Klasa IV B – grupa o profilu gimnastyczno-tanecznym

WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2021 – 2022

PO WSPANIAŁYCH WAKACJACH SPĘDZONYCH W GRONIE NAJBLIŻSZYCH,

NAŁADOWANI POZYTYWNĄ DAWKĄ MOCY,

WRACAMY DO NASZEJ WSPÓLNEJ PASJI.

PRZED NAMI KOLEJNA WSPANIAŁA ,ROZTAŃCZONA I GIMNASTYCZNA PRZYGODA.

JESTEŚMY JUŻ W KLASIE IV… TAK TEN CZAS SZYBKO LECI.

JUŻ NIE MOŻEMY SIĘ DOCZEKAĆ NASZYCH NOWYCH WYZWAŃ,KTÓRE SĄ PRZED NAMI.

ZAPRASZAMY WAS DO NASZEJ ZAKŁADKI, W KTÓREJ TO BĘDZIEMY PREZENTOWALI WAM NASZE POSTĘPY GIMNASTYCZNO – TANECZNE
.

A BĘDZIE SIĘ DZIAŁO:)

PRZYGOTOWANIA DO POKAZU TANECZNEGO Z POMPONAMI CZAS START!

Już na początku września wspólnie z Panią Asią rozpoczęliśmy przygotowania do pokazu tanecznego, który to odbędzie się w najbliższym czasie na Stadione Lekkoatletycznym Unia Swarzędz. W raz z Panią pracyjemy nad układem w formie cheerleadingu – bardzo lubimy taniec z pomponami, sprawia nam dużo radości!

Poniżej kilka ciekawostek na temat tańca z pomponami:

Cheerleading (ang. przewodzenie dopingowaniu) – zorganizowane układy składające się z elementów gimnastykitańca i akrobacji wykonywane w celu kibicowania zespołom sportowym w czasie meczów. Także osobna dyscyplina sportuCheerleading najpopularniejszy jest w USA, ale przyjął się też w wielu innych krajach.

W USA ta forma dopingu związana jest przede wszystkim z futbolem amerykańskim i z koszykówką. W sportach takich jak piłka nożnahokej na lodziesiatkówka czy wrestling występuje rzadko. W baseballu jedyną drużyną wspieraną przez cheerleaderki są Miami Marlins.

Od 2013 roku Międzynarodowa Unia Cheerleadingu (ICU) jest członkiem SportAccord – międzynarodowej federacji sportowej uznanej przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski na podstawie Karty Olimpijskiej[3]. Polskim przedstawicielem w ICU jest Polski Związek Sportowy Cheerleadingu – www.pzsc.p

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Cheerleading

POKAZ TANECZNY KLAS SPORTOWYCH O PROFILU GIMNASTYCZNO – TANECZNYM

PODCZAS III MEMORIAŁU BIEGOWEGO DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

IM. ZENONA BARANOWSKIEGO ZORGANIZOWANEGO

PRZEZ KOŁO PRZYJACIÓŁ UNIA 100 SWARZEDZ.

Dnia 17 września 2021 r. na Stadionie Lekkoatletycznym Unia Swarzędz, po raz kolejny na zaproszenie organizatorów Koła Przyjaciół Unia 100 Swarzędz, wzięliśmy udział w pokazie tanecznym przygotowanym przez klasy sportowe o profilu gimnastyczno – tanecznym.

Po przywitaniu wszystkich gości oraz przed rozpoczęciem startów w zawodach biegowych swoimi pokazami taneczno – aerobikowymi uświętliliśmy całą uroczystość.

Po raz pierwszy, po długiej przerwie spowodowanej pandemia Covid – 19 przed większą publicznością wystąpiła nasza grupa taneczno – gimastyczna z kl. IV b w pokazie Cheerleadingu – taniecu z pomponami przygotowanym pod okiem naszej trenerki Pani Joanny Kunkel do utworu Stand By Me // Max Oazo & Camishe Remix.

Występ udał nam się znakomicie i wszystkim się podobał.

Przełamaliśmy po raz kolejny swój lęk i stres przezd występami.

Grupy taneczne spisały się na medal!

Wszystkim grupom tanecznym serdecznie gratuluję świetnych pokazów tanecznych oraz dziękuję za wspólną zabawę i zaangażowanie podczas przygotowania pokazów tanecznych.

NASI CHŁOPCY Z GRUPY ŚWIETNIE SOBIE RADZĄ W UKŁADACH TANECZNYCH Z POMPONAMI.

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM RODZICOM, KTÓRZY WSPIERALI NAS PODCZAS POKAZÓW ZARÓWNO NA TRYBUNACH JAK I DUCHOWO – JESTEŚCIE WSPANIALI!!!

BRAWO MY!! BRAWO WY!!! BRAWO „JEDYNKA”!!!

Organizatorom III Memoriału Zenona Baranowskiego jeszcze raz serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Cieszymy się,że po raz kolejny możemy bawić się razem z Wami.

POKAZ TANECZNY PODCZAS ZAWODÓW SPORTOWYCH

II BIEG SZTAFETOWY IM.ROMANA FIRLIKA W SWARZĘDZU

Dnia 24 września 2021 r.  na zaproszenie organizatorów UMiG Swarzędz, Klubu Sportowego Unia oraz Koła Przyjaciół Unia 100 Swarzędz wzięliśmy udział w pokazie cheerleadingu wspierając oraz kibicując wszystkim zawodnikom startującym w zawodach sportowych.

Mięliśmy okazję zaprezentować swoje umiejętności taneczno – gimnastyczne oraz dzielić się sportową pasją!

Po raz pierwszy przed większą publicznością zaprezentował się nasz kolega z grupy Filip.

Filip poradził sobie świetnie podczas występu i bawił się doskonale razem z nami. Tym razem zabrakło naszego Franka, który niestety się rozchorował ale dzielnie trzymał kciuki za cały nasz Team😉

Pomimo zmiennej pogody bawiliśmy się wspaniale i jesteśmy bogatsi o kolejne wspólne występy taneczne.

Wszystkim grupom gratulujemy pokazów tanecznych.

RODZICOM DZIĘKUJĘ PO RAZ KOLEJNY ZA WSPARCIE – JESTEŚCIE CUDOWNI!!!

Poniżej zapraszamy Was do obejrzenia foto relacji z dzisiejszego pokazu!

#FAMILLY DANCE TEAM ❤️

Dziękujemy po raz kolejny organizatorom za zaproszenie i już nie możemy się doczekać kolejnych roztańczonych wyzwań, które są jeszcze przed nami😉

Brawa dla wszystkich!!!

ĆWICZENIA KSZTAŁTUJĄCE Z PIŁKĄ GIMNASTYCZNĄ W TERENIE

Korzystąjąc z pięknej pogody na poniedziałkowych wspólnych zajęciach z Panią Asią wybraliśmy się poćwiczyć z piłkami gimnastycznymi w terenie – na boisku w kasztanach.

Podczas zajęć doskonaliliśmy ćwiczenia kształtujace z piłką gimnastyczną oraz tworzyliśmy układ ćwiczeń gimnastycznych z piłką.

Bardzo nam się podobały zajęcia w terenie a pogoda, ktora w tym dniu była piękna dodała nam mocy.