Klasa V B – grupa o profilu gimnastyczno-tanecznym

ROK SZKOLNY 2021 2022

WITAMY W NASZEJ GIMNASTYCZNO – TANECZNEJ GRUPIE

TO JUŻ 5 LAT JAK JESTEŚMY RAZEM… ❤️

RAZEM SIĘ DOBRZE BAWIMY, ROZWIJAMY I WZAJEMNIE SIĘ WSPIETRAMY.

TWORZYMY NAJLEPRZY TEAM;)

ZAPRASZAMY WAS DO ODWIEDZANIA NASZEJ ZAKŁADKI, W KTÓREJ TO BEDZIEMY SIĘ

NA BIEŻĄCO Z WAMI DZIELIĆ NASZYMI POSTĘPAMI.

BĘDZIE TANECZNIE, BĘDZIĘ GIMNASTYCZNIE, BĘDZIĘ AEROBIKOWO!!!

TEAM V B GR. GIMNASTYCZNO – TANECZNA ❤️

…WSPOMNIEŃ CZAR…

kl.I b gr.gimn-tan

TAŃCZĄCE JEDYNKI” W FINALE XXIII WIELKOPOLSKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W AEROBIKU GRUPOWYM”.

Dnia 28 kwietnia 2022 roku w Hali Sportowej przy Zespole Szkół Publicznych nr 3 w Pleszewie rozegrano Finał Wojewódzki w ramach XXIII Igrzysk Dzieci, Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady w Aerobiku Grupowym. Uroczystego otwarcia Mistrzostw w Aerobiku Grupowym dokonali Prezes Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska” Zdzisław Urbańczyk oraz Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew Arkadiusz Ptak. Ponad 17 najlepszych zespołów z całej Wielkopolski wzięło udział w zawodach sportowych, które po raz pierwszy odbyły się po przerwie spowodowanej pandemią Covid – 19. Wysoki poziom turnieju, ciekawe choreografie układów i umiejętności taneczno – aerobikowe zawodniczek wywarły duże wrażenie, zarówno na licznie zgromadzonych kibicach, jak i komisji sędziowskiej. Komisja sędziowska oceniała między innymi choreografię, dobór muzyki, elementy akrobatyczne, ćwiczenia w pozycjach górnych i dolnych oraz estetykę stroju. Po wielogodzinnych zmaganiach nastąpiło ogłoszenie wyników. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Paulina Hoedt, Marta Kiszka, Oliwia Knade, Nikola Kotlarczyk, Zofia Lewanowska, Laura Sarnikowska, Zofia Sosnowska, Natalia Smakowska oraz Magdalena Taterka zdobyła VI miejsce. Trenerem zespołu jest Pani Joanna Kunkel – nauczyciel wychowania fizycznego.

Klasyfikacja końcowa zawodów przedstawia się następująco: w kategorii Igrzysk Dzieci zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Raszkowie, w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkoła Podstawowa w Kobylej Górze, najlepszym zespołem w kategorii Licealiady został Zespół Szkół nr 1 w Ostrzeszowie.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Dziękujemy wszystkim kibicom – uczniom i rodzicom, którzy byli na miejscu razem z nami…oraz tym, którzy nas duchowo wspierali 

„Jedynka” górą jest…tak jest, tak jest…tak jest!!!

„TAŃCZĄCE JEDYNKI” TEAM

PS. „Jedynki” jesteście wielkie.

Brawo My.

Dziękuję za walkę i ciężką pracę na parkiecie.

„Ciężka praca, pracowitość i wytrwałość są nierozerwalna częścią sukcesu”

BAWIMY SIE PASJĄ DALEJ;)

Poniżej zapraszamy do obejrzenia naszej pamiątkowej foto-relacji:

Joanna Kunkel

POZNAJEMY RÓŻNE FORMY TRENINGU – CARDIO DRUMMING

CARDIO DRUMMING – DBAMY O FORMĘ PODCZAS GRY NA PERKUSJI!

CARDIO DRUMMING – „bębnienie cardio” jest, to świetna forma aktywności fizycznej, którą można dodać do planu treningowego.

Taka forma treningu jest przeznaczona dla każdej kategorii wiekowej np. dzieci, młodzieży, seniorów.

Ćwiczenia można wykonywać bez muzyki lub w rytm dowolnej muzyki, która posiada różne tempo.

Potrzebny jest tylko sprzęt w formie piłek gymball, wiaderko, pałeczki do gry na perkusji oraz dużo pozytywnego uśmiechu.

