Klasa 5b

Rok szkolny 2019/2020

APEL O ŚW. JANIE PAWLE II

16 października wszystkie klasy piąte zostały zaproszone na apel z okazji 41 rocznicy wyboru naszego Polaka Karola Wojtyły na papieża. Z tej okazji odbyło się przedstawienie, w którym były piosenki, wiersze i różne historie z życia małego Lolka i dużego Karola. Cieszymy się, że przedstawienie bardzo podobało się naszej klasie. A my to znaczy: Kornelia, Daria i Alicja cieszymy się podwójnie, bo osobiście w nim brałyśmy udział. Pani Ewa Malicka bardzo nas chwaliła za piękny śpiew piosenki „Kochamy Cię, Janie Pawle II”  i  punktualne przychodzenie na wszystkie próby.

Wcześniej tzn. 13 października  z okazji Dnia Papieskiego występowaliśmy w kościele św. Marcina  na Mszy św. dla dzieci  razem z uczniami klasy 3a, 3b i 8c. Były  z tego powodu oklaski, które dodają nam skrzydeł .

Kornelia , Daria

                                                                                                                         

APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

12.11.2019 Ukochana Szkoła zorganizowała apel z okazji odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Na apelu był chór, który śpiewał różne wojskowe pieśni. Część artystyczną przygotowała klasa 8a, która zaśpiewała bardzo ładną piosenkę. Uczniowie mówili różne wierszyki i fakty o tym wydarzeniu np. że Polska odzyskała niepodległość w 1918 roku.  Pani Dyrektor Elżbieta Nawrocka  zadała pytanie, co to znaczy być PATRIOTĄ dzisiaj i wyjaśniła uczniom jak powinni to rozumieć. 

Apel był ciekawą lekcją , na której utrwaliłam swoją wiedzę z historii. 

                                                                                                                                                          Alicja Ochla

Pewnego dnia odbył się w naszej szkole apel z okazji Święta Niepodległości. Było tam bardzo dużo pięknych dekoracji i odbył się ciekawy występ.

To był fantastyczny apel. AREK

ANDRZEJKI

W dniu 29 listopada 2019 roku w piątek odbyły się andrzejki klasowe. Wróżyliśmy sobie za pomocą  butów,  papierowych serc i kubeczków. Wszyscy dobrze się bawiliśmy, szkoda że tak krótko.

WIKTOR P.

Andrzejki klasowe były bardzo krótkie. Mimo wszystko było dosyć ciekawie. Były różne fajne wróżby np. wbijaliśmy pinezki do serc aby wywróżyć jak będzie mieć na imię przyszły/a Mąż lub żona.

Myślę że klasie też się podobało. Andrzejki mieliśmy z panią Marzanną Adamczak. Fajnie zorganizowane Andrzejki.

Oby tak dalej!!!                                                                                                                                                                                                                                                                                       – Olivier

W naszej klasie Andrzejki odbyły się dnia 29.11.2019. Andrzejki były fajne, mieliśmy je na lekcji wychowawczej. Było dużo losów andrzejkowych. Andrzejki w naszej klasie nie były nudne.

Ignacy Puwałowski

29.11.2019 w klasie odbyły się Andrzejki. Dziewczyny losowały jakiego będą mieć chłopaka, a chłopacy losowali imię dziewczyny. Przekładaliśmy buty, żeby zobaczyć kto pierwszy się ożeni. Również było podnoszenie kubka, który pokazał kim w przyszłości będziemy. Ostatnią zabawą był rzut dwoma kostkami do gier planszowych a każda liczba miała swoje znaczenie. Wszystko było dla zabawy.

