Aktualności sportowe 2022/2023

MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY SWARZĘDZ W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

ROCZNIK 2010 i młodsi

Dnia 19.01.2023 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Swarzędzu odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz w Piłce Ręcznej Chłopców rocznik 2010 i młodsi.

Celem turnieju było: popularyzacja piłki ręcznej wśród uczniów na terenie Gminy Swarzędz, integracja zespołów szkolnych oraz wyłonienie zwycięskiej drużyny reprezentującej gminę w Powiecie Poznańskim.

W zawodach wzięło udział 7 szkół podstawowych, które były podzielone na 2 grupy. Uczniowie naszej szkoły dzielnie reprezentowali barwy „Jedynki” walcząc w każdym pojedynku. Nasi szczypiorniści w swojej grupie wywalczyli III miejsce.
Naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Wejman, Antek Grześkowiak, Wojciech Jędrzejczak, Krzysztof Fąferek, Kacper Chojnicki, Szymon Wolny, Olin Grzymkowski z kl. VI b, Marcel Kołakowski z kl. V a, Krystian Droszcz, Kacper Szubert, Kryspian Urbaniak z kl. V b oraz Kuba Zloch, Aleksander Jarek z kl. IV b. Opiekunem zespołu była Pani Joanna Kunkel.


Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych
.

Poniżej zapraszamy do obejrzenia naszej foto-relacji z zawodów:

Joanna Kunkel

SUKCES SPORTOWY SZYMONA🏀🏆

Uczeń naszej szkoły Szymon Noskowiak
(kl.VIII c) został powołany do Kadry Wielkopolski w Piłce Koszykowej Mężczyzn,
z którą w ostatnim czasie wziął udział w Turnieju Dywizji A Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Koszykówce Mężczyzn. Reprezentacja Kadry Wielkopolski w turnieju wywalczyła I miejsce🏆
Jest to duży sukces!👏👏👏
Szymon na co dzień trenuje w Klubie Sportowym Lider Swarzędz🏀
Gratulacje dla całej Kadry Wielkopolski oraz trenerów Lider Swarzędz🏀💙🏀
Brawo Panowie, Brawo Szymon. Jesteśmy dumni z Ciebie🙂

Foto. Maciej Stroiński, Beata Oryl-Stroińska

Joanna Kunkel

Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz

w piłce halowej chłopców klas IV-VI ⚽️

W środę, 16 listopada w hali sportowej w Zalasewie odbył się turniej piłki nożnej dla chłopców W zawodach wzięło udział 8 szkół podstawowych, które były podzielone na 2 grupy. Nasi reprezentanci odnotowali dwie przegrane z SP 3 Swarzędz i SP Kobylnica oraz pokonali SP 1 Zalasewo 2-1.

W tym meczu do bramki rywala trafił Wojtek Jędrzejczak oraz Janek Lubka ⚽️Ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce w grupie.

Naszą szkołę reprezentowali:Mateusz Wejman, Antek Grześkowiak, Wojciech Jędrzejczak, Kacper Chojnacki z kl.VI bKacper Szubert, Patryk Bzdak z kl.V bJan Lubka, Kuba Zloch, Tomek Malinowski z kl.IV b.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.👏

MISTRZOSTWA POWIATU POZNAŃSKIEGO W BADMINTONIE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

ROCZNIK 2010 I MŁODSI (IGRZYSKA DZIECI)

Dnia 27.10.2022 r. w Hali Sportowej w Puszczykowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Badmintonie Dziewcząt i Chłopców rocznik 2010 i młodsi.

W zawodach wzięło udział 9 szkół podstawowych, które były podzielone na 2 grupy zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców. Uczniowie naszej szkoły dzielnie reprezentowali barwy „Jedynki” w obu kategoriach grając coraz lepiej w każdym pojedynku i zdobywając coraz lepsze wyniki.
„Jedynka” ostatecznie w rozgrywkach w badmintona wywalczyła  5 miejsce w kategorii dziewcząt i chłopców.


