Rok szkolny 2015/2016

ROK SZKOLNY 2015/2016
STAWIA PRZED NAMI NOWE WYZWANIA TANECZNE…

 

taniec

JEŻELI CHCESZ POCZUĆ SIĘ WYJĄTKOWO, TAŃCZYĆ W RYTM MUZYKI, ODKRYWAĆ W SOBIE POTENCJAŁ I TALENT TANECZNY, PRZEŁAMAĆ W SOBIE LĘK PRZED WYSTĘPAMI PUBLICZNYMI A PRZEDE WSZYSTKIM DOBRZE SIĘ BAWIĆ;)
DOŁĄCZ DO NAS…ZATAŃCZ Z NAMI…TO NA CIEBIE DZIŚ CZEKAMY!!!!
Zapraszamy na zajęcia koła taneczno – aerobikowego.
Spotykamy się w każdy poniedziałek  16.00 – 16.45 aerobik klasy IV – VI  oraz w środę  16.00 – 17.35 taniec  uczniowie klas I-III   IV – VI.
Mile widziany uśmiech oraz dużo pozytywnej energii!!!
Wszystkich roztańczonych uczniów serdecznie zapraszamy;)
Joanna Kunkel

TANECZNE DANCE SHOW
Z OKAZJI ŚWIĘTA EDUKACJI NARODOWEJ
14 PAŹDZIERNIKAden2015

 

TANECZNA KARTKA ŚWIĄTECZNA

_dsc8289

_dsc8294

_dsc8298

IX CHARYTATYWNY BAL JEDYNKI
„W KRAINIE SMERFÓW”

lalalala to jest smerfów świat….

najpiękniej wita was cały smerfów świat…
smerfy-sp1

 Co roku w naszej szkole odbywa się charytatywny „Bal Jedynki” Celem balu jest zebranie jak największej sumy pieniędzy , która potem przeznaczona jest na potrzeby szkoły i uczniów , np. takie jak książki do biblioteki szkolnej , nowe zabawki do świetlicy czy wspieranie talentów uczniów.

Impreza ta organizowana jest przez Radę Rodziców i odbywa się za każdym razem jako „bal przebierańców.” W tym roku hasłem przewodnim była postać z bajki, „Witajcie w naszej bajce”.

Podczas balu odbywają się różne przedstawienia artystyczne uczniów z naszej szkoły. Nasza drużyna aerobiku „Tańczące Jedynki” również i tym razem miała swój występ. Całą grupą przebrani byliśmy za Smerfy. Było też kilka charakterystycznych postaci z tej bajki, jak Gargamel ( Maja ), Klakier ( Maja ), Papa Smerf ( Zosia ), Laluś (Gracjan) oraz Smerfetka ( Ewelina ).

Choreografia naszego tańca była odpowiednio ułożona do specjalnie wybranej muzyki, przy której wszyscy goście bawili się wyśmienicie, a my dawaliśmy z siebie przez to jeszcze więcej….Na koniec cały nasz występ został nagrodzony gorącymi oklaskami.

Oczywiście największe brawa należało się naszej trenerce pani Joasi Kunkel, która i tym razem przygotowała niezwykle ciekawy układ, za co jej wszyscy razem…..

        „DZIĘKUJEMY!!!”

Ewelina Jaśkowiak kl.IV d

”Step – aerobik”

tjjjj

Aerobik w naszej szkole prowadzi pani Joanna Kunkel. Zajęcia mamy w środy co tydzień. Zajęcia rozpoczynamy rozgrzewką, często  poznajemy zabawy taneczne, tańczymy do ulubionych utworów, tworzymy układy taneczne z przyborem lub bez.Od początku roku szkolnego występowaliśmy już dwa razy.Ostatnio na zajęciach pani podzieliła nas na dwie grupy i tworzyliśmy własne układy taneczne.Na zajęciach także poznajemy różne typy muzyki i tańczymy w ich rytmie.W następnym roku może nawet będziemy reprezentować szkołę na zawodach w aerobiku.