Moim zdaniem Andrzejki były bardzo fajne i myślę, ża cała klasa dobrWYCIECZKA DO KINA – „KRAINA LODU II”

WYCIECZKA DO KINA

smart

W   Mikołajki,  my – klasa 5b, razem z klasą 5c pojechaliśmy do kina. A to było tak …

         Zbiórka była na holu  w szkole. Gdy wszyscy przyszli, panie przeliczyły dzieci, a kiedy skończyły mogliśmy ruszać.  Poszliśmy  na przystanek, a stamtąd pojechaliśmy autobusem do Poznania. W końcu doszliśmy do centrum handlowego Malta.  Kiedy weszliśmy, zobaczyliśmy wielką choinkę na ogromnym otwartym prezencie.  Wjechaliśmy ruchomymi  schodami, a nam machały misie na tym wielkim prezencie. Ruchomymi schodami jechaliśmy trzy razy, aż na samą górę. Wreszcie zobaczyliśmy kino Multikino. Wszyscy kupili sobie coś do jedzenia np. popcorn, nachosy. Później weszliśmy na salę kinową. Kiedy usiedliśmy zaczęły się reklamy. Czekaliśmy, aż wreszcie rozpoczął się film. Był bardzo fajny.  Po około dwóch  godzinach się skończył. Ubraliśmy kurtki itp. i wyszliśmy z sali. Gdy zjechaliśmy  z ruchomych schodów wszyscy poszli do Świętego Mikołaja w ogromnym prezencie, który rozdawał cukierki. Następnie poszliśmy do foto-budki. Nie była płatna. Ci, którzy zdążyli zrobić zdjęcie, poszli kupić lody. Potem ruszyliśmy na autobus. Wreszcie dotarliśmy na przystanek. Poczekaliśmy kilka minut i pojechaliśmy. Wysiedliśmy na przystanku i poszliśmy do szkoły. Tam skończyła się wycieczka. Podziękowaliśmy paniom i Ci, którzy byli zwolnieni z lekcji, poszli do domu, a Ci którzy nie byli zwolnieni poszli na lekcje. To była wspaniała wycieczka.

 Nina Rykowska 5b

Rozpoczęliśmy wycieczkę o 8.45. Pojechaliśmy autobusem do kina w Poznaniu. Wybraliśmy się do kina na Krainę Lodu II. Film był śpiewający i superowy. Potem robiliśmy sobie zdjęcia z Świętym Mikołajem i niektórzy kupili sobie lody  ( na promocji).

Bardzo się cieszę z tego wyjazdu.

Maria Mikołajewska

Oglądaliśmy film pod tytułem „Kraina Lodu II”. Podczas filmu objadaliśmy się różnymi słodyczami. Po kinie zwiedzaliśmy centrum handlowe. Pożegnaliśmy Maltę bo zbliżał się czas do autobusu. Po tej wspaniałej wycieczce poszliśmy jeszcze na dwie lekcje.

Tej wycieczki nigdy nie zapomnę! J

KASIA

Wyjechaliśmy do kina na film „Kraina Lodu II”. Każdy kupił sobie jakąś przekąskę. Około 10:45 zaczął się film. Zapowiadało się bardzo ciekawie….  Po filmie było widać, że wszyscy byli bardzo zadowoleni. Zjechaliśmy schodami ruchomymi i zobaczyliśmy postacie z bajek. Byli bohaterowie bajki „Hotel Transylwania”. Robiliśmy sobie z nimi zdjęcia. Obok była budka ze zdjęciami, które można było sobie zrobić z akcesoriami świątecznymi. Było bardzo fajnie. Następnie poszliśmy na lody, był bardzo duży wybór. Z Malty udaliśmy się na przystanek  i pojechaliśmy do szkoły.

Moim zdaniem wycieczka była wspaniała !!!

Lena

6 grudnia byliśmy na filmie pod tytułem „Kraina Lodu II”. Pojechaliśmy autobusem 401. Jak  dojechaliśmy na miejsce, to kupiliśmy sobie popcorn i reszta klasy też. Po filmie poszliśmy na lody. Wszyscy mieliśmy farta, bo akurat w tym dniu gałka loda kosztowała tylko 1 zł. W Galerii Malta spotkaliśmy Świętego Mikołaja i bohaterów filmu „Hotel Transylvania”. Do szkoły wracaliśmy autobusem 401.

