Jedynka czyta

Dzień Wynalazcy

W poniedziałek 24.10.2022 r. w naszej świetlicy obchodziliśmy Dzień Wynalazcy. Dzieci wysłuchały historii z serii „Czytam sobie” pt.”Teoria Pana Alberta” Anny Czerwińskiej-Rydel. Wykorzystując książki z serii „Nazywam się” poznaliśmy także postać Mikołaja Kopernika oraz Marię Skłodowską -Curie. Na zajęciach plastycznych wykorzystując własną wyobraźnię oraz materiały plastyczne narysowaliśmy następujące wynalazki: widelco – łyżkę, latający rower, szybką deskorolkę, robot drogowy, chip do uciszania dzieci.Druga grupa do tworzenia wynalazków wykorzystała klocki konstrukcyjne. Może w przyszłości uda się komuś zostać wynalazcą?

Tydzień z detektywami

W naszej świetlicy bardzo lubimy rozwiązywać zagadki. W związku z tym cały tydzień od 17.10-21.10.2022 r. czytaliśmy historie detektywistyczne . Poznaliśmy bohaterskiego i odważnego Detektywa Pozytywkę oraz razem z Lassem i Mają odkrywaliśmy „Tajemnicę gazety”, „Tajemnicę kawiarni”, „Tajemnicę cyrku”. Przy wykorzystaniu pisaków, kredek i pasteli, mieliśmy możliwość stworzenia własnego detektywa. Oto efekty naszej pracy.

Jedynka kartki i listy pisze...

W związku z obchodami Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych dzieci w świetlicy pisały kartki i listy do Pani Bibliotekarki z naszej szkoły. Prace i kartki zostały wykonane w technice trójwymiarowej. Uczniowie mieli możliwość wyboru swojej ulubione okładki książki i stworzenia czytającego stworka. Prace zostały wyeksponowane na korytarzu przy świetlicy. Oto galeria naszych prac- zobaczcie sami.

Czytające przerwy

W klasie 3a wychowawczyni Pani Hania Janowska, wprowadziła czytające przerwy. Dzięki temu uczniowie mają możliwość poznania wielu bohaterów literackich i wraz z nimi przeżywania ciekawych przygód. W takiej formie przerwy nigdy nie są nudne, a książkowi bohaterowie dbają o dobry humor i zabawę naszych milusińskich.