Klasa II B – grupa o profilu gimnastyczno-tanecznym 2019/2020

Dzieciaki słodziaki na starcie.

WITAMY W KOLEJNYM ROKU SZKOLNYM

2019/2020

DRUGI ROK PRACY ROZPOCZYNAMY

I FAJNE STROJE MAMY;)

PRZED NAMI NOWYCH DOŚWIADCZEŃ WIELE…

WIĘC BĄDŹCIE GOTOWI PRZYJACIELE!

WITAMY W NASZEJ GRUPIE NOWE KOLEŻANKI…AMELKĘ I NATASZĘ;)

Nowy rok szkolny stawia przed nami ciekawe wyzwania.Będzie się dużo działo.Trzymajcie za nas kciuki.A już dziś zapraszamy do śledzenia naszych zmagań.

Każdy dobrzę wie,że ćwiczenia od rozgrzewki rozpoczyna się.

Dobra rozgrzewka, to podstawa każdego treningu. Oprócz rozgrzewek indywidualnych pracujemy również w parach.

Jak zabawa…to na całego…poznajemy nowe zabawy ruchowe np.”Baloniada”.

Piłka gimnastyczna służy nam nie tylko do ćwiczeń ale również wykorzystujemy ją do zabaw ruchowych;)

Ćwiczyć ze wstążkami bardzo lubimy…i nowe umiejętności kształcimy. Nasi koledzy wstążki opanowali i się w tym dobrze sprawdzali.

Nataszka

Franek

Stenia

Filip

Mali artyści tworzą układy gimnastyczne ze wstążką gimnastyczną;)

Ćwiczyć z przyborem bardzo lubimy…i do muzyki układy tworzymy.Prace w grupach opanowaną mamy i w roli liderów się dobrze sprawdzamy.

Dziś doskonaliliśmy naszą sprawność fizyczną wykorzystująć tor przeszkód, który rozstawiła nam pani.

Święto Edukacji Narodowej.

Serdecznie dziękuję mojemu teamowi z kl.II b oraz rodzicom za pamięć i życzenia❤

Na dzisiejszych zajęciach gimnastycznych wykonywaliśmy leżenie przewrotne oraz przerzutne. A na zakończenie zajęć każdy z nas mógł sobie wybrać dowolne ćwiczenie gimnastyczne i zaprezentować się przed grupą. Oto nasza praca…zobaczcie sami?

Jagoda

Franek gimnastyk:)

Filip i Stenia w ćwiczeniu w podporze przodem;)

Natasza M.

Natasza P.

Natasza G.

Dzień Pluszowego Misia

Misie po raz kolejny zawitały u nas w szkole.

Dziś na lekcji wykonywaliśmy układy taneczne z naszymi kochanymi pluszakami. Powstały bardzo kreatywne pomysły.

Brawo dzieciaki…bo kreatywność to podstawa;)

EDUBALE NA LEKCJI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

EDUBALE TO PIŁKI, KTÓRE BAWIĄC UCZĄ;)

Umieszczenie na piłkach liter, cyfr oraz znaków pozwala na ich wszechstronne wykorzystanie w różnych obszarach nauki. Dzieci uczestniczące w zajęciach ruchowych z EDUballami zdobywają wiedzę i umiejętności, nie tylko ruchowe, ale również z języka polskiego, matematyki, języków obcych i innych edukacji.

Dzieci poznają kolory, litery, cyfry, znaki matematyczne i interpunkcyjne oraz mnóstwo zasad związanych z treściami edukacji językowej i matematycznej oraz rozwijają zdolności motoryczne i doskonalą umiejętności ruchowe m.in. podania i chwyty piłki, kozłowanie i rzuty, odbicia i przyjęcia oraz uderzenia do bramki i wiele innych.

Zajęcia ruchowe z wykorzystaniem piłek edukacyjnych przyczyniają się również do rozwijania pamięci wzrokowej, słuchowej, spostrzegawczości, koncentracji uwagi, orientacji czasowo-przestrzennej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Wykorzystanie piłek edukacyjnych Eduball w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej nie tylko wzbogaca proces dydaktyczno-wychowawczy, ale znacznie go uatrakcyjnia.
Zajęcia ruchowe przebiegają w atmosferze radości i współpracy, a co najważniejsze dzieci   BAWIĄC – UCZĄ SIĘ.

