Klasa IV B – grupa o profilu gimnastyczno-tanecznym

ROK SZKOLNY 2022-2023

WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2022– 2023

Od 28 listopada 2022 r. dołączyłyśmy do gimnastyczno – roztańczonej grupy „Jedynek”, której trenerem jest Pani Joanna Kunkel.


ZAPRASZAMY WAS DO OGLĄDANIA NASZEJ ZAKŁADKI, W KTÓREJ TO BĘDZIEMY PREZENTOWAŁY WAM NASZE POSTĘPY GIMNASTYCZNO – TANECZNE
.

PRZED NAMI WSPANIAŁA ROZTAŃCZONA I GIMNASTYCZNA PRZYGODA.

NAŁADOWANE POZYTYWNĄ ENERGIĄ BRAŁYŚMY UDZIAŁ WSPÓLNIE Z KL. V B ORAZ KL. VI B GR.GIMNASTYCZNO -TANECZNĄ W ANDRZEJKOWYM DANCE SHOW ❤️

Andrzejkowe Dance Show????
Uczniowie kl.VI b, V b oraz IV b gr.gimnastyczno – taneczna podczas lekcji wychowania fizycznego brali udział w tanecznym Dance Show z okazji Andrzejek.
W czasie lekcji grupy doskonaliły
poczucie rytmu, synchronizację ruchu z muzyką, umiejętność wykorzystania przestrzeni w tańcu oraz umiejętność rozliczania kroków do muzyki jak i również współpracę w zespole. Uczniowie poznali zabawy taneczne przy muzyce.
Wszystkie klasy zadbały również o wesołe stroje taneczne.
Lekcje przebiegły w miłej i wesołej atmosferze.
Było dużooo fajnej zabawy?

PONIŻEJ EFEKTY NASZEJ WSPÓLNEJ PRACY:

JUŻ NIE MOŻEMY SIĘ DOCZEKAĆ KOLEJNYCH NOWYCH WYZWAŃ,KTÓRE SĄ PRZED NAMI.

A BĘDZIE SIĘ DZIAŁO:)

TWORZYMY UKŁADY GIMNASTYCZNE Z PRZYBOREM KOŁEM HULA HOP

Podczas dzisiejszej lekcji wychowania fizycznego tworzyłyśmy układy gimnastyczne z kołem hula -hop w grupach 2 -4 osobowych do muzyki.

Koło hula hop (obręcz) – jeden z obowiązkowych przyrządów, z jakimi występują zawodniczki w gimnastyce artystycznej. Wykorzystywane jest w układach indywidualnych, zespołowych.

Koło hula hop, używane w gimnastyce, wykonane jest z tworzywa sztucznego. Hula hop śr.60 cm. Kolor nie ma znaczenia – może być zsynchronizowana ze strojem zawodniczki.

Koło hula hop może być wykorzystywane podczas treningów jak i rekreacji.

MIKOŁAJKOWE DANCE SHOW

MIKOŁAJKI 2022 r. kl.VI b, V b oraz IV b
gr. gimnastyczno – taneczna?
??


*Mikołajkowy Team *???
Roztańczonym krokiem weszliśmy dziś w klimat świąteczny??Wesołe i kolorowe stroje sprawiły dziś wszystkim wiele radości. W tle na lekcjach wychowania fizycznego pojawiła się dziś świąteczna muzyka, do której tworzyłyśmy układy taneczne. Niech Mikołajkowa moc towarzyszy nam każdego dnia a uśmiech dzieci niech rozwesela zawsze nas??⭐??

???
Zapraszamy do obejrzenia Tanecznej Kartki Świątecznej przygotowanej przez zespół taneczny „Tańczące Jedynki” ( kl.IV b, kl.V b, kl. VI b gr.gimnastyczno – taneczna oraz grupa taneczna SKS kl.I – VI).??⭐??

TWORZYMY UKŁADY GIMNASTYCZNE Z PRZYBOREM PIŁKĄ

PIŁKA – jeden z obowiązkowych przyrządów, z jakimi występują zawodniczki w gimnastyce artystycznej. Wykorzystywana jest w układach indywidualnych.

Piłka, używana w gimnastyce, wykonana jest z gumy lub innego materiału syntetycznego (pod warunkiem, że zachowuje te same właściwości). Jej średnica musi mieścić się między 18 a 20 cm, a waga nie może być mniejsza niż 400 g. Kolor nie ma znaczenia – może być jedno- lub wielobarwna; zwykle barwa  piłki zsynchronizowana jest ze strojem zawodniczki.

Do obowiązkowych ćwiczeń wykonywanych z piłką należą m.in. podrzuty, kozłowanie i toczenie. Zawodniczka nie może piłki upuścić (zgubić). Powinna pracować obydwoma rękami na całej powierzchni planszy.

