klasa 7a 2021/2022

Witamy w nowym roku szkolnym.

Dzień Chłopaka

W dniu 30.09.2021 był dzień chłopka. Nasza klasa spędziła go bardzo fajnie, rozmawiając, śmiejąc się i wykonując różne zadania. Przed lekcją z wychowawcą wszystkie dziewczyny pochowały w całej sali prezenty dla chłopaków którymi były kubki z motywującymi nadrukami. Kiedy już je odnaleźli każdemu została wręczona ankieta z rozmaitymi pytaniami. Kto wypełnił całą ankietę jako ostatni miał za zadanie zrobić określoną liczbę pompek. Tamten dzień wspominam bardzo dobrze i mam nadzieję że za rok będzie wyglądał w podobny sposób. 

Antonina

Wycieczka do Wrocławia 24.09

Wycieczka????

24.09.2021 roku z większością klasy wybraliśmy się na wycieczkę do Wrocławia. Wyjechaliśmy o godzinę 7:00. Wycieczkę zaczęliśmy od krótkiego spaceru ponieważ przyjechaliśmy za wcześnie. Następnie poszliśmy do Panoramy Racławickiej, potem płynęliśmy statkiem po Odrze i ZOO. Mieliśmy wizytę w Afrykarium po Afrykarium był odpoczynek przy grających fontannach. Potem przejechaliśmy na rynek wrocławski i poszliśmy do McDonald’s. Następnie chodziliśmy i oglądaliśmy wrocławski rynek a w szczególności: gotycki ratusz, fontannę ze szklanych płyt, kamienicę Jasia i Małgosi i szukaliśmy krasnali. Wycieczkę skończyliśmy o 19:40 i po wycieczce rodzice nas odbierali. Wycieczka była bardzo fajna.????

Pola

W dniu 2021.09.24 moja klasa 7a wyjechała na wycieczkę do Wrocławia. Na początku wszyscy zebraliśmy się za szkołą ,mówiąc wszyscy mam na myśli naszą klasę 7a i klasę 7d z opiekunami. Po krótkiej chwili przyjechał po nas autokar. Ja i mój najlepszy przyjaciel Maks usiedliśmy obok siebie za nami Oskar z Laurą a przed nami Mikołaj i Adam. Wyruszyliśmy, podróż była pełna śmiechu i żartów trwało to 2 godziny. Zaparkowaliśmy przy muzeum w którym znajduję się Panorama racławicka , jeden z większych obrazów w Europie. ale najpierw zwiedziliśmy pobliski park przewodniczka opowiedziała nam troche o pomniku który był w parku , dowiedzieliśmy się o paru różnych drzewach ,,ciekawych” rzeczy. Po zwiedzaniu parku przyszła pora na wielką panoramę racławicką , kiedy weszliśmy do środka prawie każdy robił zdjęcia. Później popłynęliśmy łódką do zoo. W zoo było naprawdę super. Środek Afrykanarium robi wrażenie nawet za drugim razem wiem bo kiedyś już tam byłem. W Afrykanarium było bardzo dużo zwierząt : hipopotamy, mangusty, rekiny, płaszczki, kanczyle , meduzy, manaty i wiele wile innych. Po jakimś czasie wyszliśmy z zoo , i zaczęliśmy się kierować do grających fontann nie zrobiły na mnie wrażenia w ogóle za to wielka szpila już zrobiła na mnie wrażenie. Później pojechaliśmy do MacDonalda było pysznie wziąłem sobie chickenbox jest w nim dużo nuggetsów. Po obiedzie zwiedzaliśmy rynek robiliśmy zdjęcia krasnalom które miały różne lokacje. niestety wycieczka pomału dobiegała końca około godziny 19:00 wyjechaliśmy z Wrocławia. Jazda autokarem była śmieszna jak poprzednia kiedy wyjeżdżaliśmy ze Swarzędza. O 20:30 byliśmy już na parkingu , rodzice wzięli wszystkich do domu to był koniec tej wspaniałej wycieczki do Wrocławia ????.

Zenek

Święto Dyni

Podczas zbliżającego się dnia HALLOWEEN lekcję wychowawczą postanowiliśmy spędzić wspólnie w tej tematyce. Ten, kto chciał mógł się przebrać i przynieść przekąski. Wspólnie cała klasa złączyła wszystkie ławki, dzięki czemu powstał jeden wieli stół, na którym porozkładaliśmy ciasta, babki, babeczki, ciasteczka, paluchy i dużo innych pyszności. Wychowawczyni puściła klimatyczną muzykę, a wszyscy spędzili miło czas, rozmawiając i śmiejąc się. Na koniec zrobiliśmy sobie wspólne klasowe zdjęcie. Bawiłam się świetnie! W następnym roku na pewno zrobimy podobną lekcję. 

                                                                 Antonina 

Niech czas Świąt Bożego Narodzenia
będzie pełen atmosfery radości,
wytchnienia i zatrzymania
od codziennego pędu.
Życzę, by św. Mikołaj
przyniósł Wam i nam wszystkim
najpiękniejszy prezent – dużo miłości!

Wesołych Świąt!

Ferie zimowe

Cześć!17.01.2022 rozpoczęły się ferie zimowe. W ferie pojechałam w góry, jeździłam na nartach, spędzałam super czas ze znajomymi, 30.01.2022 ferie się skończyły i mieliśmy wracać do szkoły lecz sprawa potoczyła się inaczej i rozpoczęły się zdalne lekcje. Lekcje przebiegają bardzo dobrze. Według mnie na zdalnych lepiej rozumiem język polski, historię, biologię a mniej rozumiem fizykę, chemię i geografię. Mam nadzieję że jak naj szybciej wrócimy do szkoły.

Pola

Wolontariat

Hejka jestem w wolontariacie i chciałam Wam trochę opowiedzieć o naszym pomyśle #jest nas więcej. To jest przeciw hejtowi, który pojawia się w szkołach na plakacie są buty połączone pomarańczowymi sznurówkami, ale że my mamy ich za mało to wpadliśmy z wolontariatem na pomysł, że przez cały tydzień czyli od 25 do 29 kwietna będziemy mieli jakiś dodatek pomarańczowego i na korytarzu i będziemy łączył przez odcisk palca a nie sznurówkami.
ZACHĘCAM DO BRANIA UDZIAŁU BO POKAZUJEMY, ŻE JEST NAS WIĘCEJ.

https://jestnaswiecej.pl/

Daria

Drodzy Uczniowie!

Gratuluję Wam tegorocznych osiągnięć w nauce oraz wysiłku, który podejmowaliście przez minione dziesięć miesięcy. Życzę Wam udanych, radosnych i przede wszystkim bezpiecznych, pełnych zabawy, ale i odpoczynku wakacji. Inspirujących podróży i ciekawych znajomości, niezapomnianych wrażeń, mnóstwa uśmiechu oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Wasza wychowawczyni 🙂