Aktualności sportowe 2022/2023

III INTEGRACYJNY BIEG SZTAFETOWY IM. ROMANA FIRLIKA

Dnia 23 września 2022 r. na Stadionie Miejskim im. Mariana Zaporowskiego w Swarzędzu  odbył się III Integracyjny Bieg Sztafetowy im. Romana Firlika  zorganizowany dla wszystkich szkół podstawowych w gminie Swarzędz. Organizatorem biegu było Koło Przyjaciół i Sympatyków Klubu Sportowego „Unia 100” Swarzędz, Urząd Miasta i Gminy Swarzędz oraz Klub Unia Swarzędz. Każda szkoła startująca w zawodach sportowych musiała wystawić sztafetę składającą się z  14 zawodników, w skład której wchodziły następujące osoby: 5 dziewcząt (każda biegła 400 m), 5 chłopców (każdy biegł 800 m), mama dziecka (400 m), tata dziecka (1200), przyjaciel szkoły (1200) oraz nauczyciel (1200 m). Razem cały zespół sztafetowy miał do przebiegnięcia  dystans 10 km.

Nasza sztafetę „Jedynki” reprezentowały następujące osoby: Zuzanna Brutkowska kl. VII a, Laura Ciesielska kl. VIII a, Katarzyna Kraśniewska kl. VIII b, Marika Droszcz kl. VIII d, Pola Majerowicz kl. VIII b, Kasper Klose kl. VIII b, Mikołaj Puwałowski kl. VIII b, Mateusz Jeger kl. VIII c, Hubert Malinowski kl. VIII d, Paweł Ratajszczak kl. VIII d, Jakub Jankowiak kl. VIII d, przyjaciel szkoły: Monika Kaczmarek (absolwentka naszej szkoły),nauczyciele: Joanna Kunkel, Patrick Miszczak oraz Maciej Kowalczyk.

Wszyscy zawodnicy reprezentujący naszą „Jedynkę” pobiegli rewelacyjnie.

Podczas zawodów panowała miła, sportowa atmosfera.

Dziewczęta z grupy gimnastyczno – tanecznej (kl. V b oraz kl. VI b) dzielnie dopingowały wszystkich zawodników.

Nasza sztafeta usytuowała się na VII miejscu.

Wszystkim zawodnikom raz jeszcze serdecznie gratulujemy a organizatorom dziękujemy za organizację zawodów sportowych.

Do zobaczenia za rok!!!

Poniżej zapraszamy Was do obejrzenia naszej foto – relacji:

Joanna Kunkel

MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY SWARZĘDZ W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW ROCZNIK  2010 I MŁODSI

Dnia 19 września nasza szkoła była organizatorem Mistrzostw Miasta i Gminy Swarzędz w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców rocznik 2010 i młodsi, które odbyły się na terenie Stadionu Miejskiego Unia Swarzędz.

Do rywalizacji sportowej przystąpiły wszystkie szkoły podstawowe z gminy Swarzędz, zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.

Bieg sztafetowy przebiegał na dystansie 6×800 m dziewczęta oraz 6×900 m chłopcy.

Sztafety dziewcząt i chłopców startowały oddzielnie.

Po zapoznaniu uczniów i nauczycieli/sędziów z trasą biegu oraz po przeprowadzonej rozgrzewce wystartowaliśmy z zawodami.

Jako pierwsze startowały dziewczęta, następnie chłopcy, którzy dzielnie pokonywali wyznaczony dystans.

Zawody odbyły się w miłej i bezpiecznej atmosferze oraz w duchu walki fair play.

Najlepszym zespołem w kategorii dziewcząt była SP1 Zalasewo, natomiast w kategorii chłopców SP Paczkowo. Obie drużyny będą reprezentowały naszą gminę w powiecie poznańskim w Sztafetowych Biegach Przełajowych – Igrzyska Dzieci, które odbędę się 28.09.2022 r. Krosno/ Mosina.

Trzymamy za Was kciuki!!!

Nad bezpieczeństwem uczniów czuwał Pan ratownik – MS MEDIK NZOZ.

Wszystkim reprezentacjom szkół podstawowych raz jeszcze gratulujemy!!!

Naszą szkołę reprezentowali:

Sztafeta dziewcząt:

1. Natasza Gąsior kl. V b

2. Natasza Mierzejewska kl. V b

3. Amelia Węgrzyn kl. VI a

4. Valeria Meilakh kl. VI a

5. Magdalena Taterka kl. VI b

6. Laura Sarnikowska kl. VI b

7. Natalia Smakowska kl. VI b

8. Kornelia Kuźmenko kl. IV b

Sztafeta chłopców:

1.Wojciech Taterka kl. IV b

2. Jakub Zloch kl. IV b

3. Patryk Bzdak kl. V b

4. Marcel Kołakowski kl. V c

5. Olin Grzymkowski kl. VI b

6. Wojciech Jędrzejczak kl. VI b

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

Sztafeta dziewcząt:

  1. SP 2 Zalasewo – awans do powiatu
  2. SP 1 Zalasewo 
  3. SP 5 Swarzędz
  4. SP 4 Swarzędz
  5. SP Paczkowo
  6. SP Kobylnica
  7. SP 3 Swarzędz
  8. SP 2 Swarzędz
  9. SP 1 Swarzędz
  10. SP Wierzonka

Sztafeta chłopców:

  1. SP Paczkowo – awans do powiatu

2. SP 3 Swarzędz

3.  SP 5 Swarzędz

4. SP 2 Zalasewo

5. SP Kobylnica

6. SP 1 Zalasewo

7. SP 2 Swarzędz

8. SP Wierzonka

9. SP 1 Swarzędz

10. SP 4 Swarzędz

Koordynatorem zawodów byli: Joanna Kunkel, Maciej Kowalczyk

Opiekunami zespołów byli: Anna Jankowska, Łukasz Szyc

Poniżej zapraszamy Was do obejrzenia naszej foto – relacji z zawodów:

Joanna Kunkel