Klasa VII D – klasa pływacka

Pierwsze zawody w Kórniku odbyły się w 22.10.2022.

Z naszej szkoły wystartowały dwie sztafety dziewczyn i chłopców po sześć osób każda. Rywalizacja zakończyła się bardzo dużym sukcesem. Obydwie sztafety wywalczyły sobie srebrne medale.

Pływanie korekcyjne:

W tym roku klasa VII d miała na prawdę pole do popisu do budowania mistrzowskiej samodyscypliny. Zajęcia z pływania odbywały się cztery razy w tygodniu o godzinie siódmej rano. Warto zauważyć, że tego typu trening pływacki to doskonałe ćwiczenie powięzi, czyli struktury oplatającej wszystkie mięśnie. Poza tym sylwetka pływaków jest podkreślona przez zdrowo rozbudowane prostowniki grzbietu, mięśnie najszersze grzbietu oraz piersiowe. Dzięki temu dzieci mają lepsze czucie kinestetyczne oraz samoświadomość ciała. Są również pewniejsze siebie dzięki bardziej wyprostowanej postawie. Dzieci zapobiegają wielu wadom postawy takim jak hiperkifoza czy hiperlordoza i oczywiście najbardziej znana skolioza, ponieważ pływanie to sport symetryczny i powinien angażować równomiernie wszystkie mięśnie.

Dzieciom gratulujemy wspaniałej postawy w pokonywaniu sportowych trudności oraz wyników w ostatnich Igrzyskach Młodzieży organizowanych przez naszą szkołę.