Klasa IV c rok szkolny 2022/2023

WITAJCIE W KLASIE IV

źródło: https://zs3lubin2005b.files.wordpress.com/2016/09/gotowiszkoly.jpg

Drodzy Uczniowie!

Życzę Wam, aby ten rok szkolny był dla Was czasem wielkiej przygody. Żebyście otrzymywali od nauczycieli same piątki i szóstki, aby matematyka była miła, łatwa i przyjemna, a koledzy i koleżanki z ławki zawsze potrafili Was wspierać.

Wam Drodzy Rodzice życzę dużo cierpliwości i pozytywnego nastawienia oraz wiary w swoje pociechy! Są one tego warte.

K.Andrzejewska

WYBORY DO SAMORZĄDU KLASOWEGO

Wychowawczyni klasy: Karolina Andrzejewska

Przewodnicząca klasy: Martyna Kalińska

Zastępczyni przewodniczącej: Estera Jopek

Skarbnik: Michał Wanat

Serdecznie gratulujemy wybranym osobom! Liczymy na Wasze wsparcie i pomoc!

Uczniowie i Wychowawczyni 4c

DZIEŃ CHŁOPCA I WYBORY NA MISTERA SZKOŁY

Z okazji Dnia Chłopaka Dziewczyny z klasy przygotowały dla Chłopców prezent – lizak z Minecrafta, a i od Wychowawczyni dostaliśmy coś słodkiego. Każdy był bardzo zadowolony.

Dodatkowo 30 września z okazji Dnia Chłopca w naszej szkole odbyły się wybory Mistera zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Naszą klasę reprezentowało dwóch kandydatów: Szczepan Reska i Antoni Gruszka.

Podczas wyborów każdy z kandydatów miał zaprezentować się w 3 kategoriach: stylówka, wiedza ogólna oraz talent. Po przeliczeniu wszystkich punktów przez jury ogłoszony został ostateczny wynik. Nie udało nam się wygrać w tym roku, ale za rok też są wybory…

Jesteśmy Antku i Szczepanie z Was dumni! Gratulujemy odwagi!

NAJMILSZA PAMIĄTKA

Fragment ,,Mikołajka” mówi:

,,Pani zaczęła wszystkim rozdzielać kary wszyscy dostaliśmy do napisania kilka linijek
i w końcu pani powiedziała: A teraz może wreszcie uspokoicie się. Jeżeli będziecie bardzo grzeczni, daruję wam wszystkie kary. Ustawcie się ładnie, uśmiechnijcie się, a pan zrobi nam piękne zdjęcie. Posłuchaliśmy, bo nie chcieliśmy robić przykrości naszej pani. Wszyscy się ustawili i uśmiechnęli. Ale i tak nic nie wyszło wtedy z tej fotografii, która miała być najmilszą pamiątką na całe życie, bo zobaczyliśmy, że nie ma fotografa. Nic nie powiedział, tylko sobie poszedł”.

Nasza Pani Fotograf nie uciekła, a i my ustawiliśmy się dużo szybciej, niż nasi bohaterowie lektury. I tak oto mamy naszą Najmilszą Pamiątkę, co prawda bez Wychowawczyni, która była chora, a z Panią od muzyki.

SEGREGACJA WAŻNA RZECZ

W listopadzie klasa IV C rozmawiała o problemie segregacji śmieci i ochrony środowiska. Wszyscy tworzyli plakaty dotyczące tego, co należy wrzucać, a czego nie warto wyrzucać do określonych koszy.

Poniżej tekst stworzony przez Szczepana – działającego w grupie redakcyjnej:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10.11 świętowaliśmy w Naszej Szkole Święto Niepodległości. Szczepan, Amelka, Miłosz i Mario jako pierwsi rozwiązali grę niepodległościową w całej szkole! Brawa dla nich!

O 11.11 uczestniczyliśmy w uroczystym śpiewaniu hymnu na rynku w Swarzędzu.

WARSZAWA, NASZA STOLICA

25.11 nasza klasa zwiedziła Warszawę. Byliśmy w Bibliotece, która ma największą ilość książek w Polsce, uczestniczyliśmy we wspaniałym zwiedzaniu Zamku Królewskiego, spacerowaliśmy ulicami stolicy, a wszystko po to by na końcu dotrzeć do raju – Centrum Nauki Kopernik. Bawiliśmy się wspaniale!

SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia spotkaliśmy się razem, aby złożyć sobie świąteczne życzenia!