STEP AEROBIK

W czasie lekcji wychowania fizycznego poznajemy różne formy aktywności fizycznej jedną z nich jest step aerobik.

Step aerobik to forma zajęć fitness, do których wykorzystuje się specjalną, ok. 20-centymetrową platformę zwaną stepem. Ćwiczenia w rytm tanecznej muzyki polegają na dynamicznym wchodzeniu i schodzeniu ze stopnia na różne sposoby. Podczas jednych zajęć step aerobiku można spalić nawet 600 kcal, a ponadto wzmocnić mm. ud, mm. pośladków oraz mm. łydek.

CIEKAWOSTKA:

Step aerobik zdobył olbrzymią popularność w USA na początku lat 90. ubiegłego wieku. Został wymyślony przez Gin Miller, która początkowo trenowała ten typ aerobiku, aby dojść do sprawności po kontuzji kolana. Szybko okazało się, że wchodzenie na step to nie tylko skuteczna forma rehabilitacji, ale także sposób na zgubienie dodatkowych kilogramów i wymodelowanie sylwetki.

Po krótkim czasie Gin Miller podjęła współpracę z firmą Reebok, która wyprodukowała pierwszy profesjonalny step do ćwiczeń z możliwością regulacji wysokości. Wówczas powstało też wideo instruktażowe, na którym Miller pokazuje, jak wykonywać podstawowe kroki i łączyć je w choreografie. Kroki te do dziś pokazywane są uczestnikom zajęć przez trenerów step aerobiku.

Źródło: www.poradnikzdrowie.pl

Dziewczęta podczas lekcji zapoznały się z podstawowymi krokami jakie można wykonać ćwicząc na stepie (technika + nazewnictwo kroków) oraz na bazie poznanych kroków tworzyły układy step aerobiku.

Stepy dziewczyny opanowały i na Drzwi Otwarte Szkoły dla przyszłych uczniów klas pierwszych pokaz Step Aerobiku przygotowały?

POZNAJEMY ZESTAW ĆWICZEŃ GIMNASTYCZNYCH

Z PIŁKAMI GIMNASTYCZNYMI „GYM BALL”.

Ćwiczenia z piłką gimnastyczną to świetny sposób na kompleksowe wzmocnienie naszego ciała oraz poprawę koordynacji ruchowej. Wykonywanie ćwiczeń z piłkami angażuje wszystkie partie mięśni, w tym mięśni głębokich – odpowiedzialnych za stabilizację ciała. Wzmacnianie mięśni stabilizacyjnych pomaga zachować prawidłową sylwetkę, zmniejszyć ryzyko kontuzji oraz odciążyć kręgosłup. Dlatego ćwiczenia z piłką gym ball to znakomite uzupełnienie planu treningowego dla sportowców jak i również dla osób aktywnych fizycznie.

DOSKONALIMY ĆWICZENIA GIMNASTYCZNE ZE WSTĄŻKĄ GIMNASTYCZNĄ

Podczas lekcji wychowania fizycznego wykorzystujemy różne pomoce dydaktyczne takie jak np. wstążki gimnastyczne.

Ćwiczenia ze wstążką gimnastyczną kształtują estetykę ruchu, która jest bardzo ważnym elementem w gimnastyce artystycznej.

Ze wstążkami lubimy bardzo ćwiczyć oraz tworzyć układy gimnastyczne do muzyki.

W czasie tworzenia układów gimnastycznych uczymy się prawidłowego rozliczenia na takty.

Współpracujemy również w zespołach.

Taka praca w zespole dwójkowym, trójkowym czy czwórkowym pozwala na rozwijanie wspólnie kreatywności, naszej twórczości oraz pozwala na doskonalenie synchronizacji w zespole.

Wstążka gimnastyczna – jest jednym z obowiązkowych przyrządów z jakim występują zawodniczki w gimnastyce artystycznej. Wstążka wykorzystywana jest zarówno w układach indywidualnych, jak i zespołowych. Przybór ten wykonany jest z satyny lub innego podobnego materiału, jej kolor nie ma znaczenia – zwykle jest dopasowany do stroju zawodniczki. Do ćwiczeń ze wstążką zaliczamy min. podrzuty, koła, wężyki i inne.

POKAZ AEROBIKU GRUPOWEGO, CHEERLEADINGU ORAZ STEP AEROBIKU PODCZAS DRZWI OTWARTYCH W NASZEJ SZKOLE DLA PRZYSZŁYCH UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

Dnia 23 lutego 2023 r. w naszej szkole odbyły się Drzwi Otwarte Szkoły dla przyszłych uczniów klas pierwszych.

W tym dniu dziewczęta z klas sportowych o profilu gimnastyczno – tanecznym zaprezentowali swoje umiejętności: gimnastyczne, cheerleadingu, step aerobiku przed szerszą publicznością.