Ewa Kręglewska klasa IV a

tj

I nadszedł dla nas bardzo ważny dzień…Po 1,5 tyg. przygotowaniu do zawodów w Aerobiku Sportowym – jutro parkiet jest nasz!!!!
Wszystkich prosimy o wsparcie i trzymanie bardzo mocno kciuków.
Startujemy o godz. 9.30…Miejsce:Unia Swarzędz, ul.Św. Marcina 1.
ZAPRASZAMY!!!!
Pozdrawiamy#Tańczące#Jedynki&trenejroJK#
Razem#osiągniemy#cel#SP1#Swarzędz#
MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY SWARZĘDZ
W AEROBIKU SPORTOWYM

mmigswarzedz-aerobik2016

 

Mamy to…cel osiągnięty…Parkiet był nasz….I miejscie;) Love#TańcząceJedynki#

Dnia 18 lutego 2016 r. w hali widowiskowo – sportowej Unia Swarzędz odbyły się MMiG Swarzędz w Aerobiku Sportowym. Organizatorem tegorocznych mistrzostw było Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Swarzędzu. Do zawodów przystąpiły dwa zespoły szkół podstawowych: SP 1 Swarzędz i SP Zalasewo oraz dwa zespoły  z Gimnazjum nr 2 Swarzędz.
Naszą szkołę reprezentował zespół „Tańczące Jedynki” w składzie: Natalia Suracka kl. VI b, Zuzia Ratajszczak kl. VI b, Maja Narbutowicz kl.VI b, Gracjan Jakubowski Klasa V b, Marta Albin kl. V b, Karolina Mazurczak kl. V b, Ewelina Jaśkowiak kl. IV d, Amelia Wojtal kl. IV d oraz Klaudia Skrzypczak kl. IV d. Opiekunem zespołu jest pani Joanna Kunkel.
Przed rozpoczęciem zawodów nastąpiło przywitanie wszystkich uczestników oraz losowanie numerów startowych. Nasza szkoła wystartowała z pierwszej pozycji i tym samym wytańczyła sobie 1 miejsce w kategorii szkół podstawowych oraz dalszy udział w zawodach sportowych na etapie powiatowym. Już 2 marca 2016 r. jedziemy się bawić, powalczyć o kolejne wysokie miejsce do Mosiny.
Tańczyliśmy do utworu DJ Shothead – Gates of Infinity.Nad układem i muzyką pracowała nasza trenerka pani Joanna Kunkel
Trzymajcie za nas kciuki!!!!
MISTRZOSTWA POWIATU POZNAŃSKIEGO W AEROBIKU GRUPOWYM
MOSINA 2016 r. 

img_8814

Kolejny dzień…i kolejna dawka pozytywnych emocji przed nami.

img_8836

Dziś 2 marca w hali OSiR  w Mosinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Aerobiku Grupowym. Zespoły podzielone zostały na trzy kategorie: szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalny oraz szkoły ponadgimnazjalne. W sumie 16 drużyn rywalizowało na mosińskim parkiecie. Nasze „Tańczące Jedynki” podczas pokazu dały z siebie 100% . Piękne stroje, postawa gimnastyczna i dobrze zatańczony układ pozwolił im w dzisiejszym dniu zdobyć srebro….tak srebrooo….Niech żyją TJ;) Medal jest nasz i kolejny etap przed nami!!!!!

img_8824

Klasyfikacja końcowa Szkół Podstawowych:
1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie
2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Swarzędzu 😉
3. Szkoła Podstawowa w Zalasewie
4. Szkoła Podstawowa w Szczodrzykowie
5. Szkoła Podstawowa w Radzewie
6. Szkoła Podstawowa w Plewiskach

Klasyfikacja końcowa Szkół Ponadgimnazjalnych:
1. Zespół Szkół nr 1 w Swarzędzu
2. Zespół Szkół nr 2 w Swarzędzu

Klasyfikacja końcowa Szkół Gimnazjalnych:
1. Gimnazjum nr 1 w Mosinie
2. Gimnazjum w Kostrzynie
3. Gimnazjum w Robakowie
4. Gimnazjum nr 2 w Swarzędzu
5. Gimnazjum w Zalasewie
6. Gimnazjum nr 3 w Swarzędzu
7. Gimnazjum nr 1 w Luboniu oraz Gimnazjum w Tarnowie Podgórnym

img_8846

img_8838

Dziękujemy za świetną zabawę i życzymy powodzenia w kolejnych etapach.

Prezentujemy Wam krótki filmik z dzisiejszych MPP w Aerobiku Grupowym. Dziękujemy za Wasz udział!
https://www.youtube.com/watch?v=HeX5JPO9NZY

To był  wielki dzień!!!!
FINAŁ STREFY JAROCIN  MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W AEROBIKU GRUPOWYM
Kolejny wyjazd za nami…tym razem odwiedziliśmy już po raz kolejny „Jedynkę” w Jarocinie. Stres w tym dniu również nam towarzyszył…ale postawiliśmy na  dobrą zabawę…ale i tym razem się udało!!!Wiara i ciężka praca czyni cuda;)
Kolejne doświadczenia już za nami….i nowe przyjaźnie też powstały;)

_dsc8671

A jednak…wiara czyni cuda…BAWIMY SIĘ W FINALE WIELKOPOLSKI;)

img_20161002_194617

_dsc8664

 

