Aktualności sportowe 2023/2024

Wyjątkowy nauczyciel w naszej szkole!

W naszej szkole mamy wspaniałego trenera pływania oraz wybitnego sportowca, który w tym roku osiągnął wiele międzynarodowych sukcesów. Jest nim oczywiście pan Przemysław Kuca. W czerwcu odbyły się Mistrzostwa Polski (02-04.06), na których nasz trener zdobył 3 złote medale za:

*200m stylem motylkowym

*100m stylem motylkowym

*100m stylem dowolnym.

Kolejnym sukcesem pana Przemka był udział w Mistrzostwach Świata w Fukuoka w Japonii (02-11.08), na których zajął 6. miejsce na 100m stylem dowolnym, zdobył brązowy medal na 100m stylem motylkowym oraz złoty medal na 200m stylem motylkowym!

W dniach 19-25.11 pan Przemek był na Maderze, ale nie po to aby odpocząć, lecz zdobyć
2 złote (100m stylem dowolnym i 200m stylem motylkowym) oraz 1 srebrny medal (100m stylem motylkowym) na Mistrzostwach Europy!

Pan Przemek swoją pasję przekazuje naszym uczniom, którzy również osiągają sukcesy i uczą się sportowej rywalizacji.

W finale powiatu poznańskiego w pływaniu drużynowym uczniowie kl. VI b z naszej szkoły zajęli I miejsce w sztafecie 6 x 25 m stylem dowolnym dzieci i tym samym awansowali do wojewódzkich finałów.

Zawodnikom i trenerowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na przyszły rok!

Marlena Kruszczak

nauczyciel wychowania fizycznego

MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY SWARZĘDZ W UNIHOKEJU

10 października uczniowie klas V i VI udali się do Paczkowa na Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz w unihokeju. Naszym przedstawicielom przyszło rywalizować z czterema szkołam, w których odnotowaliśmy trzy porażki oraz jeden remis.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas:

V B : Tomek Malinowski, Wojtek Taterka, Aleksander Jarek, Jan Jałowski, Mateusz Danyluk

VI B: Kacper Szubert, Wojtek Truskolawski, Krystian Droszcz, Franek Danyluk

VI C: Borys Kujawa

11 listopada – Święto Niepodległości

Z okazji 105. rocznicy odzyskania Niepodległości uczennice klas sportowych o profilu gimnastyczno-tanecznym zaprezentowali krótkie układy taneczne.

W układach wystąpiły uczennice z:

  • klasy 5b: Zuzanna Dymek, Lena Dziczek, Nadia Garasz, Maja Januszewska, Lilianna Jęczmionka, Kornelia Kuźmenko, Sonia Ochowiak, Jagoda Rytwińska, Oliwia Skórzanek, Klara Urbaniak;
  • klasy 6b: Jagoda Bandosz, Stefania Dziczek, Amelia Knade, Natasha Mierzejewska, Vanessa Myćka, Natasza Piekarska, Martyna Świgoniak;
  • klasy 7b: Marta Kiszka, Zofia Lewanowska, Laura Sarnikowska, Natalia Smakowska, Zofia Sosnowska, Magdalena Taterka.

Poniżej krótka relacja z naszych występów 🙂