Klasa IIIB – grupa o profilu gimnastyczno-tanecznym

WYSTĘP PODCZAS FESTYNU RODZINNEGO

W minioną sobotę 11 czerwca w naszej szkole odbył się „Rodzinny Festyn Jedynki”. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem i sporą frekwencją. „Jedynka” wspólnymi siłami przygotowała wiele atrakcji i ciekawych stoisk.

Jedną z artystycznych atrakcji był przegląd szkolnych formacji tanecznych. W pokazach wzięło udział 27 dziewczynek z klas drugich, trzecich, czwartych, szóstych i siódmych.

Wśród występujących była oczywiście klasa III b gr. taneczno-gimnastyczna.

Dziewczyny zaprezentowały się znakomicie. Przełamały lęk związany z wystąpieniem przez dużą publicznością i świetnie się przy tym bawiły. Widownia nagrodziła nasze tancerki ogromnymi brawami.

DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka - najlepsze życzenia dla wszystkich dzieci

1 czerwca – to data, którą zna każde dziecko i nie tylko! Tak ważny dzień zasługuje na szczególną uwagę.

My również świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Trenerzy klasy 2b złożyli swoim podopiecznym życzenia z okazji ich święta oraz przygotowali dla naszych sportowców drobne upominki i słodką przekąskę.

Wszystkim uczniom z okazji ich święta życzymy samych radosnych i beztroskich chwil, pełnych słońca i uśmiechu, a także nieprzemijającej dziecięcej ufności i wiary, sięgania po rzeczy nieosiągalne.

ZAWODY PŁYWACKIE MALI MISTRZOWIE

27 maja 2022 roku odbyły się zawody pływackie „Mali Mistrzowie” przy współpracy z Fundacją Santander. Nad przebiegiem i organizacją zawodów czuwał p. Przemek Kuca.

Podczas spotkania rozegrane zostały wyścigi na dystansie 25 m stylem dowolnym w różnych kategoriach wiekowych.

W zawodach wzięły udział dziewczynki z klasy 2 B. Jak się okazało taniec i gimnastyka nie są jedynymi talentami naszych uczennic.

W swojej kategorii wiekowej dziewczynki zdobyły następująco:

I miejsce – Kornelia Kuźmienko

II miejsce – Maja Januszewska

III miejsce – Lena Dzieczek

Każdy uczestnik zawodów otrzymał pakiet startowy oraz nagrodę rzeczową. Na najlepszych czekały piękne medale.

Gratulujemy dziewczynom sukcesów i odwagi !

ODWIEDZINY & TRENING W PROFESJONALNEJ SZKOLE AKROBATYKI

We wtorek 26.04 dziewczynki z klasy sportowej ]wraz ze swoją trenerką Agnieszką Patyk odwiedziły Profesjonalną Szkołę Akrobatyki w Poznaniu ??‍♀️??

Dziewczyny miały okazję trenować z Wicemistrzynią Świata Aerial Hoop 2019 – Natalią Kopielską, która przybliżyła im nieznaną dotąd dyscyplinę – Aerial Hoop.??

AERIAL HOOP jest to taniec w powietrzu, łączący elementy akrobatyczne z wykorzystaniem koła cyrkowego zawieszonego pod sufitem. Wzmacnia siłę naszych mięśni, pozytywnie wpływamy na układ krążenia i oddychania, ulepsza koordynację ruchową, jakość i efektywność naszych ruchów.

Specjalnie przystosowana sala w Szkole Akrobatyki, wyposażona w profesjonalny, najwyższej klasy sprzęt akrobatyczny wywarła na uczestniczkach ogromne wrażenie. Po zapoznaniu się z przyrządem i odpowiedniej rozgrzewce dziewczyny poznały wiele ciekawych ćwiczeń oraz figur, które wykorzystały w choreografii przygotowanej przez p. Natalię.

Zapraszamy do fotorelacji z pierwszego treningu Aerial Hoop naszych BARDZO odważnych sportsmenek?‼️

TRENING Z WYKORZYSTANIEM WSTĄŻKI GIMNASTYCZNEJ

Wstążka gimnastyczna do jeden z nieodłącznych elementów gimnastyki artystycznej. Jest bez wątpienia uznawana jest za jeden z najtrudniejszych wykorzystywanych obecnie przyrządów.

Podczas występów wstążka nie może nawet na chwilkę dotknąć ciała gimnastyczki.

