klasa 3b 2022/2023

„MALI ARTYŚCI”

1 września 2022r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022-2023

Bardzo się za sobą stęskniliśmy , nareszcie znów razem. Jesteśmy w klasie 3, przed nami kolejny rok nauki, wspólnej zabawy , przygód i odkrywania tajemnic.

Bezpieczni na drodze

Jak co roku przypominamy sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze . W tym roku to szczególnie ważne, bo wielu z nas samodzielnie będzie wracać do domu . Zajęcia w terenie – nauka przechodzenia przez jezdnie na pobliskim skrzyżowaniu.

Uwaga na dzieci! - Warto wiedziećAkumulatory do pojazdów osobowych -  Akumulator.pl

14.09.2022 

Pogadanka

Dzisiaj mieliśmy spotkanie z pielęgniarką szkolną . Podczas pogadanki – „Jak chronić się przed chorobami zakaźnymi”, dowiedzieliśmy się jak dbać o nasze zdrowie . 

23.09.2022

Lekcja w Centrum kultury i sztuki w Swarzędzu- poznanie podróżnika Aleksandra Doby i jego dokonań.

Byliśmy na ciekawej lekcji , poznaliśmy wspaniałego podróżnika Aleksandra Dobę. Najpierw obejrzeliśmy film o podróżach kajakiem przez ocean. Potem oglądaliśmy wystawę zdjęć, nagród , medali i pamiątek .Dowiedzieliśmy się , że Olo, bo tak go nazywali koledzy, uczył się w naszej szkole. Ta lekcja zainspirowała nas do wykonania prac plastycznych o morzu . Trzy najładniejsze prace przekazaliśmy siostrze pana Aleksandra Doby. Czytaliśmy też książkę- Łukasza Wierzbickiego-„Ocean to pikuś” , która zabierała nas w zuchwały rejs kajakiem przez Atlantyk. To oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o Aleksandrze Dobie.

Szukamy Jesieni – spacer nad jezioro. 

W pierwszy dzień jesieni wybraliśmy się na ciekawa lekcję przyrody nad jezioro. Szukaliśmy oznak jesieni. Rozpoznawaliśmy drzewa po liściach i ich owocach. Obserwowaliśmy zmiany w przyrodzie. Do klasy wróciliśmy z pięknymi bukietami z liści z których wykonaliśmy piękne prace plastyczne o lesie. Efekty was zachwycą , szczególnie pracy zespołowej – plakat – Co nam daje las?

27.09.2022

„Magiczne słowa – tajemne znaki”

Udział w warsztatach „Magiczne słowa – tajemne znaki”, podczas których wspólnie pomigaliśmy. To były warsztaty z trenerką języka migowego. Nauczyliśmy się migać nazwy zwierząt, powitanie i pożegnanie. Dowiedzieliśmy się jak uczą się dzieci niesłyszące, głuchonieme. To było pouczające spotkanie.

30.09.2022 

Dzień chłopca – wybory Mistera szkoły

Z okazji Dnia Chłopca w naszej szkole odbył się konkurs na Mistera szkoły. Nasz kolega z klasy -Kuba Miękiszak otrzymał tytuł Mistera Szkoły!

Gratulujemy tytułu!!!

W tym dniu dziewczynki złożyły chłopcom życzenia i upominki. Zorganizowaliśmy tez klasową dyskotekę.

03.10.2022 

PROGRAM „OWOCE I WARZYWA W SZKOLE”- POZNANIE WARZYW – ROŚLIN OKOPOWYCH. 

W ramach programu 'Owoce i warzywa w szkole’- poznajemy warzywa i ich cenny wpływ na nasze zdrowie . Na lekcji dowiedzieliśmy się jak uprawia się warzywa i dlaczego powinniśmy je spożywać. Wykonaliśmy też prace plastyczną OWOCE ZAMKNIĘTE W SŁOIKACH -wycinanka z kolorowego papieru.

