Odkrywcy języka angielskiego

Witamy w kąciku Odkrywców Języka Angielskiego i zachęcamy wszystkich miłośników kultury i historii krajów anglojęzycznych do systematycznego śledzenia bloga :).

Jak co roku przygotowałyśmy dla naszych uczniów kilka konkursów w których będą mogli sprawdzić swoje umiejętności. Pierwszy z konkursów zaplanowany jest na 7 październik – Bat Kid – jest to konkurs skierowany do uczniów klas IV-VIII i polega na rozwiązywaniu zadań tylko na podstawie słuchania różnych form wypowiedzi. Na koniec listopada w konkursie literowania „Spelling Bee” będą mogli uczestniczyć uczniowie klas IV-V. Znajomość alfabetu jest niezbędną aby wygrać ten konkurs :). W grudniu zarówno uczniowie klas I-III jak i starszych klas zmierzą się w dwóch konkursach. Młodsi rywalizować będą w konkursie „White winter” i śpiewać angielskie piosenki, a starsi uczniowie rywalizować będą w konkursie „Dear Santa….” i pisać list do Świętego Mikołaja. Rok szkolny zakończymy Gminnym Konkursem dla klas VI-VIII. Wszystkich zachęcamy do udziału i życzymy powodzenia 🙂

Uczniowie klas 8d oraz 7b, wraz z nauczycielem Ewą Kruświcką, realizują w roku szkolnym 2020/2021 innowację pod tytułem „Jedną kartką poznaj świat”. Korzystając z zasobów adresowych portalu postcrossing.com , uczniowie wysyłają do ludzi na całym świecie pocztówki napisane w języku angielskim oraz otrzymują również pocztówki z różnych stron świata. Poza aspektem rozwijającym umiejętności językowe, uczniowie poznają różne kultury, historię, religię, uczą się twórczą, ich ciekawość świata rośnie. W bieżącym roku otrzymaliśmy już pocztówki z Niemiec, Rosji, Czech, Holandii czy Austrii, my wysłaliśmy pocztówki do Niemiec, Rosji, Stanów Zjednoczonych czy Holandii. Nie możemy doczekać jak dostaniemy kolejną pocztówkę :)!