Aktualności świetlicy

ZIMA W ŚWIETLICY

Za oknami zimy nie ma, ale w świetlicy mogliśmy się z nią spotkać. Wędrując po polarnych krainach poznaliśmy życie Innuitów, pingwinów i niedźwiedzi polarnych.

Śpiewając piosenki nie daliśmy się zimie zastraszyć, bo „my się zimy nie boimy”! Zapoznaliśmy się też ze sportami zimowymi, choć tylko na zajęciach plastycznych mogliśmy je „uprawiać”. Przypomnieliśmy sobie również zasady bezpiecznej zimowej zabawy, ponieważ już czekamy na ferie.

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ…

W naszej świetlicy rozpoczęły się przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci wykonały świąteczne ozdoby i dekoracje, które ozdobiły świetlicę oraz gazetki na szkolnym korytarzu. Wspólnie ubieraliśmy choinkę w świetlicy, śpiewaliśmy zimowo – świąteczne piosenki oraz uczyliśmy się świątecznych wierszyków. Teraz pozostaje już tylko czekać na prezenty!!

ŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNY – KARTKA ŚWIĄTECZNA

Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-VI naszej szkoły. Zadaniem jest stworzenie kartki świątecznej o wymiarach 14cmx20cm (kartka formatu A4 – złożona na pół). Kartka powinna być wykonana w dowolnej technice z różnych materiałów. Do dekoracji należy wykorzystać tylko pierwszą część kartki (bez życzeń w środku). Uczeń może stworzyć tylko jedną pracę, która powinna być na odwrocie podpisana imieniem, nazwiskiem oraz klasą.

Jury będzie oceniało: zgodność z tematyką, samodzielność wykonania, estetykę pracy oraz oryginalność.

Prace proszę składać do 20.12.2023 r. w świetlicy szkolnej. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 12 stycznia 2024r. Nagrody zostaną wręczone na najbliższej uroczystości szkolnej.

Organizatorzy: Anna Szczodrowska, Danuta Wróbel

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

Dnia 25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci-Pluszowy Miś. W naszej świetlicy przygotowania do tego święta rozpoczęły się już dwa tygodnie wcześniej. Na zajęciach dzieci wyklejały misie, korzystając z różnego rodzaju materiałów, uczyły się piosenek o misiach, kolorowały misiowe kolorowanki, a także  zostały zapoznane z historią tego święta. Dzieci wykazały się dużą aktywnością, pomysłowością i kreatywnością, a efekty ich pracy można zobaczyć w świetlicy oraz na tablicy dekorującej korytarz szkolny.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Przygotowania do obchodów Święta Niepodległości rozpoczęliśmy już
6 listopada.  Poznaliśmy wybrane fakty historyczne przybliżające to święto.  Dzieci z zainteresowaniem  obejrzały film o polskich symbolach narodowych. Budząc zainteresowania dzieci wydarzeniami historycznymi, postanowiliśmy  uczcić Święto Niepodległości poprzez różnorodne formy zajęć plastycznych.  Uczniowie wykonali flagi Polski, książeczki „Nasza Ojczyzna”. Zwieńczeniem tych wszystkich działań było stworzenie w świetlicy kącika patriotycznego.

SPOTKANIE Z JESIENIĄ

W naszej świetlicy rozpoczęliśmy pierwsze rozmowy o jesieni. Dzieci zauważyły, że na placu zabaw słońce coraz częściej chowa się za chmurami, a drzewa powoli przybierają złote kolory. Zainspirowani obserwacją przyrody wykonaliśmy prace plastyczne.