W USA i Kanadzie w wielu szkołach powstał Program DrumFIT. Zarówno dzieci, jak i młodzież są zachwycone tym połączeniem ćwiczeń muzycznych i fizycznych.

Twórcy tego programu twierdzą, że poprawia on zarówno fizyczną, jak i emocjonalną kondycję uczniów. Uczą się robić coś razem będąc aktywnymi fizycznie.

Na sesjach cardio perkusyjnych dzieci uderzają najlepiej jak potrafią i wszyscy są w pełni usatysfakcjonowani z ich wysiłku.

Bardzo lubimy innowacyjne formy nauczania na naszych lekcjach wychowania fizycznego oraz poznawać nowe pomoce dydaktyczne.

ZALETY GRY NA PERKUSJI CARDIO:

  • jest dostosowany do każdej grupy wiekowej;
  • poprawia samopoczucie i niweluje negatywne skutki stresu;
  • poprawia aktywność fizyczną;
  • sprzęt do ćwiczeń jest w odpowiedniej cenie;
  • jest przeznaczony dla każdej grupy wiekowej – łączy pokolenia;
  • granie na perkusji to świetna zabawa.

Joanna Kunkel

WYKORZYSTANIE TIK NA LEKCJI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

TIK – wykorzystujemy również podczas naszych treningów np. do analizy układów aerobikowych opracowanych przez Panią Asię na zawody sportowe czy pokazy taneczno – aerobikowe.

Jest to bardzo pomocne narzędzie, ponieważ na dużym ekranie możemy analizować poszczególne ćwiczenia wykonywane w pozycjach wysokich oraz niskich.

Możemy analizować swoje błędy podczas video- nagrań i doprecyzować poszczególne ruchy oraz dokonać analizy tworzenia układów aerobikowych zgodnie z regulaminem zawodów.

Są to ciekawe zajęcia, które uczą nas analizować swoje błędy oraz rozwijać kreatywne myślenie.

Doskonalimy elementy techniczne ćwiczeń układu aerobikowego na bazie, których będziemy tworzyć układ aerobiku sportowego.

WSTĘPNA PRZYMIARKA STROJÓW JUŻ ZA NAMI I PRÓBĘ W STROJACH JUŻ ZALICZONĄ MAMY;)

Joanna Kunkel

PRZYGOTOWANIA DO POKAZU TANECZNEGO – AEROBIKU SPORTOWEGO

CZAS START!

Już na początku września wspólnie z Panią Asią rozpoczęłyśmy przygotowania do pokazu tanecznego, który to odbędzie się w najbliższym czasie na Stadionie Lekkoatletycznym Unia Swarzędz. W raz z Panią pracyjemy nad układem aerobikowym.

Pracujemy wspólnie nad choreografią układu aerobikowego, synchronizacją ruchu z muzyką oraz doskonalimy elementy gimnastyczne np. mostek, przerzut bokiem, ćwiczenia siły mm. brzucha, mm. RR i inne oraz tak ważną dla nas cechę gimnastyczną.

POKAZ TANECZNY KLAS SPORTOWYCH O PROFILU GIMNASTYCZNO – TANECZNYM

PODCZAS III MEMORIAŁU BIEGOWEGO DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

IM. ZENONA BARANOWSKIEGO ZORGANIZOWANEGO

PRZEZ KOŁO PRZYJACIÓŁ UNIA 100 SWARZEDZ.

Dnia 17 września 2021 r. na Stadionie Lekkoatletycznym Unia Swarzędz, po raz kolejny na zaproszenie organizatorów Koła Przyjaciół Unia 100 Swarzędz, wzięliśmy udział w pokazie tanecznym przygotowanym przez klasy sportowe o profilu gimnastyczno – tanecznym.

Po przywitaniu wszystkich gości oraz przed rozpoczęciem startów w zawodach biegowych swoimi pokazami taneczno – aerobikowymi uświętliliśmy całą uroczystość.

Po raz pierwszy, po długiej przerwie spowodowanej pandemia Covid – 19 przed większą publicznością wystąpiła nasza grupa taneczno – gimastyczna z kl. V b w pokazie Aerobiku sportowego przygotowanego pod okiem naszej trenerki Pani Joanny Kunkel do utworu KSHMR & MARNIK – Mandala ft. Mitika

Występ udał nam się znakomicie i wszystkim się podobał.

Przełamałyśmy po raz kolejny swój lęk i stres przezd występami oraz większą publicznością.

