Klasa 1 c

Rok szkolny 2019/2020

Witamy na stronie klasy 1 c. Zachęcamy do śledzenia ciekawostek z życia pierwszaków.

02.09.2019r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Tego dnia spotkaliśmy się w sali gimnastycznej razem ze swoimi rodzicami. Wszyscy byli ubrani na galowo, podekscytowani i bardzo ciekawi jak to będzie w szkole. Pani dyrektor wyczytała nazwiska i zawiązała się klasa 1 c. Potem z panią poszliśmy do naszej nowej sali lekcyjnej. Większość z nas zna się z przedszkoli, więc w klasie będzie nam na pewno fajnie.

Drodzy uczniowie !

Na początku waszej szkolnej drogi życzę Wam samych radosnych i szczęśliwych dni. Sukcesów w zdobywaniu wiedzy, samych celujących ocen i wzorowego świadectwa. Przychodźcie z radością do szkoły, chętni poznania nowych, nieodkrytych rzeczy, a rodzice niech będą z Was dumni.

Wychowawczyni Magdalena Urbaniak – Szulc

Dzień Kropki

W piątek 13.września obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, odwagi i zabawy. Najpierw wysłuchaliśmy opowiadania o dziewczynce, która nie wierzyła w siebie. Wszystko się zmieniło kiedy narysowała kropkę, wtedy uwierzyła w siebie. W tym dniu wykonywaliśmy prace plastyczne z kropek, na boisku stawialiśmy kropki, na matematyce tworzyliśmy figury geometryczne łącząc kropeczki.

Wycieczka integracyjna do Nowego ZOO w Poznaniu

Nietypowo, gdyż w sobotę dzieci wraz z rodzicami i panią Magdą udały się na wycieczkę do poznańskiego Nowego ZOO. Pogoda rozpieszczała, było ciepło i przyjemnie a dobre humory nas nie opuszczały. Braliśmy udział w podchodach i zbieraliśmy pieczątki. Mieliśmy przerwę na śniadanko i na słodkie co nieco. Nasza wspólna wycieczka zakończyła się przejażdżką kolejką Maltanką. Było naprawdę fajnie 🙂

Wycieczka do pobliskiej Biblioteki Publicznej w Swarzędzu

24 września udaliśmy się całą klasą do pobliskiej biblioteki. Wzięliśmy udział w spotkaniu z cyklu „Biorę odpowiedzialność za zwierzątko domowe”. Spotkaliśmy się z Panem Benkiem, który jest kierownikiem Azylu dla zwierząt pod Poznaniem. Dowiedzieliśmy się jak żyje skunks, co lubi jeść, oraz za czym nie przepada. Mieliśmy także niepowtarzalną okazję dotknąć i pogłaskać skunksa o imieniu Tuptusia. Małemu Tuptusiowi i jego opiekunowi bardzo dziękujemy za przyjazd. 

DZIEŃ CHŁOPCA

W tym szczególnym dniu złożyliśmy naszym chłopcom życzenia i wręczyliśmy drobne upominki. Tego dnia wybraliśmy z grona naszych koleżanek i kolegów przewodniczącą naszej klasy. Została nią Martynkę. Pamiętaliśmy także o zastępcy przewodniczącej.

Wycieczka do Zalasewa

8 października wraz z Paniami pojechaliśmy do Szkoły Podstawowej w Zalasewie na spotkanie z cyklu ” Odblaski”.

Pasowanie na Pierwszoklasistę 12. 11.2019

Pięknie ubrani, z biało-czerwonymi rozetkami uczestniczyliśmy w naszej już drugiej ważnej uroczystości. Każda klasa recytowała wierszyk i śpiewała piosenki. Po sprawdzeniu naszej wiedzy złożyliśmy ślubowanie.

Akt ślubowania

Będziemy się starali dobrze uczyć

Będziemy dbać o dobre imię klasy i szkoły

Będziemy szanowali nauczycieli i rodziców

Będziemy uczyli się tego co piękne

Będziemy kochać swoją Ojczyznę

Po złożeniu ślubowania pani Dyrektor specjalnym ołówkiem pasowała nas na uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. Otrzymaliśmy też pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek. Po uroczystości, w klasie nasi Rodzice przygotowali dla nas słodki poczęstunek.

Konkurs Recytatorski „Tęczowy Świat Poezji” pod hasłem „Wierszyki Michała Rusinka”

Najpierw w klasie odbyły się eliminacje, po których wybrani zostali: Estera i Szczepan. I to oni reprezentowali klasę w Szkolnym Konkursie Recytatorskim. Szczepan przygotował wiersz pt. „Wazon”, a Estera wiersz pt. „Wieszak”. W dniu konkursu wszyscy mocno kibicowaliśmy, a pani Magda mocno trzymała kciuki. Esterka i Szczepan byli super przygotowani, lecz konkurencja była bardzo duża. Jesteśmy dumni, że się odważyli.

