Odkrywcy języka angielskiego

Witamy w kąciku Odkrywców Języka Angielskiego i zachęcamy wszystkich miłośników kultury i historii krajów anglojęzycznych do systematycznego śledzenia bloga :).

Jak co roku przygotowałyśmy dla naszych uczniów kilka konkursów w których będą mogli sprawdzić swoje umiejętności. Pierwszy z konkursów zaplanowany jest na 7 październik – Bat Kid – jest to konkurs skierowany do uczniów klas IV-VIII i polega na rozwiązywaniu zadań tylko na podstawie słuchania różnych form wypowiedzi. Na koniec listopada w konkursie literowania „Spelling Bee” będą mogli uczestniczyć uczniowie klas IV-V. Znajomość alfabetu jest niezbędną aby wygrać ten konkurs :). W grudniu zarówno uczniowie klas I-III jak i starszych klas zmierzą się w dwóch konkursach. Młodsi rywalizować będą w konkursie „White winter” i śpiewać angielskie piosenki, a starsi uczniowie rywalizować będą w konkursie „Dear Santa….” i pisać list do Świętego Mikołaja. Rok szkolny zakończymy Gminnym Konkursem dla klas VI-VIII. Wszystkich zachęcamy do udziału i życzymy powodzenia 🙂

Uczniowie klas 8d oraz 7b, wraz z nauczycielem Ewą Kruświcką, realizują w roku szkolnym 2020/2021 innowację pod tytułem „Jedną kartką poznaj świat”. Korzystając z zasobów adresowych portalu postcrossing.com , uczniowie wysyłają do ludzi na całym świecie pocztówki napisane w języku angielskim oraz otrzymują również pocztówki z różnych stron świata. Poza aspektem rozwijającym umiejętności językowe, uczniowie poznają różne kultury, historię, religię, uczą się twórczą, ich ciekawość świata rośnie. W bieżącym roku otrzymaliśmy już pocztówki z Niemiec, Rosji, Czech, Holandii czy Austrii, my wysłaliśmy pocztówki do Niemiec, Rosji, Stanów Zjednoczonych czy Holandii. Nie możemy doczekać jak dostaniemy kolejną pocztówkę :)!

THANKSKIVING

Thanksgiving is a Federal holiday celebrated on the fourth Thursday in November in the United States of America. Traditionally, this holiday celebrates the giving of thanks for the autumn harvest.

The American tradition of Thanksgiving dates back to 1621 when the pilgrims gave thanks for their first bountiful harvest in Plymouth Rock. The settlers had arrived in November 1620, founding the first permanent English settlement in the New England region.

This first Thanksgiving was celebrated for three days, with the settlers feasting with the natives on dried fruits, boiled pumpkin, turkey, venison and much more. The holiday has evolved into what Americans now know as Thanksgiving. It is a day to gather with loved ones, celebrate, give thanks for many blessings and, of course, eat. The traditional American Thanksgiving meal includes turkey, mashed potatoes, stuffing, cranberry sauce, yams, and pumpkin pie. The meal stems from that eaten by the pilgrims at the first Thanksgiving. Another American Thanksgiving tradition is the Macy’s Thanksgiving Day Parade. People dress up and take part in a huge party. The holiday takes place on the fourth Thursday of November in the United States.