klasa 3b 2021/2022

Jesteśmy Trzecioklasistami!

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Cieszymy się, że w komplecie spotkaliśmy się 1 września.

Postanowiliśmy zaprojektować logo naszej klasy. Pomysłów było mnóstwo, a wygrał ten, który zdobył największe poparcie. Wiadomo, że w demokratycznym glosowaniu.

Wygrał projekt Lenki.

Gratulujemy!

Na zdjęciu pozostałe propozycje.

Wszystkim życzymy sukcesów i dobrej zabawy w nowym roku szkolnym.

Nasze tancerki

Nasze dziewczyny są już mistrzyniami w tańcu. Dwukrotnie wystąpiły na Swarzędzkiej Unii w czasie zawodów sportowych. Wyglądały jak profesjonalne cheerleaderki!

Zresztą sami popatrzcie.

Dzień Chłopca w naszej klasie

Dzisiaj był Dzień Chłopca. W klasie nasze koleżanki wręczyły nam upominki. Każdy z chłopaków dostał jojo, popcorn, laurkę i słodycze. Następnie oglądaliśmy film pt. „Auta”. Na wf poszliśmy do muzeum i oglądaliśmy wystawę ” Stulecie sportu”.

Bardzo dziękujemy za upominki! Szkoda, że Dzień Chłopca nie jest organizowany codziennie.

Mateusz

Dzień Chłopaka zaczął się jak zazwyczaj. Wstałem rano, ubrałem się i zjadłem śniadanie. W szkole Pani Beata z dziewczynami uszykowały dla nas popcorn i przez następne lekcje oglądaliśmy film. Później poszliśmy do muzeum. Wróciłem do domu i czekała na mnie niespodzianka. Dzień Chłopaka to super dzień!

Olek

W czwartek obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W prezencie daliśmy chłopcom jojo i popcorn. Oglądaliśmy film o Zygzaku. N a wf poszliśmy do muzeum na Stulecie Unii. Najpierw rozwiązaliśmy ankietę, a potem zadanie interaktywne. Musieliśmy znaleźć w skrzynce stolarskiej zadanie. Pani opowiadała nam o sporcie. Na koniec bawiliśmy się w kalambury.

Ten dzień bardzo mi się podobał.

Majka

Dzień Chłopaka był super dlatego, że wstałem z łóżka i umyłem zęby:)

I właśnie sobie przypomniałem, że dziś jest Dzień Chłopaka. Bardzo się ucieszyłem i szybko zbiegłem po schodach do taty, aby mu o tym powiedzieć. Zjadłem śniadanie, spakowałem się i pojechałem do szkoły. Tam okazało się, że będziemy oglądać film. Dostaliśmy też od dziewczyn i pani popcorn, słodycze i jojo. A na wf poszliśmy do muzeum. Bardzo mi sie ten dzień podobał.

Wojtek

W szkole na Dzień Chłopaka było mega fajnie, bo oglądaliśmy film i jedliśmy popcorn.

W prezencie dostaliśmy jojo. Na wf byliśmy w muzeum sportu. W domu dostałem gniotka, królika do mojej kolekcji pluszaków i kwiatka do kąpieli. Na łóżku czekała na mnie niespodzianka. To laurka od mamy!

Janek L.

Dzień Chłopca spędziliśmy radośnie. Oglądaliśmy film zajadając popcorn. Chłopcy otrzymali upominek od dziewczynek. Jojo bardzo nam się podobało. Dziękujemy!

Tego dnia świętowaliśmy także urodziny Lilki. Na wf poszliśmy na wystaw o sporcie.

To był udany dzień.

Tomek

W czwartek obchodziłem wspólnie z kolegami „Dzień Chłopaka”. Tego dnia w szkole jedliśmy popcorn oglądając film pt.” Zygzak Mc Quenn”. Poza tym byliśmy całą klasą w Swarzędzkim Centrum Historii i Sztuki, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć wystawę pt.” 100 lat swarzędzkiego sportu”.

Miłą niespodzianką okazały się cukierki z okazji imienin koleżanki i drewniane jojo. Bardzo mi się podobał czas spędzony w ten sposób w szkole. Chętnie powtórzyłbym go za rok.

Kuba

W traperskiej osadzie w Bolechówku

15 października wybraliśmy się na pierwszą od ponad roku wycieczkę. Wybraliśmy Traperska osadę w Bolechówku. To miejsce przyjazne zwierzętom. Na początku spotkaliśmy się z panem Wojtkiem, który oprowadził nas po osadzie i opowiedział o jej mieszkańcach. Mogliśmy z bliska zobaczyć konie i młode kózki, a także strusia, który był bardzo duży! Wszyscy filmowali zwierzęta i robili zdjęcia. Potem pokonywaliśmy leśny tor przeszkód. Największa niespodzianka czekała na nas na końcu. Mogliśmy pogłaskać i przytulać się do psów husky. Dwanaście pięknych zwierzaków. W tym Montana o niebiesko brązowych oczach. To było niesamowite przeżycie. Na koniec odwiedziliśmy prawdziwy wigwam i zjedliśmy upieczone na ognisku kiełbaski. Nawet pogoda nam dopisała. To była bardzo udana wycieczka.

Polecamy!

Niespodzianka Jasia Fasoli

Wczorajsze zajęcia na basenie zakończyły się wielką niespodzianką. Wyszliśmy przed budynek, a tam czekał na nas…. prawdziwy samochód Jasia Fasoli! Tylko kolor był czerwony! Za kierownicą siedział tata Jasia, który wcielił się w rolę Jasia Fasoli i wszystkich przewiózł w honorowej rundzie po parkingu. Na dodatek samochód okazał się kabrioletem! Można było pokiwać kolegom. Oczywiście wszyscy chcieli sprawdzić, jak się jeździ takim autkiem.

