Moja rodzina i ja

My family and I  ( Moja rodzina i ja ) to pierwszy projekt międzynarodowy, którego jestem założycielem. Projekt realizowany był w terminie od maja do czerwca 2019r.

Uczestnicy projektu za pomocą różnych środków dydaktycznych (opisy, prezentacje, rysunki, filmy) uczniowie przedstawiali swoją rodzinę kolegom z różnych miejsc na świecie.
W projekcie wzięły udział szkoły z Serbii, Azerbejdżanu, Hiszpanii, Litwy, Macedonii Północnej, Portugalii, Rumunii, Turcji, Włoch oraz Polski.

W naszej szkole w  realizację projektu zaangażowali się uczestnicy zajęć terapii pedagogicznej w klasach I-III oraz uczniowie klas: II b oraz III a.

Efekty projektu to :

1. Kontakt z rówieśnikami z innych krajów.

2. Rozwijanie umiejętność posługiwania się językiem angielskim.

3. Poszerzenie wiedzy i umiejętności z zakresu informatyki.

4. Utworzenie galerii zdjęć, filmoteki oraz kolekcji dzieł literackich w Twinspace.

6. Podniesienie świadomości i przynależności do rodziny.

7. Zadowolenie z prezentacji ważnych osób – członków rodziny – rówieśnikom.

Hanna Stasińska-Filary