7.10 .2022

Kibicowanie

Spacer na Unię – kibicowanie podczas meczu piłki nożnej dziewcząt w ramach Europejskich Mistrzostw w Futbolu Dziewcząt do lat 16 . Poznaliśmy zasady gry w piłkę nożną.

Nasze książeczki

W klasie trzeciej mamy nowe zadanie- tworzenie własnych książeczek .

Już wykonaliśmy książeczki :

  • „Od ziarenka do bochenka”
  • ” Las”
  • „Swarzędz moje miasto”

Wykonanie własnej książeczki wymaga dużo pracy . Każdy samodzielnie tworzy ilustracje , opisy . Książeczki bardzo nam się podobają . Wszystkie trafiają na klasową wystawę . Podczas przerw czytamy książeczki wykonane przez naszych kolegów.

14 października

Wszystkim nauczycielom życzymy z okazji Dnia Edukacji Narodowej  dużo radości z wykonywania pracy, wytrwałości, samych wzorowych uczniów i wielkich sukcesów zarówno zawodowych, jak i osobistych

Polska moja ojczyzna -Lekcje mogą być ciekawe.

Na lekcjach przyrody poznajemy naszą piękna ojczyznę , poznajemy krajobrazy ,pracujemy z mapą . Na lekcjach języka polskiego dowiadujemy się ciekawostek o miastach , poznajemy legendy. Stworzyliśmy własne książeczki o naszej małej ojczyźnie-Swarzędzu. Na lekcjach informatyki wybraliśmy się na spacer wirtualny po Polsce , Swarzędzu i okolicy. Na plastyce wykonaliśmy ilustracje do polskich legend.

Lekcje mogą być ciekawe.

20.10.2022 r.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

To ważny dzień dla społeczności szkolnej. My też braliśmy udział w wyborach do Samorządu Uczniowskiego . Naszym kandydatem był Antoni Konarski. Trzymamy kciuki , aby wygrał.

11 listopada – Święto Niepodległości

To piękne święto. Długo przygotowaliśmy się do obchodów tego ważnego święta.

Popularną tradycją jest noszenie biało-czerwonych kotylionów. Znana też jako rozetka jest symbolem ważnych wydarzeń dla historii Polski. I my na zajęciach wykonaliśmy piękne biało- czerwone kotyliony . Obdarowaliśmy nimi nasze Panie dyrektor.

W ramach obchodów tego święta nasza szkoła wzięła udział w akcji- Szkoła do hymnu. Razem ze społecznością szkolną wybraliśmy się na Rynek w Swarzędzu , aby tam z innymi szkołami i przedszkolami wspólnie zaśpiewać hymn. To było podniosłe wydarzenie.

Wycieczka do Wrocławia

Długo czekaliśmy na ten dzień 7-listopada . Warto było czekać . To była wspaniała wycieczka podczas której zwiedziliśmy Wrocław , odwiedziliśmy HYDROPOLIS. Tam wzbogaciliśmy swoją wiedzę o wodzie .To była bardzo pouczająca wycieczka . Tak nam sie spodobał Wrocław , że zastał nas tam wieczór, podświetlone kamienice i mosty wywarły na nas ogromne wrażenie.

KODOWANIE NA DYWANIE

Bardzo lubimy zajęcia kodowania . Szczególnie podoba nam się wersja – kodowanie na dywanie . Zobaczcie efekty naszej zespołowej pracy.

GÓRA GROSZA

Bardzo chętnie włączyliśmy się w tę piękną akcję . Z przyjemnością oddajemy nasze oszczędności , aby pomóc chorym dzieciom.

