klasa 8b 2020/2021

Wybory klasowe

Pod koniec września odbyły się wybory na przewodniczącego klasy. Zostało wpisane na tablicę 6 imion, które walczyły o miano przewodniczącego.  Klasa głosowała na różne osoby. Gdy wszyscy zakończyli wypisywać na karteczkę imiona to ktoś z klasy przeszedł z koszykiem i zebrał karteczki. Po zebraniu karteczek podliczono głosy. Maciej i Kasia mieli tyle samo. Pani zrobiła dogrywkę. Każdy z klasy powtórzył czynność z karteczkami i z koszykiem. Jednogłośną decyzją zwycięzcą został Maciej Preiss z przewagą 8 punktów.

Strona Szkoły Podstawowej w Suchej - Z ŻYCIA SZKOŁY

Mateusz Malicki

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Dnia 15.10.2020 w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Zosia Książek, Amelia Wittke, Igor Dajerling, Kacper Panek, zasiadli w komisji wyborczej. Ich zadaniem było pomaganie w oddaniu głosu na wybraną osobę. Ten dzień był naprawdę ciekawy i z chęcią jeszcze raz zasiadłabym w komisji, lecz jestem w 8-klasie i za rok opuszczam tą szkołę – mówię tu jako Zosia Książek.

Zosia Książek

Nowy Skład Samorządu Uczniowskiego | Zespół Szkół Poligraficznych im.  Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie

Konkursy kuratoryjne

Pod koniec października i na początku listopada odbyły się konkursy kuratoryjne online z różnych przedmiotów takich jak: j. polski, biologii, historii oraz matematyki . Z naszej klasy głównie brały udział dziewczyny, ja również. Podczas konkursów musieliśmy mieć włączone kamerki i skierowane na nas oraz na prace, którą wykonywaliśmy. Niektóre zadania otwarte np. na języku polskim rozprawka bądź opowiadanie musieliśmy tego samego dnia lub kilka dni później w ustalonym terminie z nauczycielem dostarczyć do szkoły. Osoby, które przeszłyby dalej i zostaliby laureatem byliby zwolnieni z pisania egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu. Ja brałam udział tylko w konkursie j. polskiego i z tego co mi wiadomo to nikt z naszej klasy nie przeszedł dalej, lecz nie wiem jaka jest sytuacja z innych przedmiotów. Według mnie takie konkursy są bardzo przydatne głównie dla ósmoklasistów i nie tylko, ponieważ w taki sposób możemy sprawdzić na ile punktów oraz procent napisalibyśmy przykładowy egzamin ósmoklasisty lub co musielibyśmy sobie powtórzyć żeby nie zrobić błędu jaki mogliśmy popełnić tutaj.  

Zuzanna Delmanowska

Konkursy online. Mimo, że jest nauka online, odbyły się konkursy kuratoryjne. Uczestnicy mieli obowiązek włączenia kamery, aby nauczyciele mogli zbadać ich uczciwość. Jeżeli uczestnik nie miał kamery nie mógł wziąć udziału w konkursie. Pomimo trudnych czasów wiele konkursów odbyło się między innymi z biologii, historii, angielskiego i wiele innych. Z naszej klasy mnóstwo osób wzięło w nich udział. Wszyscy możemy być z siebie dumni.                                   

Kasia Śmichura, Zuzia Janus

Andrzejki

Klasowe andrzejki. Niestety, nie możemy się spotkać w szkole. Nie zmienia to faktu, że ostatnio na lekcji wychowawczej obchodziliśmy Andrzejki. Mimo dzielącej nas odległości myśleliśmy w jakie gry andrzejkowe mogli byśmy zagrać. Opowiadaliśmy w jakie gry graliśmy w dzieciństwie. Jednak wielu z tych zabaw nie mogliśmy zrealizować przez obecną sytuację na świecie. Jednak każdy z nas w gronie najbliższych na pewno świetnie bawił się w zabawy związane z tym świętem.

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych - Andrzejkowe  Katarzynki


Kaja Stefańska, Klaudia Wietrzykowska

Życzenia świąteczne

Wesołych Świąt

Chcielibyśmy życzyć wam spokojnych świąt. Życzymy również dużo zdrowia i wytrwałości w tych trudnych czasach. Mimo, że nie uda się zorganizować wigilii klasowej ze względu na wirusa to mamy nadzieję, że będzie to dla was wspaniały czas. Bądźmy wszyscy dobrej myśli, kiedyś wrócimy do normalności. Nie panikujmy. 

Zuzanna Janus, Katarzyna Śmichura

Wiersz dla dzieci - Kłopoty Świętego Mikołaja...

Życzenia Mikołajowe 

Wszystkim dzieciom – tym mniejszym i większym – moc serdeczności, radości, wszelkiej pomyślności, dużo zdrowia i uśmiechu w tym szczególnym dla Was dniu 

                                     Życzą uczniowie klasy 8b

                                      wraz z wychowawczynią

Aleksandra Kiszka i Kinga Szumska 

Pin on Kartki okolicznościowe

Zajęcia z psychologiem

W maju mieliśmy kilka zajęć online z naszym szkolnym psychologiem – Panią Mają Koczorowską-Rębacz. Na zajęciach rozmawialiśmy o talentach, czym one są i o tym kto ma jaki talent, np. językowy bądź muzyczny. Również poruszaliśmy temat o sposobach rozwiązywania problemów, którym przede wszystkim była rozmowa a także powiedziała nam pani o telefonie zaufania. Pani Maja pomimo że wcześniej nie współpracowała z ósmą klasą to zajęcia były bardzo ciekawe i interesujące.

Zuzanna Delmanowska i Marta Dowgird

Bal ósmoklasisty
Bal odbył się w Euro hotelu. Jedzenie było smaczne, większość osób tańczyła i świetnie się bawiła przy dobrej kultowej muzyce. Do spędzania wolnego czasu mieliśmy do dyspozycji spory plac zabaw i dużej wielkości boisko, dookoła nas roztaczała się piękna natura i niewielkie zoo. Impreza rozpoczęła się o 17 a zakończyła późną nocą. Wszyscy wróciliśmy do domu z uśmiechem na twarzy.

▷ Taniec towarzyski: obrazki ruchome, animowane gify i animacje ‐ 100%  DARMO!

Igor Dajerling, Michał Kościelniak, Eryk Młynarczak