Klasa 7b

Rok szkolny 2019/2020

Znalezione obrazy dla zapytania gify rozpoczęcie roku szkolnego

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Co dzień chętnie w szkole siedzę.

By poszerzać swoją wiedzę.

By swą przyszłość kolorową, zabezpieczyć mądrą głową.                                     

Kaja Stefańska

NOC NAUKOWCÓW

Dnia 27 września br. odbyła się wycieczka dla klas 7 na Politechnikę Poznańską. Braliśmy udział w organizowanej corocznie w całej Europie akcji „Noc Naukowców”. Pojechaliśmy tam z Paniami od fizyki i chemii. Cała wycieczka podzieliła się na dwie grupy. Ja byłam w grupie, którą opiekowała się Pani od fizyki. Pierwszy pokaz, na którym byliśmy odbył się w laboratorium 314A w budynku Wydziału Technologii Chemicznej. Były wybuchy, „slimy” i dużo więcej. Następnie udaliśmy się do Centrum Wykładowego Politechniki Poznańskiej na główny pokaz pt. ,,Fizyka. Women show”. Był to pokaz poświęcony kobietom. Prowadzący przybliżył nam takie postacie jak: Lise Meitner, Maria Skłodowska-Curie, Heddy Camarr, Maria Geppert. Wykład był ciekawy i interesujący. Wszystko było pokazane w formie zabawy i eksperymentów. Po wykładzie wróciliśmy do szkoły. Uważam, że Noc Naukowców to ciekawa akcja, której celem jest zapoznanie nas ze zjawiskami, z którymi mamy do czynienia w życiu codzienny, czasami nie zdając sobie z tego wcale sprawy. Na pewno w przyszłym roku będę chciała znów na tym wydarzeniu się pojawić.  

Znalezione obrazy dla zapytania gify naukowcy

 

CIEKAWA LEKCJA WYCHOWAWCZA

Podczas ostatniej lekcji wychowawczej przygotowałam prezentację na temat „Zakupoholizmu”. Podałam przyczyny, skutki zachorowania na tę chorobę oraz jakie mogą być jej objawy. Cała klasa z zainteresowaniem wysłuchała przygotowane przeze mnie informacje. Myślę, że przygotowana przeze mnie prezentacja porusza aktualny aspekt cywilizacyjny.                                                                                                                                           

Kaja Stefańska 

WIGILIA KLASOWA


Nasza wigilia klasowa odbyła się w piątek 20 grudnia 2019 roku. Najpierw odbył się koncert kolęd pod okiem p. Modrzyńskiej, które kierowała chórem. W tym samym czasie odbyły się jasełka i zatańczyły dziewczyny z aerobiku. Następnie wszyscy rozdzielili się i poszli do swoich klas wraz z wychowawcami. Gdy przyszliśmy do sali udekorowaliśmy stoły i rozłożyliśmy słodkości a pod obrus wsadziliśmy sianko. Na początku nasz przyjaciel Eryk przeczytał fragment Pisma Świętego, po czym podzieliliśmy się opłatkiem. Następnym punktem było skonsumowanie przygotowanych słodkości i owoców. Następnie Amelia jako święty Mikołaj rozdawała prezenty które były wcześniej przygotowane pod choinką. Każdy dostał prezent, który mu się spodobał. Po wigilii posprzątaliśmy stoły i poszliśmy do domu.                 

Zofia Książek, Amelia Wittke, Kasia Śmichura, Wiktor Osiński 

Znalezione obrazy dla zapytania: gif święta