klasa 7a 2022/2023

WITAMY W KRONICE KLASOWEJ KLASY VIIA!

Wybory do samorządu klasowego

Przewodnicząca: Izabella Bosy

Zastępca: Bogumiła Walkowiak

Skarbnik: Zuzanna Łyszkiewicz

Wycieczka do Muzeum Narodowego
w Poznaniu

27 września uczniowie klasy VIIa udali się do Muzeum Narodowego w Poznaniu, aby wziąć udział w warsztatach pt. ,,Interpretacja dzieł sztuki”. Była to okazja do podsumowania cyklu lekcji poświęconemu opisowi obrazu.

Zajęcia o języku migowym

Nasza klasa miała przyjemność wziąć udział w warsztatach poświęconych językowi migowemu. Była to okazja do poznania podstawowych zwrotów, a także alfabetu. Dzięki tym zajęciom każdy z nas potrafi już ,,zamigać” swoje imię. To również cenna lekcja tolerancji i zwrócenie uwagi na problem funkcjonowania osób głuchoniemych w społeczeństwie.

Wizyta w Teatrze im. A. Fredry w Gnieźnie

12.10.2022 uczniowie klasy VIIa udali się do Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie, aby obejrzeć spektakl pt. ,,Mały Książę”. Utwór na podstawie którego powstało przedstawienie był naszą ostatnią lekturą. Była to okazja to utrwalenia treści lektury, a także skonfrontowania z oryginalną adaptacją.

Jesienny spacer 🙂

NASZA KLASA POTRAFI POMAGAĆ!

,,Być człowiekiem znaczy współdoznawać i współcierpieć z innymi”
W tym roku w klasie VIIa postanowiliśmy zrezygnować z wzajemnego obdarowywania się upominkami świątecznymi. Chcieliśmy dostrzec i pomóc ludziom, którzy mają znacznie trudniej od nas. Zdecydowaliśmy, że nasza pomoc popłynie do nastoletnich pacjentów hospicjum – naszych nieuleczalnie chorych rówieśników.
Napisali do nas listy, które zawierały spis najpotrzebniejszych rzeczy, a my zorganizowaliśmy zbiórkę. Udało się przygotować niezwykle bogate paczki!

Pomaganie uskrzydla!