klasa 4a 2022/2023

Witamy na stronie klasy 4a 🙂

Wychowawca: Ewa Kruświcka

Przewodniczący: Ilia Shepel

Z-ca przewodniczącego: Wojciech Hutek

Skarbnik: Michał Kurkowiak

Nasze wspomnienia z wakacji !

Moje wakacje zaczęły się bardzo fajnie. Na początku byliśmy w domu i chodziliśmy z moim kolegą Wojtkiem na dwór jak robiło się ciemno, zabieraliśmy latarki i super się bawiliśmy. Później pojechaliśmy na żużel. Byłem też na działce u mojego kolegi Mateusza, bawiliśmy się i kąpaliśmy w basenie. Pojechaliśmy do naszej koleżanki Jaśminy i na zakończenie wakacji była imprezka.

Dominik.

Moje wakacje były ciekawe. Z rodzicami byłem w Berlinie, w stolicy Niemiec. Widziałem Bramę Brandenburską, Budkę Amerykańską czy Wierzę Telewizyjną. Bardzo mi się podobało i nigdy nie zapomnę tych wakacji !

Mikołaj.

Początek roku szkolnego 🙂

Mój rok szkolny zaczął się fajnie. W czwartej klasie trochę się zmieniło, musimy chodzić z sali do sali, przerwy są trochę krótsze i mamy nową wychowawczynię, pani Ewa jest bardzo fajna :).

Madzia.

W dniu 30.09.2022 odbyły się wybory na Mistera Szkoły. Ja i Darek reprezentowaliśmy naszą klasę. Wybory odbywały się na sali gimnastycznej, rywalizowaliśmy w 3 konkurencjach: fajna stylówka, talent i wiedza ogólna. Niestety żaden z nas nie wygrał, ale była fajna zabawa.

Mateusz i Darek

Warsztaty piernikowe 🙂

Warsztaty piernikowe odbywały się 7 grudnia. Kiedy weszliśmy do sali pachniało piernikami, najpierw robiliśmy pierniki, było dużo różnych foremek. Gdy każdy zrobił pierniki pani włożyła je do piekarnika. W tym czasie my robiliśmy piernikowe choinki. Pani rozdała piernikowe ciasteczka w kształcie gwiazdek, trzeba było je ułożyć od największej do najmniejszej aby powstała choinka. Później ozdabialiśmy choinkę i nasze upieczone pierniki. To był fajny dzień.

Mikołaj

Pewnego dnia przyszliśmy do szkoły pod salę 4b. Weszliśmy do sali w której pięknie pachniało piernikami ! Na początku pani dała nam ciasto na pierniki i robiliśmy różne kształty. Pani wsadziła nasze piekarniki do piekarnika, a my robiliśmy lukier. Jak pierniki się upiekły pani je nam rozdała i mogliśmy je ozdobić. Później dostaliśmy jeszcze pierniki w kształcie gwiazdek żeby zrobić z nich piernikową choinkę. Bardzo podobały mi się te warsztaty 🙂

Dominik

Wigilia klasowa

22 grudnia odbyło się w naszej klasie spotkanie świąteczne. W uroczystości brali udział wszyscy uczniowie naszej klasy i nasza wychowawczyni pani Ewa oraz druga wychowawczyni pani Elżbieta. Była fajna zabawa. Na początku wymieniliśmy się prezentami i skończyliśmy oglądać film „Ekspres Polarny”. Później usiedliśmy do stołu, złożyliśmy sobie życzenia i jedliśmy słodkości. Myślę, że wszystkim się podobało, mi szczególnie smaczne pierniki :).

Mateusz