klasa 2b 2020/2021

Wracamy do szkoły po wakacjach z energią i zapałem! Jesteśmy Tropicielami wiedzy i odkrywcami świata wokół nas. Zapraszamy na stronę naszej kroniki.

Redaktorzy z klasy 2b

Wrzesień, 2020r

Dzień Chłopca

30 września chłopcy mają swoje święto. W tym roku dodatkową atrakcją był bonus w postaci zwolnienia z odpowiedzi. Wystarczyło założyć krawat lub muszkę. Jak widać na zdjęciu pomysł bardzo się spodobał!

A tak ten dzień opisała Majka:

W dniu 30 września w naszej klasie obchodziliśmy Dzień Chłopca. Najpierw zaśpiewaliśmy im „Sto lat”, a potem Pani wręczyła prezenty. To były Zingsy. Bardzo się chłopakom spodobały. Na koniec Pani zrobiła pamiątkowe zdjęcie.

To był miły dzień!

Wrzesień, 2020r.

Dzień Edukacji Narodowej

Nauczycielom oraz Wszystkim pracownikom naszej szkoły składamy serdeczne życzenia w Dniu Edukacji Narodowej.

Dziękujemy za rozwijanie naszych umiejętności i wyobraźni.

Wiemy, jak ważna jest nauka i chcemy ją wykorzystywać.

Uczniowie klasy 2b

14 października 2021r.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

15 października odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. W samorządzie jest już Lenka, ponieważ pełni rolę przewodniczącej klasy. Spośród nas wyłoniliśmy kandydatów. To Maja i Mateusz. Przygotowali plakaty wyborcze i swój program.

Potem już pozostało czekać na wynik. W tym roku szkolnym jeszcze nie dostali wystarczającej liczby głosów, ale należą im się podziękowania za pracę . Wybory znowu za rok!

Październik, 2020r.

Pamiętamy…

Mikołajki

Tegoroczne mikołajki będą zapewne inne niż zwykle. Nie znajdziecie w klasie prezentów od Mikołaja, ani listu od niego. Naszego bohatera też obowiązują obostrzenia!

Jestem pewna, że do każdego z Was przyjdzie osobiście. Życzę Wam, abyście zostali obdarowani nie tylko prezentami, ale także dobrocią i chęcią sprawiania innym przyjemności. Przecież św. Mikołaj z tego właśnie zasłynął.

Zajrzyjcie rankiem do butów, czy już do Was zawitał!

Wychowawczyni

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

Życzę wszystkim nam zdrowia, uśmiechu i żebyśmy mogli normalnie chodzić do szkoły i spotykać się z rodziną i przyjaciółmi ????????????

Klara

Życzę wam żebyście byli szczęśliwi zdrowi i super się uczyli, żebyście dostali pod choinkę co sobie zażyczycie i mieli szczęście.

 Janek J.

Życzę naszej Pani i wszystkim moim kolegom i koleżankom, żeby Święta Bożego Narodzenia były radosne i fajne i żebyśmy mogli się spotykać i żeby każdy mógł wyjechać w jakieś cudowne miejsce. 

Mateusz

Życzę Wam Wesołych Świąt , bogatego gwiazdora i wymarzonych prezentów.

Majka

Życzę Wszystkim zdrowych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w rodzinnej atmosferze, a także bogatego Gwiazdora ???? i dużo śniegu ❄️☃️, a Nowy Rok, żeby był szczęśliwy i żebyśmy się już spotkali.

Kornelia

Hej koledzy i koleżanki! Życzę wam magicznych świąt, miłej wigilii, pod choinką dużo prezentów i dużo zdrowia.

Jan L.

Hej koledzy i koleżanki !Chciałem Wam życzyć wesołych świąt w tym okropnym wirusie i oczywiście Pani Beacie, która nas wszystkich uczy jest fajna, miła, a co najważniejsze uczy nas z przyjemnością.

Wojtek

Życzę wszystkim, w szczególności mojej Pani wychowawczyni oraz kolegom i koleżankom zdrowych i wesołych świąt Bożego Narodzenia, dużo prezentów pod choinką i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2021

Kuba Zloch

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzę Wszystkim : dużo zdrowia i szczęścia i spokoju. Życzę również powrotu do normalności oraz jak najszybszego spotkania się w naszej klasie na żywo.

 Kamil.