Większość klasy wróciła do szkoły na j. angielski i plastykę. Ten wyjazd na długo pozostanie w naszej pamięci.

Dziękujemy pani Ewie Malickiej, pani Sławomirze Spiżewskiej i pani Halinie Modrzyńskiej za wspaniałą wycieczkę.

Kornelia i Daria

Wyjazd do Multikina w galerii Malta!

O godz. 8:45 na boisku szkolnym zebraliśmy się, a następnie poszliśmy na przystanek autobusowy.

Po dwudziestu minutach byliśmy już na Rondzie Śródka.

Gdy wysiedliśmy z autobusu zaczęliśmy iść w stronę galerii jak dotarliśmy zobaczyliśmy piękne ozdoby świąteczne dużo lampek itp.

Po kilku minutach byliśmy już w kinie na filmie Kraina lodu II.

Niektóre osoby kupiły popcorn, nachosy oraz coca cole.

Film zrobił na nas duże wrażenie. Po seansie skierowaliśmy się do wyjścia ale zobaczyliśmy że można zrobić sobie zdjęcie oraz zjeść lody za 1zł  więc niektórzy sobie kupili.

Pod koniec wycieczki poszliśmy po raz kolejny na Rondo Śródka i z stamtąd pojechaliśmy autobusem do szkoły.

Bardzo podobał mi się ten wyjazd.

Julia

20 grudnia – Wigilia klasowa


WIGILIA   KLASOWA  odbyła się 20 grudnia od godz. 8.30 do godziny 10.00 byliśmy w sali. Od godziny 10.00 do 10.45 poszliśmy na jasełka i koncert kolęd do sali gimnastycznej. Wigilia była w sali 205. Dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia świąteczne. Robiliśmy sobie nawzajem prezenty. Ale żeby dostać prezent trzeba było odpowiedzieć na zagadkę. Wigilia była bardzo fajna.
Marianna

W dniu 20 grudnia odbyła się wigilia klasowa. Było fajnie, śpiewaliśmy kolędy, bardzo smakowały mi pierniki i dostawaliśmy prezenty, które sami robiliśmy kolegom i koleżankom. Na koniec spotkania wigilijnego poszliśmy na koncert i jasełka.

Mikołaj P.

Wigilia klasowa odbyła się 20 grudnia. Rozdawaliśmy sobie prezenty ale zanim je dostaliśmy odpowiadaliśmy na różne pytania np. Gdzie narodził się Pan Jezus? albo Jak nazywa się nasza pani Dyrektor? Chwile później śpiewaliśmy wspólnie kolędy oraz dzieliliśmy się opłatkiem każdy z każdym. Na sali gimnastycznej odbyły się jasełka, tańce świąteczne i chór zaśpiewał kilka kolęd. Nam się podobało.

Nikola i Wiktoria.

PRACUJEMY – MYŚLIMY – RADZIMY METODA SZEŚCIU KAPELUSZY

Jesteśmy klasą rozgadaną i wielu nauczycieli nam o tym przypomina. 9 stycznia na lekcji wychowawczej pod okiem p. Ewy Malickiej metodą 6 myślowych kapeluszy postanowiliśmy przyjrzeć się temu problemowi z każdej strony. Każdy uczeń wylosował kartkę z cyferką i od razu wiedział jaki kolor kapelusza wylosował i z kim będzie pracował w grupie. Co oznaczały kolory: Kapelusz biały – stwierdziliśmy fakty Kapelusz czerwony – omówiliśmy nasze emocje Kapelusz żółty – to było spojrzenie optymistyczne Kapelusz zielony – nasze pomysły na poprawę Kapelusz czarny – spojrzenie pesymistyczne Kapelusz niebieski – podsumowanie i wnioski
Grupa niebieskich kapeluszy, czyli MY – Kacper, Lena i Ignacy podsumowaliśmy pracę całej klasy i zapisaliśmy wnioski: Każdy musi się poprawić !!! Więcej słuchania niż gadania!!! Wielu uczniów dopiero teraz uświadomiło sobie, że trzeba działać, żeby nie było gorzej …… A teraz czas na wspólne działanie!!!

