TIK W SPORCIE 2019/2020

ROK SZKOLNY 2019-2020

Na lekcjach wychowania fizycznego wykorzystujemy nowoczesną technologię.

Przykładami jej wykorzystania na zajęciach są np.

  • zabawy taneczne przy wykorzystaniu układów z programu „Just Dance” umieszczonych na YouTube;
  • ćwiczenia ze stepami z wykorzystaniem treningów umieszczonych na YouTube;
  • ćwiczenia z wykorzystaniem aplikacji ściągniętych na telefonach np. endomondo, zdrowe zakupy, GetSet;
  • ćwiczenia z wykorzystaniem telefonów, słuchawek oraz muzyki – np.program Spotify;
  • zabawy, ćwiczenia z wykorzystanie programu Brain Breaks

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii na zajęciach świetnie się bawimy i rozwijamy umiejętności (głównie) taneczne oraz gimnastyczne. Lekcje dzięki temu są ciekawsze i zachęcają nas do uprawiania sportu i zdrowego trybu życia. Na takich lekcjach mamy możliwość korzystania z różnych nowoczesnych urządzeń takich jak: telefon, słuchawki, tablice interaktywne itp.

Zuza Grzempa kl. VII c

Joanna Kunkel

TIK NA LEKCJI WF

Silent Disco Trening


Ostatnio na lekcji wychowania fizycznego miałyśmy zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnej technologii. Wykonywałyśmy ćwiczenia z wykorzystaniem telefonów, słuchawek oraz wcześniej pobranej muzyki np. wykorzystując program Spotyfii. Każda z nas miała dobrać się w pary oraz w domu wybrać wspólnie z koleżanką utwór muzyczny, przy którym będzie ćwiczyła na lekcji. Na następnej lekcji zaczęłyśmy zajęcia z użyciem telefonów, pobranej ulubionej muzyki oraz słuchawek. Każda para zaczęła wykonywać ćwiczenia w rytm wybranej przez siebie muzyki, naśladując swoje ruchy – ćwiczenia na przemian. Pod koniec lekcji pani poprosiła aby każda para zaprezentowała przykładowy zestaw ćwiczeń wybrany przez siebie i omówiła dlaczego akurat ten zestaw ćwiczeń wybrała. Następnie odbyło się wspólne podsumowanie lekcji, wszystkie pary po kolei prezentowały muzykę do której wykonywały dziś ćwiczenia. Lekcja bardzo nam się podobała.

Maja Owczarek i Agata Bazarnik kl. 7c

Joanna Kunkel

CHOROBY CYWILIZACYJNE NA LEKCJI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

Dnia 3 grudnia 2019 roku odbyła się lekcja o chorobach cywilizacyjnych. Chętne osoby miały za zadanie przygotować prezentacje o jednej wybranej chorobie cywilizacyjnej. Prezentacja mogła być przygotowana w wybranej przez nas formie np. plakatu, opisu na kartce czy prezentacji multimedialnej. Większość z nas wybrała prezentację multimedialną. Pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego prezentowałyśmy nasze prace w sali korekcyjnej przy wykorzystaniu komputera oraz rzutnika. Lekcja ta miała za zadanie pokazać nam jakie choroby cywilizacyjne występują, jak jest ich wiele oraz jak możemy im zapobiec. Pani Joanna Kunkel tym zadaniem chciała rozwinąć nasze umiejętności poszukiwania wiadomości oraz pracy nad postawionym sobie celem. Przybliżę wam może temat chorób cywilizacyjnych : Choroby cywilizacyjne np. nerwica, choroby stylu życia , choroby dieto – zależne , choroby społeczne , czyli epidemia XXl w. Myślę , że nikt nie chciałby być obciążony żadną chorobą cywilizacyjną, wiadomości wyniesione z tej lekcji na pewno przydadzą nam się jeszcze nie raz w życiu i bardzo dziękuje Pani za zorganizowanie takiej lekcji. 

Julia Kuźmenko kl. VII a

Joanna Kunkel

TIK NA LEKCJI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

W dniu dzisiejszym klasa 7 c uczestniczyła w zajęciach ruchowych wykorzystujących nowoczesne formy i techniki informacji komputerowych . Ten innowacyjny sposób aktywności umożliwia dbanie o swoje zdrowie oraz sprawność w warunkach, który każdy z powodzeniem może znaleźć u siebie w domu. Zła pogoda czy brak wolnego boiska już nie są przeszkodą! Szkoła SP 1 podąża z duchem czasu i zaszczepia wiedzę dotyczącą kultury fizycznej, dopasowaną do wymagań rozwijającego się świata.

Z chłopcami kl. 7 c wykonywaliśmy ćwiczenia ruchowe wzmacniające poszczególne partie mięśni.

Łukasz Szyc