klasa 8b 2021/2022

NOWY ROK SZKOLNY

Po wspaniałych i udanych wakacjach wracamy pełni sił do szkoły. Dołączył do nas nowy kolega – Kacper, którego bardzo serdecznie witamy w naszej klasie. Życzymy mu, by poczuł się w naszym towarzystwie tak, jakby był z nami od dawna.

Ja jako wychowawczyni życzę Wam, moja kochana klaso byście ten ostatni rok wykorzystali w pełni i wycisnęli go jak cytrynę i kierowali się zasadą:

Źródło: https://allegro.pl/oferta/

WYBORY DO SAMORZĄDU KLASOWEGO

6 września klasa 8 b przeprowadziła wybory do Samorządu Klasowego. Najpierw wybraliśmy kandydatów, następnie komisja w składzie: Hania, Oliwia i Mateusz rozdała karty do głosowania, później odbyło się tajne głosowanie. Komisja obliczyła, że najwięcej głosów zdobyła Natalia N. i to ona została przewodniczącą klasy. Zastępcą został Olgierd, a Skarbnikiem Dawid.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i liczymy na godne reprezentowanie nas w szkole.

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września 2021r. z okazji Dnia Chłopaka uczniowie klasy 8b uczestniczyli w wycieczce. Na początku dziewczyny rozdały chłopcom prezenty. Chłopcy losowali również bony przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Później autobusem ruszyliśmy do Poznania na Stary Rynek, który zwiedzaliśmy. Po drodze były pyszne lody. Następnie dotarliśmy do kręgielni, w której rozegraliśmy emocjonującą grę. Niestety dla dziewczyn, chłopcy okazali się lepsi, ale nie martwcie się Panowie, odkujemy się.

OGNISKO KLASOWE

15.10 uczniowie klasy 8b uczestniczyli w klasowym ognisku zorganizowanym przez Rodziców tej klasy. Mimo niesprzyjającej, deszczowej pogody uczniowie świetnie się bawili, ze smakiem zjedli przypieczone kiełbaski i pianki oraz spędzili czas na wspólnych rozmowach. Po roku pandemii ten czas był nam bardzo potrzebny.

ANDRZEJKOWY DZIEŃ PIŻAMY

29.11.2021r. świętowaliśmy Andrzejki. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował dzień piżamy. Niektórzy z nas chodzili po szkole w piżamkach i szlafrokach. W klasie bawiliśmy się w zabawy przygotowane przez Amelkę, Anię K. i Mateusza. Zjedliśmy pyszne babeczki zrobione przez Hanię. Było miło i wesoło.

ŚWIĄTECZNY CZAS

W tym roku pandemia COVID-19 znów nie pozwoliła nam spotkać się przy klasowym, świątecznym stole, jednak klasa 8b się nie poddała. Najpierw z okazji Mikołajek uczniowie ubrali choinkę i to jak! Dzięki wsparciu Rodziców, wszyscy w klasie otrzymali swoją własną bombkę – dziewczyny różowe, a chłopcy srebrne. Każdy z nas podpisał się na bombce i zawiesił na klasowej choince.

Później pisaliśmy list do św. Mikołaja, wkładaliśmy do kolorowych kopert i przyklejaliśmy znaczek. Każdy losował inną osobę, której robił prezent, a przekazaliśmy je sobie 16.12. Prezenty były bardzo udane, bo każdy miał uśmiech na twarzy.

ŻYCZENIA

Drodzy moi Kochani!

Składam Wam oraz waszym Rodzicom i Rodzinom najwspanialsze życzenia świąteczne. Niech ta magia świąt otoczy Was tak, aby nikt nie był chory, a wszyscy byli szczęśliwi i radośni. Po Nowym Roku wróćcie pełni energii, tak aby pokazać, że jesteście najlepsi.

Wasza Wychowawczyni

GRATULACJE DLA AMELKI!

12 grudnia 2021 nasza koleżanka z klasy – Amelia Kujawa wraz ze swoją drużyną wygrały XIX Międzynarodowy Halowy Turniej hokeja na trawie. Jest to dla nas zaszczyt, iż tak zdolna osoba chodzi do naszej klasy. Serdecznie gratulujemy Amelce i jej drużynie. Życzymy dalszych sukcesów sportowych.

POMARAŃCZOWA SZNURÓWKA

Pomarańczowy kolor to symbol siły, a walka z hejtem to walka, do której należy mieć wiele siły. Ogromną siłą wykazała się klasa 8b, która wraz z SP1 i Fundacją Orange zachęcali wszystkich Polaków do przyłączenia się do akcji #JestNasWięcej.

ZAKOŃCZENIE SZKOŁY CORAZ BLIŻEJ

Do absolwentów jeden krok….

KOCHANI MOI ÓSMOKLASIŚCI

Życzę Wam by te trzy dni egzaminów były dla Was niczym sen:

aby nie zabrakło Wam czarnego tuszu w długopisach,

byście nie zapomnieli o legitymacjach,

żeby wiedza Wam nie wyparowała,

oby nie było ,,Pana Tadeusza” i ,,Quo vadis”,

a wszystko okazało się tak łatwe jak zjedzenie Waszego ukochanego McDonald’a.

Trzymam za Was kciuki i życzę POWODZENIA!

Wasza Wychowawczyni

WYCIECZKA DO ZOO

Z okazji Dnia Dziecka wybraliśmy się do ZOO w Poznaniu. Pięciogodzinny spacer to była długa lekcja przyrody, geografii i historii w jednym.

CO TO BYŁ ZA BAL

17.06.2022r. odbył się BAL ÓSMOKLASISTÓW. Wszystkie klasy ósme bawiły się wyśmienicie.