Tańczące Jedynki

Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem.

Havelock Ellispo

_chlopiec_dziewczynka_taniec

Kiedy ktoś jest niezwykle pogodny mówimy, że odkrył w sobie wewnętrzne dziecko. Znane powiedzenie głosi, że gdy przestajemy od czasu do czasu być choć trochę jak dzieci, zaczyna się starość. Maria Kuncewiczowa powiedziała, że każdy artysta nigdy nie przestał być dzieckiem, dlatego może tworzyć.
Zastanawiałeś się kiedyś, jak wiele słynnych cytatów i powiedzeń odwołuje się do dzieciństwa?
Nasze młodzieńcze lata kształtują całe nasze przyszłe życie: pasje, zainteresowania, ambicje.
Dlatego w naszej szkole poprzez atrakcyjne zajęcia dbamy o rozwój uczniów.
Prawidłowy rozwój psychiczny i fizyczny.
Ruch jest kluczowy dla prawidłowego rozwoju fizycznego, ale i psychicznego, o czym się często nie pamięta. W czasach, gdy niezależnie od wieku spędzamy wpatrzeni w ekrany długie godziny – tak dorośli, jak i dzieci właśnie – aktywność fizyczna jest nie do przecenienia. Szczególnie taka, która jest przy okazji dobrą zabawą….czy też pasją!
A skoro o tym mówimy….
Przede wszystkim: dobra zabawa
Powtarzanie pewnych czynności pozbawione frajdy to praca. Dbamy o to, by dzieci traktowały  zajęcia jako ulubioną część tygodnia, a nie obowiązek. Pozytywna atmosfera, kontakt z prowadzącym, ciekawe zadania, to wszystko razem sprawia, że uczniowie nie mogą się doczekać kolejnych zajęć tanecznych lub aerobikowych!
„TAŃCZĄCE  JEDYNKI”

Historia Tańczących Jedynek

Zespół „Tańczące Jedynki” powstał roku szkolnym 2012/2013

Opiekunem zespołu jest  pani Joanna Kunkel nauczyciel wychowania fizycznego.

cytat-korcz

Joanna Kunkel