Oddział przygotowawczy 1OP

Rozpoczęcie roku szkolnego w oddziale przygotowawczym.

Drodzy Uczniowie!

Życzę Wam samych radosnych i spokojnych dni, abyście dobrze czuli się w naszej szkole. Nauczyciele i pracownicy szkoły każdego dnia będą służyć Wam pomocą.

Wychowawczyni Mariola Malicka

Flaga Polska - Ukraina, przypinka Pamiątki z Polski | Souvenirs from Poland  | Gadżety w barwach narodowych

TO MY:

Ustym, Maksym, Mikołaj, Albina, Kiriil, Lukian, Tymur, Anna, Pavel, Daniil, Nikita,

Sofia, Hlib, Vova, Yaryna, Mykhailo, Maksym, Kostia.

Liczba uczniów w naszej klasie zmienia się, gdyż jedne dzieci wyjeżdżają, przyjeżdżają, inne przechodzą do klas ogólnych. Obecnie jest nas 19.

TYDZIEŃ DLA PROFILAKTYKI CHORÓB ZAKAŹNYCH

Na zajęciach oglądaliśmy filmy edukacyjne, w jaki sposób dbać o zdrowie i jak chronić się przed wirusami. Poznaliśmy słownictwo związane ze zdrowiem. Wykonaliśmy prace plastyczne. Często słuchaliśmy piosenki „Przegoń wirusa”.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Jak kropka staje się inspiracją. 15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień  Kropki | Lubimyczytać.pl

Na zajęciach poznaliśmy historię dziewczynki, która dzięki kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

Tworzyliśmy prace, których motywem przewodnim była kropka.

ZAJĘCIA MOGĄ BYĆ CIEKAWE

Uczymy się od siebie, poprzez zabawę doskonalimy tabliczkę mnożenia.

30 WRZEŚNIA – DZIEŃ CHŁOPCA

W tym dniu złożyliśmy chłopcom najlepsze życzenia.

Dziewczynki z Panią.

NASZA WSPÓLNA WYCIECZKA DO MUZEUM ROGALA W POZNANIU

SZKOŁA DO HYMNU

Narodowy Dzień Niepodległości 2022 | Kalendarz - Niepołomice

W 1795 roku Polska utraciła wolność. Nie było jej na mapach przez 123 lata. Trzej sąsiedzi – Rosja, Austria i Prusy podzielili polskie ziemie między siebie. Polacy byli w niewoli , ale walczyli o wolną Ojczyznę. Dopiero 11 listopada 1918 roku odzyskano niepodległość.

10 listopada poszliśmy z Panią na Rynek i słuchaliśmy jak dzieci z różnych szkół i przedszkoli śpiewały hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”. Było to bardzo podniosłe wydarzenie.

Nasza Ojczyzna – Ukraina cały czas dzielnie walczy o swoją suwerenność.

Wszyscy pragniemy, aby Ukraina była wolna. Nie chcemy wojny!!!

25 listopada ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Światowy Dzień Pluszowego Misia-najlepszego przyjaciela dzieci |  Gazetacodzienna

6 grudnia – Mikołajki

Na lekcji słuchaliśmy opowiadania – Kim był Mikołaj, zanim został świętym. Mówiliśmy , jak dobrze jest pomagać innym i że dobro powraca. Na zajęciach plastycznych wykonywaliśmy z papieru mikołajkowe buty i słuchaliśmy piosenek o mikołajach. Na koniec zrobiliśmy wspólne zdjęcie. To był miły dzień.

19 grudnia – Mikołajki na Ukrainie

Dzieci ukraińskie, podobnie jak dzieci polskie czekają na Mikołaja i podarki. Na Ukrainie dzieci dostają podarki pod poduszką, w Polsce dzieci wystawiają wyczyszczone buty. Dzisiaj dla dzieci to był wspaniały dzień. W klasie przy małej choince Mikołaj z Ukrainy zostawił dla Nich prezenty. Miło było patrzeć na radość i uśmiech uczniów.

Dziękujemy bardzo za upominki.