Grupy taneczne spisały się wspaniale!!!

Wszystkim grupom tanecznym serdecznie gratuluję świetnych pokazów tanecznych oraz dziękuję za wspólną zabawę i zaangażowanie podczas przygotowania pokazów tanecznych.

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM RODZICOM, KTÓRZY WSPIERALI NAS PODCZAS POKAZÓW ZARÓWNO NA TRYBUNACH JAK I DUCHOWO – JESTEŚCIE WSPANIALI!!!

BRAWO MY!! BRAWO WY!!! BRAWO „JEDYNKA”!!!

Organizatorom III Memoriału Zenona Baranowskiego jeszcze raz serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Cieszymy się,że po raz kolejny możemy bawić się razem z Wami.

Joanna Kunkel

POKAZ AEROBIKU SPORTOWEGO PODCZAS ZAWODÓW SPORTOWYCH

II BIEG SZTAFETOWY IM.ROMANA FIRLIKA

Dnia 24 września 2021 r.  na zaproszenie organizatorów UMiG Swarzędz, Klubu Sportowego Unia oraz Koła Przyjaciół Unia 100 Swarzędz wzięliśmy udział w pokazie aerobiku sportowego wspierając oraz kibicując wszystkim zawodnikom startującym w tym dniu w zawodach sportowych.

Pomimo zmiennej pogody bawiliśmy się wspaniale i jesteśmy bogatsi o kolejne wspólne występy taneczne.

Wszystkim grupom gratulujemy pokazów tanecznych.

Rodzicom dziękuję za wsparcie. Wasza obecnosć i doping dodaje nam skrzydeł!!!

Poniżej zapraszamy Was do obejrzenia naszej  foto relacji z dzisiejszego pokazu!

Dziękujemy po raz kolejny organizatorom za zaproszenie i już nie możemy doczekać się kolejnych roztańczonych wyzwań, które są jeszcze przed nami????

Brawo MY! BRAWO „JEDYNKA

SPACER W PLENERZE Z KIJKAMI NORDIC WALKING

Nie samym tańcem i gimnastyką żyjemy.

Lubimy każdy rodzaj aktywności fizycznej spędzony razem.

Po ostatnych treningach przygotowujących do pokazów taneczno – aerobikowych na lekcji wychowania fizycznego wybrałyśmy się z Panią Asią na spacer w terenie z kijkami Nordic Walking..poznając tym samym jakie korzyści dla naszego organizmu ma uprawianie tego sportu.

Nordic walking to dyscyplina sportu, która przynosi wiele korzyści dla organizmu: wysmukla sylwetkę, poprawia krążenie krwi, wzmacnia mięśnie i redukuje stres.

Podczas zajęć poznałyśmy rozgrzewkę z kijkami jak i również technikę chodzenia

z kijkami.

Było bardzo przyjemnie, a poranna aura w tym dniu nam bardzo sprzyjała.

STEP AEROBIK

W czasie wspólnych zajęć poznajemy nowe kroki step – aerobiku, dosknalimy układy do muzyki na stepie oraz wykorzystujemy step również do doskonalenia ćwiczeń wzmacniających w pozycjach niskich i wysokich np. mm. RR, NN, T, mm.brzucha, mm. grzbietu.

Bardzo lubimy step – aerobik.

W czasie tworzenia układów ze stepamy możemy rozwijać swoją kreatywność, doskonalić poczucie rytmu do muzyki oraz doskonalić współpracę w zespole.

KORZYSTAJĄC Z OSTATNICH CIEPŁYCH DNI PAŹDZIERNIKA – Z PIĘKNEJ POGODY

LEKCJĘ WYCHOWANIA FIZYCZNEGO MIAŁYŚMY PO RAZ KOLEJNY W TERENIE.

Z NAMI WSZYSTKO JEST MOŻLIWE…

PO PRZYGOTOWANIU SPRZĘTU SPORTOWEGO – KOŁA HULA – HOP UDAŁYŚMY SIĘ NA STADION LEKKOATLETYCZNY UNII SWARZĘDZ, GDZIE MIAŁYŚMY OKAZJĘ POĆWICZYĆ NA BOISKU SPORTOWYM.

W CZASIE ZAJĘĆ DOSKONALIŁYŚMY ĆWICZENIA KSZTAŁTUJĄCE Z PRZYBOREM TYM RAZEM Z KOŁEM HULA HOP.