Życzę wszystkiego dobrego dla wszystkich kolegów i oczywiście nauczycielowi wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

Marcel

Tradycyjnie jak co roku, sypią się życzenia wokół. Większość życzy świąt obfitych i prezentów znakomitych, a ja WAM życzę uśmiechu od ucha do ucha i pogody ducha. WESOŁYCH ŚWIĄT

Sonia

Życzę wszystkim zdrowych, pogodnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia z pięknymi prezentami i pysznymi potrawami, oraz ciepłą atmosfera

 Nadia

Życzę wszystkim Wesołych Świąt, Dużo Prezentów i Radości, I Miłej Wigilii!

 Lilka

Droga klaso, życzę wam wszystkim wesołych Świąt Bożego Narodzenia, żeby były radosne. Życzę Wam pysznych potraw, ciekawych rozmów przy wigilijnym stole oraz bogatego gwiazdora. Niech to będzie dla Was wszystkich magiczny czas. Zdrowych, spokojnych Świąt. 

Lena

Życzę wesołych Świąt i dużo prezentów i dużo radości.

Zuzia

Życzę Wam wszystkim Wesołych Świąt i szczęśliwego nowego roku 2021. I miłych ferii zimowych.

Jan N.

Radosnych i pełnych serdeczności Świąt Bożego Narodzenia i powrotu do realizacji marzeń w Nowym Roku 2021

życzy Wam Kochani Wasza Pani

W krainie Anaruka

Po powrocie z ferii przeczytaliśmy lekturę „Anaruk, chłopiec z Grenlandii. Poznaliśmy Arktykę i Grenlandię, na której mieszkał Anaruk. Dowiedzieliśmy się, jak żyli Eskimosi ponad 70 lat temu.

Jako zadanie domowe mieliśmy odpowiedzieć na pytanie ” Czy chciałbyś mieszkać na Grenlandii?” Uzasadnij swoją odpowiedź.

A oto nasze przemyślenia:

Nie chciałbym mieszkać, ponieważ nie mógłbym jeść czekolady, grać na kompie i byłoby mi ciągle zimno.

Wojtek

Tak, ponieważ Innuici są mili i często mogłabym lepić bałwana.

Lilka

Nie podoba mi się życie na Grenladii, bo jest zimno, często pada woda z chmur.

Kuba

Nie chciałbym z powodu zimna i tego, że nie można się nigdy kąpać!

Janek N

Tak, chcę zamieszkać na wyspie, bo jest zimno i trzeba nosić kożuchy. A ja lubię jak mogę nosić zimne ubrania. Tata powiedział, że pojedziemy na Grenlandię, jak będę miał 18 lat.

Janek J

Nie chciałabym tam zamieszkać, bo jest zimno, a ja lubię ciepło i kąpiele w jeziorze.

Sonia

Odpowiedź brzmi nie, ponieważ jest tam bardzo zimno i trzeba nosić grube ubrania oraz jeść surowe mięso i ryby. Na pewno by mi nie smakowało! I Trzeba mieszkać w igloo lub w namiocie.

Nadia

Tak, chciałbym zamieszkać na Grenlandii i oglądać zorzę polarną oraz zobaczyć Anaruka. Chciałbym się upewnić, czy Innuici mają cieplutko w tych igloo. I oczywiście zobaczyć zwierzęta, które nie występują w Polsce.

Mateusz

Nie, bo lubię ciepło i lato.

Kamil

Nie chciałbym zamieszkać na Grenlandii, ponieważ życie tam jest bardzo ciężkie. Wszędzie leży śnieg i trudno znaleźć pożywienie. Dlatego trzeba polować na zwierzęta.

Jaś L

Nie, ponieważ jest zimno, jedzą tylko ryby, a ja lubię inne potrawy. Noszą też smutne ubrania, a ja lubię kolorowe rzeczy.

Jagoda

Tak, ponieważ chciałbym posmakować mięsa foki, nabrać trochę tłuszczu i bawić się z Anarukiem. Chciałbym też polować na zwierzynę i spróbować zamieszkać w igloo.

Marcel

Jak widać zdecydowana większość z nas nie chce zamieszkać na Grenlandii. Co innego zaprojektować grę planszową i w nią zagrać! To chętnie zrobiliśmy.

Zachęcamy do podróżowania ( może nie od razu na biegun) , ale warto poznawać nowych ludzi i ich zwyczaje.

Redaktorzy z 2b

Styczeń 2021r.

8 Marca Dzień Kobiet

Wszystkie dziewczynki były podekscytowane tym dnie, ponieważ kojarzy on się z ….uprzejmością chłopaków i miłym gestem. I nie pomyliły się!

Były zdziwione kiedy Pani opowiadała historię tego święta. Kobiety wywalczyły sobie prawa i dzisiaj mogą osiągnąć wszystko czego zapragną.