Wycieczka do Wrocławia

W poniedziałek 7 listopada klasy 3a i 3b odwiedziły Wrocław. Główną rozrywką była wizyta w Hydropolis – Centrum Wiedzy o Wodzie. Batyskaf, drukarka wodna i rekin tygrysi w skali 1:1 to tylko wybrane atrakcje, na które warto rzucić okiem. Zobaczyliśmy także wiele ciekawych miejsc we Wrocławiu, chociaż nasze serca niezaprzeczalnie skradły Krasnale! To był bardzo miło spędzony czas 🚌😁


Święto Pluszowego Misia

25 listopada obchodzony jest na świecie – Dzień Pluszowego Misia . W naszej szkole obchodzony jest od 20 lat, co roku organizowana jest uroczystość z tej okazji. W tym roku spotkaliśmy się na sali gimnastycznej . Każdy uczeń z klas I-III przyniósł dziś do szkoły swojego ukochanego misia pluszowego. Nasza klasa wykonała maski misia, które ozdobiły nasze głowy. Klasy I-III wzięły udział w konkursie plastycznym Portret Misia, który został dziś rozstrzygnięty . Laureaci otrzymali gromkie brawa , bo prace były piękne. Prace pięknie ozdobiły hol szkoły. Podczas imprezy każda klasa prezentowała piosenkę lub wierszyk o misiu . My recytowaliśmy wiersz. Na koniec imprezy odbyły się tańce z misiami. Razem z nami bawiły się nasze panie dyrektor.

To był wspaniały, wesoły dzień.

Andrzejki

To to czas wróż, zabawy .

To był niesamowity dzień . Zorganizowaliśmy klasowe Andrzejki. Wszystko rozpoczęło się od wróżby z butami, która przepowiada kto pierwszy się ożeni lub wyjdzie za mąż. Emocje sięgały zenitu. Aż nadszedł czas rozwiązania– to but Dawida i Kariny dotarł pierwszy do progu drzwi. Potem były tańce, zabawa z krzesełkami . Wróżyliśmy imiona żon i mężów, i kim zostaniemy w przyszłości—przyszłe zawody . Nie wszystkim się one spodobały , ale większość z nas była zadowolona. Potem był czas na słodkości, i znów tańce. Na długo zapamiętamy tą imprezę klasową.

KIBICUJEMY NASZYM- jesteśmy gotowi

Bardzo cieszymy się, że nasza reprezentacja piłki nożnej zakwalifikowała się 1/8 na Mundialu w Katarze . Teraz przed nimi mecz z Francuzami i walka o awans do ćwierćfinału. Bardzo kibicujemy naszej reprezentacji . Jesteśmy gotowi – wykonaliśmy szaliki kibica . Liczymy na Was !!!!!

Piszemy list do Mikołaja- Kochany Mikołaju!!!

2 grudnia pisaliśmy listy do Św. Mikołaja .Liczymy, że w tym roku znów otrzymamy pod choinką wymarzone prezenty .

LISTY NAPISANE TERAZ IDZIEMY JE WYSŁAĆ DO SPECJALNEJ SKRZYNKI POCZTOWEJ ŚW. MIKOŁAJA

MIKOŁAJKI6 GRUDNIA

Dziękujemy Ci Mikołaju ,że o nas pamiętasz już dziś . Dzieci kochają słodkości!!!

KLASOWA CHOINKA

W tym roku też ozdobiliśmy naszą klasową choinkę papierowymi zabawkami , które wykonaliśmy sami w klasie. Najpierw zrobiliśmy bardzo dłuuuuuugi łańcuch, potem koszyczki , gwiazdeczki . Popatrzcie jaka pięknie wygląda.

WARSZTATY KULINARNE- PIECZENIE PIERNICZKÓW

12 grudnia – słodki dzień pełen wrażeń

Wraz z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia powoli zaczynał nas otaczać aromat korzennych wypieków z pobliskich piekarni. Postanowiliśmy , by razem upiec przepyszne pierniki, które będziemy mogli podarować najbliższym w tegoroczne Święta!

. Upiekliśmy piernikowe choinki, serduszka , renifery, gwiazdki itp. Potem je pięknie ozdobiliśmy.

To była wspaniała wspólna zabawa !Popatrzcie na efekty naszej pracy!!!Na pewno Was zachwycą.

Jedność zawsze napełnia siłą, a radosny czas Świąt staje się jeszcze bardziej wyjątkowy, gdy dzielimy go razem.

