PROGRAM „TRZYMAJ FORMĘ”

ROK SZKOLNY 2021 – 2022

WITAJCIE W NOWYM ROKU SZKOLNYM

ZE WZGLĘDU  NA PANUJACĄ PANDEMIĘ COVID – 19, W TYM ROKU SZKOLNYM KOLEJNA EDYCJA PROGRAMU „TRZYMAJ FORMĘ” ZOSTAŁA WSTRZYMANA.

JEDNAK MY SIĘ NIE PODDAJEMY I ZDROWY STYL ŻYCIA CAŁY CZAS PROMUJEMY.

ZDROWE NAWYKI WPROWADZAMY I INNYCH AKTYWNOŚCIĄ FIZYCZNĄ ZARAŻAMY.

W tym roku szkolnym objęliśmy Programem „Trzymaj Formę”  klasy: V a, V b, oraz VI a.

ZAPRASZAMY WAS DO ŚLEDZENIA NASZEJ ZAKŁADKI, W KTÓREJ TO BĘDZIEMY SIĘ Z WAMI DZIELIĆ ZDROWYMI NAWYKAMI.

UCZNIOWIE KL. V B BIORĄ UDZIAŁ W PROGRAMIE WARZYWA I OWOCE ORAZ PRZETWORY MLECZNE W SZKOLE.

W ramach programu dzieci mogą bezpłatnie otrzymywać owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz brać udział w działaniach edukacyjnych przeprowadzanych przez szkoły podstawowe mających poprawić wiedzę uczniów na temat zdrowych nawyków żywieniowych, pochodzenia żywności i rolnictwa oraz przeciwdziałania marnotrawieniu żywności.

KLASOWY TURNIEJ GRY W TCHOUKBALL

“STASZICOWE DZIECI NA SPORTOWO”

Z okazji Święta Patrona Szkoły uczniowie klasy V b w ramach integracji po powrocie uczniów do szkoły z nauki kształcenia na odległość na wspólnych zajęciach z wychowawcą klasy wzięli udział w Klasowym Turnieju Gry w Tchoukball.

Przed rozpoczęciem Turnieju uczniowie kl. V b wraz z wychowawcą klasy minutą ciszy uczcili pamięć poległych żołnierzy oraz cywilów, którzy bohatersko walczyli w obronie swojego kraju Ukrainy. Od 24 lutego 2022 r. trwa inwazja Rosji na Ukrainę.

Wśród Ukraińskich obywateli tego kraju każdy z nas ma swoich znajomych.

Jesteśmy w tym trudnym czasie sercem razem z Wami.

Podczas rozegranego Turnieju Gry w Tchoukball uczniowie doskonalili takie umiejętności jak: rzut piłki na bramkę, podania i chwyt piłki, kooordynację wzrokowo ruchową, współprace w zespole oraz ducha walki fair play.

Klasa była podzielona na 3 drużyny.

Każda drużyna wymyśliła dla siebie nazwę: grupa I “Ninja”, grupa II “Biedroneczki”, grupa III “Zajączki”.

Wszystkie drużyny miały swoich kapitanów: Wojtka, Szymona oraz Olina.

Rozegrano mecze systemem “każdy z każdym”.

Walka i dobra zabawa była do samego końca, a na twarzy dzieci panował przez cały czas uśmiech.

Wszyscy uczniowie w czasie gry wzajemnie się wspierali i dopingowali.

Rywalizacja końcowa Turnieju przedstawia się następująco:

Grupa I “Ninja”– I miejsce (złoty medal)

Grupa III “Zajączki” – II miejsce (srebrny medal)

Grupa II “Biedroneczki” – III miejsce (brązowy medal)

Wszyscy uczniowie byli zadowoleni z niespodzianki przygotowanej przez Panią z okazji Święta Patrona naszej szkoły.

Na zakończenie turnieju każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal dzięki współpracy i wsparciu naszych kochanych rodziców.

Poniżej zapraszamy do obejrzenia naszej foto – relacji z turnieju:

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 20220303_123004-1024x768.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 20220303_123226-1024x768.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 20220303_123246-1024x768.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 20220303_123236-1024x768.jpg

W czasie świętowania wspominaliśmy również Patrona naszej szkoły Stanisława Staszica.

Z tej okazji uczniowie podczas zajęć w grupach przygotowali Kartkę wspomnień o Patronie naszej szkoły, którą wspólnie omawiali.

Efekty ich pracy przedstawiamy poniżej:

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 20220303_113754-1024x768.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 20220303_125051-1024x768.jpg

OWOCE I WARZYWA W SZKOLE

Podczas wspólnej lekcji wychowania fizycznego przypomnieliśmy sobie zasady zdrowego odżywiania.

Pani Asia przygotowała dla nas filmik oraz przeprowadziła z nami pogadankę na temat zdrowego odżywiania.

W czasie lekcji prezentowaliśmy również swoje zdrowe lunchboxy.

Rozmawialiśmy również na temat Programu Edukacyjnego „Owoce i warzywa w szkole”, w którym bierzemy udział.

Projektowaliśmy plakaty z hasłami dotyczącymi zdrowego odżywiania.

Poniżej przedstawiamy wybrane projekty plastyczne:

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ GRY W „BALONIADĘ”

AKTYWNI NA SPORTOWO

Z okazji Mikołajek uczniowie klasy V b na lekcji wychowania fizycznego wzięli dziś udział w “Mikołajkowym Turnieju Gry w “Baloniadę”.

Uczniowie w czasie gry doskonalili takie umiejętności jak: rzut i chwyt piłki, kooordynację wzrokowo ruchową, współprace w zespole oraz ducha walki fair play.

Klasa była podzielona na 4 równe drużyny. Każda drużyna wymyśliła dla siebie nazwę: grupa I “Szalone Mikołaje”, grupa II Śnieżynki, grupa III “Reniferki” oraz grupa IV “Bałwanki”. Wszystkie drużyny miały swoich kapitanów: Antosie, Paulinę, Wiktora i Olina.

Uczniowie przygotowali również na dziś wesołe stroje Mikołajkowe;)

Rozegrano mecze systemem “każdy z każdym”. Walka i zabawa była do samego końca, a na twarzy dzieci panował cały czas uśmiech

Wszyscy uczniowie w czasie gry wzajemnie się wspierali i dopingowali

Rywalizacja końcowa Turnieju przedstawia się następująco:

Grupa I “Szalone Mikołaje” – I miejsce

Grupa III “Renifery” – II miejsce

Grupa IV “Bałwanki” – III miejsce

Grupa II “Śnieżynki” – IV miejsce

Wszyscy uczniowie byli zadowoleni z niespodzianki Mikołajkowej przygotowanej przez Panią. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał Mikołajkowy upominek oraz słodki poczęstunek.

Mikołajkowego dnia dla Wszystkich!

Poniżej zapraszamy do obejrzenia naszej foto – relacji z turnieju:

Joanna Kunkel