Jak się zrelaksować? Kilka pomysłów…

Jak się zrelaksować? Kilka pomysłów…

Aby dobrze funkcjonować, wydajnie uczyć się, potrzebujemy wypoczynku. Nie tylko chwili przerwy od obowiązków, ale czasu, w którym autentycznie się zrelaksujemy, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Dziś chciałybyśmy zaproponować Wam dwa sposoby na chwilę dla siebie:

  • Zabawy ruchowe

Aktywny wypoczynek to fantastyczna forma wyładowania energii, odreagowania emocji, dotlenienia organizmu. Wspaniałą sprawą są zabawy na świeżym powietrzu: bieganie, skoki na trampolinie, gra w piłkę nożną, jazda na rowerze. Gdy jednak nie mamy takiej możliwości, warto poruszać się także w domu: wykonać gimnastykę czy poćwiczyć jogę. Co kto lubi…Poniżej link do ciekawych form ćwiczeń na co dzień, przy których można świetnie się bawić.

  • Medytacja

Czasem warto się zatrzymać, wyciszyć, uspokoić…Gdy jesteśmy przytłoczeni obowiązkami, sytuacją, emocjami, spróbujcie sięgnąć po medytację dla dzieci. Jest to rodzaj wędrówki w wyobraźni, pełnej cudownych wrażeń, pozytywnych odczuć, które pozwalają nam przenieść się w inny, pełen dobrych doświadczeń świat. Poniżej zamieszczamy dwa linki:

Zachęcamy do wypróbowania!