Nasze dziewczyny poznały już ten przyrząd i bardzo lubią z niego korzystać. Podczas lekcji doskonalą swoją koordynację oraz estetykę ruchową. Tworzone układy gimnastyczne ze wstążką są trudnym ale bardzo cennym doświadczeniem. Dziewczęta współpracują grupowo, rozwijają kreatywność oraz czucie własnego ciała.

Nieodłącznym elementem każdego treningu jest oczywiście dobra zabawa 😉

POZNAJEMY ĆWICZENIA KSZTAŁTUJĄCE Z WYKORZYSTANIEM PIŁEK FITNESS

Ćwiczenia na piłce to doskonały dodatek do treningów ogólnorozwojowych a także świetny sposób na wzmocnienie mięśni, zniwelowanie bólu kręgosłupa oraz lepszą równowagę.

Ćwiczenia na piłce angażują do pracy wszystkie mięśnie również te głębokie, odpowiedzialne za równowagę. Niektóre z nich odciążają stawy i minimalizują ryzyko kontuzji.

Ćwiczenia wykonujemy indywidualnie, w parach lub w większych grupach. Przy pracy z dodatkowym sprzętem zwracamy uwagę na bezpieczeństwo swoje i innych.

Bardzo lubimy korzystać z rozmaitych sprzętów podczas treningów. Nasza szkoła posiada bardzo rozbudowaną bazę sprzętową – dzięki temu możemy się wszechstronnie rozwijać i zdobywać nowe umiejętności.

Poniżej kilka zdjęć z treningu.

Wolimy ostro trenować niż do zdjęć pozować 😀

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA UKŁADU KLASY 3B 🙂

POKAZ TANECZNY KLASY „III B” Z OKAZJI ŚWIĘTA PATRONA

Z okazji Święta Naszego Patrona – Stanisława Staszica klasa sportowa III b o profilu taneczno-gimnastycznym przygotowała nową choreografię.

W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną nie odbyła się uroczysta akademia, na której nasze tancerki mogłyby się zaprezentować przed szkolną społecznością.

To nas jednak nie powstrzymało aby przedstawić wszystkim nasze umiejętności.

Trenerka dziewczyn p. Agnieszka Patyk nagrała przygotowaną choreografię i umieściła ją na szkolnym profilu Facebook-owym oraz YT. Pani Agnieszka sama przygotowała stroje dla tancerek szyjąc spódniczki i opaski na głowę.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia profilu na FB: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica w Swarzędzu, gdzie również zamieszczane są poczynania naszych zdolnych dziewczyn.

❤️ WALENTYNKI – WE LOVE DANCE ❤️

Nasze walentynki spędzamy w klimacie miłości do TAŃCA ! Dzielnie doskonalimy nową choreografię, którą wkrótce zaprezentujemy. Podczas treningu znalazłyśmy chwilkę na stworzenie pamiątkowej walentynki, do której wrócimy za kilka lat.

I love dance heart sign Royalty Free Vector Image

KONIEC ZIMOWYCH FERII – WRACAMY DO TRENOWANIA 🙂

Ferie zimowe były cudowne ale… to już za nami, a przed nami drugi semestr taneczno – gimnastycznych wyzwań. Zaraz po powrocie, wróciłyśmy do intensywnych treningów oraz doskonalenia kolejnej choreografii przygotowanej przez Panią Agnieszkę. Nie możemy się doczekać, aż będziemy mogły zaprezentować nasz nowy układ oraz stroje.

TIK PODCZAS NASZYCH LEKCJI

Technologie Informacyjno – Komunikacyjne (TIK) są często wykorzystywane podczas naszych lekcji WF. Kamera, laptop, aparat, komórka to tylko kilka z niewielu narzędzi, które są pomocne podczas prowadzenia zajęć.

Dziewczyny kochają taniec w każdej postaci dlatego chętnie używamy serii gier rytmicznych „Just Dance”.

Just Dance to gra taneczna, której celem jest jak najlepsze odwzorowanie ruchów z teledysków popularnych piosenek. Gra daje wiele możliwości i sprawia, że oprócz doskonalenia umiejętności tanecznych dziewczyny wykonują intensywny trening całego ciała. Just Dance wywołuje u Nas dużo radości, uśmiechu i pozytywnych emocji.

