Pomagamy zwierzętom

Akcja „Razem na Święta”

Okres przedświąteczny to najlepszy czas, aby okazać wsparcie osobom starszym, chorym, samotnym, potrzebującym pomocy z naszych społeczności szkolnych i lokalnych, jak również wesprzeć schroniska dla zwierząt.

Uczniowie swarzędzkiej „Jedynki” przystąpili do ministerialnej akcji „Razem na Święta” i wspólnymi siłami zebrali mnóstwo darów dla podopiecznych schroniska ze Skałowa.

Byliśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy sprawić im odrobinę przyjemności na nadchodzące święta.

Dziękujemy naszym kochanym rodzicom oraz nauczycielom za pomoc w zbiórce.

Koordynatorzy: Marzanna Adamczak, Magdalena Kolasińska

WYCIECZKA DO SCHRONISKA W SKAŁOWIE
– nagroda z UMiG Swarzędz

Finał III Wielkanocnej Zbiórki
– padł kolejny rekord – 438,7 kg!!!
Sukcesem zakończyła się kolejna zbiórka dla podopiecznych  Schroniska w gminie Swarzędz. Zbiórka odbywała się w Swarzędzkim Centrum Ratunkowym i w ETC Swarzędz w sklepie Maxi ZOO. Udział w zbiórce wzięły również swarzędzkie szkoły i przedszkola.
Najwięcej spośród szkół zebrała klasa
3 G ze Szkoły Podstawowej nr 1
w Swarzędzu
i to właśnie my w nagrodę pojechaliśmy do Schroniska, pomóc rozładować dary oraz wziąć udział w zajęciach edukacyjnych i w zwiedzaniu schroniska. Dary przewiozła Straż Miejska w Swarzędzu oraz Ochotnicza Straż Pożarna. Zbiórka odbywała się pod patronatem burmistrza p.Mariana Szkudlarka , a zastępca burmistrza p. Grzegorz Taterka osobiście współuczestniczył w przekazaniu prezentów.
Dziękujemy za pomoc p. Tomaszowi Rybarczykowi z Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu za zorganizowanie  zbiórki

Kliknij w poniższy link lub skopiuj  do pola adresowego swojej przeglądarki

i obejrzyj materiał – warto!

koordynatorzy

Hanna Janowska, Magdalena Kolasińska

Choć na chwilę udało nam się być WOLONTARIUSZAMI  -TO WSPANIAŁE !!!

Byliśmy dziś – 1 grudnia – w Skałowie, uczniowie III c. Pojechaliśmy zawieźć dary, które udało się zebrać przy pomocy całej społeczności szkolnej. Musimy przyznać, że to bardzo miłe doświadczenie, kiedy możemy pomóc innym – zupełnie bezinteresownie. Ogromnie cieszymy się, że choć na chwilę udało nam się zostać ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM 😉

Uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych. Wiemy, jak należy zachować się w kontaktach z psami, dlaczego nie podchodzić do obcych psów oraz jak się bronić przed atakującym psem. Zwiedzaliśmy schronisko, zajrzeliśmy do gabinetu weterynarza, pokoju kotów, SPA dla zwierząt i wielu zakamarków tego niesamowitego miejsca.

Koordynator: Magdalena Kolasińska

Międzynarodowy Dzień Zwierząt

Smacznej karmy, dużo zabawek, pieszczot i …snu ! Tego wszystkiego życzymy naszym zwierzakom, ponieważ 4 października obchodzą one swoje święto. Nie zapominamy również o tych, które żyją w schroniskach, bo Światowy Dzień Zwierząt jest dedykowany przede wszystkim im.
Głównym celem obchodów Światowego Dnia Zwierząt jest zwrócenie uwagi ludzi na los zwierzaków oraz informowanie ludzi o możliwościach pomocy. W celebrację tego dnia każdego roku angażuje się wiele organizacji ekologicznych i ruchów działających na rzecz ochrony zwierząt.
I my – uczniowie swarzędzkiej „Jedynki” – co roku wspieramy Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami i uczestniczymy w programie edukacyjnym „Szanujmy Zwierzęta”.

Przekazujemy karmę dla podopiecznych TOZ i prace
 plastyczne, których wykonanie sprawia nam za każdym
razem ogromną przyjemność.
Koordynator: Magdalena Kolasińska