FINAŁ XVII IGRZYSK WIELKOPOLSKI MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
 W AEROBIKU GRUPOWY

img_8959

Dnia 6 kwietnia 2016 roku w poznańskiej Arenie odbył się Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Aerobiku Grupowym. Udział wzięło łącznie 60 najlepszych zespołów z całej Wielkopolski, odpowiednio po 20 drużyn ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Komisja sędziowska oceniała między innymi choreografię, dobór muzyki, element akrobatyczny, ćwiczenia w pozycjach górnych i dolnych oraz estetykę stroju. Po wielogodzinnych zmaganiach nastąpiło ogłoszenie wyników. Reprezentacja naszej szkoły zdobyła XIV miejsce. Finał ten był również podsumowaniem naszej ciężkiej pracy, jaką włożyliśmy w przygotowanie i doszlifowanie układu, który w tym roku był bardzo wyjątkowy. Spędzając wiele godzin na treningach, bardzo się ze sobą zżyliśmy, a właśnie to jest najważniejsze, abyśmy się dobrze rozumieli. Pomimo wyniku, byliśmy zadowoleni z naszego występu. Czekając na rezultat, spędziliśmy miło czas, robiąc sobie wspólne pamiątkowe zdjęcia. Zapoznaliśmy się również z dziewczynami z innych zespołów.
Jako zespół Tańczące Jedynki, chcielibyśmy bardzo podziękować pani Asi Kunkel za przygotowanie nas do startu w zawodach na szczeblu gminnym, powiatowym, rejonowym oraz wojewódzkim.

img_8912

img_8935

img_8941

 

 POKAZ AEROBIKOWY „TAŃCZĄCYCH JEDYNEK”
PODCZAS X TURNIEJU TAŃCA TOWARZYSKIEGO W III LO INOWROCŁAW

3-lo-10-turniej-tt

Dnia 21 kwietnia 2016 roku odbył się w III LO już dziesiąty – Jubileuszowy Turniej Tańca Towarzyskiego. Impreza, jak co roku, cieszyła się sporym zainteresowaniem i zgromadziła dużą ilość widzów. Wśród publiczności znajdowali się absolwenci – uczestnicy wcześniejszych edycji Turnieju, m.in. Joanna Kunkel  – nauczyciel wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Swarzędzu, która wraz ze swoją grupą taneczną „Tańczące Jedynki” przyjechała na specjalne zaproszenie.
Tego dnia do Inowrocławia wraz z naszą trenerka p.Asią  wybraliśmy się wczesnym rankiem – pociągiem do Inowrocławia. Po dotarciu na miejsce do III LO – szkoły,którą kończyła nasza trenerka, przygotowywaliśmy się do występu. Podczas pokazu wystąpili również uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Inowrocławia oraz inne formacje taneczne…również z Inowrocławia.Jednak nasz występ wszystkich postawił na nogi, czego efektem były po występie mega gratulacje i rozmowy z ludźmi…ze to co prezentujemy jest na bardzo wysokim poziomie, pięknie wyglądamy a przy tym wspaniale się bawimy.Takie słowa dodały nam otuchy i motywacji do dalszej pracy.
Między naszymi występami uczniowie „trójki” rozgrywali między sobą Turniej Tańca Towarzyskiego. Wszystkie pokazy były cudne i każda para pokazała na prawdę wysoki poziom. Po zakończeniu pokazów i przyznaniu nagród…udaliśmy się na mały poczęstunek..a potem to już była wycieczka po Inowrocławskich Solankach, gdzie spożyliśmy pyszny obiad i zwiedziliśmy okolicę. Po dniu pełnym wrażeń…wróciliśmy do Poznania.
 To był good day!!!!!!
W oczekiwaniu na występ…

img_9080

Let’s go to dance…
img_9132
with my trainer…

img_9153

Gratulacje po występie…

img_9161

Podróż sentymentalna po III LO Inowrocław…Pokaz aerobikowy i wycieczka do Inowrocławskich Solanek w jednym pakiecie.Tak fantastycznie się bawiliśmy…to był nasz cudowny dzień;)

img_9203

Power of life;)

img_9210

img_9200


Krówka…też musi być!
img_9206
POKAZ AEROBIKOWY PODCZAS TYGODNIA PROFILAKTYKI
POKAZ AEROBIKOWY PODCZAS MMiGSWARZĘDZ W PIŁCE KOSZYKOWEJ DZIEWCZĄT
POKAZ AEROBIKOWY PODCZAS FESTYNU RODZINNEGO
KONKURS TAŃCZĄCE JEDYNKI