„Weź nie truj!” PROGRAM NA RZECZ CZYSTEGO POWIETRZA

„Weź nie truj!” PROGRAM NA RZECZ CZYSTEGO POWIETRZA

Edukacyjna Sieć Antysmogowa to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym

cel programu: dążenie do poprawy jakości powietrza w Polsce

Edukacyjna Sieć Antysmogowa przygotowała pakiet materiałów dla nauczycieli dostępny pod linkiem: https://eduesa.nask.pl/kursyu,search?category=20&page=1 (filmy z doświadczeniami, gry bingo, memory i tabu- link do gry: GRA MEMORY, filmy szkoleniowe do przeprowadzenia lekcji), aby przeprowadzić zajęcia na których uczniowie znajdą odpowiedzi na pytania:

  • Co wpływa na zmiany klimatu?
  • Jak uratować naszą planetę?
  • Co to jest smog?

Zapraszamy do wykorzystania gry „Ekobohater” ze scenariuszami dostępnymi na platformie eduESA.

ESA bardzo intensywnie rozwija ofertę e-lekcji interaktywnych na temat smogu. Dotychczas opublikowano:

ESA. Mierzymy się ze smogiem. Dla powietrza, dla zdrowia, dla przyszłych pokoleń!

Sławomira Spiżewska

Zobacz film „Mierzymy się ze smogiem” https://youtu.be/0SOXeOOouJg

Filmy edukacyjne:

„Smok czy SMOG?” – projekt eTwinning

W ramach programu uczniowie zostają zaznajomieni na godzinach wychowawczych z problemem jakim jest smog oraz jego konsekwencjami. Ważne jest, aby nieść świadomość innym z tego zagrożenia i uczulać innych na to, że to my sami mamy wpływ na emisję tego groźnego zanieczyszczenia. W szkole została powieszona również tablica, na której można odczytać jakość powietrza otaczającego szkołę; można to również sprawdzić w dowolnej chwili na stronie internetowej https://esa.nask.pl/, do której wglądu serdecznie zachęcam.

Mariusz Jagodziński

WEŹ NIE TRUJ – PAMIĘTAJ