Chłopcy zaśpiewali gromkie Sto lat i wręczyli każdej z nich słodkie „co nieco”.

Wysłuchaliśmy także wesołej piosenki pt.” Dzień Kobiet”

Potem pozowali wszyscy do zdjęcia ( chłopcy z wiosennym bukiecikiem bratków dla Pani).

A oto relacje świętowania Dnia Kobiet z perspektywy dziewczynek i chłopców.

Od chłopców w klasie dostałam słodkości. W domu był pyszny obiad. Dostałam też tulipany i róże.

Sonia

Dzień Kobiet spędziłam z rodzicami. Dostałam od taty kwiaty i słodycze oraz pojechałam na zakupy. Dzien był bardzo udany.

Nadia

8 marca świętowałem tak: z mamą jadłem kebab, byłem na Starym Rynku. Potem jeszcze na egzaminie z karate. A i zrobiłem mamie śniadanie do łóżka!

Janek J

Wujek dał mi kwiatki i lizaka. Dostałam też kwiaty od dziadka.

Lena

8 Marca świętowałam u siostry. Śmiałyśmy się i jadłyśmy babeczki.

Kornelia

8 marca nie mogłem świętować , bo miałem egzamin z karate. Dlatego będę świętował 9 marca!

Wojtek

Dzień Kobiet spędziłam z babcia i mamą. Jadłyśmy tort i było bardzo wesoło.

Jagoda

8 marca świętowałem Dzień Kobiet. Dałem Zuzi i siostrze czekoladki, a mamie kwiatki i czekoladę. Byłem też w Mc Donald’s po egzaminie z karate. To był super dzień.

Olek

8 marca nie mogłem świętować, bo miałem egzamin z karate i moja mama była chora, ale tata kupił jednak tort w kształcie serduszka.

Janek N

Dzień 8 marca rozpocząłem od wręczenia mojej mamusi bukietu kwiatów i złożenia życzeń. Potem ubrałem się, zjadłem śniadanie i poszedłem do szkoły. W klasie z panią Beatą rozmawialiśmy o Dniu Kobiet i rysowaliśmy kolorowy bukiet dla mamy. Na ostatniej lekcji liczyliśmy do 30. Ten dzień był super!

Kuba

Dzisiaj w szkole obchodziliśmy Dzień Kobiet. Nasze wspaniałe dziewczynki otrzymały upominki. Były to słodycze i kartki z życzeniami. Wszystkie były bardzo szczęśliwe. Naszej Pani również złożyliśmy życzenia. To był fajny dzień!

Mateusz

Naszym chłopakom serdecznie dziękujemy!

21 marca Dzień Wrażliwości

21 marca to także Dzień Motyla i Pierwszy dzień Wiosny. Wszystko to sprawia, że chce się nieść ludziom radość. I tak było w naszym przypadku. Najpierw rozmawialiśmy o tym, co to jest hospicjum. Potem nagraliśmy filmik, na którym odpowiadamy na pytania ” Co to jest dom, co się z nami dzieje w czasie choroby?”

Najprzyjemniejszą rzeczą było wykonanie motyli w kształcie witraży i dołączenie ich do laurek. Każda była zatytułowana Dzień Wrażliwości. W środku zamieściliśmy pogodne życzenia. Każdy mógł ją ofiarować wybranej osobie.

To był nasz wkład do czynienia dobrych uczynków. A oto rezultat naszej pracy.

Redaktorzy z 2b

Marzec 2021r.

Za co lubimy wiosnę?

Takie pytanie zadała nam Pani na zajęciach. Mieliśmy odpowiedzieć w kilku zdaniach i przesłać zadanie. Wszystko na platformie Teams, bo przecież nadal uczymy się zdalnie. Przy okazji poćwiczyliśmy umiejętność pisania w edytorze tekstu. A oto nasze wypowiedzi:

Lubię wiosnę za to, że przyroda budzi się do życia i rozkwita. Wszystko wokół ożywa. Świat staje się piękny i kolorowy. Pojawiają się kwiaty, zwierzęta budzą się z zimowego snu, ptaki wracają z ciepłych krajów. Pogoda zachęca do spacerów i obserwowania przyrody.

Kuba

Lubię wiosnę bo jest ciepło, rozkwitają kwiaty i częściej mogę wychodzić na dwór.

Wojtek

Lubię wiosnę za ciepłe słoneczko, za dużo kwiatów, za zabawę na ogródku, za granie w piłkę w ciepłe dni, za wycieczki rowerowe i za spacery. 

