Klasa 0

Rok szkolny 2020/2021

Witamy na stronie grupy przedszkolnej 0A

   Zapraszamy do odwiedzania i czytania ciekawostek z życia najmłodszych dzieci w szkole, czyli nas, sześciolatków i pięciolatków. 

zagrożenie na wycieczce rysunki - Szukaj w Google | Kids clipart, Clip art,  Student clipart

Pierwszy dzień w Oddziale Przedszkolnym

1 września przyszliśmy do szkoły uśmiechnięci i radośni. Wszyscy zadawaliśmy sobie pytanie: jak nam będzie w tej szkole ?… Na boisku przywitała nas nasza pani, zobaczyliśmy koleżanki i kolegów z którymi wspólnie będziemy się uczyć i bawić. Później na krótki czas rozstaliśmy się z rodzicami, poszliśmy do budynku szkoły, żeby zobaczyć naszą salę i bliżej poznać koleżanki i kolegów. Każdy z nas się przedstawił i powiedział coś o sobie. To będzie dla nas bardzo ważny rok. Będziemy się przygotowywać do podjęcia nauki w klasie pierwszej. Na pamiątkę pierwszego dnia w oddziale przedszkolnym zrobiliśmy wspólne, uśmiechnięte zdjęcie.

To my, nasza grupa przedszkolna 0A, jak widać, cieszymy się, że przyszliśmy do szkoły.

 Kochane Dzieci, życzę Wam, abyście z taką radością jak dzisiaj przychodzili każdego dnia do szkoły, aby dopisywało Wam zdrowie, które dzisiaj, w czasie epidemii korona wirusa, szczególnie doceniamy. Niech ten rok przygotowania do prawdziwej szkoły upłynie Wam w serdecznej atmosferze. Niech rączki się rozpisują, a nóżki gimnastykują. Życzę Wam żebyście poprzez zabawę dużo się nauczyli. Niech wszystkim będzie z Wami dobrze i miło

wychowawczyni Lucyna Kowalczyk

Codziennie witamy się wesoło…

Codziennie w naszej grupie witamy się piosenką i wymieniamy imiona wszystkich dzieci. Na powitanie każdego z nas śpiewamy, tańczymy, skaczemy, klaszczemy, gwiżdżemy i robimy inne śmieszne gesty. Zawsze jest bardzo wesoło.

A śpiewamy na przykład tak: „Witamy Julkę bardzo wesoło, teraz dla Julki skacze całe koło…” …i skaczemy wszyscy bardzo wesoło.

Nasza pani narysowała dla nas ten rysunek WITAMY, a my namalowaliśmy nasze portrety, bo każdy z nas czuł się powitany.

Wspominamy wakacje

Tak jak wiele spraw na świecie,
lato jest… i już po lecie.
Myślę więc, że będzie miło
opowiedzieć, jak to było…

Dziś wspominaliśmy wakacje. Opowiadaliśmy o wakacyjnych wędrówkach i miejscach, które odwiedziliśmy. Na chwilę znów lato zawitało do naszej sali. Wspominaliśmy wakacyjny letni czas.

Lepimy Plastusia

Nasza pani czytała nam przygody Plastusia, które słuchaliśmy z dużym zainteresowaniem. Później oglądaliśmy film o Plastusiu, który chciał wymazać kleksa z atramentu. Pani pokazała nam również, jak robi się kleksy z atramentu i jak łatwo jest je dzisiaj wymazać. Kiedyś był to duży problem. Po wysłuchaniu przygód Plastusia zabraliśmy się za lepienie z plasteliny. Oto nasze działa…

We wrześniu kwitną wrzosy…

Dziś nasza pani przyniosła do klasy wrzosy w doniczce. Każdy mógł zobaczyć i dotknąć te kwiatki, które mają kształt malutkich dzwoneczków. Dowiedzieliśmy się, że nazwa miesiąca wrzesień pochodzi właśnie od kwitnących w tym miesiącu wrzosów. Następnie fioletowe kredki poszły w ruch i każdy malował bukiecik wrzosów.

Już skończone wakacje
i przygoda wesoła,
łąka WRZOSEM zakwitła,
dzwonkiem wzywa nas szkoła…

Wrzosowe bukiety udało nam się namalować wspaniale, bardzo podobały się naszej pani.

Lubimy się bawić, lubimy się śmiać

Zabawy paluszkowe

Śpiewamy: „Ja jeden palec mam…”

i dalszy ciąg paluszkowej zabawy: „Ja trzy palce mam…”

Długi spacer nad jeziorem

Alvincadiz #1 Royalty Free Photos, Pictures, Images And Stock Photography

Wrześniowa pogoda sprzyja spacerom i dlatego wybraliśmy się na długi spacer nad jezioro. Na początku zrobiliśmy grupowe zdjęcie na gąsienicy. Podczas spaceru obserwowaliśmy przyrodę, pływające po jeziorze kaczki, łabędzie, wdychaliśmy świeże powietrze.

