Taniec w Jedynce 2021/2022

TANECZNE SKSY – PROJEKT WF Z AWF

W tym roku szkolnym nasza szkoła dołączyła do programu stworzonego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki – Aktywny powrót do szkoły „Wf z Awf”.

Celem projektu jest poprawa i monitoring stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży po powrocie do zajęć stacjonarnych – walka ze skutkami pandemii koronawirusa.

Nauczyciele, którzy zdecydowali się na udział w projekcie utworzyli „Sport kluby”. Celem Sport Klubów jest monitorowanie stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży oraz wsparcie uczniów w powrocie do pełnej sprawności fizycznej po długotrwałym okresie nauki zdalnej.

Wiedząc, że uczniowie „Jedynki” kochają taniec Pani Agnieszka Patyk utworzyła grupę, która podczas zajęć dodatkowych realizuje tematy związane z tańcem. Zainteresowanie zajęciami było większe niż podejrzewaliśmy. Chęć udziału w Tanecznych Sks-ach zgłosiło prawie 30 dziewcząt z drugich, trzecich, czwartych, szóstych i siódmych klas ! <WOW>

Dążymy do tego aby realizować zainteresowania naszych uczniów i spełniać ich oczekiwania. Bardzo się cieszymy, że nasz pomysł idealnie trafił w potrzeby naszych podopiecznych.

Poniżej fotorelacja z tanecznych zajęć z Panią Agnieszką.

POKAZ TANECZNY KLASY III B – II Bieg sztafetowy im. Romana Firlika

Tym razem Nasze dziewczyny zadbały o oprawę artystyczną podczas II Biegu sztafetowego im. Romana Firlika na Stadionie Lekkoatletycznym przy Unii Swarzędz.

Grupa taneczno – gimnastyczna kolejny raz miała możliwość zaprezentowania swojej choreografii z elementami gimnastycznymi przed większą publicznością.

Dziewczyny poradziły sobie wyśmienicie mimo niepełnego składu. (Życzymy zdrówka tancerkom, które nie mogły się pojawić na piątkowym pokazie z powodu choroby :*)

Bardzo nas cieszy kolejne doświadczenie na naszym pokazowym koncie ! 

Dziewczyny dogadują się wyśmienicie i razem tworzą niesamowity TEAM. Takie występy jeszcze bardziej zbliżają grupę i tworzą niezapomniane wspomnienia.

Nasze Cheerleaderki do samego końca kibicowały zawodnikom Naszej Szkoły m.in. swoim nauczycielom p. Agnieszce Matczak i p. Maciejowi Kowalczykowi, którzy brali udział w sztafecie biegowej.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia!

WYSTĘP TANECZNY podczas III Memoriału im. Zenona Baranowskiego

W piątek (17.09.2021) klasa sportowa III B gr. taneczno – gimnastyczna zaprezentowała swój układ taneczny podczas III Memoriału im. Zenona Baranowskiego na Stadionie Lekkoatletycznym w Swarzędzu.

Dziewczyny zatańczyły się przed liczną publicznością z całej gminy Swarzędz. Dzielnie zagrzewały zawodników do walki mimo, iż warunki pogodowe nie były zbyt sprzyjające. Gorący temperament dziewczyn i miłość do tańca wygrały z wiatrem i niewielkimi opadami. Pierwszy pokaz taneczny za nami!  

Było wspaniale! a to dopiero początek roku…  Nie możemy się doczekać kolejnych wyzwań ! 

WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM

2021 -2022

Tanecznym krokiem ozpoczynamy kolejny rok szkolny.

Zapraszamy Was do odwiedzania naszej zakładki, w której to będziemy się dzielić z Wami naszymi roztańczonymi pomysłami.

#z miłości do pasji#z miłością do tańca❤💃

Joanna Kunkel

Już w krótce ruszamy z kreatywnymi oraz roztańczonymi zajęciami 😉