Naszą szkołę reprezentowali: dziewczęta – Magdalena Taterka, Zofia Lewanowska, Laura Sarnikowska z kl. VI b oraz chłopcy: Mateusz Wejman, Antek Grześkowiak, Wojciech Jędrzejczak z kl.VI b. Opiekunem zespołu była Pani Joanna Kunkel.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych
.

Poniżej zapraszamy do obejrzenia naszej foto-relacji z zawodów:

Joanna Kunkel

TRENING PIŁKARSKI KLASY 2B

W naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Akademii Warty Poznań, którzy realizują projekt Enea Akademia Sportu ⚽️

Klasa 2b uczestniczyła w zajęciach teoretycznych oraz praktycznych przeprowadzonych na sali gimnastycznej ⚽️💪 uczniowie podczas zajęć rozmawiali między innymi o piłce nożnej i zdrowym odżywianiu a następnie odbyli specjalistyczny trening piłkarski 🥅

Jak widać na zdjęciach świetnie się przy tym bawili 😀 Dziękujemy przedstawicielom Warty Poznań za odwiedziny ✋

📸 Jan Piechota

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY SWARZĘDZ W SZACHACH

(Igrzyska Młodzieży Szkolnej rocznik 2008 i 2009)

W dniu 26.10.2022 r. uczniowie z naszej szkoły pod opieką Pana Patricka Miszczaka wzięły udział w „Drużynowych Zawodach Szachowych” dla klas VII i VIII i zajęły III miejsce.

Naszą szkołę reprezentowali:

 1. Paweł Ratajszczak-Tymczyk
 2. Kacper Lewandowski
 3. Kuba Jankowiak
 4. Maria Mikołajewska
 5. Mateusz Jeger

Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w intelektualnych rozgrywkach.

Patrick Miszczak

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY SWARZĘDZ W SZACHACH

(Igrzyska Dzieci rocznik 2010 i młodsi)

W dniu 19.10.2022 r. uczniowie z naszej szkoły pod opieką Pana Patricka Miszczaka wzięły udział w „Drużynowych Zawodach szachowych” i zajęły III miejsce.

Naszą szkołę reprezentowali:

 1. Illia Shepe
 2. Amelia Węgrzyn
 3. Jadwiga Kurkowiak
 4. Paweł Czerwiński
 5. Jacek Fąfara
 6. Paweł Zawada
 7. Staś Zawada

Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w intelektualnych rozgrywkach.

Patrick Miszczak

MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY SWARZĘDZ W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT

ROCZNIK 2010 i młodsi

Dnia 11 października 2022 roku odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz w Unihokeju Dziewcząt Rocznik 2010 i młodsi. Gospodarzem zawodów była Szkoła Podstawowa w Paczkowie.

Uczennice klas V b oraz kl. VI b naszej szkoły walczyły z dziewczętami ze swarzędzkich szkół. Udział w rozgrywkach wzięły następujące szkoły: SP nr 2 Swarzędz, SP nr 1  Zalasewo , SP nr 1 Swarzędz, SP nr 5 Swarzędz oraz gospodarz zawodów SP Paczkowo. Dziewczęta rozegrały mecze systemem „każdy z każdym” 2 x po 7 min. pod okiem sędziego unihokeja. Każdy mecz był pełen entuzjazmu oraz niesamowitych emocji. Dziewczęta walczyły do samego końca o każdą bramkę…gra była bardzo zacięta. Po wszystkich rozgrywkach nastąpiło podsumowanie zawodów oraz wręczenie dyplomów. Nasza szkoła zajęła III miejsce.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA ZAWODÓW:

SP nr 5 Swarzędz I miejsce

SP Paczkowo II miejsce

SP nr 1 SWARZĘDZ III miejsce

SP nr 2 SWARZĘDZ IV miejsce

SP nr 1 Zalasewo V miejsce

Naszą szkołę reprezentowały uczennice z kl. V b: Jagoda Bandosz, Natasha Mierzejewska, Wiktoria Gąsior, Amelia Knade oraz z kl.  VI b: Marta Kiszka, Magdalena Taterka, Zofia Lewanowska, Laura Sarnikowska, Zofia Sosnowska, Paulina Hoedt, Natalia Smakowska.