JASEŁKA . Co tam robi Kuba?

Co tutaj robi nasz kolega KUBA !!!

W dniu Koncertu Noworocznego zachorował jeden pastuszek…. Pani Marysia rozpoczęła poszukiwania nowego pastuszka po całej szkole. Sprawa bardzo pilna. Wpadła do sali 4 białej, czyli do klasy Vb. Powiedziała, że to sytuacja awaryjna i kto ją poratuje. Zgłosił się Kuba . Brawo!!! Dostał swoją rolę, a do koncertu zostało bardzo mało czasu. Jeszcze zgoda mamy … Udało się !!! Mama Kuby od razu zgodziła się, mają podobne charaktery, wiadomo…. Zapytała tylko, czy może przyjechać ze młodszym bratem … Oczywiście, nasza szkoła zawsze Wszystkich ochoczo zaprasza i WITA.

Oceńcie sami, czy Pastuszek Kuba jest zadowolony? Gratulujemy szybkiej i dobrej decyzji!

LUBIMY POMAGAĆ !!!

W dniu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebraliśmy się przy wejściu do szkoły o godzinie 10.00 w celu zbiórki pieniędzy na sprzęt medyczny dla chorych dzieci. Miejscem w którym chodziliśmy były ulice Grudzińskiego, Cieszkowskiego, rejon rynku oraz kościoła.Udało nam się zebrać bardzo dużo pieniędzy, bo aż 1049,12 zł. Po zbiórce udaliśmy się do hali sportowej w celu podliczenia całej kwoty na rzecz WOŚP. Cieszę się, że swoim postępowaniem i włożoną pracą przyczyniłam się do pomocy chorym dzieciom.

Julia

Zaczęliśmy około godz. 10.00. Z naszej klasy było aż siedmioro uczniow. Chodziliśmy prawie po całym Swarzędzu, ale najwięcej zebraliśmy na parkingu pod kościołem św. Marcina. Dużo ludzi było dla nas miłych i dawali chętnie dużo pieniążków. Na Unii dowiedzieliśmy się, że zebraliśmy 1049,12. Bardzo mi się podobało i cieszę się, że mogłam pomóc innym dzieciom.

Marysia

AKCJA CHARYTATYWNA DLA CHOREJ MAI W NASZEJ SZKOLE

15 stycznia o godz. 17.15 w naszej szkole miała miejsce Akcja Charytatywna, której celem była pomoc chorej Mai z Fundacji „Zdążyć z pomocą”. Głównym organizatorem była pani Beata Patryas . My, czyli Kornelia, Jaśmina, Marysia, Kasia, Wiktor i Kasper zgłosiliśmy się do pomocy zachęceni przez panią Ewę. W tym dniu staliśmy przy stoisku i zachęcaliśmy rodziców przychodzących na zebrania do kupna: pierniczków, świeczników, książek i wiele innych rzeczy. Rodzice byli bardzo mili i kupowali cudeńka z naszego stoiska. Fajnie jest pomagać, więc POMAGAJ i TY !!!

Jaśmina i Kornelia

LAURKI DLA PANI BOŻENKI

Pamiętamy, życzymy dużo zdrowia i tęsknimy….

