Informatyka klasa 4

Zadanie tygodnia 15.04-22.04. (2 godziny)

Temat 3: Na skróty. O skrótach klawiszowych w programie MS Word

Witajcie! Przez najbliższe zajęcia będziemy poznawać skróty klawiszowe, które przyspieszają pracę nad danym dokumentem.

Proszę o zapoznanie się z materiałem w podręczniku na stronach 98-99. Do zobaczenia w środę na platformie Teams! 🙂

Zadanie tygodnia 25.03-08.04.

Temat 2: Jak poprawnie przygotować notatkę o filmie? Praca w edytorze tekstu

Cel lekcji:

  • poznanie podstawowych zasad dotyczących pisania i formatowania tekstu;
  • poznanie głównych narzędzi edytora tekstu.
?

Drodzy Uczniowie – każdy z nas ma swój ulubiony film, który ogląda z wielkim zainteresowaniem. A jaki jest Wasz ulubiony film? – Podzielcie się ze mną swoimi wrażeniami, przygotowując na jego temat notatkę. Wszystkie wskazówki znajdziecie poniżej. Powodzenia! Czekam na Wasze prace 

Zasady sporządzania notatki:

Notatka zwykle składa się z kilku części

  • Na początku znajduje się tytuł, który należy w jakiś sposób wyróżnić (na przykład poprzez umieszczenie tytułu notatki na środku strony, zapisanie go pogrubionymi literami bądź podkreślenie tekstu). Dodatkowo tytuł może też zostać zapisany wielkimi literami, bądź większą czcionką niż pozostała część notatki.
  • Poniżej tytułu znajduje się właściwy tekst podzielony na mniejsze fragmenty, czyli akapity. Dzięki takiemu podziałowi tekst jest bardziej czytelny. Akapity mogą składać się z jednego zdania lub kilku zdań, które stanowią logiczną całość.
  • W notatce umieść takie informacje jak: tytuł filmu i nazwisko reżysera. Dodatkowo możesz dodać imiona i nazwiska aktorów
  • Dodaj także krótki opis wydarzeń przedstawionych w filmie.
  • Wyraź swoją opinię o filmie i napisz dlaczego akurat właśnie ten film należy do Twoich ulubionych filmów.

Pamiętajcie, że tekst napisany w edytorze tekstu powinien być odpowiednio sformatowany oraz poprawny pod względem gramatycznym, ortograficznym i interpunkcyjnym.

Uczniowie, którzy posiadają komputer i mają zainstalowany dowolny edytor tekstu (np. Word, Apache OpenOffice Writer lub LibreOffice Writer)

Zadanie: Napisz krótką notatkę o swoim ulubionym filmie w dowolnym edytorze tekstu. Napisz o tym filmie przynajmniej 10 zdań. Sformatuj odpowiednio tekst, zadbaj o odpowiednią estetykę pracy. Aby uatrakcyjnić swoje zadanie uczniowie mogą dodatkowo wstawić zdjęcie swojego ulubionego filmu (np. jakąś scenę z filmu bądź aktora/kę z filmu, który opisują).

Dla osób, które nie posiadają dostępu do komputera

Zadanie: Napisz krótką notatkę o swoim ulubionym filmie na kartce. Napisz o tym filmie przynajmniej 10 zdań. Zadbaj o odpowiednią estetykę pracy. Aby uatrakcyjnić swoje zadanie uczniowie dodatkowo mogą narysować np. jakąś scenę z filmu bądź aktora/kę z filmu, który opisują.

Zdjęcia swoich prac lub pliki – uczniowie mogą przesłać na adres e-mail:
 kgruszczynskasp1@wp.pl do 01.04.2020 r. (z możliwością wydłużenia terminu do 08.04. – dla uczniów, którzy będą potrzebowali więcej czasu).

Klasa 4a

Zadanie tygodnia 16-20.03

Temat 1: Wyszukiwanie informacji w internecie i korzystanie z nich

Przypomnienie wiadomości dot. przeglądarki i wyszukiwarki internetowej.

Proszę o zrobienie krótkiej notatki na temat przeglądarki i wyszukiwarki internetowej (pojęcie, przykłady). W celu wykonania zadania uczniowie mogą korzystać z informacji zawartych w podręczniku: „Lubię to! Klasa 4” na stronach: 61 – 68, lub z innych dostępnych źródeł (Internet itd.).

Odpowiedzi możecie przesyłać na adres e-mail: kgruszczynskasp1@wp.pl lub za pośrednictwem e-dziennika.