Opiekunem zespołu była Pani Joanna Kunkel.

Gratulacje dla całego zespołu!!!

Joanna Kunkel

            WSPOMINAMY XVII MEMORIAŁ ARKADIUSZA GOŁASIA W SWARZĘDZU

WARSZTATY SIATKARSKIE DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH Z GMINY SWARZĘDZ PROWADZONE PRZEZ ZAWODNIKÓW Aluron CMC Warta Zawiercie

Dnia 23 września 2022 r. w piątkowe popołudnie w hali widowiskowo – sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie odbyły się siatkarskie warsztaty dla uczniów szkół podstawowych z gminy Swarzędz podczas XVII  Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia. 

Tuż po konferencji prasowej zorganizowano warsztaty dla uczniów szkół podstawowych gminy Swarzędz, które prowadzili trenerzy oraz zawodnicy Aluron CMC Warta Zawiercie. 

Na zaproszenie Pani Katarzyny Czajkowskiej – nauczyciela wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie nasi uczniowie z kl. IV b Wojciech Taterka, VI b Marta Kiszka, Zofia Sosnowska, Magdalena Taterka, Natalia Smakowska, Laura Sarnikowska, Zofia Lewanowska, Mateusz Wejman, Krzysztof Fąferek, VII a Konstancja Czajkowska, Iza Bosy oraz VIII d Marika Droszcz, Maja Smakowska, Natalia Wasyluk pod opieką Pani Joanny Kunkel mieli okazję w nich uczestniczyć.

Celem warsztatów było przede wszystkim zarażanie pasją do siatkówki młodzieży szkolnej oraz odciągnięcie uczniów od technologii komputerowej.

Uczniowie doskonalili umiejętności techniczne gry piłki siatkowej min. odbicia górne, dolne, umiejętność poruszania się po boisku, wykonanie bloku czy ataku pod okiem najlepszych na świecie gwiazd siatkówki.

Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z gwiazdami siatkówki, zebrać pamiątkowe autografy czy przybić „piątkę”.

WSZYSCY SIĘ SUPER BAWILIŚMY!!!

Memoriał Gołasia, to nie tylko sportowe zmagania czołowych drużyn siatkówki , ale przede wszystkim idea uczczenia Arka – wybitnego człowieka i sportowca. Czcimy jego pamięć podczas sportowych turniejów , ale także przez naukę młodzieży.

Udział w warsztatach był dla nas kolejnym fajnym doświadczeniem oraz niesamowitym przeżyciem, a cenne wskazówki  zdobyte podczas warsztatów pozostaną w naszych głowach na zawsze.

XVII Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia to impreza, która odbyła się już po raz czwarty w Gminie Swarzędz. Przez weekend rozgrywały się turnieje pod honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz Pana Mariana Szkudlarka. Hala widowiskowo – sportowa zamieniła się  w arenę siatkarskich zmagań, podczas których rywalizowały ze sobą drużyny PLUS Ligi: Aluron CMC Warta Zawiercie, Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle, Barkom Każany Lwów, Berlin Recycling Volleys.

Poniżej zapraszamy Was do obejrzenia naszej foto – relacji:

Joanna Kunkel

POKAZ AEROBIKU SPORTOWEGO ORAZ TAŃCA Z POMPONAMI  

PODCZAS ZAWODÓW SPORTOWYCH III BIEG SZTAFETOWY IM.ROMANA FIRLIKA

Dnia 23 września 2022 r. na Stadionie Lekkoatletycznym Unia Swarzędz po raz kolejny na zaproszenie organizatorów UMiG Swarzędz, Koła Przyjaciół „Unia 100” Swarzędz oraz Klubu Sportowego Unia Swarzędz wzięliśmy udział w pokazie taneczno – aerobikowym przygotowanym przez klasy sportowe o profilu gimnastyczno – tanecznym (kl. V b oraz kl. VI b).

