Witamy na stronie klasy 5a 🙂

Wychowawca: Ewa Kruświcka

Przewodniczący: Mateusz Sibiński

Z-ca przewodniczącego: Michał Kurkowiak

Europejski Dzień Języków Obcych

We wtorek 26 września w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych, nasza klasa wylosowała Anglię, musieliśmy przygotować stoisko związane z tym państwem. Mateusz przygotował fenomenalną budkę telefoniczną, a pozostali przygotowali ciekawostki, zdjęcia oraz herbatę z mlekiem i herbatniki. Bardzo mi się podobało. Mogliśmy zwiedzić Europę.

Michał.

26 września odbyły się w naszej szkole Dni Języków Obcych. Na holu szkoły zostały rozstawione stoiska na temat różnych krajów. Znalazły się ta stoiska: Anglii, Niemiec, Francji, Hiszpanii czy Ukrainy. Różne kraje miały różne przysmaki. My czyli Anglia mieliśmy herbatę z mlekiem oraz ciasteczka. Wystawa trwała 3 godziny. Było tam bardzo fajnie.

Mateusz.

Dzień Barbie i Ken’a

Wycieczka do Jarocina

W piątek jechaliśmy na wycieczkę do Jarocina. Odwiedziliśmy tam Muzeum Rocka, gdzie dowiedzieć mogliśmy się ciekawych informacji na temat muzyki i słynnego polskiego festiwalu. Podzieleni byliśmy na grupy i musieliśmy wykonywać różne zadania. Następnie, byliśmy w Małym Koperniku, gdzie mogliśmy doświadczać i eksperymentować. Na końcu pobawiliśmy się w quest, musieliśmy poszukiwać odpowiedzi na różne pytania. Było bardzo fajnie, bo byliśmy ciągle w ruchu i odkryliśmy dużo ciekawych rzeczy.

Jaśmina.

Dzisiaj jechaliśmy na wycieczkę do Jarocina. Wycieczkę zorganizowała nam pani Talarczyk, ale jechaliśmy z panią Ewą. Jak dojechaliśmy poszliśmy do Muzeum Rocka, było tam super. Słuchaliśmy starych piosenek. Później dostaliśmy kartę z zadaniami i musieliśmy je rozwiązać, naszej czteroosobowej grupie dobrze poszło. Na koniec robiliśmy przypinki, każdy mógł zaprojektować dwie. Później poszliśmy do Małego Kopernika, gdzie mogliśmy robić różne doświadczenia. Bawiliśmy się tymi rzeczami i dotykaliśmy. Bardzo mi się podobało.

Magda.

Wyjście na kręgle

W listopadzie byliśmy na kręglach. Było bardzo ciekawie, na początku Jaśmina nie mogła zbić ani jednego kręgla, ale później lepiej jej szło, nawet wyszła na prowadzenie. Darek na koniec miał największą ilość punktów – 84, byłam zaskoczona. Pod koniec poszliśmy coś zjeść. Bardzo mi się podobało.

Oliwia.

Wigilia klasowa