FERIE 2020 – czas beztroskiej zabawy i wypoczynku

W ostatni piątek przed feriami wyjechałam w drogę do Niemiec do Monachium z babcią i dziadkiem. Późnym wieczorem dotarliśmy do malowniczego miasteczka i tam spędziliśmy noc. Wczesnym rankiem wyjechaliśmy w drogę do Austrii. Cały tydzień jeździliśmy na nartach a we wtorek była straszna wichura na stoku. Na tym wyjeździe pojechałam też do Muzeum Parku Narodowego. Kiedy wróciłam pojechałam do babci i tam spałam przez 4 dni a popołudniami jechałam do kuzynki i tam spędzałam wieczory z nimi. Resztę dni spędziłam z rodzinką . I niechętnie wróciłam do szkoły ale z fajnymi wspomnieniami z ferii.
Alicja
Podczas ferii byłam w domu, ponieważ przyjechały do mnie dwie kuzynki. Byłam z nimi na jump arenie, na łyżwach i w sklepie.. Gdy moje kuzynki wyjechały to przyjechały do mnie kolejne dwie kuzynki. Byłyśmy cały czas w domu, bo one były troszkę chore. Wybrałyśmy się tylko do Poznania. W domu grałyśmy na xbox, one w minecraft, i w brawl stars. Ferie bardzo mi się podobały, było SUPEROWO. Daria
W pierwszym dniu ferii w Czarnej Górze nie było śniegu, ale było trochę na stokach. Pojechaliśmy tam w cztery rodziny.Drugiego dnia ferii zaczęło tak dużo padać śniegu, że mieliśmy go pod dostatkiem. Każdego dnia chodziliśmy na narty i basen. Trzeciego dnia poszliśmy na ognisko, było bardzo fajnie 🙂
Kasia
Ferie były fajne. Pierwszy tydzień chodziłam na półkolonie w Gruszczynie, w środę byłam u Niny. Od soboty do wtorku byłam w Kołobrzegu. Od środę do niedzieli bawiłam się z kuzynem Frankiem i kotkami.
Marianna

Moje ferie były wspaniałe. Spędziłem je z rodziną i byłem na obozie zapaśniczym w Jaśnie. Świetnie się bawiłem wbiłem 3000 pucharków w Brawl Stars. Bardzo czekałem na te ferie ale najważniejsze, że spędziłem je z rodzina i bratem Miłoszem.
Kuba

Pierwszy tydzień ferii chodziłem na półkolonie w Gruszczynie. Byliśmy dwa razy w kinie, w grocie solnej a także w Ośrodku Kultury w Swarzędzu. Drugi tydzień byłem w Kołobrzegu w oceanarium.
Ignacy
Poleciałem do Włoch i poznałem dwóch Polaków. Jeden miał na imię Tomek a drugi Adam. Zostaliśmy przyjaciółmi. Graliśmy ze sobą w piłkę nożną, Brawl Strars, w Fortnite. Później musiałem wracać do domu i cieszę się, że mam z nimi pamiątkowe zdjęcia.
Oliwier Cz.

NASZA DYSKOTEKA!!!

25 lutego mieliśmy dyskotekę z Va. Byłam tylko na połowie ale i tak było super. Było dużo jedzenia i był Didżej. Nie mogę się doczekać następnej dyskoteki. Marysia

Dyskoteka była bardzo fajna. Były super przeboje np. „Ona by tak chciała”, „Mój zbuntowany anioł”, „Przejmujemy yuotober”. Tata Kornelii był didżejem. Były smaczne przekąski od mamy Liliany i od mamy Marianki i Ignacego: babeczki, grzybki czekoladowe, ciastka i różne napoje. Moim zdaniem dyskoteka była dziesięć na dziesięć. Jakub

Dyskoteka była bardzo fajna i dobrze zorganizowana. Mieliśmy bufet słodkich przekąsek. Nasz Didżej zaprogramował bardzo dobra muzykę Dyskotekę mieliśmy dwie godziny,. Z nami była też klasa Va. Było bardzo fajnie !!! Marianna i Ignacy

PATRON NASZEJ SZKOŁY