klasa 8a 2022/2023

WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM

Witaj szkoło, przez cały rok będzie wesoło! Powodzenia w nowym roku szkolnym 2022/2023!

DZIEŃ CHŁOPAKA , wybory Mistera

Dnia 30 września odbyły się wybory na szkolnego “MISTERA”.  Wzięło w nich udział po 2 osoby z 1 klasy, z naszej poszedł Maks. Miał iść też Oskar ale niestety był chory. 😟 Wybory rozpoczęły się na historii ok. Godziny 10:45, a zakończyły się o godzinie 12:50.Chłopcy mieli za zadanie zaprezentować się w super stylówce, odpowiedzieć na pytania z wiedzy ogólnej i pokazać lub opowiedzieć o swoim hobby. Wpierw chłopacy prezentowali swoją stylówkę, każdy z nich był super ubrany. 😉 Następnie odpowiadali na pytania z wiedzy  ogólnej np. Kolory jesieni, jakie są kontynenty itp. Ich ostatnim zadaniem było opowiedzenie o swoim hobby.  Było bardzo fajnie, każdy z nich super się zaprezentował. Liczę na więcej taki szkolnych akcji. 😊  

Laura

W dniu 30 września, w dzień chłopaka w mojej szkole odbyły się wybory na “Mistera” szkoły.  Na lekcji historii ok. godziny 10:45 zostaliśmy zabrani na salę gimnastyczną i siedzieliśmy tam do ok. 12:50. Po zakończonych lekcjach wróciliśmy do domów by na godzinę 16 być znów w szkole na dyskotece z okazji dnia chłopaka. Sama impreza trwała od 16 do 18. Na początku chłopacy dmuchali balony, a dziewczyny rozstawiały przekąski i napoje oraz rozsuwaliśmy ławki. Następnie chłopacy wymyślili zabawę z deptaniem balonów, dziewczyny niektóre tańczyły i nawet śpiewaliśmy ,,Schnappi, das kleine Krokodil” były również inne zabawy. 

Było bardzo fajnie według mnie, dobrze się bawiliśmy. Ten dzień był bardzo fajny 😊  

Marta

30 września obchodziliśmy w szkole dzień chłopaka. Został zorganizowany konkurs na mistera szkoły. Jury oceniało talenty chłopaków. Podczas konkursu była próbna ewakuacja szkoły. Wygrał chłopak, który grał na pianinie. Po południu mieliśmy dyskotekę klasową na której tańczyliśmy i graliśmy w różne gry. Był to bardzo miło spędzony czas. 

Gabrysia

Dyskoteka  z okazji  Dnia Chłopaka  

Odbyła się ona 30 września w jednej z sal naszej szkoły. Graliśmy w różne gry takie jak: siatkówka balonem, gra w krzesła. Sama dyskoteka trwała mniej więcej 2 godziny. W tle grała muzyka do której tańczyliśmy np. Makarenę, Belgijkę. Mieliśmy ładne oświetlenie , które stworzyło nam bardzo fajny klimat i na tym się skończyło. 

                                                                                                                            Roksana R. 

W dniu 30 września odbyła się dyskoteka trwała ona około 2 godz. Każdy z nas przyniósł coś słodkiego i stworzyliśmy z tego duży stół przysmaków. Tańczyliśmy belgijkę i inne tańce, graliśmy w siatkówkę balonami oraz jedną z fajniejszych  zabaw było przebijanie balonów, a w środku były karteczki z zadaniami. Sala była ładnie oświetlona. Tak obchodziliśmy dzień chłopaka. 

                                                                                                                     Ola Z. 

30 Września w Dzień Chłopaka nasza klasa zorganizowała dyskotekę. Uważam że był to świetny pomysł ponieważ  każdy dobrze się bawił. Na początek każdy pękał balon z wyzwaniem. Graliśmy też w siatkówkę, oprócz tego zagraliśmy w muzyczne krzesła. Dyskoteka była bardzo fajna, ale mogła trwać dłużej. Mam nadzieje że to się jeszcze powtórzy.  

