klasa 8a 2023/2024

WITAMY W KRONICE KLASOWEJ 8A!

Samorząd uczniowski:
Przewodnicząca: IZABELLA B.
Zastępca: BOGUMIŁA W.
Skarbnik: ZUZANNA B.

WYBORY DO SU!

Mieliśmy przyjemność brać udział w przeprowadzaniu wyborów do Samorządu Uczniowskiego. Miło nam poinformować, że nasza koleżanka Iza została przewodniczącą szkoły! 🙂

UDZIAŁ W DRZWIACH OTWARTYCH ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W SWARZĘDZU

Wzięliśmy udział w drzwiach otwartych w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu. Wysłuchaliśmy oferty tej swarzędzkiej szkoły, a także mieliśmy okazję spotkać się i porozmawiać z uczniami. Kto wie, może część z nas zacznie we wrześniu naukę w tej szkole?

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

Z okazji Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się Gminny Konkurs Recytatorski. Miło nam poinformować, że nasza koleżanka Bogumiła zdobyła drugie miejsce! Jesteśmy dumni, brawo!

SPOTKANIE Z KLUBEM SENIORA

9 listopada 2023r. odbyło się spotkanie uczniów klasy 8a z członkami Klubu Seniora. Mieliśmy okazję odbyć niezwykle ciekawą dyskusję dotyczącą współczesnej komunikacji oraz problemów komunikacji międzypokoleniowej. Okazało się, że niezwykle szybko odnaleźliśmy wspólny język. Przy kawie i ciastku czas minął nam szybko. To było niezwykłe doświadczenie.

WYCIECZKA DO ŁODZI

Wzięliśmy udział w wycieczce do Łodzi. Zwiedziliśmy tamtejsze ZOO, spacerowaliśmy ulicami miasta, zjedliśmy posiłek w wyjątkowej Manufakturze. Bawiliśmy się wspaniale!

JASEŁKA 2023

Nasza klasa wraz z uczennicami i uczniami klasy 6b przygotowała Jasełka, które mieliśmy okazję zaprezentować podczas kiermaszu świątecznego. Nasz występ został ciepło przyjęty przez widzów.

Rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Nasi uczniowie mieli zaszczyt reprezentować szkołę w gminnych obchodach rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Jesteśmy dumni!

WSPIERAMY WOŚP!

Spotkanie w Pałacu Działyńskich

Pałac Działyńskich to wyjątkowe miejsce na mapie Poznania, które zachwyca zjawiskowymi wnętrzami. W tych niezwykłych okolicznościach 7 lutego 2024r. odbył się kolejny panel dyskusyjny organizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Stanisława Staszica w Swarzędzu, podczas którego zaprezentowano również wystawę ,,Człowiek – słowo – komunikacja” wykonaną pod kierunkiem p. Karoliny Andrzejewskiej. Tym razem o współczesnej komunikacji dyskutowali paneliści; pani profesor dr hab. Magdalena Biniaś – Szkopek-dyrektor Biblioteki Kórnickiej PAN, pan dr Marek Przybylski – wizytator Kuratorium Oświaty w Poznaniu, uczennice I LO im. ks. Piotra Skargi w Szamotułach: Martyna Kastelli oraz Maria Gzyl, uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Swarzędzu Izabella Bosy oraz Konstancja Czajkowska. Podczas wydarzenia na widowni zasiedli członkowie Koła Centrum Aktywności Seniora, uczniowie Zespołu Szkół Urszulanek, I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Szamotułach, a także przedstawiciele swarzędzkiej Jedynki. Spotkanie to było okazją do wymiany spostrzeżeń oraz rozmowy o szansach i zagrożeniach płynących z nowoczesnych technologii, języku współczesnej młodzieży oraz problemach w komunikacji międzypokoleniowej. Uczestnicy wspólnie doszli do wniosku, że skuteczna komunikacja jest wciąż możliwa, a jej powodzenie zależy zwykle od chęci nadawcy i odbiorcy.

DZIEŃ PIZZY – LUBIMY TO!

Święto Konstytucji 3 maja

EGZAMINY ÓSMOKLASISTY ZA NAMI

KONKURS ORTOGRAFICZNY

29.05.2024r. odbył się konkurs ortograficzny dla klas VI-VIII ,,Mistrz Ortografii”. Miło nam poinformować, że Bogusia zajęła II a Konstancja III miejsce. Gratulujemy!

Wycieczka do Pragi

17-18.06. odbyła się wycieczka do Pragi. W ciągu dwóch dni zwiedziliśmy najsłynniejsze zabytki stolicy Czech. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu.