Aktualności sportowe 2023/2024

Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz w trójboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców dla klas 1-4

12 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz w trójboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców dla klas 1-4. Zawodnicy musieli się zmierzyć z trzema konkurencjami:

  • bieg na 60m
  • rzut piłeczką palantową
  • skok w dal

Nasi uczniowie dzielnie walczyli i dali z siebie wszystko uzyskując następujące wyniki:

  • Dziewczęta zajęły 8 miejsce
  • Chłopcy zajęli 3 miejsce (niewiele zabrakło, aby zakwalifikować się do kolejnego etapu, gdyż dwa pierwsze miejsca przechodziły dalej).

Skład drużyny dziewczęcej tworzyły:

  • Natalia Sperzyńska kl.4a
  • Zofia Szumska kl.4b
  • Lena Wittke kl.4b
  • Kornelia Rybak kl.4b
  • Nicole Serba kl.3a

Skład drużyny chłopięcej tworzyli:

  • Vadym Maliuhin kl.4a
  • Mykola Havrylovsyi kl.4a
  • Wojciach Kościelniak kl.4a
  • Jakub Miękiszak kl.4b
  • Wiktor Rybak kl.4b

Spektakl baletowy ,,Brzydkie Kaczątko”

Dnia 05.02.24r uczniowie klasy 5b, dziewczynki z klas sportowych o profilu gimnastyczno-tanecznym z klasy 6b i 7b oraz osoby zainteresowane tańcem wybrały się na przedstawienie baletowe pt. ,,Brzydkie Kaczątko”, które zostało przygotowane przez Niepubliczną Szkołę Sztuki i Tańca Fouette w Poznaniu. Balet jest formą widowiska teatralnego, którego zasadniczym elementem jest ruch, muzyka i oprawa scenograficzna. Spektakle baletowe rozwijają wyobraźnię, wrażliwość muzyczną oraz umiejętność interpretacji tanecznej.

MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY SWARZĘDZ W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW ROCZNIK 2011 I MŁODSI. ORGANIZATOR SP 5 SWARZĘDZ

MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY SWARZĘDZ W PIŁCE KOSZYKOWEJ CHŁOPCÓW ROCZNIK 2009-2010. 11.01.2024. ORGANIZATOR SP 2 ZALASEWO

MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY SWARZĘDZ W PIŁCE KOSZYKOWEJ CHŁOPCÓW ROCZNIK 2011 I MŁODSI. 20.12.2023. ORGANIZATOR SP 2 SWARZĘDZ

Wyjątkowy nauczyciel w naszej szkole!

W naszej szkole mamy wspaniałego trenera pływania oraz wybitnego sportowca, który w tym roku osiągnął wiele międzynarodowych sukcesów. Jest nim oczywiście pan Przemysław Kuca. W czerwcu odbyły się Mistrzostwa Polski (02-04.06), na których nasz trener zdobył 3 złote medale za:

*200m stylem motylkowym

*100m stylem motylkowym

*100m stylem dowolnym.

Kolejnym sukcesem pana Przemka był udział w Mistrzostwach Świata w Fukuoka w Japonii (02-11.08), na których zajął 6. miejsce na 100m stylem dowolnym, zdobył brązowy medal na 100m stylem motylkowym oraz złoty medal na 200m stylem motylkowym!

W dniach 19-25.11 pan Przemek był na Maderze, ale nie po to aby odpocząć, lecz zdobyć
2 złote (100m stylem dowolnym i 200m stylem motylkowym) oraz 1 srebrny medal (100m stylem motylkowym) na Mistrzostwach Europy!

Pan Przemek swoją pasję przekazuje naszym uczniom, którzy również osiągają sukcesy i uczą się sportowej rywalizacji.

W finale powiatu poznańskiego w pływaniu drużynowym uczniowie kl. VI b z naszej szkoły zajęli I miejsce w sztafecie 6 x 25 m stylem dowolnym dzieci i tym samym awansowali do wojewódzkich finałów.

Zawodnikom i trenerowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na przyszły rok!

Marlena Kruszczak

nauczyciel wychowania fizycznego

MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY SWARZĘDZ W UNIHOKEJU

10 października uczniowie klas V i VI udali się do Paczkowa na Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz w unihokeju. Naszym przedstawicielom przyszło rywalizować z czterema szkołam, w których odnotowaliśmy trzy porażki oraz jeden remis.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas:

V B : Tomek Malinowski, Wojtek Taterka, Aleksander Jarek, Jan Jałowski, Mateusz Danyluk

VI B: Kacper Szubert, Wojtek Truskolawski, Krystian Droszcz, Franek Danyluk

VI C: Borys Kujawa

11 listopada – Święto Niepodległości

Z okazji 105. rocznicy odzyskania Niepodległości uczennice klas sportowych o profilu gimnastyczno-tanecznym zaprezentowali krótkie układy taneczne.

W układach wystąpiły uczennice z:

  • klasy 5b: Zuzanna Dymek, Lena Dziczek, Nadia Garasz, Maja Januszewska, Lilianna Jęczmionka, Kornelia Kuźmenko, Sonia Ochowiak, Jagoda Rytwińska, Oliwia Skórzanek, Klara Urbaniak;
  • klasy 6b: Jagoda Bandosz, Stefania Dziczek, Amelia Knade, Natasha Mierzejewska, Vanessa Myćka, Natasza Piekarska, Martyna Świgoniak;
  • klasy 7b: Marta Kiszka, Zofia Lewanowska, Laura Sarnikowska, Natalia Smakowska, Zofia Sosnowska, Magdalena Taterka.

Poniżej krótka relacja z naszych występów 🙂

WARSZTATY SIATKARSKIE Z GWIAZDAMI MIĘDZYNARODOWEJ SIATKÓWKI. 12.10.2023. ORGANIZATOR SP 2 ZALASEWO

MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY SWARZĘDZ W UNIHOKEJU CHŁPCÓW ROCZNIK 2009-2010. 09.10.2023. ORGANIZATOR SP PACZKOWO

IV INTEGRACYJNY BIEG SZTAFETOWY IM. ROMANA FIRLIKA. 29.09.2023. ORGANIZATOR UNIA SWARZĘDZ

MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY SWARZĘDZ W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW ROCZNIK 2009-2010 – 22.09.2023. ORGANIZATOR SP KOBYLNICA

MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY SWARZĘDZ W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW ROCZNIK 2011 I MŁODSI – 21.09.202. ORGANIZATOR SP1 SWARZĘDZ