ZAJĘCIA NA POWIETRZU SPRAWIŁY NAM DUŻO RADOŚCI, A PROMIENIE SŁONECZNE NAŁADOWAŁY NAS POZYTYWNĄ DAWKĄ MOCY NA CAŁY DZIEŃ NAUKI W SZKOLE.

DOTLENIONE I ZADOWOLONE WRÓCIŁYŚMY DO SZKOŁY!

Joanna Kunkel

W CZASIE NASZYCH LEKCJI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

WZMACNIAMY RÓWNIEŻ SIŁĘ MM. RAMION I MM.PRZEDRAMION PODCZAS WYKONYWANIA ĆWICZEŃ NA DRĄŻKU GIMNASTYCZNYM.

Dziewczęta bardzo lubią wzmacniać swoją siłę mm. ramion oraz mm. przedramion na drążku gimnastyczny.

Z zajęć na zajęcia poprawiają swoją siłę, której efekty pracy widać podczas przeprowadzanych testów.

DOSKONALIMY PIRAMIDY GIMNASTYCZNE W CZASIE ZAJEĆ – DWÓJKOWE, TRÓJKOWE, CZWÓRKOWE.

Piramidy gimnastyczne często wykorzystujemy podczas pokazów tanecznych czy aerobikowych na rozpoczęcie lub zakończenie pokazu. W ten sposób uatrakcyjniamy jeszcze bardziej nasze występy dzieląc się swoimi umiejętnościami.

W czasie wykonywania ćwiczeń zespołowych zwracamy również uwagę na bezpieczeństwo doskonaląc umiejętność asekuracji, która jest ważna przy wykonywaniu różnych piramid gimnastycznych.

TANIEC Z POMPONAMI

cheerleading

W czasie naszych lekcji pracyjemy nad układem w formie cheerleadingu – bardzo lubimy taniec z pomponami, sprawia on nam dużo radości!

Lubimy tworzyć układy taneczne w parach, w grupie oraz całym zespołem.

Rozwijamy swoją kreatywność oraz dzielimy się swoimi pomysłami.

Poniżej kilka ciekawostek na temat tańca z pomponami:

Cheerleading (ang. przewodzenie dopingowaniu) – zorganizowane układy składające się z elementów gimnastykitańca i akrobacji wykonywane w celu kibicowania zespołom sportowym w czasie meczów. Także osobna dyscyplina sportuCheerleading najpopularniejszy jest w USA, ale przyjął się też w wielu innych krajach.

W USA ta forma dopingu związana jest przede wszystkim z futbolem amerykańskim i z koszykówką. W sportach takich jak piłka nożnahokej na lodziesiatkówka czy wrestling występuje rzadko. W baseballu jedyną drużyną wspieraną przez cheerleaderki są Miami Marlins.

Od 2013 roku Międzynarodowa Unia Cheerleadingu (ICU) jest członkiem SportAccord – międzynarodowej federacji sportowej uznanej przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski na podstawie Karty Olimpijskiej[3]. Polskim przedstawicielem w ICU jest Polski Związek Sportowy Cheerleadingu – www.pzsc.p

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Cheerleading

BAWIMY SIĘ TAŃCEM…RÓŻOWA MOC JEST Z NAMI!!!

Dziś pracowałyśmy nad kolejnym projektem tanecznym….efekty naszej pracy zobaczycie w krótce. Będzie to kontynuacja naszej pracy, którą tworzyłyśmy podczas nauki kształcenia na odległość.

WYKONUJEMY ĆWCZENIA GIMNASTYCZNE

Z PIŁKAMI GIMNASTYCZNYMI „GYM BALL„

Ćwiczenia z piłką gimnastyczną to świetny sposób na kompleksowe wzmocnienie naszego ciała oraz poprawę koordynacji ruchowej. Wykonywanie ćwiczeń z piłkami angażuje wszystkie partie mięśni, w tym mięśni głębokich – odpowiedzialnych za stabilizację ciała. Wzmacnianie mięśni stabilizacyjnych pomaga zachować prawidłową sylwetkę, zmniejszyć ryzyko kontuzji oraz odciążyć kręgosłup. Dlatego ćwiczenia z piłką gym ball to znakomite uzupełnienie planu treningowego dla sportowców jak i również dla osób aktywnych fizycznie.

Lekcję rozpoczęłyśmy od przeprowadzenia wspólnej rozgrzewki z piłkami.

Następnie przeszłyśmy do wykonywania ćwiczeń równoważnych indywidualnie oraz współpracując w parch.

