Ubezpiczeni przez rodziców – kampania skierowana do młodzieży, rodziców i nauczycieli. Podejmuje ona temat budowania właściwych relacji miedzy dzieckiem a rodzicem, będących podstawą wzajemnego zaufania i pewności siebie, co stanowi podstawowy element chroniący dziecko przed uleganiem negatywnemu wpływowi grupy rówieśniczej (ebooki+ulotki). Część przeznaczona dla nauczycieli zawiera m.in. scenariusze zajęć i karty aktywności do wykorzystania w czasie lekcji prowadzonych zdalnie lub w formie stacjonarnej.
Po stronie mocy przeciwko przemocy – kampania porusza problem dręczenia w szkole, prześladowania psychicznego i fizycznego wśród uczniów oraz cyberprzemocy, która staje się coraz poważniejszym problemem. Wśród materiałów znajdą Państwo ulotki profilaktyczne, ebooki edukacyjne stworzone z myślą o rodzicach i dzieciach oraz karty pracy i scenariusze zajęć dla nauczycieli.
Myślę i jeżdżę trzeźwo – kampania edukacyjna przeznaczona głównie dla nauczycieli i rodziców uczniów. Materiały udostępnione w ramach tego modułu mają za zadanie podnieść świadomość społeczną dotyczącą problemu nadużywania alkoholu i uczestnictwa w ruchu drogowym po jego spożyciu.
Pełni mocy w rodzinie bez przemocy – kampania opisuje różne rodzaje przemocy, z jakimi dziecko może spotkać się w domu rodzinnym. Materiały w jasny sposób opisują, jaki wpływ na dziecko ma obserwowanie zachowań przemocowych lub bycie ich bezpośrednią ofiarą. Wskazują również, jak przeciwdziałać przemocy domowej i co należy zrobić, gdy jest się świadkiem przemocy domowej.
Materiały zostały przygotowane przez specjalistów i praktyków z dziedzin psychologii i pedagogiki.
http://www.opsswarzedz.pl/dopobrania/Kampanie_profilaktyczne_dla_szk%C3%B3%C5%82.rar
http://www.opsswarzedz.pl/dopobrania/Kampanie_profilaktyczne_dla_szk%C3%B3%C5%82.rar
Kampania „Otwórz się na pomoc”
„Kampania „Otwórz się na pomoc” to przede wszystkim interaktywny film poświęcony problemowi uzależnienia dzieci od komputera i internetu. W ramach kampanii został stworzony interaktywny film, w którym to osoba oglądająca podejmuje decyzję. Scenariusz filmu został opracowany we współpracy z doświadczoną psycholog dziecięcą i terapeutką Mają Pisarek. Zadaniem widzów jest pokierowanie losami Dominika – 12-letniego chłopca, który musi zmierzyć się z własnymi słabościami i uzależnieniem od gier komputerowych. Podjęte przez widzów decyzje podczas filmu mają wpływ na przebieg fabuły. Jedne wybory przybliżają Dominika do rodziny, inne sprawiają, że coraz bardziej zatapia się w świecie cyfrowego uzależnienia. To, jak zakończy się ta historia, zależy więc tylko od widza, bo to on podejmuje decyzje. W kampanii „ Otwórz się na pomoc” została przygotowana także specjalna sekcja „Prawdziwe historie”, w której przedstawiono historie dzieci borykających się z problemem m.in. hejtu i przemocy w sieci, uzależnienia do alkoholu , a także część poświęcona problemowi zdrowia psychicznego rodziny w zamknięciu”.
Zapraszamy do zapoznania się z materiałami zamieszczonymi na stronie!