Działania jubileuszowe

Obchody 190-lecia Szkoły rozpoczęliśmy już w marcu 2023 roku publikacją „Opowiem Ci o mojej szkole…”. Znajdziemy w niej prace naszych uczniów i absolwentów m.in.: rysunki, wiersze, wspomnienia.

10 października nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy czasowej „Człowiek-Słowo-Komunikacja” przedstawiającej historię komunikowania się na przestrzeni dziejów.

Wystawie towarzyszyły panele dyskusyjne na temat komunikacji międzyludzkiej i międzypokoleniowej wraz z cyfrowymi wyzwaniami. Udział w nich wzięli przedstawiciele różnych środowisk.

W lutym wystawa miała okazję gościć w Pałacu  Działyńskich w Poznaniu.

Dyskusję na temat komunikacji międzyludzkiej i międzypokoleniowej wraz z cyfrowymi wyzwaniami dokumentuje niedawno wydana publikacja.

W styczniu cała społeczność naszej szkoły zaangażowała się w powstanie LIPDUB’a. Teledysk ten jest dostępny na stronie internetowej naszej szkoły. Gorąco zachęcamy do jego obejrzenia.

Warto również spojrzeć na tablice umieszczone w holu szkoły. Znajdziecie tam Państwo 190 puzzli stworzonych przez uczniów, pracowników i absolwentów Jedynki. Za pomocą rysunków pokazaliśmy z czym kojarzy się nam nasza szkoła.

W ramach obchodów 190-lecia Szkoły została również wydana publikacja pt.: „Opowiem Ci o polskiej szkole”, która stanowi zbiór tekstów autorstwa uczniów z Ukrainy uczących się w trzech swarzędzkich szkołach: w Szkole Podstawowej nr 1, nr 3 i Zespole Szkół nr 1.

Od 4 marca w Swarzędzkim Centrum Historii i Sztuki możecie Państwo zobaczyć wystawę poświęconą naszej szkole – jej przeszłości, ale także współczesności.

Warto podkreślić, że nasze sukcesy to nie tylko ostatni rok. Szkoła Podstawowa nr 1 w Swarzędzu może pochwalić się również licznymi osiągnięciami w postaci tytułów i wyróżnień.

W konkursie organizowanym przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego „Wielkopolska Szkoła Roku” w 2016 roku zdobyliśmy wyróżnienie, a w 2022 zostaliśmy laureatami konkursu.

Za rok szkolny 2020/2021 otrzymaliśmy Certyfikat Edukacyjnej Doskonałości, a w roku 2022 krajowy certyfikat „Szkoły Promującej Zdrowie”.

Wyróżnieniem, z którego jesteśmy szczególnie dumni jest tytuł „Zasłużony dla Miasta i Gminy Swarzędz”, który szkoła otrzymała w 2014 roku.

Należy podkreślić, że sukcesy te nie byłyby możliwe, gdyby nie wspaniały zespół bardzo zaangażowanych i kreatywnych pracowników szkoły. To dzięki nim swarzędzka Jedynka to szkoła na medal!