Podczas lekcji mogłyśmy wykazać się kreatywnością i zaproponować swoje przykłady ćwiczeń.

DOSKONALIMY ĆWICZENIA GIMNASTYCZNE

Na wspólnych lekcjach doskonalimy elementy gimnastyki takie jak: stanie na głowie, stanie na rękach, mostek gimnastyczny, szpagat i inne.

W czasie ćwiczeń kształtujemy takie cechy jak: siła, gibkość, wytrzymałość, koordynacja wzrokowo – ruchowa. Uczymy się estetyki wykonywania ruchu oraz wyrabiania nawyku prawidłowej postawy ciała, która jest ważnym elementem w gimnastyce.

W trakcie wykonywania ćwiczeń zwracamy również uwagę na bezpieczeństwo doskonaląc umiejętność asekuracji, która jest ważnym elementem w gimnastyce.

Magda
Natalia

Każda z nas ma swoje ulubione ćwiczenie gimnastyczne, w którym się doskonali.

LEKCJE GIMNASTYKI Z MACZUGAMI

Ćwiczenia z obręczą, piłką gimnastyczną, skakanką i wstążką gimnastyczną opanowane mamy.

Teraz ćwiczenia z nowym przyborem – maczugami rozpoczynamy.

Team V b

Poznajemy technikę wykonywania ćwiczeń z maczugami.

Maczugi są kolejnym przyborem do wyboru, z którym wykonuje się ćwiczenia w gimnastyce artystycznej.

Maczugi – są jednym z obowiązkowych przyborów, z jakimi występują zawodniczki w gimnastyce artystycznej. Sprzęt ten wykorzystywany jest zarówno w wyczynie jak i w rekreacji. Występuje się z nimi indywidualnie lub w układzie zbiorowym. Zawodniczki zawsze występują z dwiema maczugami. Ćwiczenia z maczugami wiążą się głównie z rzucaniem  nimi, przy jednoczesnym wykonywaniu wag, skoków oraz piruetów

MACZUGI – są wykonane z tworzywa sztucznego i twardej gumy. Mają od 36 do 50 cm długości i ważą min. 150 g. Ich końcówki są zaokrąglone, co ułatwia chwytanie i operowanie nimi. Ich kolor jest dowolny, zwykle dopasowany do stroju zawodniczki. Dwie maczugi, z którymi ćwiczy się równocześnie, określa się jako jeden przybór.

Joanna Kunkel

ANDRZEJKOWE DANCE SHOW

– PIDŻAMOWY ZAWRÓT GŁOWY –

Dziś w czasie lekcji , która odbyła się w formie Andrzejkowego Dance Show doskonaliłyśmy poczucie rytmu, synchronizację ruchu z muzyką, umiejętność wykorzystania przestrzeni w tańcu oraz umiejętność rozliczania kroków do ulubionych utworów muzycznych.

Zadbałyśmy również o wesołe pidżamowe stroje na przebranie;)

Lekcja przebiegała w miłej, szalonej i roztańczonej atmosferze.

Było dużooo pozytywnej mocy!!!

Z resztą zobaczcie sami…zapraszamy do obejrzenia naszej foto – relacji:

Były również zabawy taneczne do ulubionych utworów muzycznych;)

Swoją roztańczoną zabawę przeniosłyśmy na drugiej lekcji do radosnej szkoły, gdzie pozostając w miłym klimacie tworzyłyśmy układy gimnastyczno – taneczne do muzyki z przyborem np. maczugami.

MIKOŁAJKOWE DANCE SHOW 2021

Dnia 6 grudnia 2021 r. w Mikołajkowy poniedziałek jak co roku z okazji Mikołajek wzięliśmy udział w Mikołajkowym Dance Show przygotowanym przez Panią Asię.

W tym roku również bawiliśmy się razem podczas nauki zdalnej.

W czasie lekcji  prezentowaliśmy swoje pomysły na układy taneczne o tematyce świątecznej. Następnie poznaliśmy nowe zabawy taneczne oraz choreografie taneczne z wykorzystaniem TIK – Programu Just Dance, podczas których doskonaliliśmy poczucie rytmu, synchronizację ruchu z muzyką i prawidłowe rozliczenie kroków.  


W czasie lekcji odbył się również pokaz strojów świątecznych przygotowany przez nas z okazji Mikołajek. 
Podczas Mikołajkowego Dance Show panowała przyjazna, miła i świąteczna atmosfera. 
Bardzo lubimy ten wspólny, świąteczny czas;) 
Co raz bliżej święta, co raz bliżej święta…mikołajki 2021 
Najlepsze prezenty ukryte są w sercach!

