tym miejscu dziewczyny wzmacniały mięśnie swoich obręczy barkowych jak i całego ciała. W Swarzędzu znajduje się wiele placów, które można wykorzystać nie tylko do zabawy ale i do wszechstronnego treningu. W takich miejscach możemy skorzystać ze sprzętów, których nie ma w szkolnej bazie dlatego warto je odwiedzać.

Trening gimnastyczny jest bardzo specyficzny a metody treningowe bardzo różne. Trening ten jest nastawiony na wszechstronny rozwój sportowców, który będzie stanowił bazę dla ich dalszych działań w tym sporcie. Staramy się aby zajęcia w tej klasie sportowej były bardzo urozmaicone i ukierunkowane na harmonijny rozwój ciała. 🏋️‍♀️🤸‍♂️🏃‍♀️ 

Polecamy wszystkim aby odwiedzili Street Workout Park oraz inne ciekawe place „zabaw” w Swarzędzu. 💪💪💪

WYSTAWA „100 LAT SWARZĘDZKIEGO SPORTU”

W zeszły czwartek klasa sportowa III B wybrała się do Swarzędzkiego Centrum Historii i Sztuki. Celem wyjścia było zapoznanie się i podziwianie najnowszej wystawy dotyczącej swarzędzkiego sportu. Tytuł wystawy nawiązuje do setnych urodzin klubu Unia Swarzędz. 🏀⚽️🏑

Uczniowie mieli okazję poznać historię klubu Unia Swarzędz oraz dowiedzieli się jak wielu znakomitych sportowców pochodzi z naszego miasta. Wystawa zawierała mnóstwo niesamowitych, sportowych pamiątek np. medale, puchary, stroje sportowe czy dyplomy sprzed wielu lat. 🏆 🥇 🥈

W muzeum znajduje się dużo nowoczesnych, interaktywnych gadżetów, które reagują na dotyk czy ruch. Oprócz zdobytej wiedzy nasi uczniowie mieli szansę przetestować wiele nowinek technologicznych.

Klasa sportowa nie tylko super sprawność czy siła mięśni – zależy nam, żeby nasi uczniowie znali sportowy dorobek i historię swojego miasta . Być może kiedyś to właśnie ich osiągnięcia znajdą się w Swarzędzkim Centrum Historii i Sztuki. 🧐

Tego im z całego serca życzymy i trzymamy kciuki za ich sportowe pasje!💙💙💙💙💙

🎀 KOLEJNY TANECZNY POKAZ KLASY III B 🎀

Tym razem Nasze dziewczyny zadbały o oprawę artystyczną podczas II Biegu sztafetowego im. Romana Firlika na Stadionie Lekkoatletycznym przy Unii Swarzędz.

Grupa taneczno – gimnastyczna kolejny raz miała możliwość zaprezentowania swojej choreografii z elementami gimnastycznymi przed większą publicznością.

Dziewczyny poradziły sobie wyśmienicie mimo niepełnego składu. (Życzymy zdrówka tancerkom, które nie mogły się pojawić na piątkowym pokazie z powodu choroby :*)

Bardzo nas cieszy kolejne doświadczenie na naszym pokazowym koncie ! 💛

Dziewczyny dogadują się wyśmienicie i razem tworzą niesamowity TEAM. Takie występy jeszcze bardziej zbliżają grupę i tworzą niezapomniane wspomnienia.

Nasze Cheerleaderki do samego końca kibicowały zawodnikom Naszej Szkoły m.in. swoim nauczycielom p. Agnieszce Matczak i p. Maciejowi Kowalczykowi, którzy brali udział w sztafecie biegowej.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia! 📸

WYSTĘP TANECZNY podczas III Memoriału im. Zenona Baranowskiego

W miniony piątek (17.09.2021) klasa sportowa III B gr. taneczno – gimnastyczna zaprezentowała swój układ taneczny podczas III Memoriału im. Zenona Baranowskiego na Stadionie Lekkoatletycznym w Swarzędzu.

Dziewczyny zatańczyły się przed liczną publicznością z całej gminy Swarzędz. Dzielnie zagrzewały zawodników do walki mimo, iż warunki pogodowe nie były zbyt sprzyjające. Gorący temperament dziewczyn i miłość do tańca wygrały z wiatrem i niewielkimi opadami. ☔️💧

Pierwszy pokaz taneczny za nami! 💙 Było wspaniale! a to dopiero początek roku…  🤩

Nie możemy się doczekać kolejnych wyzwań ! 🤸‍♀️🤸‍♀️🤸‍♀️

☀️ WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2021/2022 ☀️

Po dwóch miesiącach rozłąki ponownie spotykamy się w szkolnych murach ❤️ Z nową energią i zapałem wkraczamy w trzeci rok wspólnych treningów.

Jesteśmy gotowe na wyzwania, pokazy i konkursy, które przyniesie nam trzecia klasa ! Nowy rok szkolny rozpoczynamy od przygotowania układu tanecznego, który zaprezentujemy już niebawem na zawodach lekkoatletycznych. Nie możemy się doczekać występu przed większą publicznością.

Zachęcamy do zaglądania w naszą zakładkę i śledzenia naszych poczynań!

Nadia, Lena, Klara, Lila, Sonia, Jagoda, Oliwia, Maja, Kornelia, Zuza & p. Agnieszka ❤️