klasa 2a 2021/2022

W drugiej klasie już jest dużo przygód, można się bawić, pani czyta nam do śniadanka i będą nowe roboty. W tym roku codziennie ktoś rysuje na tablicy a pani zrobi z tego galerię prac. I już mamy zaplanowane wycieczki!”. Jaś

„Nasza pani jest czarodziejką, zawsze jak coś robimy albo czegoś nie rozumiemy, to pani nam pomoże. Jest dużo lekcji na tablicy interaktywnej”. Inga

„Bardzo dobrze było wrócić do szkoły i spotkać się z przyjaciółmi”. Igor

Wybory do Samorządu klasowego

W nowym roku szkolnym należało wybrać tzw. trójkę klasową, czyli przedstawicieli Samorządu klasowego. Wybory odbyły się według wszelkich niezbędnych zasad – były tajne, co przełożyło się na sprawiedliwy i uczciwy wynik. Naszym drogim przedstawicielom życzymy powodzenia w pełnieniu tak zaszczytnej i odpowiedzialnej funkcji.

Oto MY!

08.09.2021

Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.   Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów.  Nasza klasa obchodzi już to święto po raz drugi – niektórzy uczniowie nawet po raz trzeci lub czwarty, pamiętając jeszcze czasy przedszkola 🙂

08.09.2021

„Dzień Kropki to jest taki dzień, który uświadamia nam że, że nawet jak myślisz, że nic nie umiesz – to ta kropka pokazuje, że jednak umiesz bardzo dużo”. Jaś

„Z kropki można zrobić wszystko!”. Ksawery

„Dzień Kropki przypomina nam, żeby na końcu zdania zrobić kropkę :)”. Inga