POZNAJEMY NOWY SPRZĘT – MACZUGI GIMNASTYCZNE

Nasza szkoła nieustanie się rozwija i stwarza swoim uczniom coraz lepsze warunki do nauki i zdobywania umiejętności. W ostatnim czasie „Jedynka” zakupiła nowy sprzęt, który bardzo przyda się wszystkim klasom sportowym o profilu taneczno – gimnastycznym. Baza sportowa naszej szkoły jest bardzo obszerna, nie mniej jednak staramy się ją stale poszerzać dając nowe możliwości uczniom i nauczycielom.

Maczugi gimnastyczne pozwolą naszym młodym gimnastyczkom doskonalić koordynację wzrokowo – ruchową, precyzję ruchu oraz kontrolę nad własnym ciałem. Ćwiczenia z wykorzystaniem nowego sprzętu wpłyną również na naukę cierpliwości i wytrwałości ponieważ jest to bardzo trudna i wymagająca praca.

Dziewczyny z 3 B pierwsze spotkania z maczugami mają już za sobą. Były bardzo zainteresowane nowym przyrządem i dzielnie radziły sobie z wykonywaniem niełatwych ćwiczeń.

MONITORUJEMY NASZ PROGRES

Codziennie uczymy się czegoś nowego i doskonalimy swoje umiejętności. Jak to mówią : „Chodzi o progres, nie perfekcję”. Dziewczyny z 3 B uwielbiają taniec oraz gimnastykę. Obecnie ich szeregi są nieco przerzedzone mimo to dzielnie ćwiczą i podnoszą poziom swoich umiejętności.

Dziewczyny bardzo dobrze opanowały technikę wielu niełatwych ćwiczeń i pozycji gimnastycznych takich jak: stanie na rękach czy mostek. Z tygodnia na tydzień uczą się, że systematyczna praca i wytrwałość przynoszą wspaniałe efekty.

Nasze trzecioklasistki współdziałają w grupie ucząc się polegać na sobie, wzajemnie się asekurować i wspierać. Przy asekuracji nauczyciela uczą się tworzyć różnorodne piramidy gimnastyczne. Pozwalają one wykorzystać umiejętności gimnastyczne uczniów, gibkość, zwinność, równowagę, siłę i koordynację ruchową.

???? STRRRRRRASZNIE FAJNA GRUPA ????

Podczas ostatniej lekcji wychowania fizycznego odwiedziły nas rozmaite stworki. Okazało się, że są to strrrrrasznie miłe, dyniowe czarodziejki, które nie lubią straszyć tylko tańczyć!

Bardzo lubimy się przebierać i bawić we wspólnym towarzystwie. Kochamy kolorowe stroje i chętnie zakładamy je na każdą okazję a czasami na lekcje podczas których trenujemy taniec.

Aktualnie doskonalimy nowy układ i przygotowujemy się do kolejnego występu.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

” KOCHANI NAUCZYCIELE,

BĄDŹCIE WCIĄŻ Z NAMI,

CZY JESTEŚMY DUZI,

CZY JESZCZE MALI.

ŻYCZYMY WAM SZCZĘŚCIA NA NASTĘPNE LATA,

NIECH ŻYJE I ROZKWITA TA NASZA OŚWIATA! „

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 1 życzy klasa 3 B.

???? STREET WORKOUT PARK SWARZĘDZ ????

Gimnastyczki z III B postanowiły wykorzystać ostatnie bardzo ciepłe dni lata na trening na świeżym powietrzu. Jeśli wydaje Wam się, że w planach mieliśmy tylko aktywny spacer to jesteście w błędzie. ????????

Piękną pogodę wykorzystałyśmy na trening na drążkach, kołach gimnastycznych i innych urządzeniach, które znajdują się w Street Workout Park w Swarzędzu. ????

To między innymi w tym miejscu dziewczyny wzmacniały mięśnie swoich obręczy barkowych jak i całego ciała. W Swarzędzu znajduje się wiele placów, które można wykorzystać nie tylko do zabawy ale i do wszechstronnego treningu. W takich miejscach możemy skorzystać ze sprzętów, których nie ma w szkolnej bazie dlatego warto je odwiedzać.

Trening gimnastyczny jest bardzo specyficzny a metody treningowe bardzo różne. Trening ten jest nastawiony na wszechstronny rozwój sportowców, który będzie stanowił bazę dla ich dalszych działań w tym sporcie. Staramy się aby zajęcia w tej klasie sportowej były bardzo urozmaicone i ukierunkowane na harmonijny rozwój ciała. ????️‍♀️????‍♂️????‍♀️ 

Polecamy wszystkim aby odwiedzili Street Workout Park oraz inne ciekawe place „zabaw” w Swarzędzu. ????????????

