Klasa IV c rok szkolny 2022/2023

WITAJCIE W KLASIE IV

źródło: https://zs3lubin2005b.files.wordpress.com/2016/09/gotowiszkoly.jpg

Drodzy Uczniowie!

Życzę Wam, aby ten rok szkolny był dla Was czasem wielkiej przygody. Żebyście otrzymywali od nauczycieli same piątki i szóstki, aby matematyka była miła, łatwa i przyjemna, a koledzy i koleżanki z ławki zawsze potrafili Was wspierać.

Wam Drodzy Rodzice życzę dużo cierpliwości i pozytywnego nastawienia oraz wiary w swoje pociechy! Są one tego warte.

K.Andrzejewska

WYBORY DO SAMORZĄDU KLASOWEGO

Wychowawczyni klasy: Karolina Andrzejewska

Przewodnicząca klasy: Martyna Kalińska

Zastępczyni przewodniczącej: Estera Jopek

Skarbnik: Michał Wanat

Serdecznie gratulujemy wybranym osobom! Liczymy na Wasze wsparcie i pomoc!

Uczniowie i Wychowawczyni 4c

DZIEŃ CHŁOPCA I WYBORY NA MISTERA SZKOŁY

Z okazji Dnia Chłopaka Dziewczyny z klasy przygotowały dla Chłopców prezent – lizak z Minecrafta, a i od Wychowawczyni dostaliśmy coś słodkiego. Każdy był bardzo zadowolony.

Dodatkowo 30 września z okazji Dnia Chłopca w naszej szkole odbyły się wybory Mistera zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Naszą klasę reprezentowało dwóch kandydatów: Szczepan Reska i Antoni Gruszka.

Podczas wyborów każdy z kandydatów miał zaprezentować się w 3 kategoriach: stylówka, wiedza ogólna oraz talent. Po przeliczeniu wszystkich punktów przez jury ogłoszony został ostateczny wynik. Nie udało nam się wygrać w tym roku, ale za rok też są wybory…

Jesteśmy Antku i Szczepanie z Was dumni! Gratulujemy odwagi!

NAJMILSZA PAMIĄTKA

Fragment ,,Mikołajka” mówi:

,,Pani zaczęła wszystkim rozdzielać kary wszyscy dostaliśmy do napisania kilka linijek
i w końcu pani powiedziała: A teraz może wreszcie uspokoicie się. Jeżeli będziecie bardzo grzeczni, daruję wam wszystkie kary. Ustawcie się ładnie, uśmiechnijcie się, a pan zrobi nam piękne zdjęcie. Posłuchaliśmy, bo nie chcieliśmy robić przykrości naszej pani. Wszyscy się ustawili i uśmiechnęli. Ale i tak nic nie wyszło wtedy z tej fotografii, która miała być najmilszą pamiątką na całe życie, bo zobaczyliśmy, że nie ma fotografa. Nic nie powiedział, tylko sobie poszedł”.

Nasza Pani Fotograf nie uciekła, a i my ustawiliśmy się dużo szybciej, niż nasi bohaterowie lektury. I tak oto mamy naszą Najmilszą Pamiątkę, co prawda bez Wychowawczyni, która była chora, a z Panią od muzyki.

SEGREGACJA WAŻNA RZECZ

W listopadzie klasa IV C rozmawiała o problemie segregacji śmieci i ochrony środowiska. Wszyscy tworzyli plakaty dotyczące tego, co należy wrzucać, a czego nie warto wyrzucać do określonych koszy.

Poniżej tekst stworzony przez Szczepana – działającego w grupie redakcyjnej:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10.11 świętowaliśmy w Naszej Szkole Święto Niepodległości. Szczepan, Amelka, Miłosz i Mario jako pierwsi rozwiązali grę niepodległościową w całej szkole! Brawa dla nich!

O 11.11 uczestniczyliśmy w uroczystym śpiewaniu hymnu na rynku w Swarzędzu.

WARSZAWA, NASZA STOLICA

25.11 nasza klasa zwiedziła Warszawę. Byliśmy w Bibliotece, która ma największą ilość książek w Polsce, uczestniczyliśmy we wspaniałym zwiedzaniu Zamku Królewskiego, spacerowaliśmy ulicami stolicy, a wszystko po to by na końcu dotrzeć do raju – Centrum Nauki Kopernik. Bawiliśmy się wspaniale!

SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia spotkaliśmy się razem, aby złożyć sobie świąteczne życzenia!

CZY BYLIŚMY W EGIPCIE? BYĆ MOŻE.

W styczniu byliśmy w Egipcie, no prawie. Wszystko za sprawą filmu pod tytułem ,,Mumie”. Podczas filmu odkrywaliśmy zagadkę pierścienia i mumii ze starożytnego Egiptu. Nie mogło zabraknąć szczęśliwego zakończenia oraz tony popcornu i nachosów. Było pysznie.

MISS JEDYNKI

8 marca nasze koleżanki z klasy uczestniczyły w wyborach na MISS JEDYNKI. Chociaż nie wygrały to my i tak trzymaliśmy za nie kciuki!

ODLOTOWY TYDZIEŃ MODY

Końcówkę marca spędziliśmy na wesoło. Każdego dnia ubieraliśmy się inaczej!