Dziewczęta spisały się na medal a przedstawiony program artystyczny został nagrodzony wielkimi brawami.

Poniżej nasza pamiątkowa foto – relacja??

DOSKONALIMY ĆWICZENIA GIMNASTYCZNE

Na wspólnych lekcjach doskonalimy elementy gimnastyki takie jak: stanie na głowie, stanie na rękach, mostek gimnastyczny, szpagat, przewrót w przód że stania na rękach i inne.

W czasie ćwiczeń kształtujemy takie cechy jak: siła, gibkość, wytrzymałość, koordynacja wzrokowo – ruchowa. Uczymy się estetyki wykonywania ruchu oraz wyrabiania nawyku prawidłowej postawy ciała, która jest ważnym elementem w gimnastyce.

W trakcie wykonywania ćwiczeń zwracamy również uwagę na bezpieczeństwo doskonaląc umiejętność asekuracji, która jest ważnym elementem w gimnastyce.

Joanna Kunkel

POZNAJEMY RÓŻNE RODZAJE TAŃCA

Podczas lekcji wychowania fizycznego dziewczęta poznały różne rodzaje tańca np. taniec współczesny, taniec nowoczesny i inne.

Następnie z okazji zbliżającego się święta Międzynarodowego Dnia Tańca przygotowaliśmy piękne prace plastyczne.

Efekty prezentujemy poniżej:

POZNAJEMY RÓŻNE FORMY TRENINGU – CARDIO DRUMMING

CARDIO DRUMMING – DBAMY O FORMĘ PODCZAS GRY NA PERKUSJI!

CARDIO DRUMMING – „bębnienie cardio” jest, to świetna forma aktywności fizycznej, którą można dodać do planu treningowego.

Taka forma treningu jest przeznaczona dla każdej kategorii wiekowej np. dzieci, młodzieży, seniorów.

Ćwiczenia można wykonywać bez muzyki lub w rytm dowolnej muzyki, która posiada różne tempo.

Potrzebny jest tylko sprzęt w formie piłek gymball, wiaderko, pałeczki do gry na perkusji oraz dużo pozytywnego uśmiechu.

POKAZY TANECZNE KLAS SPORTOWYCH O PROFILU TANECZNO – GIMNASTYCZNYM PODCZAS V MEMORIAŁU BIEGOWEGO IM. ZENONA BARANOWSKIEGO DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ ZORGANIZOWANEGO PRZEZ KOŁO PRZYJACIÓŁ UNIA”100″ SWARZĘDZ WE WSPÓŁPRACY Z UMiG Swarzędz

Dnia 16 maja 2023 r. na Stadionie Lekkoatletycznym Unia Swarzędz po raz kolejny na zaproszenie organizatorów UMiG Swarzędz, Koła Przyjaciół „Unia 100” Swarzędz wzięliśmy udział w pokazie taneczno – aerobikowym przygotowanym przez klasy sportowe o profilu gimnastyczno – tanecznym (kl. IV b oraz kl. VI b).

Po przywitaniu wszystkich gości oraz przed rozpoczęciem startów w zawodach biegowych swoimi pokazami taneczno – aerobikowymi uświetniliśmy całą uroczystość.

Jako pierwsza wystąpiła grupa z klasy VI b, która zaprezentowała swoje umiejętności Aerobiku grupowego do utworu Nightcore – Timmy Trmpet&Kashmir, a zaraz po niej wystąpiły dziewczęta z klasy IV b, które zaprezentowały swoje umiejętności w pokazie tanecznym w formie Cheerleadingu do zmixowanej muzyki.

kl. VI b gr. gimnastyczno – taneczna

klasa. IV b gr. gimnastyczno – taneczna

Uczniowie zostali przygotowani do pokazów taneczno – aerobikowych pod okiem trenerki Pani Joanny Kunkel.

Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy byli na miejscu razem z nami za wsparcie oraz tym , którzy nas na odległość wspierali!!!

Dziękujemy po raz kolejny organizatorom za zaproszenie i już nie możemy doczekać się kolejnych roztańczonych wyzwań, które są jeszcze przed nami.

Brawo MY! BRAWO „Tańczące Jedynki”.

BRAWO DZIEWCZĘTA JESTEŚCIE WSPANIAŁE!!!

POKAZ TANECZNY Z POMPONAMI NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

Uczennice klasy IV b gr. gimnastyczno – taneczna zaprezentowały swoje umiejętności w nowym układzie tanecznym z pomponami podczas uroczystej akademii przygotowanej na zakończenie roku szkolnego 2022/2023.

NIECH ŻYJĄ WAKACJE

Słonecznych, wspaniałych wakacji dla Wszystkich.

Dużo uśmiechu, słońca i zabawy.

Odpoczywajcie, resetujcie się i wracajcie

we wrześniu do szkoły z uśmiechem na twarzy.

Joanna Kunkel