wrzesień

Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2019/2020. Po długich wakacjach, nareszcie znów jesteśmy razem. Ucieszyliśmy się z naszego spotkania, ponieważ  bardzo się wszyscy za sobą stęskniliśmy. Najbardziej stęskniła się za nami nasza Pani.

Drodzy uczniowie !!!

Przed Wami kolejny rok nauki, zdobywania wiedzy, rozwijania swoich umiejętności i talentów, życzę Wam , aby nauka w klasie trzeciej była dla Was wspaniałą przygodą, a chwile spędzone w szkole były dla Was radosne.

Życzę Wam samych sukcesów !!!

Wychowawczyni  Małgorzata Kruszona

Dzień Kropki – 13.09

W tym dniu malowaliśmy krajobrazy górskie metodą kropkową. Wszyscy bardzo się staraliśmy. Później pani wywiesiła nasze obrazy w holu szkoły. Ten dzień bardzo mi się podobał. Już nie mogę się doczekać następnego takiego dnia.

Tosia kl. III B

Mieliśmy plastykę i malowaliśmy obrazki kropkami.Bardzo mi sie podobało. Byłem szczęsliwy. Była fajna zabawa. Dobrze się bawiłem w dniu kropki.

Adrian kl. III B

POSZUKIWANIA SKARBU- 16.09

W tym dniu byliśmy w Swarzędzkim Centrum Kultury i Sztuki i tam poszukiwaliśmy sarb św. Józefa. Byliśmy podzieleni na dwie grupy niebieską i czerwoną.Mieliśmy do rozwiązania różne zadania. Wygrała grupa czerwona , bo szybciej wykonała zadania i znalazła klucz. Niektórzy byli trochę źli, że nie wygrali, podziękowaliśmy za zabawę. Było naprawdę fajnie.

Krzysiu KL. III B

październik

PAŹDZIERNIK 2019

Wybory do Samorządu Klasowego i Szkolnego

Przyszliśmy dziś  do szkoły odświętnie ubrani z okazji wyborów do Samorządu Klasowego i Szkolnego . W tajnym głosowaniu największą liczbę głosów w naszej klasie zdobyła Zuzia  i tym samym została przewodniczącą naszej klasy.

Serdecznie Gratulujemy !!!

Nasza klasa brała udział w wyborach do Szkolnego Samorządu Uczniowskiego. Każdy z nas otrzymał kartę do głosowania, po zaznaczeniu nazwiska naszego  kandydata wrzucaliśmy ją do prawdziwej urny wyborczej. Poczuliśmy się bardzo ważni i odpowiedzialni za wybór Szkolnego Samorządu Uczniowskiego.

14 października Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Nauczyciela, każdy namalował portret naszej Pani i napisał życzenia .

Dzień Papieski 16.10

Nasza klasa podjęła decyzję , aby uczestniczyć w Dniu Papieskim. Bardzo dużo uczniów z naszej klasy wzięło w tym wydarzeniu. To przedstawienie opowiadało o Janie Pawle II . Było bardzo dużo prób. Wszyscy mielismy dużą tremę . Po występie w kościele trema nam zeszła.Potem przedstawienie było w szkole. Pani katechetka nas pochwaliła.

Szymon kl. III B

smart

23.10.2019  Tydzień karier zajęcia preorientacji zawodowej , poznanie różnych zawodów, oglądanie wystawy.Mój wymarzony zawód- rysowanie kredkami-

WYCIECZKA NA CMENTARZ- 31.10

Wybralismy się na pobliski cmentarz. Poszliśmy zobaczyc groby. Groby były wysprzątane.Kto miał grób swojej rodziny, mógł się pomodlić. Potem poszliśmy pod pomnik Dzieci Swarzędzkich , które walczyły za nasza Ojczyznę.Zapaliliśmy znicz na ich cześć.

Kacper kl. III b

12.11.2019
Udział w uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości-przygotowana przez kl. III B RECYTACJA WIERSZY, ŚPIEWANIE HYMNU PAŃSTWOWEGO, KRÓTKA LEKCJA HISTORII.

20.11.2019  udział w gminnym konkursie recytatorskim poezji patriotycznej-

I miejsce Magdalena Taterka , III miejsce Olin Grzymowski

25.11.2019  Udział w szkolnej uroczystości -Święto Pluszowego Misia, prezentacja wierszy , piosenek, plakatów o misiu prze poszczególne klasy. Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego Portret Misia

29.11.2019  klasowe andrzejki- wspólne wróżby, słodki poczęstunek, mini dyskoteka.

GRUDZIEŃ

06.12.2019  wycieczka do Art Zagrody  -warsztaty świąteczne- stolarskie, ceramiczne, kulinarne.

18.12.2019 Uczestniczenie w warsztatach plastycznych w Swarzedzkim Centrum Historii i Sztuki – KARTKI Z DREWNA .

19.12.2019  Udział w koncercie świątecznym – prosynfonika, wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek

20.12.2019  Wspólna klasowa wigilia  – dzielenie się opłatkiem, składanie sobie życzeń, śpiewanie kolęd , prezenty pod choinką,

20.12.2019  Konkurs piosenki świątecznej klas I-III  , zdobycie II miejsca – 9 pkt na 10 max.

STYCZEŃ

09.01.2020  bowling – nagroda z Najklasy. Wycieczka do lasu- obserwacja przyrody.

15.01.2020  Spotkanie ze strażnikiem miejskim- pogadanka o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych

22.01.2020  KONKURS WIEDZY O LEKTURACH- POEZJA DANUTY WAWIŁOW – I MIEJSCE M. TATERKA P. HOEDT

LUTY-

10.10.2020- I już po feriach….wspominamy