Klasa V B – grupa o profilu gimnastyczno-tanecznym

ROK SZKOLNY 2021 2022

WITAMY W NASZEJ GIMNASTYCZNO – TANECZNEJ GRUPIE

TO JUŻ 5 LAT JAK JESTEŚMY RAZEM…

RAZEM SIĘ DOBRZE BAWIMY, ROZWIJAMY I WZAJEMNIE SIĘ WSPIETRAMY.

TWORZYMY NAJLEPRZY TEAM;)

ZAPRASZAMY WAS DO ODWIEDZANIA NASZEJ ZAKŁADKI, W KTÓREJ TO BEDZIEMY SIĘ

NA BIEŻĄCO Z WAMI DZIELIĆ NASZYMI POSTĘPAMI.

BĘDZIE TANECZNIE, BĘDZIĘ GIMNASTYCZNIE, BĘDZIĘ AEROBIKOWO!!!

TEAM V B GR. GIMNASTYCZNO – TANECZNA

PRZYGOTOWANIA DO POKAZU TANECZNEGO – AEROBIKU SPORTOWEGO

CZAS START!

Już na początku września wspólnie z Panią Asią rozpoczęłyśmy przygotowania do pokazu tanecznego, który to odbędzie się w najbliższym czasie na Stadionie Lekkoatletycznym Unia Swarzędz. W raz z Panią pracyjemy nad układem aerobikowym.

Pracujemy wspólnie nad choreografią układu aerobikowego, synchronizacją ruchu z muzyką oraz doskonalimy elementy gimnastyczne np. mostek, przerzut bokiem, ćwiczenia siły mm. brzucha, mm. RR i inne oraz tak ważną dla nas cechę gimnastyczną.

POKAZ TANECZNY KLAS SPORTOWYCH O PROFILU GIMNASTYCZNO – TANECZNYM

PODCZAS III MEMORIAŁU BIEGOWEGO DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

IM. ZENONA BARANOWSKIEGO ZORGANIZOWANEGO

PRZEZ KOŁO PRZYJACIÓŁ UNIA 100 SWARZEDZ.

Dnia 17 września 2021 r. na Stadionie Lekkoatletycznym Unia Swarzędz, po raz kolejny na zaproszenie organizatorów Koła Przyjaciół Unia 100 Swarzędz, wzięliśmy udział w pokazie tanecznym przygotowanym przez klasy sportowe o profilu gimnastyczno – tanecznym.

Po przywitaniu wszystkich gości oraz przed rozpoczęciem startów w zawodach biegowych swoimi pokazami taneczno – aerobikowymi uświętliliśmy całą uroczystość.

Po raz pierwszy, po długiej przerwie spowodowanej pandemia Covid – 19 przed większą publicznością wystąpiła nasza grupa taneczno – gimastyczna z kl. V b w pokazie Aerobiku sportowego przygotowanego pod okiem naszej trenerki Pani Joanny Kunkel do utworu KSHMR & MARNIK – Mandala ft. Mitika

Występ udał nam się znakomicie i wszystkim się podobał.

Przełamałyśmy po raz kolejny swój lęk i stres przezd występami oraz większą publicznością.

Grupy taneczne spisały się wspaniale!!!

Wszystkim grupom tanecznym serdecznie gratuluję świetnych pokazów tanecznych oraz dziękuję za wspólną zabawę i zaangażowanie podczas przygotowania pokazów tanecznych.

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM RODZICOM, KTÓRZY WSPIERALI NAS PODCZAS POKAZÓW ZARÓWNO NA TRYBUNACH JAK I DUCHOWO – JESTEŚCIE WSPANIALI!!!

BRAWO MY!! BRAWO WY!!! BRAWO „JEDYNKA”!!!

Organizatorom III Memoriału Zenona Baranowskiego jeszcze raz serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Cieszymy się,że po raz kolejny możemy bawić się razem z Wami.

Joanna Kunkel

POKAZ AEROBIKU SPORTOWEGO PODCZAS ZAWODÓW SPORTOWYCH

II BIEG SZTAFETOWY IM.ROMANA FIRLIKA

Dnia 24 września 2021 r.  na zaproszenie organizatorów UMiG Swarzędz, Klubu Sportowego Unia oraz Koła Przyjaciół Unia 100 Swarzędz wzięliśmy udział w pokazie aerobiku sportowego wspierając oraz kibicując wszystkim zawodnikom startującym w tym dniu w zawodach sportowych.

Pomimo zmiennej pogody bawiliśmy się wspaniale i jesteśmy bogatsi o kolejne wspólne występy taneczne.

Wszystkim grupom gratulujemy pokazów tanecznych.

Rodzicom dziękuję za wsparcie. Wasza obecnosć i doping dodaje nam skrzydeł!!!

Poniżej zapraszamy Was do obejrzenia naszej  foto relacji z dzisiejszego pokazu!

Dziękujemy po raz kolejny organizatorom za zaproszenie i już nie możemy doczekać się kolejnych roztańczonych wyzwań, które są jeszcze przed nami😉

Brawo MY! BRAWO „JEDYNKA

SPACER W PLENERZE Z KIJKAMI NORDIC WALKING

Nie samym tańcem i gimnastyką żyjemy.

Lubimy każdy rodzaj aktywności fizycznej spędzony razem.

Po ostatnych treningach przygotowujących do pokazów taneczno – aerobikowych na lekcji wychowania fizycznego wybrałyśmy się z Panią Asią na spacer w terenie z kijkami Nordic Walking..poznając tym samym jakie korzyści dla naszego organizmu ma uprawianie tego sportu.

Nordic walking to dyscyplina sportu, która przynosi wiele korzyści dla organizmu: wysmukla sylwetkę, poprawia krążenie krwi, wzmacnia mięśnie i redukuje stres.

Podczas zajęć poznałyśmy rozgrzewkę z kijkami jak i również technikę chodzenia

z kijkami.

Było bardzo przyjemnie, a poranna aura w tym dniu nam bardzo sprzyjała.

STEP AEROBIK

W czasie wspólnych zajęć poznajemy nowe kroki step – aerobiku, dosknalimy układy do muzyki na stepie oraz wykorzystujemy step również do doskonalenia ćwiczeń wzmacniających w pozycjach niskich i wysokich np. mm. RR, NN, T, mm.brzucha, mm. grzbietu.

Bardzo lubimy step – aerobik.

W czasie tworzenia układów ze stepamy możemy rozwijać swoją kreatywność, doskonalić poczucie rytmu do muzyki oraz doskonalić współpracę w zespole.

Joanna Kunkel