Klasa sportowa II b – grupa o profilu karate

EGZAMIN KARATE KYOKUSHIN PODSUMOWUJĄCY DRUGI ROK TRENINGÓW W KLASIE SPORTOWEJ.

W poniedziałek 14.06.2021 roku w naszym klubie odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu. Gratulacje dla wszystkich, którzy zdecydowali się sprawdzić swoje umiejętności, podnieść kwalifikacje i zmienić kolor pasa. W Kyokushin Karate dany kolor obejmuje dwa stopnie. Wyższy stopień zaznaczony jest belką w kolorze następnego pasa np. 10 kyu to pomarańczowy pas, a 9 kyu to pas pomarańczowy z niebieska belką. W procesie edukacji dzieci wprowadzono cząstkowe, dodatkowe belki czerwone, dzielące dany stopień na 2 części np. 10.1 kyu, 10.2 kyu. Dzięki temu w procesie szkoleniowym mogą odbywać się regularne egzaminy kończące poszczególne etapy szkolenia. OSU !!!!!

DZIEŃ DZIECKA – BO KARATEKA, NAWET NAJSILNIEJSZY, NAJODWAŻNIEJSZY TEŻ JEST DZIECKIEM I TEŻ UWIELBA SŁODKIE MAŁE CO NIECO.

MISTRZOSTWA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W SZWARZĘDZU W KARATE KYOKUSHIN – KONKURENCJA KATA – ON-LINE. 26-28.04.2021

W zawodach wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Swarzędzu, klasy II b o profilu karate. Uczestnicy za pośrednictwem nowoczesnych technologii (kamery, telefony itp.) nagrywali wykonanie przez siebie układu i przesyłali przez platformę do oceny sędziów. Układ musiał być wykonany bezbłędnie, bardzo dokładnie, dynamicznie, bez pominięcia żadnej pozycji i techniki. Za wykonanie układu sędziowie przydzielali noty od 0 do 9. Z czego 0 to błędnie wykonane kata a 9 to perfekcyjnie wykonane kata. Układ mógł być wykonany w pomieszczeniu lub na świeżym powietrzu, ale bez względu na to gdzie był nagrywać filmik zawodnik musiał być widoczny przez cały czas wykonywania układu, musiał być na boso i w karate – gi. Zawodnicy za miejsca 1-3 otrzymali dyplomy, medale oraz puchary. Reszta zawodników otrzymała dyplomy oraz medale uczestnictwa.

Wyniki:

Pierwsze miejsce – Mateusz Danyluk Drugie miejsce – Kuba Zloch Trzecie miejsce – Jan Nowakowski

Bardzo dobrze zaprezentowali się również:

Jan Jałowski, Wojciech Taterka, Hugo Mejziński, Marcel Mitkiewicz, Aleksander Jarek, Jan Lubka, Kamil Gruszka, Tomasz Malinowski

GRATULACJE DLA WSZYSTKICH ZAWODNIKÓW.

WRĘCZENIE CERTYFIKATÓW POTWIERDZAJĄCYCH ZDANIE EGZAMINU NA KOLEJNY STOPIEŃ SZKOLENNIOWY

EGZAMIN KARATE KYOKUSHIN NA STOPNIE SZKOLENIOWE (KYU)

W poniedziałek 8 marca 2021roku w naszym klubie odbył się Egzamin Shinkyokushin Karate na stopnie szkoleniowe kyu. Do egzaminu przystąpili karatecy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z karate – białe i pomarańczowe pasy. Biały pas obok czarnego jest najważniejszy w życiu karateki. Kolor biały zawiera w sobie wszystkie kolory spektrum światła. W ten sposób biały symbolizuje potencjał nowego ucznia, który może osiągnąć każdy cel. Wszystko czego potrzebujesz masz już w sobie – trening pomoże ci to wydobyć. Pomarańczowy pas to stopień stabilności. Uczeń przygotowujący się do egzaminu na pomarańczowy pas, powinien znać etykietę i zasady panujące w dojo, bo na nich oparty jest trening i życie karateki. Posiadacz pomarańczowego pasa powinien z entuzjazmem podchodzić do treningów i do swoich marzeń o wielkich rzeczach. Egzamin w bardzo dobrym stylu zdali wszyscy. GRATULUJEMY !!!!!

TRENING CZYNI MISTRZA

Ze względu na fakt, iż karate wywodzi się z Japonii, większość norm opiera się właśnie na japońskich tradycjach. Europejczykom często trudno dostosować się do tych ostrych, złożonych zasad, dlatego japońscy instruktorzy nauczający w Europie zmuszeni są przystosować etykietę do swoich uczniów. Określa ona przysięgę, zasady oraz ceremoniał treningów karate. Przysięga DOJO stanowi bardzo ważny element dla każdego karateki. Przysięga DOJO napisana została w wielu wersjach językowych, które różnią się nieco między sobą.

Oto treść polskiej przysięgi DOJO:

  • Będziemy ćwiczyć nasze serca i ciała dla osiągnięcia pewnego, niewzruszonego ducha.
  • Będziemy dążyć do prawdziwego opanowania sztuki karate, aby kiedyś nasze ciało i zmysły stały się doskonałe.
  • Z głębokim zapałem będziemy starać się kultywować ducha samowyrzeczenia się.
  • Będziemy przestrzegać zasad grzeczności, poszanowania starszych oraz powstrzymywać się od gwałtowności.
  • Będziemy spoglądać w górę ku prawdziwej mądrości i sile, porzucając inne pragnienia.
  • Będziemy wierni naszym ideałom i nigdy nie zapomnimy o cnocie pokory.
  • Przez całe nasze życie, poprzez dyscyplinę karate, dążyć będziemy do poznania prawdziwego znaczenia drogi, którą obraliśmy.
  • Nie będziemy stosować i rozpowszechniać sztuki karate poza Dojo.

ZDALNE TRENINGI. CIĘŻKI OKRES IZOLACJI SPOWODOWANEJ PANDEMIĄ COVID 19 PRZEŁOŻYLIŚMY NA RÓWNIEŻ CIĘŻKIE TRENINGI PRZED KAMERKAMI. DLA CHCĄCEGO NIC TRUDNEGO.