POMAGAMY

Na lekcji wykonywaliśmy witraże: bombki i aniołki dla fundacji „Gdy liczy się czas”, dla onkologicznie chorych dzieci. Oto nasze prace:

WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK W GNIEŹNIE

Dnia 10 grudnia wybraliśmy się z klasami drugimi na kolejną wycieczkę. Tym razem pojechaliśmy do Gniezna – pierwszej stolicy państwa polskiego. Byliśmy w fabryce bombek i zobaczyliśmy wszystkie etapy powstawania niezwykłych bombek. Uczestniczyliśmy także w warsztatach i sami dekorowaliśmy dwie bombki. Bardzo nam się podobało. Na zakończenie otrzymaliśmy bombkę ze swoim imieniem do domu.

ZAJĘCIA W PRACOWNI KOMPUTEROWEJ

W I Z Y T Y W B I B L I O T E C E

W środy udajemy się do naszej szkolnej biblioteki. Tam pani Kasia wypożycza nam książeczki do czytania. Każdy wypożycza według swoich możliwości. Na lekcji wspólnie czytaliśmy już i omawialiśmy legendę „Wars i Sawa” oraz legendę „W kraju Polan”. Dzisiaj wypożyczyliśmy baśń Janiny Porazińskiej „Szewczyk Dratewka”. Bardzo lubimy chodzić do biblioteki.

21 stycznia DZIEŃ BABCI

Na zajęciach lekcyjnych opowiadaliśmy o swoich babciach. Nauczyliśmy się piosenki pt.: „Moja Babciu”, układaliśmy i pisaliśmy zdania o babci. Wiele dzieci tęskni za kochanymi babciami, które zostały w Ukrainie. Na plastyce wykonaliśmy piękne laurki. Na zajęciach z informatyki tworzyliśmy laurki w edytorze grafiki. Oto nasze prace:

22 stycznia DZIEŃ DZIADKA

DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

Tuż przed feriami urządziliśmy w klasie dzień gier. Każdy, kto miał w domu grę planszową przyniósł do szkoły. Były warcaby, chińczyk, bierki, domino, karty do gry oraz gra kreatywna. Dzieci świetnie się bawiły.

M A M Y F E R I E !

Drodzy uczniowie!

Życzę Wam udanych i bezpiecznych ferii zimowych.

WALENTYNKI

Walentynki obchodzone są 14 lutego. Jest to dzień, w którym wręczamy kartki, upominki, kwiaty, serduszka, słodkości osobom bliskim naszemu sercu. Okazujemy w ten sposób swoją miłość.

Na zajęciach wykonywaliśmy specjalne zadania walentynkowe.

Patron – Stanisław Staszic

Na zajęciach poznaliśmy życie i działalność Stanisława Staszica. Dowiedzieliśmy się dlaczego , to właśnie Staszic jest patronem szkoły, w której się uczymy. Nauczyliśmy się hymnu „Staszicowe ziarno” oraz poznaliśmy historię najstarszej szkoły w Swarzędzu.

DZIEŃ BEZ PLECAKA

Samorząd Uczniowski po raz kolejny zorganizował w naszej szkole „Dzień bez plecaka”. Kto chciał mógł tego dnia zapakować swoje rzeczy w wymyślony sposób. Zobaczcie, jak zrobiła to Yaryna i Maksym.

ŚWIĘTA WIELKANOCNE

Zdrowych i Spokojnych Świąt Wielkanocnych oraz wiele radości i nadziei, niech spełniają się Wam marzenia.

Spokojnych świąt wielkanocnych kartka

TEATR

28 kwietnia udaliśmy się do Teatru Animacji w Poznaniu. Oglądaliśmy spektakl pt. „Podróż nie z tej ziemi”. Bohaterami byli: Kret, ćma Anita, żółwica Roza i Nieznośne Dziecko. Przeżyliśmy wspaniałą przygodę.

PODRÓŻ NIE Z TEJ ZIEMI - Teatr Animacji w Poznaniu

Wycieczka do Jarocina – 17 maja 2023r.

Ostatnie dni przed wakacjami spędzamy na wspólnych grach. Zobaczcie sami.

Zakończenie roku szkolnego w oddziale przygotowawczym. Otrzymujemy zaświadczenia i udajemy się na wymarzone wakacje.

WAKACJE! WAKACJE!

Moi Kochani!

Życzę Wam słonecznych i bezpiecznych wakacji.

Wychowawczyni 🙂