Po przywitaniu wszystkich gości oraz przed rozpoczęciem startów w zawodach biegowych swoimi pokazami taneczno – aerobikowymi uświetniliśmy całą uroczystość.

Jako pierwsza wystąpiła grupa z klasy V b, która zaprezentowała się w układzie tanecznym w formie Cheerleadingu do utworu Sara Perche Ti Amo, a zaraz po niej wystąpiły dziewczęta z klasy VI b, które zaprezentowały swoje umiejętności w pokazie Aerobiku sportowego do utworu Nightcore – Timmy Trmpet&Kashmir.

klasa V b gr. gimnastyczno – taneczna

Jagoda Bandosz, Natasza Gąsior, Stefania Dziczek, Amelia Knade, Natasha Mierzejewska, Natasza Piekarska, Vanessa Myćka oraz Martyna Świgoniak.

klasa VI b gr. gimnastyczno – taneczna

Paulina Hoedt, Oliwia Knade, Marta Kiszka, Zofia Lewanowska, Laura Sarnikowska, Zofia Sosnowska, Natalia Smakowska, Magdalena Taterka.

Uczniowie zostali przygotowani do pokazów taneczno – aerobikowych pod okiem trenerki Pani Joanny Kunkel.

Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy byli na miejscu razem z nami za wsparcie oraz tym , którzy nas duchowo wspierali!!!

Dziękujemy po raz kolejny organizatorom za zaproszenie i już nie możemy doczekać się kolejnych roztańczonych wyzwań, które są jeszcze przed nami.

Brawo MY! BRAWO „Tańczące Jedynki”.

Poniżej zapraszamy Was do obejrzenia naszej  foto – relacji z dzisiejszych pokazów:

Joanna Kunkel

III INTEGRACYJNY BIEG SZTAFETOWY IM. ROMANA FIRLIKA

Dnia 23 września 2022 r. na Stadionie Miejskim im. Mariana Zaporowskiego w Swarzędzu  odbył się III Integracyjny Bieg Sztafetowy im. Romana Firlika  zorganizowany dla wszystkich szkół podstawowych w gminie Swarzędz. Organizatorem biegu było Koło Przyjaciół i Sympatyków Klubu Sportowego „Unia 100” Swarzędz, Urząd Miasta i Gminy Swarzędz oraz Klub Unia Swarzędz. Każda szkoła startująca w zawodach sportowych musiała wystawić sztafetę składającą się z  14 zawodników, w skład której wchodziły następujące osoby: 5 dziewcząt (każda biegła 400 m), 5 chłopców (każdy biegł 800 m), mama dziecka (400 m), tata dziecka (1200), przyjaciel szkoły (1200) oraz nauczyciel (1200 m). Razem cały zespół sztafetowy miał do przebiegnięcia  dystans 10 km.

Nasza sztafetę „Jedynki” reprezentowały następujące osoby: Zuzanna Brutkowska kl. VII a, Laura Ciesielska kl. VIII a, Katarzyna Kraśniewska kl. VIII b, Marika Droszcz kl. VIII d, Pola Majerowicz kl. VIII b, Kasper Klose kl. VIII b, Mikołaj Puwałowski kl. VIII b, Mateusz Jeger kl. VIII c, Hubert Malinowski kl. VIII d, Paweł Ratajszczak kl. VIII d, Jakub Jankowiak kl. VIII d, przyjaciel szkoły: Monika Kaczmarek (absolwentka naszej szkoły),nauczyciele: Joanna Kunkel, Patrick Miszczak oraz Maciej Kowalczyk.

Wszyscy zawodnicy reprezentujący naszą „Jedynkę” pobiegli rewelacyjnie.

Podczas zawodów panowała miła, sportowa atmosfera.

