klasa 8a 2021/2022

Witamy na stronie klasy 8a 🙂

Wychowawca: Ewa Kruświcka

Przewodnicząca klasy: Nikola Brzezińska

Z-ca przewodniczącej: Roman Magdans

Skarbnik: Nicole Podolak

Nasze wspomnienia z wakacji …

Tegoroczne wakacje minęły mi bardzo szybko i przyjemnie 🙂 Zaczęłam je od spotkań z przyjaciółką, następnie spakowałam walizkę i wyjechałam do taty. Pierwsze dni minęły nam na oglądaniu filmów i spacerach nad jeziorem. 3 lipca nadszedł dzień długo wyczekiwanego przeze mnie wyjazdu. Razem z tatą, babcią i ciocią pojechałam do Kołobrzegu. W dzień przyjazdu pogoda była słaba, bo cały czas padał deszcz, ale z dnia na dzień robiło się coraz cieplej i słoneczniej. Całe dnie spędzaliśmy na plaży i zbieraliśmy piękne muszelki. Zwiedzaliśmy również miasto i zajadaliśmy obiady w pysznych domowych restauracjach. Prawie bym zapomniała! Było również szukanie Marianów (mew zrobionych z brązu i przedstawionych w śmieszny sposób) całe szczęście znaleźliśmy prawie wszystkie. 8 lipca nadszedł czas powrotu do domu, było nam ciężko wracać, ponieważ czas w Kołobrzegu mijał nam bardzo przyjemnie. Po powrocie byłam jeszcze z tatą w Gnieźnie, gdzie szukaliśmy posągów królików w ciekawych strojach. W połowie lipca uczęszczałam na półkolonie razem z moją przyjaciółką Zosią. Półkolonie gwarantowały wycieczki i świetną zabawę ! Poznałam tam wiele interesujących osób. Sierpień spędziłam na spotkaniach z przyjaciółmi. Mam nadzieję, że wszyscy miło wspominają wakacje 🙂

Klaudia.

Wakacje rozpoczęły się spokojnie, codziennie wychodziłam na dwór i spotykałam się z przyjaciółmi. W lipcu przyjechał mój wujek z Anglii i było całkiem zabawnie, ponieważ jest moim przeciwieństwem. Jest bardzo energiczny a ja leniwa, więc zawsze kiedy on chciał gdzieś jechać to mi się nie chciało ;). Następnie byliśmy na komunii mojego kuzyna, gdzie było dużo osób, więc miło spędziłam czas. Raz na jakiś czas chodziłam na dwór, jeździłam na deskorolce czy chodziłam na basem. Nazbierałam również małą kolekcję mangi i doskonaliłam moją pasję (taniec, hip-hop). Jednak większość czasu spędzałam w pozycji leżącej 😉

Nikola B.

Sprzątanie Świata

W poniedziałek, dnia 20 września na lekcji wychowawczej wybraliśmy się na spacer podczas którego zbieraliśmy śmieci nad pobliskim jeziorem. Każdy z nas był wyposażony w gumowe rękawiczki i worki na śmieci. Po zbieraniu odpadów, byliśmy zaskoczeni tym, jak ludzie nie dbają o środowisko wyrzucając śmiecie wszędzie tylko nie do kosza ! W taki sposób klasa 8a obchodziła Dzień Sprzątania Świata.

Oskar Z.

W poniedziałek nasza wychowawczyni zabrała nas na „Sprzątanie Świata”. Mieliśmy przygotowane worki i rękawiczki. Po wyjściu ze szkoły poszliśmy do pobliskiego lasu obok jeziora. Następnie, zaczęliśmy sprzątać, zbieraliśmy butelki, papierki, szkło. Pamiętając o ekologii posegregowaliśmy wszystkie śmieci do odpowiednich worków. Wszystkich worków było około sześciu. Po wykonanym zadaniu wróciliśmy do szkoły. Jak dla mnie było to dość ciekawe doświadczenie przez co wiemy jak bardzo zanieczyszczony jest świat przez ludzi, którzy nie dbają o środowisko.

Wiktoria

BIEG MOTYLI 🙂

26.09.2021 odbył się charytatywny bieg – Bieg Motyli. Bieg rozgrywany był wokół jeziora maltańskiego w Poznaniu. Jedno okrążenie ma około 5600 metrów. Bieg ma na celu zbieranie funduszy dla hospicjum Palium w Poznaniu. Część z nas była woluntariuszami podczas biegu, część brała udział w biegu. Ja biegłem 🙂 było to przyjemne doświadczenie, choć minusem było to, że nie zabrałem wody a na trasie biegu również jej nie było ! Jednak dałem radę i bez większego problemu pokonałem trasę wokół jeziora.

Kuba L.

