klasa 8b 2022/2023

Witaj szkoło uczeń biegnący do szkoły - Gify i obrazki na ...
Witam w nowym roku szkolnym, bardzo ważnym dla Was.

POWODZENIA !!!

Marzena Adamczak

Bieg Motyli - zapraszamy do udziału! - Witamy w X LO !

08.10 na Malcie w Poznaniu odbył się V Bieg Motyli. Ja, Kasia K. oraz Kornelia N. wraz z kilkoma dziewczynami z innych klas pojechałyśmy tam z Panią Wietrzykowską jako wolontariusze. Dobrałyśmy się w pary i każda para dostała inne zadanie np. robienie motyli, sprzedawanie na stoisku. Po określonym czasie nasze zadania się zmieniały. Wszystkie pieniądze z tego biegu zostały przeznaczone na hospicjum Palium. Bardzo mi się podobało i jestem szczęśliwa, że mogłam pomóc.

Zapraszamy na Charytatywny Bieg Motyli w Poznaniu – POLSKIE STOWARZYSZENIE  BIEGÓW
Maria Mikołajewska

DZIEŃ CHŁOPAKA

Dzień Chłopaka | Akademia Smyka

30.09 z okazji Dnia Chłopaka w naszej szkole odbyły się wybory mistera. Naszą klasę reprezentowało dwóch kandydatów – Kasper i Wiktor. Podczas wyborów każdy kandydat musiał zaprezentować się w trzech kategoriach: prezencja, talent i wiedza ogólna. Po przeliczeniu wszystkich punktów ogłoszono ostateczny wynik. Nasz kolega Kasper zdobył tytuł wicemistera. Gratulujemy!
Kornelia Nowak
Jaśmina Kabacińska

Wycieczka do Berlina

10.11 wraz z klasą 8a i 8c wybraliśmy się do stolicy Niemiec – Berlina. Na miejscu zwiedziliśmy Muzeum Historii Naturalnej w którym mogliśmy zobaczyć eksponaty z dziedziny zoologii, paleontologii, mineralogii i meteorologii. Widzieliśmy również Mur Berliński oraz Bramę Brandenburską która jest symbolem pokoju i wolności. Ostatnim punktem naszej wycieczki było Muzeum Techniki. Mogliśmy pooglądać tam historyczne pojazdy np. statki i samoloty. Był tam także taras widokowy z którego mogliśmy podziwiać miasto oraz zobaczyć najwyższy punkt Berlina czyli Wierzę Telewizyjną. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Swarzędza. Dziękujemy naszej pani wychowawczyni oraz pozostałym organizatorom i opiekunom, dzięki którym ta wycieczka się odbyła
Kornelia Nowak

Funny Gifs : berlin GIF - VSGIF.com

Wycieczka do Trójmiasta. 
Pod koniec kwietnia nasza klasa wraz z klasami 8a i 8c wybraliśmy się na dwu dniową wycieczkę do Trójmiasta. Pierwszego dni zwiedziliśmy Westerplatte, stare miasto w Gdańsku i Gdynię. Drugiego dnia zwiedziliśmy molo w Sopocie i zwiedzaliśmy miasto. Zadowoleni, cali i zdrowi wróciliśmy do domu
Kornelia Nowak 
Daria Molenda 

Gdańsk turystycznie | Politechnika Gdańska

KONKURS

07.06 w naszej szkole odbył się konkurs o Unii Europejskiej. Zorganizowała go pani Szulerowicz, jako świetny plan na podwyższenie ocen dla klas ósmych z lekcji WOS-u. Mając z niego co najmniej 85% ocena zwiększała się o jedną. Zwycięzcami konkursu zostali:
1 miejsce – Marianna Puwałowska,
2 miejsce – Ignacy Puwałowski i Kacper Siebert,
3 miejsce – Olivier Lesiuk.

Wielkie Gratulacje

Laureaci i Finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych ...

Wspomnienia 8 B

Klasa 8B może poszczycić się mianem tej klasy, która najbardziej wykańcza Wychowawców. Od 4 klasy mieliśmy ich aż 4: Panią Bożenę Sobczak, Panią Ewę Malicka Panią Halinę Modrzyńską, i Panią Marzannę Adamczak, której należą się szczególne brawa, że wytrzymała, z nami aż dwa lata. Znaczna część naszej edukacji przypadła na zdalne nauczanie. Nie znaczy to jednak, że jest to czas wspomnień. Wspólne gry podczas lekcji, pobudka minutę przed pierwszym dzwonkiem i nieustannie zepsuty mikrofon. Po pandemii przyszedł czas na prawdziwe życie. Wyjechaliśmy do Warszawy, Trójmiasta i Berlina Byliśmy w kinie i teatrze. Lecz nie można powiedzieć, że codzienne dni w szkole nie przyniosą nam wspomnień, które zostaną z nami do końca życia.
________________________________________

W pierwszej klasie podstawówki mieliśmy dwie wychowawczynie: Panią Agnieszkę Ratajczak i Panią Martę Skwarek. Przez zmiany wychowawców rzadko jeździliśmy na wycieczki. Od drugiej do trzeciej klasy naszą wychowawczynią została Pani Hanna Janowska. W tym okresie często jeździliśmy do Kina Muza oraz braliśmy udział w „Kolorowym Uniwersytecie na UAM-ie. Uczestniczyliśmy tam w wykładach przez tydzień. Na koniec trzeciej klasy pojechaliśmy na zieloną szkołę do Młodzikowa.

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021 | Szkoła Podstawowa nr 3