klasa 5a 2020/2021

Wychowanie jest tym, co zostaje, kiedy zapomnieliśmy już wszystkiego, czego nas uczono.

Samorząd klasowy

  • Przewodnicząca: Zuzanna Łyszkiewicz
  • Zastępca: Zuzanna Brutkowska
  • Skarbnik: Izabella Bosy

Święto Odzyskania Niepodległości

– inne niż wszystkie.

Klasa Va również podczas zdalnego nauczania nie zapomina o najważniejszych świętach państwowych. W tym roku z okazji 11 listopada podczas lekcji wychowawczych poruszyliśmy tematykę współczesnego patriotyzmu. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób można kultywować patriotyzm w czasach pokoju. Następnie wykonaliśmy prace plastyczne, które propagować mają postawy patriotyczne. Efekty zobaczcie sami:

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

Tolerancja oznacza cierpliwość i wyrozumiałość dla odmienności. Jest poszanowaniem cudzych uczuć, poglądów, upodobań, wierzeń, obyczajów i postępowania choćby były całkowicie odmienne od własnych, albo zupełnie z nimi sprzeczne.

Wszyscy mamy prawo do własnych opinii, możemy myśleć,co chcemy oraz mówić co myślimy, a także dzielić się naszymi ideami z innymi ludźmi.
Każdy człowiek ma prawo do wyboru własnej drogi życia, do korzystania ze zdobyczy nauki i do ochrony swojej działalności artystycznej i naukowej.

Opracowanie na podstawie Wikipedii i książki pt. „Wszyscy ludzie rodzą się wolni”

Izabella Bosy 5a

21.11. Dzień Życzliwości

Uprzejmość jest cennym kluczem, który otwiera wszystkie drzwi.

W Dniu Życzliwości życzymy wszystkim uczniom naszej szkoły dużo ciepła dla drugiego człowieka, empatii oraz pogody ducha. Zmieniajmy świat na lepsze!

Znamy rolę drugiego śniadania w życiu człowieka.

Na ostatniej lekcji wychowawczej rozmawialiśmy o roli drugiego śniadania w życiu ucznia. Mieliśmy okazję przeczytać artykuł, który pozwolił nam zrozumieć, jak ważne dla nas jest jedzenie drugiego śniadania. Kiedy jesteśmy głodni, nie możemy się skupić i osiągamy gorsze wyniki w nauce.
Zapoznaliśmy się również z przepisami na szybkie, smaczne i kolorowe śniadania. Część z nas postanowiła przygotować dla siebie zdrowy posiłek, co widać na zdjęciach poniżej.

Życzenia świąteczne

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia chcielibyśmy życzyć wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom wszystkiego najlepszego. Niech będzie to czas odpoczynku (przede wszystkim od urządzeń elektronicznych). Życzymy sobie i Państwu zdrowia i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym roku.