Klasa 5d

MŁODZI (bez wyjątku), PIĘKNI, MĄDRZY, SILNI, WYSPORTOWANI.

TO MY !!!!!!

KLASA PŁYWACKA V D !!!!!

Klasa V d

03.03.2020 – ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY – STANISŁAWA STASZICA.

Z okazji Święta Patrona naszej szkoły uczestniczyliśmy w uroczystej akademii. Podczas jak zwykle pięknie przygotowanej uroczystości przedstawiana była postać naszego patrona Stanisława Staszica. Z tej też okazji wręczane były nagrody, dyplomy oraz puchary dla laureatów różnych konkursów i zawodów. Jako klasa sportowa nie mogło być inaczej i najwięcej wyróżnień otrzymaliśmy w sporcie. Oprócz tego cała nasza klasa zadebiutowała w chórze szkolnym. Pięknie, ślicznie i cudownie !!!!! Gratulacje !!!!!

DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA – LUTY 2020

WYCIECZKA DO KINA ORAZ NA TOR REGATOWY MALTA – STYCZEŃ 2020

WIGILIA KLASOWA – GWIAZDKA 2019

JASEŁKA SZKOLNE – GRUDZIEŃ 2019.

HALLOWEEN – LISTOPAD 2019.

PIESZA WYCIECZKA DOOKOŁA JEZIORA SWARZĘDZKIEGO – LISTOPAD 2019

8,5 kilometrowy marsz po zdrowie. Trzy godziny zabawy, śmiechu i podziwiania pięknej, polskiej złotej jesieni. Nic więcej nie potrzeba pisać, zdjęcia mówią wszystko.

Maciej Kowalczyk

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCILISTOPAD 2019

We wtorek 12 listopada uczestniczyliśmy w uroczystej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Z tej okazji obejrzeliśmy przedstawienie artystyczne przygotowane przez naszych starszych kolegów z VIII klasy, zaśpiewaliśmy cztery zwrotki Hymnu Narodowego oraz Hymn Szkoły – Staszicowe Ziarno. Na koniec akademii z ust Pani Dyrektor Elżbiety Nawrockiej padło pytanie na które każdy powinien sobie odpowiedzieć – „Jestem patriotą, bo…?”

Maciej Kowalczyk

KONCERT FILHARMONII POZNAŃSKIEJ – PAŹDZIERNIK 2019

30 października 2019 roku w sali gimnastycznej nasze szkoły odbył się koncert Filharmonii Poznańskiej.  Przyjechali do nas muzycy , którzy grali na bębnach oraz instrumentach klawiszowych. Do cudownej muzyki różne tańce pokazywała tancerka, która dodatkowo grała na instrumentach podobnych do  sygnetów. Brzmiało to cudownie. Koncert był wspaniały. Muzycy z Filharmonii Poznańskiej grali muzykę z rożnych stron świata.

Natasza Walotka, Marika Droszcz

DZIEŃ PAPIESKI Z NASZYM UDZIAŁEM – PAŹDZIERNIK 2019

16 października 2019 roku w naszej szkole odbył się Dzień Papieski. Zaproszono nas na przedstawienie, które przygotowały dzieci z klasy 5b, 8c, 3b i 3a, wraz ze swoimi Paniami katechetkami. Przedstawienie pokazało nam dzieciństwo Karola Wojtyły, o tym co lubił i o jego rodzinie. Dowiedzieliśmy się, że na Jana Pawła II mówiono Lolek, o wybraniu Karola Wojtyły na Papieża, co odbyło się 16 października w 1978 roku, o jego ulubionej piosence, którą śpiewaliśmy, o jego bracie Edwardzie, który zmarł gdy młody Karol Wojtyła miał dziewięć lat.  Jego brat był lekarzem, który bardzo poświęcał się swojej pracy dlatego zmarł. 13 maja 1981 roku odbył się zamach w Watykanie w którym postrzelono Jana Pawła II. Gdy Jan Paweł II wyzdrowiał udał się do mężczyzny, który go postrzelił i mu wybaczył. Jan Paweł II był jedynym polskim Papieżem. Zmarł 2 kwietnia 2005 roku.

Natasza Walotka

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ – PAŹDZIERNIK 2019

W dniu 11 i 15 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Nauczyciela. Uczniowie obchodzili w tym dniu także wybory do samorządu. Nasza klasa podarowała wszystkim nauczycielom piękne róże. Nasz wychowawca pan Maciej Kowalczyk został obdarowany także czekoladą. Bardzo ucieszył się z tego prezentu, ponieważ uwielbia czekoladę i prezent dawała z uśmiechem na twarzy cała klasa.

Natasza Walotka