klasa 7a 2023/2024

Wychowawca: Monika Szulerowicz

Przewodnicząca klasy: Amelia Węgrzyn

Zastępca przewodniczącej: Aleksander Gablewski

Skarbnik: Antonina Soberska

Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego życzę Wam wielu sukcesów i radości ze zdobywania wiedzy. Niech ten rok szkolny będzie dla Was nie tylko wspaniałą edukacyjną przygodą, ale także niezapomnianym czasem spędzonym w gronie rówieśników.

Wychowawczyni

Po udanych, pełnych dobrych wrażeń wakacjach wróciliśmy do zajęć lekcyjnych. 4 września spotkaliśmy się z koleżankami i kolegami z klasy. Przywitaliśmy się z Panią Moniką – naszą wychowawczynią. Wszystkim życzymy powodzenia i wielu sukcesów.

Grupa Redakcyjna

15 września – ognisko klasowe

W piątek, 15 września, uczniowie i rodzice z naszej klasy (oczywiście nie mogło zabraknąć naszej pani wychowawczyni) spotkali się na ognisku. Odbyło się ono na boisku w Łowęcinie. Było wiele śmiechu i dobrej zabawy. Piekliśmy smaczne kiełbaski. Byliśmy też na spacerze. To był wspaniały wieczór spędzony w gronie kolegów i przyjaciół.

18 września – pieczenie pizzy

W poniedziałek, 18 września, na dwóch pierwszych lekcjach klasa 7a uczestniczyła w warsztatach pieczenia pizzy. Wcieliliśmy się w kucharzy i przygotowywaliśmy pizzę o swoich ulubionych smakach. Po upieczeniu wszyscy zajadali się pysznymi pizzami. Dziękujemy za organizację zajęć – to była pyszna zabawa.

29 września- Dzień Chłopaka

W piątek, z okazji Dnia Chłopaka, poszliśmy całą klasą na kręgle. Wszyscy dobrze się bawiliśmy. To był wspaniały dzień, który mogliśmy spędzić razem. Dziękujemy Pani wychowawczyni.

Wybory do SU, WYCIECZKA

12 października to ważny dzień w naszej szkole – wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wszyscy uczniowie, ubrani w stroje galowe, oddawali głos na swoich kandydatów.

Dla części uczniów z naszej klasy to również dzień wycieczki szkolnej. Pojechaliśmy autokarem do Jarocina. Już od dawna wiemy, że Jarocin to miasto polskiego rocka. To właśnie tu, w Jarocinie, mogliśmy zwiedzić „Spichlerz polskiego rocka”. Widzieliśmy instrumenty, plakaty i wiele interesujących przedmiotów. Braliśmy udział w warsztatach. Robiliśmy pamiątkowe przypinki o tematyce muzycznej i nie tylko. Chętni, odważni uczniowie wystąpili na mini scenie, prezentując swoje umiejętności wokalne. W muzeum „Sowa” odkrywaliśmy tajniki fizyki i rozwiązywaliśmy quiz na temat tego muzeum. Mimo że pogoda nas nie rozpieszczała, to był super dzień spędzony na wesoło i kreatywnie.

Święto Niepodległości

  1. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku jest okazją do refleksji i zadumy nad historycznymi wydarzeniami, które doprowadziły do odrodzenia się państwa polskiego po 123 latach rozbiorów. Data 11 listopada stała się symbolem wolności i niepodległości dla narodu polskiego.

Jak co roku, również w tym, społeczność naszej szkoły uczciła to wydarzenie. Odbył się uroczysty apel i wspólne śpiewanie hymnu.

Cały tydzień byliśmy zaangażowani w przygotowania, gdyż nasza klasa prowadziła apel. Braliśmy udział w próbach i przygotowywaliśmy dekoracje. Godnie uczciliśmy tak ważne święto dla wszystkich Polaków.