Mateusz

Lubię wiosnę dlatego, że jest ładna pogoda chociaż  jest przysłowie, że  kwiecień plecień co przeplata trochę zimy trochę lata. 

Janek L.

Za kwiatki i słońce i za przyrodę i dobry humor  i za spędzony czas z takimi pięknymi dniami.  Uwielbiam wiosnę za wszystko.

Lenka

Lubię wiosnę, bo wtedy jest wiele niespodzianek i robi się coraz  cieplej i przylatują wspaniałe zwierzęta jak bociany i rosną śliczne kwiaty jak krokusy, przebiśniegi.

Janek N

Lubię wiosnę, bo można się położyć na liściach albo skoczyć w liście. Jest ciepło i można zaczynać jeść lody. Ja lubię arbuzowe, bo są bardzo słodkie pozdrawiam 🙂 

Marcel

Lubię wiosnę, ponieważ jest kolorowai kwitną kwiaty. Lubię ją za to, że daje nam naturę.

Jagoda

Wiosnę lubię najbardziej za ciepłe dni i słońce. Pod koniec wiosny mogę się kąpać w basenie. Mogę spędzać czas na dworze i grać w piłkę ze znajomymi. Zaczynają kwitnąć drzewa i kwiaty, robi się zielono. Można chodzić na spacery i jeździć na rowerze. Można jeść na dworze i nie trzeba ubierać kurtek, czapek i szali. Lubię wiosnę ,bo w maju mam urodziny :)Wiosna to jest super !!!…

Klara

A tak bociany witały wiosnę w Polsce oczami Mateusza, Soni i Jagody

Mamy tytuł Eko- Odkrywców Volskwagen Poznań

22 kwietnia Ziemia obchodzi swoje święto. Mieliśmy okazję wziąć udział w lekcji ekologicznej, którą poprowadziła mama naszego kolegi Pani Barbara. Podczas prezentacji dowiedzieliśmy się niezwykle ciekawych rzeczy o eko- fabryce jaką jest Volkswagen Poznań.

Właściwie można powiedzieć, że to zielona fabryka. Dba o czyste powietrze, a na dodatek sadzi drzewa! Swoją wiedzę mogliśmy sprawdzić podczas quizu. W pojedynku zmierzyła się drużyna chłopaków i dziewczyn. Do końca trwał wyrównany wyścig w sadzeniu wirtualnych drzewek. Nieco lepsi okazali się chłopcy, ale przecież najważniejsze, że wiemy jak można dbać o planetę. Na koniec cala klasa otrzymała dyplom Eko- Odkrywcy. Po powrocie do szkoły powiesimy go w klasie!

Dziękujemy za interesującą i inspirującą lekcję!

Redaktorzy z 2b

22 kwietnia 2021r.

Serce dla Mamy

24 maja wykonaliśmy serce z listem dla mamy. Pani dała nam do wycięcia szablon, a my go pokolorowaliśmy. Z tyłu były kwiatki, a z przodu Pani zrobiła nacięcia i wsunęliśmy w nie napisany list do mamy. Wyszło super, a przy tym to była fajna zabawa.

Lila

W tym dniu robiliśmy serce dla mamy. Najpierw Pani dała nam szablon i musieliśmy go wyciąć. Potem z drugiej strony namalować kwiaty i napisać list do mamy, w którym zawarliśmy najskrytsze życzenia. Dało nam to dużo zabawy!

Kuba i Kamil

Prezent dla mamy

24 maja robiliśmy w naszej klasie prezent dla mamy. Już rok temu też robiliśmy. W klasie zaczęliśmy wycinać, kolorować i pisać list. Ta praca sprawiła nam dużo radości.

Janek N., Wojtek

Jestem cały dla Mamy

W poniedziałek wykonaliśmy dla mamy sercową laurkę. Co prawda było to dwa dni wcześniej , ale potem były Egzaminy Ósmoklasisty i nie poszliśmy do szkoły. Odniosłem wrażenie, że była to niezła zabawa!

Janek L.

Niespodzianka dla Mamy

24 maja 2021 roku w naszej klasie tworzyliśmy serca dla mamy. Zaczęliśmy od wycięcia serduszka. Następnie kolorowaliśmy serca. Z drugiej strony rysowaliśmy piękne kwiaty. Następnie Pani nacięła nam serce i mogliśmy do środka włożyć napisany przez nas list, w którym były najskrytsze życzenia. Wrażenia były stresujące i wzruszające.

Mateusz i Janek J.