Źródło: http://eduball.pl/idea.php

Ćwiczyć z edubalami lubimy…i swoje umiejętności z języka polskiego, matematyki doskonalimy.Nauka przez zabawę to super sprawa i przy tym jest dobra zabawa.

Na lekcjach wychowania fizycznego wykorzystujemy również nowoczesną technologię.

MAGICZNY DYWAN

Podłoga interaktywna to doskonały pomysł na rozrywkę w gronie rodziny i przyjaciół. Ten wirtualny system działający w oparciu o komputer, czujniki wykrywające ruch oraz projektor umożliwia zintegrowanie aktywności fizycznej z obrazami wysyłanymi za pośrednictwem projektora przez komputer. Interaktywna podłoga zawiera mnóstwo atrakcyjnych gier oraz zabaw. Badania naukowe dowiodły, że podłoga interaktywna korzystnie wpływa na prawidłowy rozwój dziecka. Umożliwia ćwiczenie pamięci, ulepsza umiejętność postrzegania, rozwija wyobraźnię oraz sprawność fizyczną. Pozwala łączyć zabawę z nauką.

Magiczny Dywan…przynosi nam wiele radości przy nim również swoje umiejętności ćwiczymy i się dobrze bawimy;)

W radosnej szkole doskonalimy swoje umiejętności ruchowe, korzystając z Magicznego Dywanu, który zawiera duży zestaw ciekawych zabaw ruchowych.

Współpraca to ważna sprawa…my dobrze o tym wiemy i cały czas razem współpracujemy w czasie gier i zabaw dobrze się odnajdujemy

Rozgrzewka czas start?

Panowie i Panie dziś mieliśmy na lekcji nowe zadanie.Tworzyliśmy układy taneczne w grupach z przyborem „pomponami” do utworu wybranego przez panią ale wg naszej inwencji twórczej.

LEKCJA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO Z WYKORZYSTANIEM OPASEK MONITORUJĄCYCH AKTYWNOŚĆ FIZYCZNĄ;)

Lekcje wychowania fizycznego prowadzone są w naszej szkole w atrakcyjny, innowacyjny oraz nowoczesny sposób. Uczniowie mają możliwość wykonywania ćwiczyć na lekcji wychowania fizycznego wykorzystując opaski monitorujące aktywność fizyczną w czasie uprawiania danego sportu.

Dziś na lekcji wykonywaliśmy ćwiczenia ruchowe w formie obwodu stacyjnego, wykorzystując nowy sprzęt – opaski monitorujące aktywność fizyczną. Pani Asia na początku lekcji przedstawiła nam temat lekcji. Następnie rozdała nam opaski monitorujące aktywność fizyczną, wytłumaczyła jak należy się z taką opaską obchodzić i na co dziś będzie zwracać uwagę. Po przeprowadzonej rozgrzewce mogliśmy zerknąć na ekran opaski, który uświadomił nam ile kroków zrobiliśmy podczas np. rozgrzewki.

W kolejnym zadaniu ćwiczyliśmy na obwodzie stacyjnym….wzmacniając poszczególne partie mięśni. Po lekcji usiedliśmy razem z Panią,ze odczytać z ekranu opaski ilość kroków jaką wykonaliśmy podczas dzisiejszej pracy na lekcji angażując się w każde ćwiczenie. Pani również zmierzyła nam puls po ćwiczeniach i pokazała ile korzyści i radości może nam przynieść wykorzystanie opaski monitorującej naszą aktywność w czasie lekcji oraz poza nią;)

To była Fajna lekcja!!!

Takie uśmiechy mamy od rana;)

Just Dance

Program Just Dance daję nam dużo radości na lekcjach wychowania fizycznego.

Kroki taneczne nowego układu opanowane mamy…i przy Just Dance się rozkręcamy!

Joanna Kunkel