Tańczące Jedynki Rok szkolny 2019/2020

Zapraszamy na zajęcia aerobiku sportowego uczniów kl. V-VIII

Spotykamy się 2x w tygodniu:

Poniedziałek godz. 16.20 – 18.00

Wtorek godz.8.55-9.40

Tanecznym krokiem w Nowy Rok Szkolny wchodzimy i na zajęciach spotykać się lubimy.

Z MIŁOŚCI DO PASJI

Na treningach nie tylko tańczymy…ale również dzielnie ćwiczymy.

Mamy moc:)

Współpraca w grupie to ważna sprawa…

Ala doskonali skoczność w czasie ćwiczeń ze skakanką.

Olka w akcji, dzielnie wzmacnia mm. ramion oraz przedramion w czasie ćwiczeń przy drabinkach.

Martyna i Ania doskonalą technikę wykonania szpagatu.

Joanna Kunkel

PRZYGOTOWANIA DO POKAZÓW TANECZNYCH IDĄ PEŁNĄ PARĄ…

ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA ZBLIŻAJĄ SIĘ MAŁYMI KROKAMI

MY POMYSŁY W GŁOWIE MAMY I CZĘŚĆ ARTYSTYCZNĄ JUŻ NIEDŁUGO WAM PRZEDSTAWIMY

Dziś na treningu miałyśmy przymiarkę strojów Mikołajek;)

TANECZNE ŚWIĄTECZNE DANCE SHOW „TAŃCZĄCYCH JEDYNEK”

PODCZAS UROCZYSTOŚCI WIGILIJNEJ

Już po raz ósmy zespół „Tańczących Jedynek” prowadzonych przez Panią Joannę Kunkel zaprezentował się w tanecznym Dance Show podczas uroczystości Wigilijnej zorganizowanej w naszej szkole dla uczniów, nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły. Dziewczęta zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie oraz taneczne wraz z młodszą grupą „Tańczących Jedynek”. Grupa taneczna wprowadziła nas w magiczny, świąteczny klimat tańcząc przy zmixowanej muzyce największych hitów świątecznych. Atmosfera w tym dniu była bardzo wyjątkowa.

„TAŃCZĄCE JEDYNKI”

NASZE CUDOWNE MIKOŁAJKI Z KL. VII A ORAZ VII B

Team „Tańczących Jedynek”

Magicznych, wyjątkowych pełnych radości świąt Bożego Narodzenia spędzonych

z bliskimi oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2020
życzą
„Tańczące Jedynki”& Trenejro

XIII Charytatywny Bal „Jedynki”
„Lata 20 – ste, lata 30 – ste”

Amelia Wittke z kl. VII b w utworze „Kiedy mamy siebie”.

Dnia 18 stycznia 2020 roku w Restauracji „Grays” w Siedlcu odbył się XIII Charytatywny Bal „Jedynki” zorganizowany przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 w Swarzędzu we współpracy z Panią dyrektor Elżbietą Nawrocką. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy były „Lata 20 – ste, lata 30 – ste”. Wszyscy goście wystąpili w przygotowanych specjalnie na tę okazję strojach. Po oficjalnym przywitaniu przez Panią Dyrektor Elżbietę Nawrocką wszystkich gości odbył się Pokaz Talentów „Jedynki” przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod okiem Pani Joanny Kunkel nauczyciela wychowania fizycznego.
Jako pierwsza wystąpiła uczennica kl. VII b Amelia Wittke, która wprowadziła nas w magiczny nastrój przy utworze pt: „Kiedy mamy siebie”. Tuż po niej w układzie gimnastyczno – tanecznym ze wstążkami w pięknych białych strojach aniołków do utworu „Oh Holi Night” zatańczyły dziewczynki z kl. III b grupa gimnastyczno – taneczna. Na zakończenie pokazu starsza grupa „Tańczących Jedynek”, w skład której wchodzą uczennice kl. VII a, VII b oraz V b wraz z opiekunem panią Joanną Kunkel zaprezentowała się w Tanecznym Show pt: „Szalone lata 20-ste, lata 30 – ste” do zmiksowanej muzyki przygotowanej właśnie na tę okazję. Przedstawienie taneczne trwało ok.10 min, a scenografia, choreografia oraz stroje, które były specjalnie przygotowanie na tą okazję oddały świetną atmosferę, którą czuło się w powietrzu. Widzowie nasi bawili się doskonale a my na koniec otrzymałyśmy duże, gorące oklaski. Cieszymy się,że po raz kolejny mogłyśmy wspierać swoją obecnością kolejny Charytatywny Bal „Jedynki”. Gratulujemy Radzie Rodziców SP 1 Swarzędz za przygotowanie wspaniałej imprezy.

Joanna Kunkel

Grupa „Tańczących Jedynek”.

Kl. III b Grupa gimnastyczno – taneczna w pokazie gimnastyczno – tanecznym ze wstążkami.

Taneczne Show „Tańczących Jedynek” w klimacie lat 20 – stych, lat 30 – stych.

„JEDYNKA” WŚRÓD NAJLEPSZYCH ZESPOŁÓW WIELKOPOLSKI W AEROBIKU GRUPOWYM W RAMACH TURNIEJÓW KWALIFIKACYJNYCH XXI WIMS
GNIEZNO 2020


Dnia 4 marca 2020 roku w gnieźnieńskiej Hali Sportowej rozegrano Mistrzostwa w Aerobiku Grupowym w ramach turniejów kwalifikacyjnych XXI WIMS. Uroczystego otwarcia Mistrzostw w Aerobiku Grupowym dokonali Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego Piotr Gruszczyński i Prezes SZS „Wielkopolska” Zdzisław Urbańczyk.
Ponad 28 najlepszych zespołów z całej Wielkopolski wzięło udział w turnieju kwalifikacyjnym, który odbył się w Gnieźnie. Łącznie w zawodach wystąpiło około 300 zawodników i zawodniczek. Wysoki poziom turnieju, ciekawe choreografie aerobikowe i umiejętności taneczne zawodniczek oraz zawodników wywarły duże wrażenie, zarówno na licznie zgromadzonych kibicach, jak i komisji sędziowskiej. Komisja sędziowska oceniała między innymi choreografię, dobór muzyki, elementy akrobatyczne, elementy obowiązkowe, ćwiczenia w pozycjach górnych i dolnych oraz estetykę stroju. Po wielogodzinnych zmaganiach nastąpiło ogłoszenie wyników.


Reprezentacja SP 1 Swarzędz w składzie: Anna Drozda, Weronika Długosz, Maja Nawrocka, Alicja Ochla, Marta Dowgird, Aleksandra Kiszka, Zuzanna Delmanowska, Kinga Szumska, Beata Brońska oraz Jessica Bąkowska walczyła VIII miejsce. Trenerem zespołu jest Pani Joanna Kunkel – nauczyciel wychowania fizycznego.
Klasyfikacja końcowa zawodów przedstawia się następująco: I miejsce w kategorii Igrzysk Dzieci zajęła Szkoła Podstawowa z Raszkowa. Wśród kategorii Młodzieży Szkolnej najlepsze okazały się uczennice również ze szkoły Podstawowej z Raszkowa. Z kolei w Licealiadzie zwyciężyło ZS nr 1 z Ostrzeszowa.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Joanna Kunkel