Świętujemy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki - YouTube

Dzień Kropki

 15 września obchodzony jest Światowy Dzień Kropki. Do obchodów tego dnia  zachęciła wielu nauczycieli i bibliotekarzy na całym świecie książka Petera Reynoldsa pod tytułem KROPKA. To właśnie ona była dla nas inspiracją do tworzenia obrazków z kropek. Na początku wydawała nam się dziwna, ale później z zapartym tchem słuchaliśmy co będzie dalej. Następnie zabraliśmy się za twórczą pracę. Na kartce w kształcie kropki malowaliśmy obrazki z kropek. Razem z naszą panią Święto Kropki uczciliśmy ubiorem w kropki.  W ciągu dnia śpiewaliśmy piosenkę „Biedroneczki są w kropeczki…” To był bardzo miły, kropeczkowy dzień.

W dużych kropkach próbowaliśmy namalować obrazki z kropek.

Na boisku szkolnym też malowaliśmy kropki duże i małe.

Dzień Kropki uczciliśmy ubiorem w kropki.

Kasztanowe ludki

Kasztanowiec zwyczajny - ForumKwiatowe.pl

Wszystkie dzieci lubią zbierać kasztany. Te brązowe kulki mają chyba magiczną moc. Na szkolnym boisku „W kasztanach” zbieraliśmy te śliczne brązowe kulki, do szkoły wróciliśmy z kieszeniami wypełnionymi po brzegi. W sali, pod okiem naszej pani wyczarowaliśmy kasztanowe ludziki i ulubione zwierzątka. Byliśmy bardzo zadowoleni z efektów naszej pracy.

Nasze kasztanowe zbiory.

Oto, co wyczarowaliśmy z kasztanów.

W naszej grupie nam dobrze i miło

Ilonka, Marcelinka, Emilka i Nikolka.

Matvii jeden, Matvii drugi i Natanek.

Oliwier i Nadia już uszykowani do wyjścia na spacer.

Twórczych pomysłów do zabaw nam nie brakuje…

Ze stolika Matvii, Oliwer i Natan zrobili nakrycie głowy…

Patrycja i Milenka z klocków „wafli” wyczarowały buty.

Zuzia doprawiła sobie wąsy…

Poznajemy pierwsze litery…

Litera „O,o” była pierwszą, którą poznaliśmy, jej pisanie nie sprawiło nam żadnych trudności. Przy tej okazji zrobiliśmy wesołe osy.

Przy okazji poznania litery „A, a” nauczyliśmy się wierszyka: „Kiedy Agata miała dwa lata, kupił aparat Agaty tata, chciał robić zdjęcia Agacie małej, ale się zdjęcia nie udawały, więc mama taką radę mu dała, zrób zdjęcie wtedy, gdy będzie spała.”

Gdy poznaliśmy literę „I, i” namalowaliśmy taniec igły z nitką; pisanie wielkiej litery „I” było trochę trudne, trudność sprawiało nam pisanie fali, ale poradzimy sobie, tylko trening czyni mistrza.

11 listopada – Święto Niepodległości

Nasza Pani opowiadała nam, dlaczego obchodzimy Święto Niepodległości. To dla nas jeszcze trudne do zrozumienia, ale kiedy w starszych klasach będziemy uczyć się historii wszystko nam się wyjaśni. Dla uczczenia tego święta pięknie pomalowaliśmy godło naszego kraju, Białego Orła na czerwonym tle; śpiewaliśmy również nasz hymn narodowy „Jeszcze Polska nie zginęła”. Śpiewaliśmy głośno i bardzo ładnie, nasza Pani nas bardzo pochwaliła.

Polska to MY, na konturze Polski zrobiliśmy odciski naszych dłoni.

Na baczność śpiewamy hymn naszego kraju „Jeszcze Polska nie zginęła…”

Wesoła nowinka w naszej sali choinka…

Gdy po krótkiej nieobecności przyszliśmy do naszej sali, powitała nas pięknie ustrojona choinka. Bardzo ucieszył nas ten widok. To znak, że zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Wszyscy czekamy na święta i piszemy listy do Mikołaja. Poznajemy świąteczne tradycje, uczymy się pięknych piosenek. Grudzień to najpiękniejszy czas.

Przyszedł do nas Mikołaj…

Wszyscy poznaliśmy, że za Mikołaja przebrała się nasza Pani, ale uśmiechu i radości było bardzo dużo. Powitaliśmy naszego Mikołaja bardzo cieplutko, przyniósł nam śliczne kolorowanki i upominki do ćwiczenia cierpliwości, to nam się bardzo przyda.

Hurra, mamy nowe zabawki!

Julka zaraz zabrała się za przygotowanie „pyszności”.

Twister sprawił nam dużo radości.

Matvii i Andrii uczą się segregować odpady.

Majeczka i Zuzia tworzą budowle z klocków wafelków.