Dziewczęta z grupy gimnastyczno – tanecznej (kl. V b oraz kl. VI b) dzielnie dopingowały wszystkich zawodników.

Nasza sztafeta usytuowała się na VII miejscu.

Wszystkim zawodnikom raz jeszcze serdecznie gratulujemy a organizatorom dziękujemy za organizację zawodów sportowych.

Do zobaczenia za rok!!!

Poniżej zapraszamy Was do obejrzenia naszej foto – relacji:

Joanna Kunkel

MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY SWARZĘDZ W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW ROCZNIK  2010 I MŁODSI

Dnia 19 września nasza szkoła była organizatorem Mistrzostw Miasta i Gminy Swarzędz w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców rocznik 2010 i młodsi, które odbyły się na terenie Stadionu Miejskiego Unia Swarzędz.

Do rywalizacji sportowej przystąpiły wszystkie szkoły podstawowe z gminy Swarzędz, zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.

Bieg sztafetowy przebiegał na dystansie 6×800 m dziewczęta oraz 6×900 m chłopcy.

Sztafety dziewcząt i chłopców startowały oddzielnie.

Po zapoznaniu uczniów i nauczycieli/sędziów z trasą biegu oraz po przeprowadzonej rozgrzewce wystartowaliśmy z zawodami.

Jako pierwsze startowały dziewczęta, następnie chłopcy, którzy dzielnie pokonywali wyznaczony dystans.

Zawody odbyły się w miłej i bezpiecznej atmosferze oraz w duchu walki fair play.

Najlepszym zespołem w kategorii dziewcząt była SP1 Zalasewo, natomiast w kategorii chłopców SP Paczkowo. Obie drużyny będą reprezentowały naszą gminę w powiecie poznańskim w Sztafetowych Biegach Przełajowych – Igrzyska Dzieci, które odbędę się 28.09.2022 r. Krosno/ Mosina.

Trzymamy za Was kciuki!!!

Nad bezpieczeństwem uczniów czuwał Pan ratownik – MS MEDIK NZOZ.

Wszystkim reprezentacjom szkół podstawowych raz jeszcze gratulujemy!!!

Naszą szkołę reprezentowali:

Sztafeta dziewcząt:

1. Natasza Gąsior kl. V b

2. Natasza Mierzejewska kl. V b

3. Amelia Węgrzyn kl. VI a

4. Valeria Meilakh kl. VI a

5. Magdalena Taterka kl. VI b

6. Laura Sarnikowska kl. VI b

7. Natalia Smakowska kl. VI b

8. Kornelia Kuźmenko kl. IV b

Sztafeta chłopców:

1.Wojciech Taterka kl. IV b

2. Jakub Zloch kl. IV b

3. Patryk Bzdak kl. V b

4. Marcel Kołakowski kl. V c

5. Olin Grzymkowski kl. VI b

6. Wojciech Jędrzejczak kl. VI b

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

Sztafeta dziewcząt:

 1. SP 2 Zalasewo – awans do powiatu
 2. SP 1 Zalasewo 
 3. SP 5 Swarzędz
 4. SP 4 Swarzędz
 5. SP Paczkowo
 6. SP Kobylnica
 7. SP 3 Swarzędz
 8. SP 2 Swarzędz
 9. SP 1 Swarzędz
 10. SP Wierzonka

Sztafeta chłopców:

 1. SP Paczkowo – awans do powiatu

2. SP 3 Swarzędz

3.  SP 5 Swarzędz

4. SP 2 Zalasewo

5. SP Kobylnica

6. SP 1 Zalasewo

7. SP 2 Swarzędz

8. SP Wierzonka

9. SP 1 Swarzędz

10. SP 4 Swarzędz

Koordynatorem zawodów byli: Joanna Kunkel, Maciej Kowalczyk

Opiekunami zespołów byli: Anna Jankowska, Łukasz Szyc

Poniżej zapraszamy Was do obejrzenia naszej foto – relacji z zawodów:

Joanna Kunkel