25 listopada Dzień Pluszowego Misia

Co roku w naszej szkole ten dzień obchodzony jest bardzo wesoło. Wszędzie roi się od misiów malutkich, średnich i dużych.Tym razem obchodziliśmy go w holu szkoły. Nasza klasa śpiewała piosenkę „Jadą jadą misie”. W konkursie plastycznym „Portret misia” nagrodzony został Mateusz.

Bardzo się ucieszyliśmy z sukcesu naszego kolegi.

Wizyta w szkolnej bibliotece

To była magiczna wizyta, gdyż spotkaliśmy samego Mikołaja. Pani Iza, która opiekuje się książkami w naszej bibliotece powiedziała nam, że Mikołaj bardzo nie lubi hałasu i mamy „pokazać” jak umiemy być grzeczni i słuchać w ciszy. Najpierw zawołaliśmy Mikołaja słowami „Mikołaju, Mikołaju”. I… po chwili przyszedł, z każdym z nas się przywitał. Niestety miał chore gardło, gdyż był bardzo przeziębiony i musiał oszczędzać głos. Świąteczną opowieść o przygodach Tappiego przeczytała nam pani Iza. Wszyscy uważnie słuchaliśmy. W końcu przybył do nas Mikołaj, a my daliśmy słowo. Na koniec otrzymaliśmy od Mikołaja upominki i wręczyliśmy Mikołajowi rysunki, które sami dla niego przygotowaliśmy.

Konkurs piosenki świątecznej

W piątek 20 grudnia całą klasą udaliśmy się na konkurs piosenki świątecznej. Po pięknych muzycznych chwilach udaliśmy się do sali, aby wspólnie świętować Wigilię klasową. Składaliśmy sobie życzenia, śpiewaliśmy świąteczne piosenki i zajadaliśmy się pysznymi wypiekami oraz słodkimi owocami, które przynieśli nasi Wspaniali Rodzice. Pod koniec spotkania każdy z nas otrzymał piękny świąteczny upominek. 

Wyjazd do Teatru Fredro w Gnieźnie

10 stycznia pojechaliśmy do Teatru w Gnieźnie na przedstawienie ” Królewna Śnieżka”. Każdy z nas był ładnie ubrany, tak jak prosiła pani Magda. W teatrze byliśmy po raz pierwszy i mieliśmy okazję oglądać pięknie przygotowany spektakl.

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Dnia 23 stycznia zostaliśmy zaproszeni do szkolnej biblioteki. Tam odbyła się uroczystość pasowania nas na czytelników. Na początek złożyliśmy ślubowanie czytelnika, a następnie każdy z nas „podpisał się” przykładając pieczątkę sowy pod swoim imieniem i nazwiskiem. Od tej chwili możemy samodzielnie wypożyczać książki. Jednak pierwszą książkę wybrała nasza pani. Jest to nasza pierwsza lektura o przygodach niesfornego koziołka.

Dziękujemy paniom bibliotekarkom: pani Izie i pani Kasi za wspaniałe spotkanie, za miłe przyjęcie. Podobał nam się film, w którym wystąpiły osoby pracujące w naszej szkole. Mówiły o swojej pracy i zadawały nam bajkowe zagadki. Na wszystkie zagadki znaliśmy odpowiedzi Zagadki dotyczyły postaci z różnych bajek. Dowiedzieliśmy się też, jak należy dbać o książki i obiecaliśmy być częstymi gośćmi w bibliotece. I dotrzymujemy słowa!.

Pamiętamy o bezpiecznych feriach zimowych

Nasza pani przypomniała nam o czym musimy pamiętać podczas ferii, aby spędzić je miło, przyjemnie, ale przede wszystkim bezpiecznie. Po powrocie z ferii rysowaliśmy jak spędziliśmy ten czas.

3 marca Święto Szkoły

Co roku 3 marca jest ważnym dniem dla naszej szkoły. W tym dniu odbywają się uroczyste akademie z udziałem uczniów, nauczycieli, dyrekcji, zaproszonych gości. My także byliśmy. Ubrani w galowe stroje zaśpiewaliśmy Mazurek Dąbrowskiego oraz Hymn szkoły Staszicowe Ziarno.

Nasza szkoła ma 186 lat, jest najstarszą szkołą w Swarzędzu. Jesteśmy dumni, że możemy do niej uczęszczać.

Patronem naszej szkoły jest Stanisław Staszic – wielki patriota, geolog, ksiądz, podróżnik, tłumacz, nauczyciel.