Artykuły 185-lecie Szkoły

SPORTOWCY JEDYNKI NAGRODZENI PODCZAS ŚWIĘTA SZKOŁY

Dzień Patrona to najważniejsze wydarzenie w życiu każdej szkoły. Nasza szkoła Dzień Patrona – Stanisława Staszica obchodziła 4 marca 2019 roku.

Dzień ten różnił się od pozostałych, ponieważ cała społeczność szkolna była zwolniona z zajęć i uczestniczyła w wyjątkowej, podniosłej uroczystości. Wielu zaproszonych gości uświetniło swoją obecnością naszą uroczystość. Wydarzeniu towarzyszyły rozmaite przemowy, śpiew szkolnego chóru oraz bardzo ciekawy program artystyczny przygotowany przez uczniów. W ten sposób społeczność uczniowska oddała szacunek i cześć swojemu patronowi.

Święto to było szczególnie ważne dla wszystkich szkolnych sportowców. W tym dniu odbyła się bowiem ceremonia wręczenia pucharów, dyplomów uczniom, którzy w tym roku szkolnym odnieśli sukcesy sportowe i z dumą reprezentowali nasze mury.

Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa nr 1 w Swarzędzu może pochwalić się bardzo liczną grupą utalentowanych, aktywnych zawodników.

Z racji dużej ilości nagrodzonych uczniów uroczystość została podzielona na trzy akademie.

Pierwsza z nich przeznaczona była dla klas: VI, VII, VIII podczas, której puchary uznania oraz dyplomy za reprezentowanie szkoły otrzymało łącznie aż 87 uczniów, w tym 51 dziewcząt.

Za osiągnięcia w drużynowych zawodach sportowych wyróżnionych zostało 37 uczennic, które mają na swoim koncie m.in. takie osiągnięcia jak:

II miejsce w Mistrzostwach Miasta i Gminy Swarzędz w Piłce Koszykowej (rocznik 2003 – 2005)

II miejsce w Mistrzostwach Miasta i Gminy Swarzędz w Unihokeju
(rocznik 2003 – 2005)

Nagrodzonych zostało również 14 dziewczynek z naszego zespołu „Tańczące Jedynki”, które swoimi pokazami tanecznymi uświetniały wiele uroczystości szkolnych oraz pozaszkolnych m.in. Międzypaństwowy Mecz Polska – Irlandia U16.

Chłopcy również spisali się wyśmienicie. Za osiągnięcia w drużynowych zawodach aż 36 z nich otrzymało puchary uznania od Dyrekcji Szkoły.

Najwyższe osiągnięcia chłopców:

III miejsce w Mistrzostwach Miasta i Gminy Swarzędz w Piłce Ręcznej
(rocznik 2003 – 2005)

III miejsce w Mistrzostwach Miasta i Gminy Swarzędz w Piłce Koszykowej
(rocznik 2006 – 2008)

Podczas kolejnej akademii nagradzani byli uczniowie klas IV i V.

W tych klasach puchary uznania otrzymało 43 uczniów, w tym 23 dziewczyny i 18 chłopców, którzy reprezentowali szkołę w takich dyscyplinach jak: koszykówka, piłka ręczna, unihokej, pływanie oraz biegi przełajowe.

Najważniejsze osiągnięcia chłopców:

I i II miejsce w Grand Prix Koziegłowy w pływaniu

III miejsce w Mistrzostwach Miasta i Gminy Swarzędz w Piłce Koszykowej
(rocznik 2006 – 2008)

III miejsce  w Mistrzostwach Miasta i Gminy Swarzędz w Sztafetowych
Biegach Przełajowych (rocznik 2006 i młodsi uczniowie)

Z dziewcząt na szczególne wyróżnienie zasłużyła Anna Starszak, która podczas Międzynarodowych Zawodów Zapaśniczych zdobyła złoty medal.

Ostatnia akademia dotyczyła najmłodszych klas naszej szkoły. Mimo bardzo młodego wieku uczniów nie zabrakło wielu wyróżnień sportowych.

W klasach I – III puchary oraz dyplomy otrzymało 10 uczniów, w tym 7 chłopców i 3 dziewczynki, którzy startowali w Zawodach Pływackich Grand Prix Koziegłowy.

Wyróżnienie w postaci dyplomów uznania od Dyrekcji Szkoły otrzymało również 10 gimnastyczek, które występowały na różnych uroczystościach szkolnych.

Całe Grono Pedagogiczne jest dumne z naszych młodych sportowców, którzy wykazali się dużym zaangażowaniem i walecznością podczas każdych zawodów.

Życzymy im dalszych sportowych sukcesów!

Agnieszka Matczak