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

Ferie zimowe to czas wspaniałej beztroskiej zabawy i odpoczynku od nauki.

To czas spędzony z bliskimi oraz przyjaciółmi.

Mamy nadzieję, że tegoroczne ferie mimo panującej pandemii Covid – 19 będą białe, mroźne i radosne oraz bezpieczne i zdrowe.

Poniżej załączam Wam dla przypomnienia kilka Zasad bezpieczeństwa zachowania się podczas ferii zimowych.

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA PODCZAS FERI ZIMOWYCH

TWOJE ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO JEST NAJWAŻNIEJSZE, WIĘC PAMIĘTAJ:

1.Zawsze baw się w bezpiecznym miejscu pod opieką rodziców lub dorosłych.

2.Do uprawiania sportów zimowych wybieraj tylko bezpieczne miejsca!

3. Pamiętaj o zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa związanych z Covid – 19: dystans społeczny, maseczka, dezynfekcja rąk.

4.Wychodząc na dwór pamiętaj o właściwym ubraniu!

5.W momencie, gdy wyczujesz, że twoje ubranie jest mokre udaj się do domu by je zmienić na suche!

6.Często pij gorące napoje.

7.W czasie zabaw śnieżkami nie wybieraj za cel ludzi, zwierząt, ani żadnych szklanych przedmiotów!

8.Nigdy nie zjeżdżaj na sankach w pobliżu dróg.

9.W czasie ferii nie spędzaj zbyt dużo czasu przed komputerem!

10.Pamiętaj o telefonach alarmowych straż pożarna 998, policja 997, pogotowie 999 i numer ratunkowy 112.

11.Pod żadnym pozorem nie wchodź na zamarznięte zbiorniki wodne!

12.W kontaktach z obcymi pamiętaj o swoim bezpieczeństwie!

13.Jeśli jesteś sam w domu nie otwieraj drzwi obcym!

14.Pamiętaj o zdrowym odżywianiu, owoce i warzywa zawierają dużo witamin przydatnych w zimne dni!

15. ODOPCZYWAJ, BAW SIĘ I SPĘDZAJ CZAS Z BLISKIMI;)

WSPANIAŁYCH FERII DLA WSZYSTKICH!!!

WITAMY PO FERIACH ZIMOWYCH

❤️

Wypoczęci z nową dawką mocy i realizacji swoich celów wracamy do wspólnej treningowej zabawy online.

Cieszymy się, że znów jesteśmy razem pomimo panującej cały czas pandemii Covid – 19.

VALENTINES DAYS ONLINE NA SPORTOWO 2022 Z WYKORZYSTANIEM TIK

Podczas lekcji wychowania fizycznego online z okazji Walentynek dziewczęta z kl. V b gr. gimnastyczno – taneczna wzięła udział w Projekcie Walentynkowym pt: „Valentines Days na Sportowo – online” z wykorzystanie np. aplikacji wordwall, Canva, Programu „Just Dance” i inne.

W czasie trwania lekcji uczennice poznały różne formy rozgrzewki sportowej z wykorzystaniem aplikacji wordwall, nowe zabawy taneczne z wykorzystaniem TIK, podczas których doskonaliły poczucie rytmu, synchronizację ruchu z muzyką, prawidłowe rozliczenie kroków, naśladowanie poszczególnych ruchów tanecznych oraz koordynacje wzrokowo – ruchową.

ZABAWA TANECZNA „LUSTRO”

Dziewczęta podczas zabawy tanecznej „Lustro” miały za zadanie naśladować ruchy taneczne, które były zamieszczone na filmiku.

Uczennice tworzyły również projekty graficzne w formie życzeń Walentynkowych z wykorzystaniem TIK np. aplikacja Canva i inne oraz w formie tradycyjnej z wykorzystanie bloku, pisaków, kredek i innych przyborów artystycznych.

Zosia. L

Natalka. S

Nikola. K

Paulina. H

Na zakończenie lekcji przeprowadziliśmy wspólnie ewaluacje lekcji na czacie spotkania – Teams dzieląc się dobrym słowem.

Pamiętajmy o dobrym sercu nie tylko w Walentynki

ale chłońmy dobro każdego dnia!!!❤️

Zosia. L

NIESPODZIANKA SIĘ WSZYSTKIM PODOBAŁA I SPRAWIŁA NAM DUŻO RADOŚCI ❤️

Joanna Kunkel