Adam

19.09.2022 chłopcy wpadli na pomysł, żeby zorganizować dyskotekę klasową. Od razu wzięliśmy się do omawiania szczegółów. Kiedy wiedzieliśmy, co każdy przynosi ustaliliśmy termin i godzinę. Jako dzień wybraliśmy 30 września w dzień chłopaka o godzinie 16:00 do 18:00. Przed 16:00 spotkaliśmy się na boisku a potem poszliśmy pod salę. Wszyscy rozłożyli swoje przekąski i wspólnie zaczęliśmy dobrą zabawę. Graliśmy w różne gry np. gorące krzesła, rozbijanie balonów i wykonywanie wyzwań oraz tańczyliśmy i śpiewaliśmy. Kiedy nadszedł koniec zaczęliśmy sprzątać, żeby zostawić sale tak jak przyszliśmy. Każdemu się bardzo podobało. 

Vanessa, Michalina

MODEL DNA  

Dnia 26 września 2022 roku cała nasza klasa miała za zadanie domowe zrobić model dna, o którym rozmawialiśmy i uczyliśmy się na lekcji biologii. Pani S. Spiżewska przeznaczyła na poznanie co to jest dna 3 lekcje. Poznawaliśmy jego budowę. Każdy z nas miał 2 tygodnie na zrobienie swojego modelu. Technika była dowolna. Niektórzy zrobili małe dna, a inni natomiast wielkie. Wszystkie były inne i w swoim rodzaju. Na lekcji przedstawialiśmy nasze projekty klasie. Dostaliśmy pozytywne oceny większość z nich to była ocena celującą. Podobało mi się to zadanie. Polegało one głównie na wyobraźni 

Oliwia

HOBBY 

Od zawsze chciałam tworzyć własną sztukę, kreatywne rzeźby i malować obrazy. Miesiąc temu wybrałam się do sklepu papierniczego, gdzie kupiłam farby akrylowe, pędzle, płótno i namalowałam swój pierwszy obraz, który zatytułowałam ,,Kwieciste wspomnienia’’. Następnego dnia po szkole ponownie wybrałam się do tego samego sklepu ty7m razem po glinę. Stworzyłam rzeźbę mojej siostry w przebraniu anioła. Obecnie prawie codziennie tworze rożne prace plastyczne. Mój cały pokój jest wypełniony po brzegi moimi pracami. Bardzo cieszę się z tego co, robię odpręża mnie to i kreatywnie spędzam czas zamiast siedzieć przed ekranem telefonu lub laptopa. 

Antosia

Wycieczka do Berlina

W dniu 10.10.2022 grupą liczącą trzy klasy pojechaliśmy na całodniową wycieczkę do Niemczech. W jedną stronę jechaliśmy autokarem przez 4 godziny. Pierwszą atrakcją było muzeum Natury w Berlinie, wspaniała alternatywa dla osób które interesują się biologia czyli takich jak ja. Najbardziej podobały mi się zatopione ryby w słoikach z specjalną substancją aby zachowały swój wygląd oraz szkielety dinozaurów. Zwiedzaliśmy zachowany kawałek muru Berlińskiego z graffiti. Nie mogło nas oczywiście ominąć wspólne zdjęcie pod bramą Brandenburską. Zatrzymalismy się w galerii na godzinny postój aby odpocząć lub coś zjeść. Ostatnią atrakcją było muzeum Techniki w którym zafascynowały mnie zachowane ubrania, samoloty, statki, bronie, mundury i inne przedmioty z dawnych lat. Zaprezentowane konstrukcje niektórych maszyn również robiły wrażenie. Była to moja pierwsza wycieczka za granice i mam z niej bardzo dobre wspomnienia, mogłam poznać trochę Berlina i kulturę Niemców.

Antosia

Świąteczne pieczenie  

W poniedziałek 12 grudnia odbyły się w naszej klasie warsztaty robienia świątecznych pierniczków. Przed rozpoczęciem wszyscy założyli fartuszki i czapki po czym usiedli na miejsca i dostali swój zestaw. Zaczęliśmy lepić pierniczki. 

Po ulepieniu pierników wycięliśmy kształty i włożyliśmy je do piekarnika. Między czasie gdy pierniki się piekły zaczęliśmy robić choinkę z wcześniej zrobionych pierników. Gdy zrobiliśmy choinkę i upiekły się pierniki zaczęliśmy je dekorować. Po udekorowaniu zjedliśmy je były przepyszne !!  

Vanessa i Michalina