Co roku odbywa się bieg na rzecz Hospicjum Palium w Poznaniu. W tym roku odbył się on w niedziele dnia 26,09 nad jeziorem maltańskim. Do przebiegnięcia było 5,6 kilometra, biegło około 700 osób. Dzięki takiej dużej grupie osób udało się uzbierać mnóstwo pieniędzy ! Niektóre osoby jechały rowerami, hulajnogami a niektóre podjęły się biegu z osobami niepełnosprawnymi. W niektórych miejscach koło jeziora Maltańskiego stały osoby z wolontariatu z różnych szkół i dopingowali osoby które brały udział w akcji. Na mecie rozdane były medale, dyplomy, worki z napisem: POMAGANIE DODAJE SKRZYDEŁ . Było to super doświadczenie !

Kasia K., Oliwia

Wigilia klasowa

Dzisiaj opowiem Wam o naszej wigilii klasowej, która niestety, kolejny rok z rzędu odbyła się przed ekranami naszych komputerów. Na samym początku, odpowiadaliśmy na pytania, które przygotowała dla nas nasza wychowawczyni np: ile kalorii ma jeden pieróg z kapustą? czy znasz przepis na sałatkę warzywną?. Później, przeszliśmy do krótkich prezentacji, które wcześniej przygotowaliśmy na temat tradycji świątecznych w różnych krajach. Później złożyliśmy sobie życzenia i wyłączyliśmy komputery.

Według mnie ta wigilia była dziwna, bo nie mogliśmy podzielić się opłatkiem i złożyć sobie tradycyjnie życzeń. Na szczęście prezentami wymienimy się jak tylko wrócimy do szkoły 🙂

Kuba L.

W niedziele 30 stycznia o godz. 11 rozpoczęliśmy zbiórkę pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Uczestniczyło w niej 3 wolontariuszy głównych i 1 pomocniczych. Towarzyszyło nam dwóch nauczycieli. Pierwszym punktem zbiórki była ulica świętego Marcina pod kościołem. Po piętnastu minutach udaliśmy się w stronę Grzeczki, a następnie do cukierni Magdalenki. Tam poczęstowano nas kubkiem herbaty i ciastkiem w ramach wsparcia wolontariuszy z WOŚP’u. Po tym postoju udaliśmy się na halę sportową, gdzie rozliczaliśmy się z naszych puszek. Naszej ekipie udało się uzbierać ponad 500 zł. Była to dla nas przyjemność zbierać pieniądze dla potrzebujących. Pamiętajmy, dzięki takim zbiórkom możemy razem zmieniać świat na lepsze. 

Oskar Z.

Motoryzacja PRLu

Motoryzacja PRL-u4.05.2022na lekcji historii każdy uczeń był zobowiązany do przedstawienia prezentacji na wybrany temat z okresu PRL-u.Podczas lekcji pokazałem prezentację, która dotyczyła motoryzacji. Zaprezentowałem zdjęcia samochodów, motorów i innych pojazdów zabytkowych a także ich parametry typu: ilość koni mechanicznych, waga, prędkość maksymalna oraz przyspieszenie. Swoją uwagę skupiłem głównie na Maluchu oraz Polonezie.Gdy już skończyłem prezentować poszliśmy na parking zobaczyć mojego Fiata 126p (Malucha), którego odziedziczyłem po pradziadku. Opowiedziałemkolegom całą 31-letnią historię mojego Malucha. Każdy miał możliwość obejrzenia motoryzacyjnego hitu PRL-u, który do dzisiaj na drogach budzi podziw.

Warsztaty pizzy 🙂

Piątek 13 Maja to w ten dzień klasa 8a robiła pizzę w szkole. W ten dzień odwiedziła nas Pani która nam pomagała robić pizzę. Przywiozła ze sobą dwa piekarniki oraz potrzebne składniki. Każdy dostał miskę wałek oraz deskę na której robiliśmy pizzę. Do ciasta dodaliśmy sos pomidorowy oraz ser. Po dodaniu niezbędnych składników dodawaliśmy nasze ulubione składniki do pizzy. Później włożyliśmy pizzę do piekarnika i czekaliśmy aż się upiecze. Po chwilowym odetchnięciu niektóre pizzę były już gotowe.

Zawody pływackie

W piątek 27 maja na Termach Maltańskich odbyły się się szkolne zawody pływackie „Mali mistrzowie”. Rywalizacja odbyła się na dystansie 25 – metrów. Zawodnicy startowali tylko w swojej kategorii wiekowej. Zawody rozgrywane były w stylu dowolnym, więc każdy uczestnik mógł płynąć wybranym przez siebie stylem pływackim. Każdy zawodnik rozpoczynał wyścig startując z wody. O kolejności miejsc w danym roczniku (osobno dziewczyny i chłopcy) decydował najlepszy czas. Startowałem w zawodach razem z moim młodszym bratem. Obaj wybraliśmy styl pływacki zwany kraulem i obaj zajęliśmy I miejsce otrzymując złoty medal, każdy we własnej kategorii wiekowej. Jesteśmy z bratem zadowoleni 😁z zajęcia I miejsc, gdyż były to nasze pierwsze szkolne zawody pływackie, w których braliśmy udział 🙂