Serce z listem

Z okazji Dnia Mamy Pani zaplanowała , że wykonamy serce z listem. Przygotowała nam szablony serc, a my pracowaliśmy aż dwie godziny! Wszystkim sprawiało to dużo radości wyszło bardzo ładnie.

Maja i Nadia

Dla kochanej Mamy

W szkole zrobiłem dla mamy serce i liścik. Kiedy wróciłem do domu24 maja, to zapomniałem, że Dzień Matki jest dopiero za dwa dni. Cierpliwie czekałem, ale warto było! Mama dostała aż pięć prezentów. Wow! Widać było, że jest szczęśliwa i myślę, że nadal jest. A nawet tata zadzwonił do mojej mamy.

Marcel

Dzień Mamy i serce

24 maja w naszej klasie robiliśmy serduszka i liścik. To były prezenty dla mamy. Każdy pisał, że kocha swoją mamę i kolorował dla niej serduszko. Potem włożyliśmy w nacięcia list z życzeniami. Było wiele radości. Nie mogłam się już doczekać kiedy wręczę je mamie.

Lena i Klara

26 maja 2021r.

Nasze sukcesy

Spieszymy donieść, że nasze koleżanki i koledzy odnoszą sukcesy w różnych konkursach.

Sonia jest laureatką I miejsca w Konkursie Plastycznym „Wielkanocny zajączek” oraz II miejsca w Konkursie Plastycznym ” Portret Misia”.

„Tańcu z Gwiazdami” III miejsce zajęła Lenka, a wyróżnienie otrzymała Majka. W konkursie Poses Chalenge I miejsce otrzymała Nadia, II Sonia i III Lilka.

W Klasowym Konkursie Ortograficznym najlepsi okazali się Janek N, Janek J oraz Lilka. W II etapie konkursu naszą klasę reprezentował Janek N. Wykazał się najlepszą znajomością poprawnej pisowni i został Mistrzem Ortografii Klas Drugich!

Złoty Puchar w karate przypadł w udziale Mateuszowi, srebrny Kubie i Brązowy Jankowi N.

W konkursie Ekologicznym najciekawszą wizję Ziemi za 100 lat pokazał Tomek, a jego praca plastyczna została uhonorowana II miejscem.

W szkolnym Konkursie ” Recytuję w języku angielskim” I miejsce zajęła Majka, a III Mateusz.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Jesteśmy Eko Mistrzami Volkswagen Poznań!

Nasza Eko- Misja była kontynuacją spotkania online i ekologicznej lekcji z p. Barbarą.

Postanowiliśmy, że do naszego pomysłu wykorzystamy folię bąbelkową, tekturę, papier, nakrętki, opakowania plastikowe i tekturowe.

Rozpoczęły się prace nad realizacją projektu „ Bąbelkowy Ocean”. Najpierw podzieliliśmy się na zespoły, a później przeprowadziliśmy „ burzę mózgów” o tym, co ma się znaleźć w naszym oceanie.

Wszyscy ochoczo zabrali się do pracy. Wycinanie, klejenie, malowanie, rysowanie trwało w czasie wszystkich lekcji. Kiedy poszczególne elementy były gotowe, przyszedł czas na rozłożenie na podłodze naszego oceanu z folii. Na końcu podłożyliśmy niebieski papier i wyglądał zupełnie wyglądał jak prawdziwy!

Na powierzchni oceanu i w jego głębinach znalazły się różne stworzenia, a nawet….Titanic!

Świetną zabawę nasza Pani uwieczniła na zdjęciach.

Nasza ekologiczna praca spodobała się i otrzymaliśmy Dyplom Mistrza Ekologii Volkswagen Poznań!

Jesteśmy bardzo dumni!

Miłośnicy ekologii z 2b

Kim będę w przyszłości ?

Na to pytanie odpowiadali nasi koledzy i koleżanka przed kamerą. Dzisiaj odwiedził nas pan Benjamin, który jest reporterem w Swarzędzkiej Telewizji. Opowiadał nam o swojej pracy, a potem mieliśmy okazję prowadzić nagranie. Była to wielka frajda! Najodważniejsi stanęli przed kamerą i opowiedzieli o swoich marzeniach. I tak Majka chce zostać akrobatką, Mateusz pilotem, Janek informatykiem, a Kamil youtuberem lub influencerem! Takie to nowe zawody powstają. Na zakończenie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Może kiedyś zobaczycie nas w roli reportera albo dziennikarza. Czas pokaże….

Nareszcie wakacje

Do zobaczenia we wrześniu!