CZY BYLIŚMY W EGIPCIE? BYĆ MOŻE.

W styczniu byliśmy w Egipcie, no prawie. Wszystko za sprawą filmu pod tytułem ,,Mumie”. Podczas filmu odkrywaliśmy zagadkę pierścienia i mumii ze starożytnego Egiptu. Nie mogło zabraknąć szczęśliwego zakończenia oraz tony popcornu i nachosów. Było pysznie.

MISS JEDYNKI

8 marca nasze koleżanki z klasy uczestniczyły w wyborach na MISS JEDYNKI. Chociaż nie wygrały to my i tak trzymaliśmy za nie kciuki!

ODLOTOWY TYDZIEŃ MODY

Końcówkę marca spędziliśmy na wesoło. Każdego dnia ubieraliśmy się inaczej!

SUKCES NASZEGO KOLEGI MIŁOSZA

Nasz kolega Miłosz jako jedyny znalazł się jako współautor szkolnej książeczki -,,Opowiem Ci o mojej szkole”. Serdecznie gratulujemy takiego sukcesu! Jego wiersz można przeczytać poniżej:

MARCOWE ZDROWE ŚNIADANIE

Na lekcji wychowawczej poznaliśmy zasady zdrowego odżywiana. Wykonaliśmy zdrowe i pyszne śniadania. Efekty można podziwiać na zdjęciach. Było smacznie i kolorowo, a to nie koniec naszych Masterchefowych działań 🙂

DZIEŃ BEZ PLECAKA

3.04 Samorząd Szkolny zorganizował DZIEŃ BEZ PLECAKA. Pomysłów było wiele, a oto część z nich.

Obrazy ("Rysowany Kurczak") — zdjęcia, wektory i wideo bez tantiem (4) |  Adobe Stock

PYSZNE NALEŚNIKI

Cóż to była za smaczna lekcja. Dziś podczas lekcji wychowawczej klasa 4c miała okazję skosztować naleśników z dodatkami. Było słodko, kolorowo i pachnąco, a nawet ekologicznie, dzięki woskowijkom od Allegro Tech. Woskowijka to alternatywa dla folii spożywczej, pojemników itp. Jest w pełnik ekologiczna i wielorazowa. Dziękujemy!

DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka to był dzień! Najpierw byliśmy z wychowawczynią na lodach, później otrzymaliśmy prezenty od rodziców, a na końcu świetnie bawiliśmy się na festynie urządzonym przez Samorząd Uczniowski. Ależ było słodko….

WYCIECZKA DO DREZNA

2 czerwca wraz z uczniami klasy 6a oraz 8 odwiedzili dziś Drezno. Mieliśmy okazję podziwiać piękne widoki w Bastei, a także spacerowaliśmy po najpiękniejszym placu Europy – Theaterplatz. Zmęczeni i zadowoleni wróciliśmy do domu. Było super!

CIASTKA I ICH WPŁYW NA DZIECI

Uczniowie 4c pod kierunkiem Pani Karoliny Andrzejewskiej mieli okazję uczestniczyć w lekcji języka polskiego: Ciastka i ich wpływ na dzieci. Na początku lekcji uczniowie zostali poinformowani, że zostają bardzo ważnymi badaczami i nie mogą nic dotykać. Następnie każdy uczeń otrzymał jedną delicję o smaku malinowym. Dzieci wzdychały i opisywały, jak się czują. Często padały określenia: ,,Pani się znęca nad nami”. Kolejno mogli lekko nadgryźć ciastko, dalej zlizać czekoladę, zjeść galaretkę, a na końcu biszkopt. Po każdej części zapisywali jak się czują. W ten sposób dzieci poznały nową formę – opowiadanie, które tak jak Delicja dzieli na trzy części (wstęp, rozwinięcie, zakończenie). Od tego momentu najedzeni zaczęli sami wymyślać swoje własne opowiadania.

BEZPIECZNE WAKACJE

Podczas lekcji wychowawczej uczniowie 4c przypominali sobie zasady bezpieczeństwa w wakacje. Oto efekty ich pracy:

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

23.06.2023 r. zakończyliśmy naukę w klasie czwartej. Tacy dumni jesteśmy:

Dziękuję za ten wspaniały czas z Wami. A wam Drodzy Rodzice gratuluję wspaniałych dzieci!

WAKACJE

Nadszedł czas długo wyczekiwanych wakacji. Bezpiecznych i radosnych wakacji Kochani.

Wasza Wychowawczyni