wychowawca: mgr Mariusz Jagodziński

WYJAZD DO KINA MUZA

23 października razem z Panią E.Talarczyk wybraliśmy się do kina Muza na pokaz krótkich filmów pt.,,Kino nieme”.Niewiarygodne,że kino istnieje od ponad 100 lat. Filmy,które obejrzeliśmy pokazały jak wyglądało kino u swoich początków,jak wyglądały pierwsze pokazy i kim był taper. Uświadomiliśmy sobie, że od chwili wynalezienia kinematografu do momentu,gdy filmy zaczęły opowiadać bardziej rozbudowaną historię musiało upłynąć wiele czasu. Te kilka filmów które mieliśmy możliwość obejrzeć zrobiły na nas ogromne wrażenie.

Wiktoria Wesołek

AKCJA „GWIAZDOR”

27 i 28 listopada podczas Drzwi Otwartych zorganizowaliśmy w szkole Kiermasz Świąteczny,podczas którego zachęcaliśmy między innymi do zakupu świątecznych stroików,które własnoręcznie wykonaliśmy. Celem naszej akcji było wsparcie ,,Akcji Gwiazdor „.Dzieci z różnych świetlic środowiskowych piszą listy do ,,Gwiazdora „,dzieląc się marzeniami. Są one często dla nich nie do spełnienia. Dlatego postanowiliśmy działać!!! Dzięki ogromnemu zainteresowaniu i sumy jaką zebraliśmy mogliśmy odpowiedzieć na sześć dziecięcych listów i spełnić ich skryte marzenia. Jesteśmy wzruszeni i szczęśliwi,że mogliśmy sprawić,iż Ismena,Łukasz,Wojtek,Sebastian,Kamila i Patrycja dostaną w tym roku prezent pod choinkę. Jeszcze raz bardzo DZIĘKUJEMY za wsparcie!!!! 6a

KONKURS „ZOSTAŃ MISTRZEM MITOLOGII”

W dniu 18 grudniu zaproszeni wcześniej przez nauczycieli polonistów i historyków uczniowie klas IV-VI wzięli udział w szkolnym Konkursie Historyczno-Polonistycznym „ZOSTAŃ MISTRZEM MITOLOGII”. Wspólnie z koleżanką Tosią reprezentowaliśmy naszą klasę. Jeszcze tego samego dnia poznaliśmy wyniki konkursu. Okazało się, iż Tosia zajęła I miejsce, a ja III miejsce. Dzięki temu oboje będziemy reprezentować Szkołę Podstawową nr 1 podczas Gminnego Konkursu Historyczno-Polonistycznego „Zostań mistrzem mitologii” organizowanego przez SP nr 3 w Swarzędzu w dniu 18.02.2020 r.
Trzymajcie za Nas kciuki.

Oskar

Moje wrażenia z wyjazdu do kina

W ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w piątek 21 lutego 2020 z samego rana wybraliśmy się całą klasą do kina Muza w Poznaniu na film z 2014r. pt. „Labirynt”.
To opowieść o grze komputerowej zdolnej przenosić przedmioty i ludzi ze świata realnego w wirtualną rzeczywistość i o 14-letnim bohaterze imieniem Frikke, który stara się uwolnić uwięzione w niej osoby. W  trakcie niebezpiecznej rozgrywki chłopiec musi odkryć zamiary szalonego twórcy gry, pokonać demonicznego Pekka i przeprowadzić nowych przyjaciół przez labirynt. Po drodze poznaje nowego sojusznika Rudolfa, dzięki któremu udaje mu się uratować uwięzione osoby w grze.
Twórcy filmu zestawiają ze sobą oczywiste zagrożenia cyberprzestrzeni, takie jak możliwość bycia „pochłoniętym” przez grę, czy też obecność w sieci autentycznych łotrów. Historia przedstawiona w filmie to także wspaniała opowieść o nawiązywaniu przyjaźni i dbaniu o nią, motywowaniu siebie i innych do działania, podejście do trudności z optymizmem i poczuciem własnej sprawczości. Ciekawą kwestią jest też sama decyzja o pomaganiu bądź nie, o czym mówi sekwencja pokazująca kryzys Frikkiego i jego próbę odwrócenia się od cudzych problemów. To pokazuje Nam, jak dużą wartość ma pomaganie do skutku i czym się różni od chwilowego zrywu.
Film bardzo mi się podobał, ponieważ bohaterowie to praktycznie moi rówieśnicy, a fabuła zachęca do refleksji, by zastanowić się nad ogółem zagrożeń i niebezpieczeństw, jakie niosą ze sobą modne obecnie gry komputerowe.
Zachęcam serdecznie do obejrzenia.

Oskar.

Wraz z paniami Ewą Kruświcką i Elżbietą Talarczyk pojechaliśmy całą klasą do kina Muza. Dzięki temu mogliśmy uczestniczyć w realizacji programu „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”. Film bardzo mi się podobał, ponieważ pojawiało się w nim dużo  elementów fantastycznych i realistycznych. Opowiadał on o aparacie, który przenosił ludzi do gry wprowadzając ich w tym czasie w śpiączkę. Wydostać się z niej można jeśli tylko odgadnie się się hasło z karteczek, które były rozrzucone po całym świecie gry.

Ten film zrobił na nas wielkie wrażenie. Polecam serdecznie !!

Jakub L.