WYSTAWA „100 LAT SWARZĘDZKIEGO SPORTU”

W zeszły czwartek klasa sportowa III B wybrała się do Swarzędzkiego Centrum Historii i Sztuki. Celem wyjścia było zapoznanie się i podziwianie najnowszej wystawy dotyczącej swarzędzkiego sportu. Tytuł wystawy nawiązuje do setnych urodzin klubu Unia Swarzędz. ????⚽️????

Uczniowie mieli okazję poznać historię klubu Unia Swarzędz oraz dowiedzieli się jak wielu znakomitych sportowców pochodzi z naszego miasta. Wystawa zawierała mnóstwo niesamowitych, sportowych pamiątek np. medale, puchary, stroje sportowe czy dyplomy sprzed wielu lat. ???? ???? ????

W muzeum znajduje się dużo nowoczesnych, interaktywnych gadżetów, które reagują na dotyk czy ruch. Oprócz zdobytej wiedzy nasi uczniowie mieli szansę przetestować wiele nowinek technologicznych.

Klasa sportowa nie tylko super sprawność czy siła mięśni – zależy nam, żeby nasi uczniowie znali sportowy dorobek i historię swojego miasta . Być może kiedyś to właśnie ich osiągnięcia znajdą się w Swarzędzkim Centrum Historii i Sztuki. ????

Tego im z całego serca życzymy i trzymamy kciuki za ich sportowe pasje!????????????????????

???? KOLEJNY TANECZNY POKAZ KLASY III B ????

Tym razem Nasze dziewczyny zadbały o oprawę artystyczną podczas II Biegu sztafetowego im. Romana Firlika na Stadionie Lekkoatletycznym przy Unii Swarzędz.

Grupa taneczno – gimnastyczna kolejny raz miała możliwość zaprezentowania swojej choreografii z elementami gimnastycznymi przed większą publicznością.

Dziewczyny poradziły sobie wyśmienicie mimo niepełnego składu. (Życzymy zdrówka tancerkom, które nie mogły się pojawić na piątkowym pokazie z powodu choroby :*)

Bardzo nas cieszy kolejne doświadczenie na naszym pokazowym koncie ! ????

Dziewczyny dogadują się wyśmienicie i razem tworzą niesamowity TEAM. Takie występy jeszcze bardziej zbliżają grupę i tworzą niezapomniane wspomnienia.

Nasze Cheerleaderki do samego końca kibicowały zawodnikom Naszej Szkoły m.in. swoim nauczycielom p. Agnieszce Matczak i p. Maciejowi Kowalczykowi, którzy brali udział w sztafecie biegowej.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia! ????

WYSTĘP TANECZNY podczas III Memoriału im. Zenona Baranowskiego

W miniony piątek (17.09.2021) klasa sportowa III B gr. taneczno – gimnastyczna zaprezentowała swój układ taneczny podczas III Memoriału im. Zenona Baranowskiego na Stadionie Lekkoatletycznym w Swarzędzu.

Dziewczyny zatańczyły się przed liczną publicznością z całej gminy Swarzędz. Dzielnie zagrzewały zawodników do walki mimo, iż warunki pogodowe nie były zbyt sprzyjające. Gorący temperament dziewczyn i miłość do tańca wygrały z wiatrem i niewielkimi opadami. ☔️????

Pierwszy pokaz taneczny za nami! ???? Było wspaniale! a to dopiero początek roku…  ????

Nie możemy się doczekać kolejnych wyzwań ! ????‍♀️????‍♀️????‍♀️

☀️ WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2021/2022 ☀️

Po dwóch miesiącach rozłąki ponownie spotykamy się w szkolnych murach ❤️ Z nową energią i zapałem wkraczamy w trzeci rok wspólnych treningów.

Jesteśmy gotowe na wyzwania, pokazy i konkursy, które przyniesie nam trzecia klasa ! Nowy rok szkolny rozpoczynamy od przygotowania układu tanecznego, który zaprezentujemy już niebawem na zawodach lekkoatletycznych. Nie możemy się doczekać występu przed większą publicznością.

Zachęcamy do zaglądania w naszą zakładkę i śledzenia naszych poczynań!

Nadia, Lena, Klara, Lila, Sonia, Jagoda, Oliwia, Maja, Kornelia, Zuza & p. Agnieszka ❤️