ROK SZKOLNY 2017/2018

Kolejny rok szkolny pokazuje nam, że my nadal trzymamy dobra formę!

W tym roku szkolnym objęliśmy programem kl.VI a,b,c,d,e.

HARMONOGRAM DZIAŁAŃ W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

LP.ZADANIEUWAGI DO REALIZACJITERMIN
1.Przekazanie uczniom klas szóstych informacji o przystąpieniu szkoły do XI edycji Programu „Trzymaj Formę!”.Poinformowanie rodziców uczniów klas szóstych o przystąpieniu do Programu „Trzymaj Formę!” podczas drzwi otwartych w szkole oraz za pośrednictwem strony internetowej szkoły (przekazanie ulotek promujących program).Przedstawienie celów
i zadań programu.
X.2017 r.
2.Opracowanie wraz z uczniami zadań do realizacji w ramach programu.Debata.X.  2017 r.
3.Przygotowanie plakatu promującego Program „Trzymaj Formę!”Plakat.X . 2017 r.
4.Wpływ aktywności fizycznej na zdrowie”.Gazetka szkolna.X – XI . 2017 r.
5.Zajęcia pozalekcyjne aerobik, sks, taniec.Zajęcia prowadzone dla chętnych uczniów.Cały rok szkolny 2017/2018
6.Obliczanie BMI i dobowego zapotrzebowania na energię.Diagramy klasowe.X.  2017 r.
7.Rajdy Rowerowe.Organizacja Rajdów Rowerowych przez nauczyciela przyrody            p. J. Korcz -Koralewską.Cały rok szkolny 2017/2018
8.„Hałas boli, hałas szkodzi”Gazetka Szkolna

Szkoła Promująca zdrowie.

Koordynator Marzena Adamczak.

Cały rok szkolny 2017/2018
9.Wpływ aktywności fizycznej na zdrowie. Różne formy spędzania czasu wolnego.Prezentacja multimedialna.XII. 2018 r.
10.Jakich informacji dostarczają etykiety produktów spożywczych?Prezentacja multimedialna/zajęcia praktyczne.I. 2018 r.
11.Skutki nieprawidłowego odżywiania.Prezentacja multimedialna.II. 2018 r.
12.Moje drugie śniadanie.Przedstawienie przez uczniów pomysłów na zdrowe śniadanie do szkoły.III. 2018 r.
13.Rozgrywki klasowe w ramach projektu SU „NajKlasa”Przeprowadzenie rozgrywek klasowych przez nauczycieli wychowania fizycznego dla uczniów klas szóstych. Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców.V. 2018 r.
14.AerobicPokazy taneczne grupy „Tańczące Jedynki” uświetniające uroczystości szkolne oraz poza szkolne:

– pokaz grupy aerobikowej podczas zawodów sportowych, „Drzwi Otwartych” w szkole

dla przyszłych uczniów klas pierwszych;- pokaz aerobikowy podczas „V Festynu Rodzinnego, XI Balu Jedynki;

-udział w zawodach aerobikowych na szczeblu wojewódzkim.

Cały rok szkolny 2017/2018
15.Zajęcia na rolkachPromowanie nowych form aktywności fizycznej wśród uczniów. Nauka techniki jazdy na rolkach w czasie zajęć lekcji wychowania fizycznego.V –VI. 2018 r.
16.Zajęcia Nordic WalkingMarsz z kijkami Nordic walking – (nauka techniki chodzenia z kijkami) – okolice Jeziora Swarzędzkiego.IV. 2018
17.„Boisko Pełne Ruchu”Przypomnienie uczniom starych polskich tradycyjnych gier i zabaw ruchowych oraz wdrażanie ich podczas przerw na boisku szkolnym.IV – VI.2018 r.
18.XI Charytatywny Bal JedynkiOrganizacja Festynu Rodzinnego przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 w Swarzędzu.

Pokaz talentów uczniów SP1 podczas Balu Jedynki.

I.2018 r.
19.Taneczne Przerwy w „Jedynce”Zwiększenie bezpieczeństwa podczas przerw w szkole oraz zachęcić uczniów do podjęcia aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Uczniowie podczas takich aktywnych przerw mogli się odstresować, rozładować negatywną energię, a także dobrze się bawić. Prowadzący Joanna Kunkel.IV –V. 2018 r.
20.V Festyn RodzinnyOrganizacja Festynu Rodzinnego przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 w Swarzędzu we współpracy z nauczycielami.

– M.Kowalczyk przygotowanie pokazu karate

– J.Kunkel przygotowanie grupy tanecznej „Tańczące Jedynki” do pokazu aerobikowego;Konferansjer/ prowadzenie Festynu;

V .2018 r.
21.Zawody sportowe.Organizacja zawodów sportowych.

Liczny udział w zawodach sportowych na szczeblu gminnym, powiatowym, rejonowym oraz wojewódzkim.

Cały rok szkolny 2017/2018
22.Wykład z psychologiem sportu .Organizacja prelekcji wygłoszonej przez psychologa sportu dr Marcina Kochanowskiego na temat: Sport jako narzędzie do realizacji marzeń”.

Koordynator Joanna Kunkel.

VI. 2018 r.
23.Konkurs taneczny „Tańczące Jedynki”Organizacja konkursu „Tańczące Jedynki – promowanie  różnych form tanecznych wśród uczniów , nauczycieli oraz rodziców.VI. 2018 r.
24.Podsumowanie XI edycji Programu „Trzymaj Formę!”Sprawozdanie z realizacji programu – koordynator Joanna KunkelVI. 2018 r.
Poniżej foto relacja ze zrealizowanych działań Programu Trzymaj Formę;)
XXIV OGÓLNOPOLSKA SPARTAKIADA AMAZONEK POZNAŃ
Pokaz Aerobiku Grupowego ,,Tańczących Jedynek,,
Pomoc w organizacji XXIV Ogólnopolskiej Spartakiady AMAZONEK Poznań
Wolontariat Sp1 Swarzędz.
Spotkanie z psychologiem sportu dr Marcinem Kochanowskim.

Dnia 6 czerwca 2018 r.w naszej szkole zorganizowano spotkanie z psychologiem sportu     dr Marcinem Kochanowskim dla uczniów kl.VI i VII podczas, którego została wygłoszona prelekcja na temat „Sport,jako narzędzie do realizacji marzeń”. Organizatorem spotkania była

Udział w zawodach sportowych:
Igrzyska Wielkopolski w Aerobiku Grupowym
I LIGA

Spotkanie z Policjantami dla uczniów kl.VII dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji.
Akcja zima na lekcji wychowania fizycznego.
MARSZ PO ZDROWIE
Zima…wcale nie jest dla nas straszna;)

GAZETKI SZKOLNE
SZKOŁA PROMUJĄCĄ ZDROWIE