WARSZTATY PLASTYCZNE- OBRAZKI NA DREWNIE

19 GRUDNIA nasza pani zorganizowała nam warsztaty plastyczne. Każdy otrzymał deseczkę na której miał namalować farbami świąteczny obrazek . Jedni z nas malowali aniołki , inni choinki albo renifery .W ten sposób wykonaliśmy prezenty dla rodziców i naszych pań dyrektor . Popatrzcie na galerię NASZYCH ARCYDZIEŁ.

Niezwykły list z THE NORTH POLE

Co za radość – św. Mikołaj nam odpisał przeczytajcie sami co nam napisał!!! Warto było napisać i wysłać do Niego list.

KLASOWA WIGILIA

22 GRUDNIA

Wszyscy już czują atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dekoracje na korytarzu, zapach choinki w klasie, dźwięk kolęd wprowadza nas w podniosły nastrój.

Zgodnie z tradycją na naszym wigilijnym stole znalazł się biały obrus, pod obrusem siano, świece , stroik, pierniczki i słodkości. Łamiąc się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia, śpiewaliśmy kolędy. Były też prezenty pod choinką. Na twarzach gościł uśmiech , to był wspaniale spędzony wspólny, magiczny, świąteczny czas.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM WESOŁYCH ŚWIĄT

BALIK KARNAWAŁOWY

20.01.2023 R.

W tym roku zorganizowaliśmy balik karnawałowy. Postanowiliśmy przebrać się za różnych bohaterów z filmów , bajek, książek. Nasza sala zamieniła się w salę balową . Były balony, serpentyny , maski .Świetnie się bawiliśmy. Były tańce, konkursy , zabawy, słodkości. Długo będziemy wspominać ten bal.

WARSZTATY CERAMICZNE

Wybraliśmy się na warsztaty ceramiczne. Tam dowiedzieliśmy się, co to jest glina, skąd pochodzi i co można z niej wykonać. To była wspaniała nauka i zabawa. Każdy wykonał 2 serduszka , które ozdobił według własnego pomysłu.

Oto końcowy efekt po wypaleniu i szkliwieniu serc

Lubimy programować ozoboty, to wspaniałe lekcje informatyki

MALI ARTYŚCI ZNÓW W AKCJI –

DZIŚ ZAINSPIROWŁY NAS PINGWINY

21.02.2023-

WIELKIE GRATULACJE JAKUBIE !!!

Nasz kolega Kuba Miękiszak trenuje od 3 lat zapasy w SKS UNIA SWARZĘDZ- PO RAZ KOLEJNYN ZDOBYŁ 1 MIEJSCE I ZŁOTY MEDAL, TYM RAZEM NA ZAWODACH W POZNANIU -KLUB SOBIESKI , KATEGORIA DO 40 KG, W STYLU KLASYCZNYM. KUBA PRZYNIÓSŁ DZIŚ DO SZKOŁY SWOJE MEDALE , ZDOBYŁ ICH NAPRAWDĘ SPORO !!!!

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!!!!

AFRYKA KAZIKA” ta wspaniała lektura przybliżyła nam wiedzę o AFRYCE

Z wielkim zainteresowaniem czytaliśmy książkę „Afryka Kazika” , dzięki niej poznaliśmy ludzi, ich zwyczaje i kulturę . Poznaliśmy zwierzęta afrykańskie. Lektura zainspirowała nas wykonania pięknych prac plastycznych.

ZOBACZCIE SAMI NASZĄ TWÓRCZOŚĆ !!!

Wizyta w Swarzedzkim Centrum Historii i Sztuki

W Swarzedzkim Centrum Historii i Sztuki odbył się Tydzień kultury muzycznej Afryki Zachodniej. Zorganizowano wystawę bębnów afrykańskich i innych instrumentów. Bardzo podobały nam się te oryginalne bębny . Po powrocie do szkoły też pogramy na tamburynach i bębenkach .