Aktualności świetlicy

Narodowe Święto Niepodległości

Przygotowania do obchodów Święta Niepodległości rozpoczęliśmy już
4 listopada.  Poznaliśmy wybrane fakty historyczne przybliżające to święto.  Dzieci z zainteresowaniem  obejrzały film o polskich symbolach narodowych. Budząc zainteresowania dzieci wydarzeniami historycznymi, postanowiliśmy  uczcić Święto Niepodległości poprzez różnorodne formy zajęć plastycznych.  Uczniowie wykonali flagi i godła Polski. Zwieńczeniem tych wszystkich działań było stworzenie w świetlicy kącika patriotycznego, do którego wykorzystano prace wykonane  przez dzieci.

Dzień Postaci z Bajek

5 listopada, to święto wszystkich postaci z bajek. W tym roku święto przypada w sobotę, więc w naszej świetlicy obchodziliśmy je już 3 i 4 listopada. Dzień ten był okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów oraz zwrócić uwagę na rolę wychowawczą i edukacyjną bajek, które uczą rozróżniania dobra od zła, chęci niesienia pomocy innym oraz koleżeństwa. Na zakończenie zajęć, uczniowie podzieleni na grupy wykonali plakaty z ulubionymi postaciami.

Jesień wokół nas

Jesień, to piękna pora roku obdarowująca nas skarbami przyrody. W naszej świetlicy rozpoczęliśmy pierwsze rozmowy o jesieni. Dzieci zauważyły, że na placu zabaw słońce coraz częściej chowa się za chmurami, a drzewa powoli przybierają złote kolory. Zainspirowani obserwacją przyrody wykonaliśmy prace plastyczne, które  zostały wyeksponowane w świetlicy oraz   na korytarzu, na gazetce świetlicowej.