Zabawa była super! Oczywiście zachowaliśmy zasady bezpieczeństwa. Po powrocie zabraliśmy się do przygotowania podziękowania pomysłodawcy. Miniaturki autka już chłopcy namalowali.

Dziękujemy!

Piszemy list do Łukasza Wierzbickiego

W drugiej klasie czytaliśmy Afrykę Kazika, której autorem jest pan Łukasz Wierzbicki. Była to opowieść o Kazimierzu Nowaku, który prawie 90 lat temu na rowerze objechał Afrykę!

Przygody bardzo nam się spodobały, dlatego w klasie trzeciej Pani przeczytała nam ( z naszym udziałem) kolejną książkę pt. ” Ocean to pikuś”. Tym razem była to opowieść o Aleksandrze Dobie, który samotnie przepłynął Atlantyk ….kajakiem! Niesamowite przygody jakie przeżył, zachęciły nas do napisania listu do pana Wierzbickiego. Pracowaliśmy w grupach, a potem Lilka przepisała pięknie tekst.

Załączyliśmy zdjęcia naszej gromady i prace plastyczne oraz projekty drogi na oceanie dla ozobotów.

Liczymy na odpowiedź i już zabieramy się do czytania kolejnej książki- tym razem o Chinach.

Jak uczciliśmy Święto Niepodległości?

11 listopada to ważna data w życiu każdego Polaka. Z powodu pandemii nie mogliśmy spotkać się na wspólnym świętowaniu, więc nasza klasa wraz z 3a przygotowała wirtualną lekcję patriotyzmu. Można ją oglądać na stronie „facebookowej” i Teams. Staraliśmy się bardzo i efekt okazał się udany. Dzięki temu, wiemy na czym polega patriotyzm i co to znaczy dla nas.

Niepodległość Polski można było uczcić na różne sposoby. Majka i Tomek wzięli udział w Biegu Niepodległościowym w Gruszczynie. Brawo! A oto trofeum naszej koleżanki.

Listopad, 2021r.

Tydzień dobrych myśli- jak być szczęśliwym

W tym tygodniu rozmawialiśmy o szczęściu i każdy z nas rozumiał je inaczej. Świadczą o tym rysunki i podpisy pod nimi. Na pytanie Co Cię uszczęśliwia? odpowiadaliśmy bardzo różnie.

Niektórym szczęście daje opieka nad zwierzętami, taniec, piłka nożna, układanie kostki Rubika, a niektórym granie na komputerze lub telefonie.

Uszczęśliwia nas także odwiedzanie Mc Donald’s, przygotowanie posiłków przez mamę czy jedzenie słodyczy.

Na jednym z rysunków pojawiło się także zdanie, że najbardziej uszczęśliwia mnie pomaganie innym- bardzo szlachetnie. A także dzień, w którym jadę do taty.

Tak więc dla każdego coś innego jest szczęściem! Ważne, aby pomagało nam to być radosnym i życzliwym.

Wszystkim Małym i Dużym życzymy szczęścia!

Redaktorzy z 3b

Nasze sukcesy

W klasie mamy talenty plastyczne! I tak w konkursie na „Portret Misia ” II miejsce zajął nasz kolega Janek L. W konkursie na „Jesienne drzewo” I miejsce otrzymała Jagoda, a konkursie „Biblioteka przyszłości ” nagroda przypadła w udziale Mateuszowi, a wyróżnienia otrzymały Lenka i Majka.

Serdecznie gratulujemy!

Grudzień, 2021r.

Niespodzianka od Mikołaja

Mikołajki zastały nas przed ekranami komputerów, ale dowiedzieliśmy się, że Mikołaj zostawił dla nas niespodziankę u p. woźnej!

Poszliśmy całą klasą, a tam wielka torba z upominkami, a na wierzchu …czapka Mikołaja i list.

Tyle, że po fińsku, bo przecież Mikołaj ma siedzibę w Laponii. Ale od czego jest Internet. Pani przetłumaczyła nam treść listu, a potem rozdała prezenty. Bardzo nam się podobały.

Dziękujemy!

Lubimy pomagać!

Najpierw pomogliśmy przygotować paczki świąteczne dla podopiecznych hospicjum Palium w Poznaniu. Potem każdy z nas wykonał piękną kartkę świąteczną dla innego ucznia z naszej szkoły. Okazało się, że my też dostaliśmy kartki z życzeniami.

Dzisiaj p. Pedagog przyszła osobiście podziękować nam za odruch serca. Od razu rozpoznaliśmy logo hospicjum.

Warto być dobrym, tak myślimy i zachęcamy do tego wszystkich!

Nasze wspólne świętowanie

Znów zaczynamy zdalne nauczanie i wigilia będzie wirtualna, ale dzisiaj poczuliśmy już nastrój świąt.

Każdy z nas dostał kartkę świąteczną z życzeniami dla rodziców, opłatek od naszej Pani i oczywiście prezent od Mikołaja! Zaśpiewaliśmy kolędę „Gore gwiazda Jezusowi” i zapamiętaliśmy przesłanie baśni Andersena „Dziewczynka z zapałkami”. Każdy z nas może znaleźć się w takiej sytuacji. Nie bądźmy obojętni wobec ludzkiego nieszczęścia.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

Nareszcie Ferie!

Zimowych szaleństw, gdziekolwiek będziecie i zdrowego wypoczynku!

IIIB